Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aprilia RS125 mi CBR 125 hangisi!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    daj_mc_really - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RS 125 Ülkemizde azsayıda olup yedek parçasıda bulunamadığın dolayı pek tercih edilmiyor ama gerçekten güzel bir motor keşke buralarda biryerlerde bayisi olsa!!!
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2195826

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2404378

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    benzınıne olası arızasına yetısebılcceksen aprılıa tabıkı..bırı 25 hp veya ustu bırı 13.2 beygır..aprılıa nın yenı kasası mukemmel ve odullubıde benım bıldıgım aprılıa lar cıddı parca sorunu yasıolarmıs ne kadar doru bılmem..son bısı yanlıs motorları kıyaslıosun..aprılıa yla derbı yı kıyaslaman daha duzgun olurdu..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    aprilla ama fıyatına gore cbr
    Yeni yine yeniden

bende öyle düşünmüştüm yalnız CBR125 günümüzün kullanılan motorlarındadn Derbiyi bilen ve hatta kullanan çok az kişi var bundadn dolayı
    birde ben afyonda oturuyorum CBR 125 gerçekten kullanışlı bir motr mu??

masumserseri17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    praetorian arkadaşımıza katılıyorum.Birde bu iki motoru neye göre kıyasladığını daha açık yazarsan arkadaşlar daha iyi bir şekilde yardımcı olabilirler.
    Yolum hiçbir yolumun olmaması, sınırım sınırsızlığımdır.. Bruce Lee

kıyaslamamın nedeni kullanış biçimidir iki fiyattır

masumserseri17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanış olarak eğer ben hızlı giderim ve benzininide koyarım diyorsan RS 125..Ama fiyat işin içine girince ben şahsen cbr yi tercih ederdim.
    Yolum hiçbir yolumun olmaması, sınırım sınırsızlığımdır.. Bruce Lee

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    ne olursa olsun cbr derim ben
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @daj_mc_really
    Eğer Afyon'da oturuyorsan en iyisi servis olarak en iyi şekilde seni karşılayabilecek olandır ki buda Honda olur...Afyon da sanmıyorum ki Aprilia nın motoruyla ilgilenecek bir yetkili servis olsun...
    Ayrıca tamamen ayrı klasman da olmalarını zaten sende yazmışsın...Aprilia nın dengi Türkiye'de iki motor daha var bir Derbi GPR 125 Diğeri de Cagiva Mito 125...Bunun dışında zaten CBR 125 şuanda başlığındaki aşırı ilgiden de belli olsa gerek,kullananların çok rahat ettiği sevdiği sağlam ve en önemlisi Honda kalitesini servisini yedek parçasını Türkiye'nin her yerinde sunabilen bir seçenek....Yinede zevk senin seçim senin...Eğer gerçekten Rs in yakıtı yada yedek parça olayları dert değil diye düşünürsen Güzel bir makina...2 zamanlı olması ise en büyük dezavantajı...Seçiminde kolay gelsin diyorum...

Cagiva mito 125

(Bu arada 2. aprilia; Rs 125 değil RSV1000 eski kasa... )

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    bence görünüş dersen Aprilia güç desen gine aprilia,Aprilia tam bi racing cbr de onun tadını bulamazsın
    ama aprilia da servis ve yedek parça problemi var sıkıntı çekersin bu yüzden cbr daha kullanışlı ama bu sorunlar olmasa aprilia super olurdu....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Arkadaşım bak şu adresi ziyaret et derim ben herkes bi ziyaret etsin bakalım
    http://spaces.msn.com/dogusg/
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    aprilla tabiki sormaya gerek bile yok görüntüler anlatıyor herşeyi
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Honda CBR 125 tabiki hemde tartışmasız..Sebep..ise..Yedek parça ,,servis,,iki katı benzin tüketimi ,,çok çirkin ses,,,çok kısa motor ömrü,,Şunuda belirteyim herşey görüntü değildir...

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Honda CBR 125 tabiki hemde tartışmasız..Sebep..ise..Yedek parça ,,servis,,iki katı benzin tüketimi ,,çok çirkin ses,,,çok kısa motor ömrü,,Şunuda belirteyim herşey görüntü değildir...
    Hocam sen Şasırdın Mı ??? Cbr 125 onların yanında sıfır kalmış.. CBR 125 in var diye Çocuğu şasırtma.....
    Gözüm sen en iyisini Hoşuna gideni al ama 125 bence onun yanında solda sıfır
    [B] KapTaN 44[/B]

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Bu forumda bu olay uzun zamanlardır tartışıldı. sonuç olarak kesin bir karara kimse varamadı...

Öncelikle seçim yapacağın motorların yanında senin ekonomik durumun önemli.

