Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum Yağ Akıtıyor (Ss Eklendi)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu saptırmayın. Konu yağ akıntısı olarak açılmış bende ona cevap verdim. Diğer sorunlardan haberim var reddetmiyorum zaten.

Benim söylediğim şey yağ akıtmasının sebebi hatalı üretim değildir. Yetkili servis de bakım yaparken yanlış yapabilir. Bajajın servisler kaliteli değil malum. Yağı fazla koymuşlarsa basınç yapar en zayıf yerden patlar. Her markada olabilir bu. Fazla sıkılınca yağ tapası yalama olmayan bir tane marka yok dünyada.

Diğer saydığın şeylerde bajajın kronik sorunlarıdır. Sebebi bajajın rekabet için ucuz motosiklet üretme çabasıdır. Japon motosikletinin yarı fiyatına gelen hint malı motosikletten bir zahmet japon kalitesi beklemeyin.

Tekrar söylüyorum yağ tapasının yağ akıtması kronik sorun değildir. Motor bloğu üretimi aşağı yukarı bütün markalarda aynıdır. Hiçbir üretici yağ tapasını sorunlu üretmez.
    Tabi, ucuz ya, istedikleri kadar bozuk malı kakalayabilirler bize. Merak ettim, ekmek alırken ucuz diye bayat ekmek mi alıyorsun? Ucuz sonuçta, taze ekmekle aynı özellikleri sergilemesi beklenemez değil mi ama?

Servisin kötü olması kimin suçu bu arada merak ettim de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun km si daha 1600km de
    650 km de ilk bakımı yapıldı sadece yağını değiştirdi servis
    1350 km de garantiye şanzımqn parçaları değişti
    1450 km de garantiye debriyaj balata değişti
    Motor şuan 1650 km de başıma gelmeyen kalmadı
    Dominar 400 alacaklar bir daha düşünsün derim
    Bajaj rezil bir marka
    Öyle deme kızar bajajcılar. Böyük markadır bajaj. 40 tan kronik sorunu var ama ucuz neticede.
    motorcu48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha da ranza.

Yıkım ekibi nerdesiniz.????

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Pulsarcılar yıkım ekibine direniyor
    dyavol-77, zekeriyaimam ve orh bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Dahası da var

Motoru cuma günü aldım cumartesi kornaya bozuldu
    Korna onarıldı serviste sadece
    Kornaya 2 sn den uzun basınca korna bozuluyor

Motor önde cızırtı ses geliyor sinir bozucu

Sağ ayaklıkta çok fena titreşim var

Debiraj kavramada ses geliyordu motor hareket halinde stop ediyordudebiraj kavranması garantiden değişti

Tam sorun bitti derken bir kaç gün sonra Debiraja uzun basılı tutunca 3-4 sn motor stop ediyor yokuş aşağı motor stop daha çok ediyor

Şu an işteyim gece eve nasıl gidecem diye düşünüyorum
    Virajı yollar yokuş aşağı uçurum
    Defalarca tehlike atlattım
    Böyle motor olmaz olsun

Herkez biliyor ama yinede yazayım lastikler çöp aynalar berbat

Daha 1600 km de motorum (yukarıda yanlış yazmışım kusura bakmayın km si daha 1600 km de)

Ben böyle motorunda serviside bajaj sıda....
    dyavol-77 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi, ucuz ya, istedikleri kadar bozuk malı kakalayabilirler bize. Merak ettim, ekmek alırken ucuz diye bayat ekmek mi alıyorsun? Ucuz sonuçta, taze ekmekle aynı özellikleri sergilemesi beklenemez değil mi ama?

Servisin kötü olması kimin suçu bu arada merak ettim de...
    Yahu adam daha 1600 debriyaj şanzıman değişti diyor okumuyormusunuz. Böyle bir şey nasıl kronik sorun olabilir belli ki sadece bu arkadaşın motosikleti bu şekilde ayıplı olarak kendisine satılmış yada servis montaj yaparken bir hata yaptı araç sahibini kandırıyor. Tüketici mahkemesinde hakkını araması lazım.

Ben demiyorum ki bajaj müthiş marka mükemmel motorlar üretiyor. Diyorum ki yağ akıtması kronik sorun değildir. Pulsarlarda böyle bir kronik sorun yoktur.

Diğer ekmeklerin yarı fiyatına ekmek alıyorsam tadının kötü çıkmasına şaşırmam. Fakat ekmek yenmeyecek kadar bozuk çıkarsa gider iade ederim normal ekmek alırım. Benim aldığım ucuz ekmek yenilebilir seviyede çıktı başlığı açan arkadaşınki bozuk çıkmış.

Bajajcı falan değilim. Fanboyluk yapacak kadar işsiz değilim çok şükür. Sadece arada bir foruma girip elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Yazdığım şeyleri bilerek çarpıtıyorsunuz iyi niyetli olmadığınız ortada bu yüzden buraya yazdığım son mesaj budur.
    orh ve Norton772 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yahu adam daha 1600 debriyaj şanzıman değişti diyor okumuyormusunuz. Böyle bir şey nasıl kronik sorun olabilir belli ki sadece bu arkadaşın motosikleti bu şekilde ayıplı olarak kendisine satılmış yada servis montaj yaparken bir hata yaptı araç sahibini kandırıyor. Tüketici mahkemesinde hakkını araması lazım.

