Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM alınır mı? KTM motorlarda sevmeyeceğiniz 5 şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    1buçuk yıl duke 200 kullandım, motorun sesi sürücüye çok geliyor, ben en çok bu sesten rahatsız oldum,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Aksana gel... Hintliler başka dil lütfen konuşmasın ya...

Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm alacaksanız Avusturya'da üretilen modelleri tercih edin,aradaki kalite farkını görürsünüz.
    hangileri avusturyada uretiliyor nereden ogrenebiliriz?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Peyk74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin düşüncesine saygım var ve eminim benden daha usta kullanıcılarsınızdır da. Yeni ehliyet (1 ay) aldım 16.03.2017 Perşembe gunu de gidip KTM RC 250 ABS motorumu aldım. Nasıl motor bence güvenli ve şık bir alet, bunun yanında sınıfının en dolusu. Titreşim olayına gelirsek ben hiç hissetmiyorum neden 250'lik ile basladığım ve rodajda olduğu için, araçlara bak, devri kontrol et, vitesi ayarla derken titreşim aklıma bile gelmiyor. Ben memnunum kısacası. Yeni motor alacak arkadaşlara tavsiye ederim hemde sonuna kadar. 250cc başlangıç motoru olmaz diyenlere gelirsek kişi kendini bilirse sorun olmuyor. Şehir içi de kullandım Bursa Bandırma - Bandırma Çanakkale şehirler arası da. En güzeli de ben kendimi motorun üstünde güvende hissediyorum ve bana yetiyor. Yakıta gelirsek 3,4 de gördüm, 2,7 de kısacası kullanıma bağlı
    A1 ile 250'liğe mi biniyon?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Servis ve yedek parça fiyatı nedeniyle KTM alınmaz

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis ve yedek parça fiyatı nedeniyle KTM alınmaz
    Periyodik bakımlarda kullanılan yedek parça fiyatları Japon firmalar ile aynı ya da %5 fazla.
    Servis ücreti kesinlikle Japondan fazla değil.

Örnek olması açısından;
    Yağ Filtresi 35 TL
    Hava Filtresi 65 TL
    Yağ, seçtiğiniz yağın raf fiyatı.
    8500 KM bakımı işçiliği 80 TL.

Servis ücreti çok uygun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangileri avusturyada uretiliyor nereden ogrenebiliriz?
    Yüksek hacimli pahalı modeller. Çünkü Avrupa'daki işçilik fiyatları malum...
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Periyodik bakımlarda kullanılan yedek parça fiyatları Japon firmalar ile aynı ya da %5 fazla.

Örnek olması açısından;
    Yağ Filtresi 35 TL
    Hava Filtresi 65 TL

Servis ücreti çok uygun.
    Büyük KTM modelleri için Japonlara kıyasla şöyle birşeyler söyleyebilirim:

KTM sentetik 10w50 ya da 10w60 yağ istiyor, ve Japonlar'da kullanılan 10w30 ve 10w40 yağlardan daha pahalı. $50 sadece yağ tutuyor.

Yağ değişimi esnasinda temizlenmesi ve açılması gereken extra 2-3 filtre (mıknatıslı metal) ve tıpa var.

Hava filtresine ulaşım için deponun kaldırılması gerekiyor. Japonlar'da genelde direk yanda. Hatta subap ayarı için bile bazı Japonların depoları menteşeli, önü kalkıyor. Zaten silindirler yan yana. Büyük kolaylık.

Pahalı bir bakım olan subap aralık ayarının daha sık yapılması gerekiyor.

Radyatör havasının alınması için ön tekerin yarım metre yukarı kaldırılması gerekiyor vs.

Debriyaja yağ fışkırtan bir meme var, onun temizlenmesi gerekiyor her yağ değişiminde.

