Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu sefer karar verdim aga!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin sağolasın

O çok kötü ya bence sen koçfinansa danış kesinlikle o ne saçmalık öyle ya koçfinans ya garanti ya da vakıfbank öyle hemen vazgeçme her banka 1 değil.
    ben aldım alacağımı artık, gerisini onlar düşünsün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    şimdi sen "taşıt kredisi" ile alırsan motoru, motor senin değil bankanın oluyor. borcu bitmeden satamıyorsun, bunu da düşün.

Bu işlerde cesaret çok önemli.İçin de hep bi korku olursa istediğin hiç birşeyi elde edemezsin..
    Ben Allaha ve kendime güveniyorum haydi Bismillah,motoru alınca foruma yazarım

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende motorumu alırken kredi çekip almıştım 10.250 çekmiştim motor artı kaskların plaka ruhsat sigorta masrafları için ucu ucuna yettiydi kenara atsam birikmez birşey oldumu hep elim oraya gidecek 10.250 tl krediyi bittiğinde 12.960 tl olarak ödemiş olacağım 2.710 lira faiz koymuş oldu banka 36 aya ayda 360 tl ödüyorum geçen 25 inci taksidi ödedim ama kredi işi sakat iş banka malesef halden anlamıyor bu 25 taksitlik süreçte zaman zaman çok sıkıştım 360 büyük para olmayabilir ama annemin şeker hastalığından dolayı ayağı kangren oldu ve ayağını keseceklerdi tabi bizde olan bütün tedavileri denedik ciddi anlamda motoru satmaya bile karar verdim çünkü tedavinin sadece 1 tanesi 6 bin tl idi yan tedavileride vardı ilk başta eldeki avuçtakilerle 4 bini karşıladık baktık olmuyo yetmiyor eşe doşta kıvranacağıma 5 bin kadar daha ihtiyaç kredisi çektim tedaviyi o şekilde karşıladım ve bunun sonucu ayağı kurtardık sadece kesilen ayak başparmağı oldu şuan sağlık durumu iyi çok şükür allah da birdaha böyle şeyler göstermesin şimdi bebek bekliyoruz onunda tatlı hazırlıkları var azar azar ödeniyorda olası bir durumda sıkıntı yaşanmıyor değil işsiz kalma sağlık sorunu gibi ama allah utandırmadı çok şükür öbürünüde azar azar ödüyorum ilk bir kaç taksit ödediğimde nasıl bitecek diyorsum 25 takside gelmişim 11 ay sonra allahın izni ile bitecek imkanın varsa 2,3 taksit parasını önden öde ben öyle yapmıştım ve sıkışınca 2 ay ödemedim bankaya olası bir durumda fazladan bir kaç ay idare eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Bu arada ihitiyaç kredisi olarak almıştım ben hem faizi daha düşüktü ozaman hemde banka araca bir ambargo falan koymuyordu

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motorumu alırken kredi çekip almıştım 10.250 çekmiştim motor artı kaskların plaka ruhsat sigorta masrafları için ucu ucuna yettiydi kenara atsam birikmez birşey oldumu hep elim oraya gidecek 10.250 tl krediyi bittiğinde 12.960 tl olarak ödemiş olacağım 2.710 lira faiz koymuş oldu banka 36 aya ayda 360 tl ödüyorum geçen 25 inci taksidi ödedim ama kredi işi sakat iş banka malesef halden anlamıyor bu 25 taksitlik süreçte zaman zaman çok sıkıştım 360 büyük para olmayabilir ama annemin şeker hastalığından dolayı ayağı kangren oldu ve ayağını keseceklerdi tabi bizde olan bütün tedavileri denedik ciddi anlamda motoru satmaya bile karar verdim çünkü tedavinin sadece 1 tanesi 6 bin tl idi yan tedavileride vardı ilk başta eldeki avuçtakilerle 4 bini karşıladık baktık olmuyo yetmiyor eşe doşta kıvranacağıma 5 bin kadar daha ihtiyaç kredisi çektim tedaviyi o şekilde karşıladım ve bunun sonucu ayağı kurtardık sadece kesilen ayak başparmağı oldu şuan sağlık durumu iyi çok şükür allah da birdaha böyle şeyler göstermesin şimdi bebek bekliyoruz onunda tatlı hazırlıkları var azar azar ödeniyorda olası bir durumda sıkıntı yaşanmıyor değil işsiz kalma sağlık sorunu gibi ama allah utandırmadı çok şükür öbürünüde azar azar ödüyorum ilk bir kaç taksit ödediğimde nasıl bitecek diyorsum 25 takside gelmişim 11 ay sonra allahın izni ile bitecek imkanın varsa 2,3 taksit parasını önden öde ben öyle yapmıştım ve sıkışınca 2 ay ödemedim bankaya olası bir durumda fazladan bir kaç ay idare eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Bu arada ihitiyaç kredisi olarak almıştım ben hem faizi daha düşüktü ozaman hemde banka araca bir ambargo falan koymuyordu
    Öncelikle geçmiş olsun,
    Sıkıntı dan kurtulduğuna sevindim

