Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM alınır mı? KTM motorlarda sevmeyeceğiniz 5 şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik olmaya mı çalışıyorsunuz?
    KTM'i benden daha fazla gömen yokken bu yoruma bi tarafımla gülüyorum sayenizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Spormoto distribütörlüğünde KTM alınmaz!
    rc 250 ve rc 390 test sürüşü sonrasında böyle düşündüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Parçası pahalı.Onun dışında birşeyi yok

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm rc serisinin en önemli özelliği

böbrek taşlarını düşürüyor.
    Kusura bakmayın ama bende bu cümlenin kalıplaşmış ve abartılı olduğunu düşünüyorum. Belki bindiğiniz motosiklet bakımsız vs olabilir. Ki mümkündür, çünkü Spormoto gerçekten çok tuhaf ve amatörce iş yapıyor.
    KTM alanlar servis yokmuş gibi düşünüp öyle alsınlar. Antalya'da servisi bisikletciden bozma bir yerdi. Şimdi 1-2 kurumsal servis oluştu ama bir sürü müşteri kaybettiler bu süreçte. Motosikletlere lafım yok ama distrübütör ve servis gerçekten vasat.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1190 üretmiyor diye batsin
    Vergi cok degil 1200 ++ cc nin vergisi çok
    1190 dan 2.5 kat fazla
    Tr de pek talep olmaz
    Ne motorlar harcaniyor vergi sistemi yüzünden
    Bu durumda harcayanı şikayet edin bence

Ülkemin vergi sistemi saçmaysa KTM napsin? O da ulkeme uyup sacmalayacak degil herhalde.

1190'dan daha hafif, daha güçlü, daha torklu 1290cc motor yapmislar. Talebe yetismekte zorlaniyorlar. Hem amator hem profesyonel incelemeler ove ove bitiremiyor motoru...

... ama Turkiye'de vergisi cok ya, bugun yarin batar KTM Gunun esprisi ilan edecektim, ama az once Star gazetesinde bir yazi okudum ve onu Cem Yilmaz'in gecmesi zor, buyrun:

"Ülkemiz çok yönlü, dinamik, faklı frekanslarda etkin, başarılı, emin adımlarla güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda yapılan reformlarla milletimizin hak ettiği değer ve hizmeti layıkıyla yaşamasını sağlarken yabancı turistlerin de hayranlıklarını kazanıyor ve kendi ülkelerinde de bunu yaşamak istediklerini ifade etmelerini sağlıyor. Bırakın ülkemizi, tüm dünya Türkiye’nin gelişen ekonomisini, dev projelerini, gücünü hayretlerle izliyor."

boyle gidiyor yazi Ayni amcanin iki onceki yazisinin basligi: "Dünya fuarcılığının merkezi olabiliriz" En buyuk hava alaninda bomba patlatilali bir sene gecmemis... Ekonomik olarak guclu ulkelerin bir cogunda "seyehat edilmesi tehlikeli" ulkeler listesindesin...
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyrun:

"Ülkemiz çok yönlü, dinamik, faklı frekanslarda etkin, başarılı, emin adımlarla güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda yapılan reformlarla milletimizin hak ettiği değer ve hizmeti layıkıyla yaşamasını sağlarken yabancı turistlerin de hayranlıklarını kazanıyor ve kendi ülkelerinde de bunu yaşamak istediklerini ifade etmelerini sağlıyor. Bırakın ülkemizi, tüm dünya Türkiye’nin gelişen ekonomisini, dev projelerini, gücünü hayretlerle izliyor."

boyle gidiyor yazi Ayni amcanin iki onceki yazisinin basligi: "Dünya fuarcılığının merkezi olabiliriz" En buyuk hava alaninda bomba patlatilali bir sene gecmemis... Ekonomik olarak guclu ulkelerin bir cogunda "seyehat edilmesi tehlikeli" ulkeler listesindesin...
    Ayrana ne katıp içiyorlar merak ettim.
    jimi_hendrix ve espresso bunu beğendiler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iraklı ya da Suriyeliden duydukları laflardan mı etkileniyorlar nedir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM Birtek Turkiyede satılmıyor. Batacak bi firma değil.

Endurosunu bilmem ama 1290 Super duke Naked bike olarak hala "Best Naked Bike" sınıfında. Keşke binebilsek
    BAJAJ çatısı altında olduğu için kolay kolay batmaz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak değil. KTM'in yüzde elli bir hissesi Avusturyalı bir iş adamında... Ortaklık diyelim. Ama son söz yine Avusturyada...

Ama KTM'in diğer Avrupalı üreticilere fark atarak hızla büyümesinin en büyük sebebi kesinlikle Bajaj ile olan ortaklığı.

KTM, BAJAJ çatısı altında değil. Önce araştıralım sonra atıp tutalım.
    Bajaj, KTM için ortak üretim yaptığı Duke 125'den sonra KTM'nin önce yüzde 20, sonra yüzde 11 hissesini aldı. Toplamda yüzde 31 hissesi var. Bu durum ortak üretim yapan sirketler için çok normal. Aynı şekilde KTM'nin de Bajaj firmasında hisseleri var diye biliyorum ama emin değilim. Yani ortada çatı falan yok kendimizi kandırmayalım.

KTM pahalı diyen arkadaşlarda bazı detayları görmüyorlar. Motorlarda ABS, kaydırmalı debriyaj ve ters wp amortisör gibi bir çok özellik standart. Bunu Türkiye de hangi firma bu fiyatlara verebiliyor? Marka övmeyi sevmem ama zorla yaptırıyorsunuz

Nasıl ki Honda sorumsuzluğu ile meşhursa ve emekli motosikleti yapıyor diye dalga geçiliyorsa, KTM de extra özellikleri ve enerjisi bol insanlara üretim yapıyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu durumda harcayanı şikayet edin bence

Ülkemin vergi sistemi saçmaysa KTM napsin? O da ulkeme uyup sacmalayacak degil herhalde.

1190'dan daha hafif, daha güçlü, daha torklu 1290cc motor yapmislar. Talebe yetismekte zorlaniyorlar. Hem amator hem profesyonel incelemeler ove ove bitiremiyor motoru...

... ama Turkiye'de vergisi cok ya, bugun yarin batar KTM Gunun esprisi ilan edecektim, ama az once Star gazetesinde bir yazi okudum ve onu Cem Yilmaz'in gecmesi zor, buyrun:

siz espri yi anlamadınız
    ben 1190 almassam ktm batar dedim dedim ama konu nereden nereye geldi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Ktm alacaksanız Avusturya'da üretilen modelleri tercih edin,aradaki kalite farkını görürsünüz.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Duke 390 ne kadar far tasarımını beğendiysem 1290 adventure o kadar nefret ettim. 1290 farları çok büyük gelmedi mi size de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Tam olarak değil. KTM'in yüzde elli bir hissesi Avusturyalı bir iş adamında... Ortaklık diyelim. Ama son söz yine Avusturyada...

Ama KTM'in diğer Avrupalı üreticilere fark atarak hızla büyümesinin en büyük sebebi kesinlikle Bajaj ile olan ortaklığı.
    Dediğiniz gibi KTM %51 hissesine sahip
    %49 un da BAJAJ ın
    BAJAJ olmasaydı KTM yi çok zor günler bekliyordu

Motosikleti
    Honda CRF 1000 L Africa Twin
    Geçen hafta 2. el absli 200 duke aldım. Gaz tepkisi sert ve vites düşerken stop ediyor. Sanırım debriyajı tam sıkmayınca oluyor.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı fantalyagp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta 2. el absli 200 duke aldım. Gaz tepkisi sert ve vites düşerken stop ediyor. Sanırım debriyajı tam sıkmayınca oluyor.
    nerden alıyon benzini? benim 390'da da oluyordu debriyajı çektiğim anda stop etme. o aralar da shell'den alıyordum benzini, opet'e geçtim stop-mtop bi şey kalmadı.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ben çok sevdim herşeyiyle, ayrıca şu titreme, böbrek taşı muhabbetide sıktı vallahi millet şehir şehir dolanıyor duke200 ile gööörrmeseeek...
    Ben şehirdışı yapmadım ama abartıldığı gibi bir rahatsızlık hissetmedim. Siz rahata fazla alışmışsınız dıyeyım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Dediğiniz gibi KTM %51 hissesine sahip
    %49 un da BAJAJ ın
    BAJAJ olmasaydı KTM yi çok zor günler bekliyordu
    Tam da oyle degil aslinda. Mesela VW olmasaydi Ducati'yi cok zor gunler bekliyordu denebilir belki...

Ama KTM eski olmasina ragmen hic bir zaman pazari domine etme potansiyeline sahip olmadi. Ama cok dogru bir zamanda cok kritik bir hamle yapti. Gelismekte olan ulkelerin buyuyen pazarlarina uygun motosiklet uretmek icin Bajajla anlasti. Yani is gucunun ucuz oldugu yerde, uygun fiyata dusuk cc motosiklet uretti. ilk defa Japon'lara alternatif bir Avrupali oldu. BMW ve Ducati'ye ciddi fark atti. Simdi hem BMW hem de Ducati aynisini yapmaya cabaliyorlar, ama cok gec kaldilar.

Acikcasi 1290cc Superduke denen canavar 125-250cc Duke'ler sayesinde var. Yuksek fiyatina ragmen KTM'e getirdigi kar acisinda Superduke'un, kucuk cc modellerin cok gerisinde oldugunu tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Honda CRF 1000 L Africa Twin
    petrol ofisi ve shellden almıştım en son

Motosikleti
    KTM RC250 ABS
    Herkesin düşüncesine saygım var ve eminim benden daha usta kullanıcılarsınızdır da. Yeni ehliyet (1 ay) aldım 16.03.2017 Perşembe gunu de gidip KTM RC 250 ABS motorumu aldım. Nasıl motor bence güvenli ve şık bir alet, bunun yanında sınıfının en dolusu. Titreşim olayına gelirsek ben hiç hissetmiyorum neden 250'lik ile basladığım ve rodajda olduğu için, araçlara bak, devri kontrol et, vitesi ayarla derken titreşim aklıma bile gelmiyor. Ben memnunum kısacası. Yeni motor alacak arkadaşlara tavsiye ederim hemde sonuna kadar. 250cc başlangıç motoru olmaz diyenlere gelirsek kişi kendini bilirse sorun olmuyor. Şehir içi de kullandım Bursa Bandırma - Bandırma Çanakkale şehirler arası da. En güzeli de ben kendimi motorun üstünde güvende hissediyorum ve bana yetiyor. Yakıta gelirsek 3,4 de gördüm, 2,7 de kısacası kullanıma bağlı
    hasmet bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Clickbait

Sorry but not related mate. Anyway...

Yahu kimse de vidyoya bakmamis. Hayir videonun basligini birebir Türkçe'ye çevirsek...

Neyse ktm ciler de icini doktu ferahladi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)