Velhasıl Japonlar daha az servis isteyen ve servisi daha kolay ve dolayısıyla da ucuz olan motosikletler üretiyorlar. Yüksek hacimli motosikletler için böyle en azından.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    KTM alınmaz diye bir şey olamaz ama 2017 hariç ufak seriler gerçekten alınmaz. 2017'leri sürmedim, bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hacimli pahalı modeller. Çünkü Avrupa'daki işçilik fiyatları malum...

Büyük KTM modelleri için Japonlara kıyasla şöyle birşeyler söyleyebilirim:

KTM sentetik 10w50 ya da 10w60 yağ istiyor, ve Japonlar'da kullanılan 10w30 ve 10w40 yağlardan daha pahalı. $50 sadece yağ tutuyor.

Yağ değişimi esnasinda temizlenmesi ve açılması gereken extra 2-3 filtre (mıknatıslı metal) ve tıpa var.

Hava filtresine ulaşım için deponun kaldırılması gerekiyor. Japonlar'da genelde direk yanda. Hatta subap ayarı için bile bazı Japonların depoları menteşeli, önü kalkıyor. Zaten silindirler yan yana. Büyük kolaylık.

Pahalı bir bakım olan subap aralık ayarının daha sık yapılması gerekiyor.

Radyatör havasının alınması için ön tekerin yarım metre yukarı kaldırılması gerekiyor vs.

Debriyaja yağ fışkırtan bir meme var, onun temizlenmesi gerekiyor her yağ değişiminde.

Velhasıl Japonlar daha az servis isteyen ve servisi daha kolay ve dolayısıyla da ucuz olan motosikletler üretiyorlar. Yüksek hacimli motosikletler için böyle en azından.
    Bu yazdiklarim uzerine sorarsaniz "Degiyor mu?" diye, hic te oyle fanboyumsu bir cevap verecek halim yok dogrusu...

Evet motosiklet cok guzel, ama Japon'larin sorunsuzlugu, servis kolayligi, hatta servis aksadiginda bile durumu idare etme kapasitesi, ozellikle de fiyat farki goze alindiginda, hic te yabana atilir ozellikler degil. Ne yalan soyleyeyim...

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Japonlara gore sorunlu olmasi,parca ver motor fiyatlarinin pahali olmasi,servis yayginligi olmamasi,gaz kolunun sakin kullanicilara hitap etmemesi,renkli sasi tasarimlarin herkesin karakterine uymamasi.

Al sana 5 tane adam gibi sebep,yok 3 kisi binilmiyomus da bilmem ne.

Ilk motorum duke 200 du 20000km onunla giris yaptim motosiklet yasamina, sonra bi 20000 de duke 690 la yaptim,suan da smt 990 kullaniyorum.

Bugun motora baslamamin trafige cikisimin 2. yildonumu iyiki de en basindan beri ktm yi secmisim diyorum.Cunku her ustune oturdugumda her gaz koluna dokundugumda heyecanlanmaya devam ediyorum.Herkesin ruhu karakteri farklidir,onemli olan ona gore motosiklet secmektir.Bana ktm kadar kaliteli fren amortisor guc denge hafiflik sunan japon motor onerin gidip onu alayim.
    Ultraviolet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlara gore sorunlu olmasi,parca ver motor fiyatlarinin pahali olmasi,servis yayginligi olmamasi,gaz kolunun sakin kullanicilara hitap etmemesi,renkli sasi tasarimlarin herkesin karakterine uymamasi.

Al sana 5 tane adam gibi sebep,yok 3 kisi binilmiyomus da bilmem ne.

Ilk motorum duke 200 du 20000km onunla giris yaptim motosiklet yasamina, sonra bi 20000 de duke 690 la yaptim,suan da smt 990 kullaniyorum.

Bugun motora baslamamin trafige cikisimin 2. yildonumu iyiki de en basindan beri ktm yi secmisim diyorum.Cunku her ustune oturdugumda her gaz koluna dokundugumda heyecanlanmaya devam ediyorum.Herkesin ruhu karakteri farklidir,onemli olan ona gore motosiklet secmektir.Bana ktm kadar kaliteli fren amortisor guc denge hafiflik sunan japon motor onerin gidip onu alayim.
    Gaz kolunun sakin kullanicilara hitap etmemesi sorunu RBW (ride by wire) olan modellerde hallolmus durumda. Yeni 690 ve tum 1290'lar oyle. 990 sorunluymus bu konuda.

KTM kadar kaliteli fren amortisor guc denge hafiflik sunan japon motor: Yamaha MT10 SP. Ducati gibi full elektronik Öhlins suspansiyonla geliyor. Hafif hem de. Sasi, denge ve kalite, R1 turevi oldugu icin MT9 ve asagisindan bariz ustunmus (okudugum incelemelere gore). Amerika'ya getirmeyecekler ama Avrupa'da var. Gelecek olsa dusunurdum sahsen.

Sahsen heyecan ve zevk KTM'e has bir sey degil. Eski 900cc Hornet'im cok iyiydi mesela. Hem hafif, hem guclu, hem de cevikti. Ama yerine gelen CB1000R hic oyle degildi. KTM kesinlikle iyi bu konuda, ama tekel degil. Ducati kullananlar da cok seviyorlar, bir cok sorununa ragmen vazgecemiyorlar kolay kolay.
    KTMADDICTED bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Örnek olması açısından;
    Yağ Filtresi 35 TL
    Hava Filtresi 65 TL

Servis ücreti çok uygun.
    Hocam, Muğla'ya gelsem sanıyorum git gel daha ucuz olacak. geçen ay 27bin bakımında 490 tl ödedim. 180 Lirası işçilik. Standart bakım, yağ filtre. 20-30 liralık ekstra vardı. 18 lirası yıkama zaten.

*Heka bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Oh yıkama da parayla

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    otomobillerde yıkamayı bedava yapıyorlar
    hatta aracı aldıktan sonra müşteri temsilcisi soruyor aracı alırken yıkadılar mı bilmem ne bence bi şikayet etmek lazım 18 lira neyin yıkaması büyük araç mı?

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunun sakin kullanicilara hitap etmemesi sorunu RBW (ride by wire) olan modellerde hallolmus durumda. Yeni 690 ve tum 1290'lar oyle. 990 sorunluymus bu konuda.

KTM kadar kaliteli fren amortisor guc denge hafiflik sunan japon motor: Yamaha MT10 SP. Ducati gibi full elektronik Öhlins suspansiyonla geliyor. Hafif hem de. Sasi, denge ve kalite, R1 turevi oldugu icin MT9 ve asagisindan bariz ustunmus (okudugum incelemelere gore). Amerika'ya getirmeyecekler ama Avrupa'da var. Gelecek olsa dusunurdum sahsen.

Bahsettiginiz yamahanin en ust sinif naked motoru.Onun klasmani superduke 1290 oralara gelirsek yine motor donanimlarindaki fark goze carpacaktir.

Orta veya alt sinif naked lara baktigimizda yamahanin kullandigi donanimlar kalite ortada.Mt25 baslangic sinifi naked da duz masa amortisor var ve halen abs dahi yok.

Sahsen heyecan ve zevk KTM'e has bir sey degil. Eski 900cc Hornet'im cok iyiydi mesela. Hem hafif, hem guclu, hem de cevikti. Ama yerine gelen CB1000R hic oyle degildi. KTM kesinlikle iyi bu konuda, ama tekel degil. Ducati kullananlar da cok seviyorlar, bir cok sorununa ragmen vazgecemiyorlar kolay kolay.
    Avrupa motorlarinda sorun bitmez.Sorunsuzlukta japonlarin yanina yaklasamazlar.Ancak ne kadar keyif alirsiniz,ne kadar guvenlidir, o kisimlar cok muallak.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, Muğla'ya gelsem sanıyorum git gel daha ucuz olacak. geçen ay 27bin bakımında 490 tl ödedim. 180 Lirası işçilik. Standart bakım, yağ filtre. 20-30 liralık ekstra vardı. 18 lirası yıkama zaten.
    ]
    Ben sizi misafir ederim Muğla'da seve seve. Fahiş fiyatlar ödemenize gerek yok.
    180 TL işçilik nedir gerçekten ya!