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Arada gözden kaçan detay şu ki, daha ehliyet aşamasında olduğunuzu belirtmişsiniz.

Harç borç bir 5-10 sene kullanacağınız bir motosiklet yerine 5 bin liralık hatta 2-3 bin liralık bir makine alın. Koruma demiri de taktırın. Öğrenip elinizi iyice alıştırdıktan sonra hayalinizdeki makineye geçersiniz.

Özetle: İlk motosikletiniz olarak daha bir elinizi alıştıracağınız, düşürüp kaldırdığınızda içinizin gitmeyeceği bütçelerde bir makine bakın derim...

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Ben faiz kısmına değineceğim;
    Bildiğim kadarıyla "faizden kazanç sağlamakta" sıkıntı var. Krediden banka kazanç sağlayacağı için onu banka düşünsün.
    Gerçi;
    Para ile zaman bir araya geldiğinde faiz denen şekilde iletişime girecektir.
    O parayı emek ile iletişime sokarak ticaret yapıp kazanç elde edince sorun yok.
    O parayı yatırım ile iletişime sokup, bir daire alıp kiraya vererek gelir elde edince sorun yok.
    Ancak yine aynı parayı zaman ile iletişime sokup faiz kazancı elde etmenin sorun olmasını ben idrak edemiyorum o ayrı.

Zaten banka da kar amacı güden bir işletme olduğu için kazanç elde etmek zorunda. Diğer işletmeler nasıl ki hammadde ve emek birleşiminden para kazanıyorsa banka da para ve zamandan kazanç elde etmek zorunda.

Bu nedenle faiz konusuna çok takılmamanı öneririm. Kredi oranları çok ciddi oynamayacaksa ihtiyaç kredisi ile almak avantaj olacaktır.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Paranın yettiği motoru almanı tavsiye ederim dostum. İşin inanç vs. boyutunu geçiyorum. Herkes bu şekilde inanmayabilir. Fakat kredi meselesi özellikle düşük kazançlı kişilerde bunalım oluşturabilir. Almadan önceki heves ve aldığın ilk zamanlardaki bahar havası çabuk geçer. Sonrası üzerine külfet olur. İşin en ideali paranın yettiği motoru alıp sıkıntısız binmektir. Eğer müslüman isen ekleyeyim, Bu hususlara dikkat edersen inşallah Allah bereketini arttırır. Bu adaletsiz sisteme katkı sağlamadığın için vicdanın da daha rahat olur. Allah yardımcın olsun.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    kredi değilde mümkümse karta 9 taksit felan daha mantıklı 36 ay nere 9 ay nere. ki o 9 taksitte bi noktada bunaltıyor 36 ayı hayal dahi edemem intihar sebebi bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi değilde mümkümse karta 9 taksit felan daha mantıklı 36 ay nere 9 ay nere. ki o 9 taksitte bi noktada bunaltıyor 36 ayı hayal dahi edemem intihar sebebi bence
    36 ay ödemek bitmek bilmez
    Düşünmesi bile çok kötü

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Uzun vade kredi , harbi sıkıntı...

Yani durumlar tabi önemli her şey bütçe meselesi , diyeceğim birşey yok ama bir süre geçtikten sonra arkana dönüp baktığında pişman olma olasılığın çok fazla olabiliyor...

1000 Düşünüp , 1 hareket etmeli...

Bu arada ; Hayırlı olsun...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

annenize çok geçmiş olsun. aynı durumu ben de yaşamıştım. zordur
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annenize çok geçmiş olsun. aynı durumu ben de yaşamıştım. zordur
    sizede çok geçmiş olsun gerçekten çok zor durum hani normal şartlarda parmak kesilse üzülürsün ama bu hastalık öyle lanetki ayak yerine parmağın kesilmesine ohh be çok şükür ayağı kurtardık dedirtiyor allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın ben hayatımın hiç bir evresinde o 3 aylık süre kadar yıpranmamıştım
    -ZERO- bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Taşıt kredisi konusunda idrak edemediğiniz bir soru defalarca sorulmuş. Motosiklete taşıt kredisi verilmiyor. En azından 2 yıl önceye kadar oyleydi. Onu bir sorun derim.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    QNBFinansbank motosikletler için kredi sağlıyor ama belirli markalar için geçerli.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz buyurun : http://www.qnbfinansbank.com/kredile...t-kredisi.aspx

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Faiz günah diyorsunuz ama birde şu açıdan bakın. Ben motosikleti almak istiyorum ama tek seferde ödeme yapmaya durumum yok. Bu sefer benim için başkası ödeme yapıyor ve bana bir sene boyunca ödeme yapabilirsin diyor.

Peki 1 sene boyunca bu adam ne yiyip içecek? Bu adam bir sene boyunca giderleri nasıl karşılayacak. Madem sizden fark almayacak o zaman neden kısıtlı parasını bir kazanç olmaksızın versin?

Faiz günah diyorsunuz ama aynı ürün farklı fiyatlara satılan yerlerdeki olaya kimse ses etmiyor. Benim telefonum kimi yerde 900 lira kimi yerde 1100 civarı misal. E bu durumda pahalıya satan faizmi koyuyor.

Arkadaşlar banka size fedakarlık yapıyor yani size bir dünya para veriyor ve bir gıdım bir gıdım geri istiyor. E kardeşim sizde biraz fedakarlık yapıp biraz fazladan ödeme yapıyorsunuz. Yani bu faiz değilde şöyle desek daha doğru. Bunun adı şudur; "adamın size yaptığı taksitlendirme süresince adamın geçim parasıdır."

Faiz denmez ona. Ve dinimizde kar payının miktarı sınırlandırılmış. Yani adına ne derseniz deyin haram olan şey tam hatırlamıyorum ama galiba %15 ten fazla kazanç haramdı.

Motosikleti
    R25
    Bilader çekeceksin 14 bin gelecek faiz 2500, banka sana kasko yapacak, iki yıl sanırım en az 1500 TL den, iki yıl için eder sana 3000, sigortaydı bakımdı vergiydi ruhsat plaka derken bu para 22 binleri bulur bence, kredi kartı taksit yapma imkanın var ise öyle yap

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    almadıysa henüz, bunun ekipmanı var daha.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben uydurmadım. Faiz haram diyenlere şaşırıyorum. Kuranda faiz kelimesi geçiyor mu? Siz faizin tanımını yanlış yapmadığınızdan emin misiniz. Hem kıçımı bu işe bulaştırma.

Bir dostunuz selam verdiğinde sizin daha iyi bir şekilde selam almanız nasıl makbul ise bir bankanın size para vermesi karşılığında sizinde ona daha iyi cevap vermeniz günah değildir.

Yani banka sana yardım ediyor ve sende bu yardıma karşılık ona yardım ediyorsun bu kadar basit. Çok düşünmenin anlamı yok. Haram olan şey tek satışta yüksek kazançtır arkadaşlar bunu anlamak için diretmenizin bir anlamı yok ve argo ile milleti kırmayın bence.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kim demiş faiz haram diye??
    Gelsin buraya!!!
    Ulan müslüman müslümana borcmu veriyor.

Şimdi ağzımı açarsam burda kafirde olurum, Allahsızda.

Kredi kartı ve kredi kadar güzel bişey mi var.??

Biz b*k atmasını severiz,çünkü bizi bu duruma düşürene kimse ses çıkartmaz!!

Kredi sicilim 3 sene önce bozuldu, bankalarla aram berbat, tonla haciz. Şimdi hepsini kapattım. Şuan sicilin düzelmesi için 10 bin tl istesinler borc harc bulur veririm valla.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)