Eğer ki zar zor cbr parası denkleştiriyorsan , az benzin yaksın bana masraf çıkartmasın , görüntüsü olsun . Performans benim için önemli değil diyorsan seçimin belli : CBR 125

Yok sen diyorsan ki , maddiyat benim için ikinci plandadır. Ben alacağım motordan zevk almak , yeri geldiğinde ise performans almak istiyorum diyorsan. alacağın motor RS 125 olur.

Şİmdi milletin kafasında hep eski jawalar veya mz ler geliyor 2 zamanlı diyince. Ancak şu zamanda üretilen mito , derby , Rs125 lerin motor teknolojileri eski zamanlardakinden çok daha ileri.

Bazılarına göre kötü görünen ses olayı ise kullandığın motorun (Rs125 ) çok yüksek devirler çevirme kabiliyeti nedeniyle rölanti de çıkan sesten çok daha güzel bir ses çıkarıyor. Yüksek devirlerde motor resmen çığlık atıyor.

Şimdi Cbr 125 4 zamanlı diye sesi çok güzel çıkıyor da değil açıkçası.

RS 125 , mito gibi Derby Gpr 125 gibi motorlar gerçek birer 125 cc race sınıfındaki makinalar ,

Cbr 125 ise bir replica ; yani iyi olan malın emitasyon veya ucuz versiyonu. Bu motorun üretiliş amacı kesinlikle derby veya RS ile kapışmak değil. Ucuz fiyat, kaliteli ürün ancak düşük performans verecek herkesin alabileceği bir motor Cbr

Eğer ki honda mühendisleri RS e rakip motor çıkarmak isteseler NSR 125 i piyasadan çekmezlerdi. NSR tam bir canavar dı . Belki RS kadar performanslı bir makineydi.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    [QUOTEgörüntüsü olsun diye bunu al CBR 125
    QUOTE]
    aprialin görüntüsü şahne senin gözler bozuk sanırım cbr 125 bisiklet gibi duruyor ama aprial tam bir racin kalıplı ve oturaklı mükemmel makina. ...gözlük tak sen.
    [B] KapTaN 44[/B]

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten şuanda Honda'nın pistler icin sunduğu motorlar RS 125R ve RS 250R'dır...Eskiden NSR ın yol versiyonu vardı...Ve yollarda görülebiliyordu(en azından Dünya yollarında) fakat Honda bu yeni motorların yol versiyonlarını henüz üretmiyor...Bu iki motor şuanda Moto gp nin alt kademeleri olan 125 ve 250 cc klasmanlarında yarışmaktalar...

(hani biraz gözümüz şenlensin diye koydum kızmayın)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yenı aprılıa gercektende cok gusel kızıltoprakta baktım ..ama gorunuse aldanmıorumogrencı halımle benzın yedek parca ugrasamamafyondaysan gercektende sorun yasıcagını dusunuorum parca konusunda..

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kapatan44 gözlük tak diye bana diyorsan zaten ben gözlüklüüyüm...Şunuda belirteyim Honda CBR ye bisiklet gibi demek..Kesinlikle motordan anlamamak demektir....Ben burdakilerin çoğunun yaşı kadar motorsiklete bindim 2 zamanlı makinalarıda çok çok iyi biliirim...Kesinlikle abartmıyorum 60-70 in üzerinde makinam oldu..bunlardan bazılarıda 2 zamanlıydı..Yıpranmak isteyen 2 katı para vermek isteyen alsın kendi bilir..125 sınıfının şahı,, padişahı ve hatta kıralı CEBERE dir...

Bu makina 2 zamanlı orjinal japon Yamahanın Rx 135 mükemmel bir makinaydı 170---180 gider yolda otomobilleri deli ederdim..Bu makina hepsini çizerdi...Ama benzinide şurup gibi içerdi..

10 İLA 15 yıl önceleri daha gençlik zamanları...

Motosikleti
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Kapatan44 gözlük tak diye bana diyorsan zaten ben gözlüklüüyüm...Şunuda belirteyim Honda CBR ye bisiklet gibi demek..Kesinlikle motordan anlamamak demektir....Ben burdakilerin çoğunun yaşı kadar motorsiklete bindim 2 zamanlı makinalarıda çok çok iyi biliirim...Kesinlikle abartmıyorum 60-70 in üzerinde makinam oldu..bunlardan bazılarıda 2 zamanlıydı..Yıpranmak isteyen 2 katı para vermek isteyen alsın kendi bilir..125 sınıfının şahı,, padişahı ve hatta kıralı CEBERE dir...
    Hocam Motordan anlama konusunda sana lafım yok ayrıca gözlük tak diye de sana demedim diğer arkadaşa dedim . aprial in kalıbı cbr 125 in kalıbın iki katı kadar .yoksa ben mi büyük görüyorum
    [B] KapTaN 44[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler