Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu sefer karar verdim aga!

Motovento
    REKLAM ALANI

Yok beyler olmucak.Sıfır km 250cclik motor arayışındaydım,her neyse biri çin malı diğeri servis,yedek parça sorunu derken anladım ki japon marka şart.
    Sıfır km honda cbr250r almaya karar verdim.
    Ama dediğim gibi taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorum iki üç ay sonra en uygun krediyi vakıfbank(1.08 faiz) veriyor.Vakıf banktan çekmeyi düşünüyorum.Sizin aklınızda var mı daha uygun kredi ya da bu taşıt kredisini çekme mi önerirmisiniz?
    (Vakıfbank sigorta şart koşmuyor)

Koçfinansı çok araştırdım ama faiz oranı Vakıfbank tan yüksek ve pek anlayamadım diğer bankalar gibi değil.O yüzden pek bir bilgim yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hotrob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading
    Ne kadar bi zararin soz konusu kredi isinde?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    emin misin, bankanın motosiklet için taşıt kredisi verdiğine? ki veriyorsa, kaskoyu banka yaptırır, sana onun bedelini de kitler, merak etme.

Vakıfbank 14.000 Tl kredi çeksem,24 ay vadeli 2.400.00 Tl faiz koyuyor 1.08 faizli

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakıfbank 14.000 Tl kredi çeksem,24 ay vadeli 2.400.00 Tl faiz koyuyor 1.08 faizli
    onu sormuyorum, sen bankaya sordun mu "motosiklete taşıt kredisi veriyo musunuz?" diye? bankalar vermiyor motosiklet için taşıt kredisi genelde.

Sordum 3 ay boyunca aynı işyerinde çalıştığım sürece kredi hakkım çıkıyor bizzat gidip sordum

Motosikleti
    R25
    Ne kadar çekeceksiniz ve toplam ödeme ne olacak faizi ile, Kasko dahil cebinizden çıkacak toplam para ne olacak detaylı bilgi verirmisiniz ?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben maaşımı Vakıfbanktan alıyorum kamu çalışanıyım.1.25 den veriyorlar.1.08 bedava bence

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motosiklete taşıt kredisimi veriyorlar aggagshs, ihtiyaç olmasın o yav

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar çekeceksiniz ve toplam ödeme ne olacak faizi ile, Kasko dahil cebinizden çıkacak toplam para ne olacak detaylı bilgi verirmisiniz ?
    Dediğim gibi Vakıfbank 1.08 faiz koyuyor.14.000 Tl çekmeyi düşünüyorum.Sigorta zorunluluğu yok.Garanti bankası 1.29 faiz ve en az 3 ay çalışmam gerektiğini söyledi ben buyuk ihtimal vakıf ya da koçfinanstan cekicem kefil felan istemiyorlar.Ben zaten motoru almadan önce abus zincir ve alrmi hazir edicem onun dışında kask,eldiven,dizlik alicam mont en sona çünkü şuan ehliyetede gidiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Faiz haram arkadaşım

Yok eğer bu faizi terketmezseniz bilin ki
    Allah a ve peygamberinize karşı harbe girmişsiniz

Bakara Suresi 279

Paran ne kadara yetiyorsa o motoru al
    Param 200ns e yetiyordu gittim peşin parayla pulsar 200ns aldım

Kirada oturuyorum istersem güzel bir motor ve ev alabilirdim krediyle fakat almadım
    Ahmetbahadır ve Wing-go bunu beğendiler.

Gönül ister ki faizsiz olsun.Ama konu bu işin günahı değil,günahını ben çekerim.Allah(c.c.) e hesabı ben veririm.
    Ben birşey alicak isem en güzeli olsun isterim yapım böyle ve eminim ki honda benim fazlasıyla tatmin edicek
    cenkyenmez bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    elektrik faturasını bile maddi durumdan ödemedim diye iki katı faiz koydular haram sevab günah birbirine girdi.faizden kaçmak imkansız..eğer ev geçindirmiyosanız

Asgari ücretle çalışıyorum ailem işe girerken senim harçlığın olsun önemli değil dediler ama ben yinede bir miktar eve veriyorum.O ayrı bir konu yani ev gecindirmiyorum

Motosikleti
    R25
    Dediğim gibi Vakıfbank 1.08 faiz koyuyor.14.000 Tl çekmeyi düşünüyorum.Sigorta zorunluluğu yok.Garanti bankası 1.29 faiz ve en az 3 ay çalışmam gerektiğini söyledi ben buyuk ihtimal vakıf ya da koçfinanstan cekicem kefil felan istemiyorlar.Ben zaten motoru almadan önce abus zincir ve alrmi hazir edicem onun dışında kask,eldiven,dizlik alicam mont en sona çünkü şuan ehliyetede gidiyorum
    Hocam tamam da kredi faizinin dışında dosya ücreti vs ıvır zıvır yokmu ayrıca taşıt kredisinde kasko zorunluluğu var kasko fiyatı ne kadar çıkıyor ?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    kredi de esas olan o faiz oranı değil yıllık maliyet oranıdır. taşıt kredilerinde bankadan bankaya değişmek kaydıyla peşinat isterler, kasko isterler, bireysel emeklilik isterler, bireysel sigorta isterler, dosya masrafı kilitlerler. ihtiyaç kredisi en makul olandır. kemiksiz masrafsız alırsın parayı. +6 ay ve üzeri devam eden sigorta geçmişin var ise herhangi bir banka 20 liraya kadar kredi verir. enparayı kullanmanı tavsiye ederim.

bir de kredinin çıkma hususlarından biri de ne kadar para çektiğiniz değil, kaç taksitle aldığınızdır. aylık ödeme tutarınız ne kadar düşük ise kredi çıkma oranı o kadar yüksek olur. size tavsiyem 36 ya böldürüp, yüksek yüksek ödemenizdir.
    şahsen ben o şekilde yapıyorum. aylık kredi ödemem 560 lira fakat ben ayına göre 1,5 - 2 bazı aylar 3bin lira civarı ödeme yapıyorum. böylece yüksek taksitten doğan faiz yok oluyor. o ay sıkışık isem 560 lira ödeyip pas geçiyorum.

Dosya ücreti 70-50 Tl arası kaskoyı elbet yaptiricaz şart birşey zaten

Gönül ister ki faizsiz olsun.Ama konu bu işin günahı değil,günahını ben çekerim.Allah(c.c.) e hesabı ben veririm.
    Ben birşey alicak isem en güzeli olsun isterim yapım böyle ve eminim ki honda benim fazlasıyla tatmin edicek
    faizden cidden ben de korkuyorum mümkünse taksitli falan alışveriş yapın ama faize bulaşmayın. faizin hesabı ahirete kalmıyor genelde Allah korusun kaza bela bir şey geliyor. ama gel gör ki insan heves ediyor ve sahip olmak için her yolu mübah görüyor kazasız belasız sürüşler dilerim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faizden cidden ben de korkuyorum mümkünse taksitli falan alışveriş yapın ama faize bulaşmayın. faizin hesabı ahirete kalmıyor genelde Allah korusun kaza bela bir şey geliyor. ama gel gör ki insan heves ediyor ve sahip olmak için her yolu mübah görüyor kazasız belasız sürüşler dilerim
    ya aga ben de dedim faize bulaşmıyım gidiyim kuveytturk den falan alayım. bi masraf tablosu çıkardılar akıllara zarar. parayı da eline nakit vermiyo gidiyo taşıtı önce kendi alıyo falan. kıçımız sıkışsa satamıcaz aleti. orta yolunu bulamadım şahsen.

Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin sağolasın
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya aga ben de dedim faize bulaşmıyım gidiyim kuveytturk den falan alayım. bi masraf tablosu çıkardılar akıllara zarar. parayı da eline nakit vermiyo gidiyo taşıtı önce kendi alıyo falan. kıçımız sıkışsa satamıcaz aleti. orta yolunu bulamadım şahsen.
    O çok kötü ya bence sen koçfinansa danış kesinlikle o ne saçmalık öyle ya koçfinans ya garanti ya da vakıfbank öyle hemen vazgeçme her banka 1 değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)