Yıkama ücretine diyecek bir şey bulamıyorum.
    Hizmet aldığım servisler önce yıkıyor daha sonra bakımı yapıyor, ücretsiz bir şekilde.
    byanmaz bunu beğendi.

Simdi forumda herkesin butcesi asagi yukari belli. Aramizda , bahsedilen muhtesem motorlari alabilecek kisi sayisi cokazdir . Cok faydali teknik bilgiler paylasilmis. Bu teknik bilgilerinizi 125,250,300,500 cclerde paylasirsaniz daha yararli olur bize ne ktm nin 1190 indan demi. Bize 250cc motorlari anlatin hangisini alalim, hangisinin mekanigi, kalitesi daha iyidir

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ktm in servisi ne ucuz diyeni odun la döverler
    390 aa kadar herhangibir motosikleti periyodik bakımı yetkili servis te honda nc 700 den daha pahalı
    benim garanti bittiğinden dolayı ktm yetkili servisine gidiyorum
    düşünsene yamaha ya binip ktm yetkili servisine gidiyorsun pahalı diye
    ben öyle yapıyorum

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi forumda herkesin butcesi asagi yukari belli. Aramizda , bahsedilen muhtesem motorlari alabilecek kisi sayisi cokazdir . Cok faydali teknik bilgiler paylasilmis. Bu teknik bilgilerinizi 125,250,300,500 cclerde paylasirsaniz daha yararli olur bize ne ktm nin 1190 indan demi. Bize 250cc motorlari anlatin hangisini alalim, hangisinin mekanigi, kalitesi daha iyidir
    emre hocam ben 20000 km duke 200 kullandim.fren ve suspansiyon olarak naked sinifinda yanina yaklasabilen giris sinifi motosiklet yok.Mt25 kadar rahat ve titresimsiz degildir.Ancak daha eglenceli daha kalitelidir.bunun yaninda kawasakinin z250 modelini tavsiye ederim.abs lisi olmasi lazim.ayrica honda nin yeni cikardigi 250 rally modeli duz crf modeline gore daha kaliteli suspansiyon ve kapatilabilir abs ozelligine led farlara sahip.yuksek sorunsuz az yakan heryere giden motor dusunurseniz bir goz atin.

Hangi tarz motosiklet istediginizi butcezini net sekidle soylerseniz daha kolay yardimci olabiliriz

Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre hocam ben 20000 km duke 200 kullandim.fren ve suspansiyon olarak naked sinifinda yanina yaklasabilen giris sinifi motosiklet yok.Mt25 kadar rahat ve titresimsiz degildir.Ancak daha eglenceli daha kalitelidir.bunun yaninda kawasakinin z250 modelini tavsiye ederim.abs lisi olmasi lazim.ayrica honda nin yeni cikardigi 250 rally modeli duz crf modeline gore daha kaliteli suspansiyon ve kapatilabilir abs ozelligine led farlara sahip.yuksek sorunsuz az yakan heryere giden motor dusunurseniz bir goz atin.

Hangi tarz motosiklet istediginizi butcezini net sekidle soylerseniz daha kolay yardimci olabiliriz
    hocam kawasakiyi 185-186 boyumdan dolayi basta eledim. Ss motor almayi istiyorum . Onceligim kalite, saglamlik, sorunsuzluk. Top speed merakim yok. 250 cc segmentinde 3 motor kaliyor. R25, ktm rc250, cbr250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)