Ben demiyorum ki bajaj müthiş marka mükemmel motorlar üretiyor. Diyorum ki yağ akıtması kronik sorun değildir. Pulsarlarda böyle bir kronik sorun yoktur.

Diğer ekmeklerin yarı fiyatına ekmek alıyorsam tadının kötü çıkmasına şaşırmam. Fakat ekmek yenmeyecek kadar bozuk çıkarsa gider iade ederim normal ekmek alırım. Benim aldığım ucuz ekmek yenilebilir seviyede çıktı başlığı açan arkadaşınki bozuk çıkmış.

Bajajcı falan değilim. Fanboyluk yapacak kadar işsiz değilim çok şükür. Sadece arada bir foruma girip elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Yazdığım şeyleri bilerek çarpıtıyorsunuz iyi niyetli olmadığınız ortada bu yüzden buraya yazdığım son mesaj budur.
    Siz iyi niyetten yıkılıyorsunuz. Facebook pulsar grubunda onlarca kişi bir sürü farklı yeri kastedip yağ kaçağı olduğunu belirtiyor. Hepsi kullanıcı. Bir sorunun kronik olması için ille sizin motorunuzda da aksetmiş olması gerekmiyor.
    06Serhat, YERUÇAĞI ve Pistonlar bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı nerden akıtıyorki ben bişey anlamadım bu ns200 ün kronik bir sorunumu?

blokmu çatlıyor?
    KTM 390 la karıştırmayın

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    KTM 390 la karıştırmayın
    bu akşamda herkez bir garip, ktm 390 adlı motoru kullanmışlığım vardır ama bu konuyla ne alakası var onu yine anlamadım. bugün anlayamıyorum pek heralde.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Dahası da var

Motoru cuma günü aldım cumartesi kornaya bozuldu
    Korna onarıldı serviste sadece
    Kornaya 2 sn den uzun basınca korna bozuluyor

Motor önde cızırtı ses geliyor sinir bozucu

Sağ ayaklıkta çok fena titreşim var

Debiraj kavramada ses geliyordu motor hareket halinde stop ediyordudebiraj kavranması garantiden değişti

Tam sorun bitti derken bir kaç gün sonra Debiraja uzun basılı tutunca 3-4 sn motor stop ediyor yokuş aşağı motor stop daha çok ediyor

Şu an işteyim gece eve nasıl gidecem diye düşünüyorum
    Virajı yollar yokuş aşağı uçurum
    Defalarca tehlike atlattım
    Böyle motor olmaz olsun

Herkez biliyor ama yinede yazayım lastikler çöp aynalar berbat

Daha 1600 km de motorum (yukarıda yanlış yazmışım kusura bakmayın km si daha 1600 km de)

Ben böyle motorunda serviside bajaj sıda....
    Yav he hee

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    SS ne? Supersport mu?
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Motorun km si daha 1600km de
    650 km de ilk bakımı yapıldı sadece yağını değiştirdi servis
    1350 km de garantiye şanzımqn parçaları değişti
    1450 km de garantiye debriyaj balata değişti
    Motor şuan 1650 km de başıma gelmeyen kalmadı
    Dominar 400 alacaklar bir daha düşünsün derim
    Bajaj rezil bir marka
    1.650 km de dökülmüş motor, çinli markalar bile bundan dayanıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

motorun şanzımanı burda yani bizim ustalat toplamıyor diye biliyorum. Hindistanda toplanıyor.
    efendy06 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu akşamda herkez bir garip, ktm 390 adlı motoru kullanmışlığım vardır ama bu konuyla ne alakası var onu yine anlamadım. bugün anlayamıyorum pek heralde.
    390 vardı blok dağıtan sanırım ona ithafen söyledi
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

valla kardeş sorun ucuza ekmek alıp yemekte değil onun içindeki gıda hilesinde yarı fiyatına ucuzsa demekki bir hile katmışlar:D
    Bugune kadar aklımda kalanlar
    çözülmeyen vızıltı sorunu
    o meşhur stop etme olayı
    devir dalgalanması hatta ilk marşta devir ekranındaki aksaklık:D
    sürekli bir yerinden sıvı akma şikayetleri
    daha ilk geldiğinde takip ediyordum motor yatak saran bi kaç kullanıcı
    frenlerdeki anormallikler
    yeter mi usta .
    ekmeği ucuza alma sonra o paraları sağlığına tekrar kavuşmak için harcarsın ama o saglığına bir daha kavuşamazsın
    efendy06 ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeş sorun ucuza ekmek alıp yemekte değil onun içindeki gıda hilesinde yarı fiyatına ucuzsa demekki bir hile katmışlar:D
    Bugune kadar aklımda kalanlar
    çözülmeyen vızıltı sorunu
    o meşhur stop etme olayı
    devir dalgalanması hatta ilk marşta devir ekranındaki aksaklık:D
    sürekli bir yerinden sıvı akma şikayetleri
    daha ilk geldiğinde takip ediyordum motor yatak saran bi kaç kullanıcı
    frenlerdeki anormallikler
    yeter mi usta .
    ekmeği ucuza alma sonra o paraları sağlığına tekrar kavuşmak için harcarsın ama o saglığına bir daha kavuşamazsın
    Olur mu hiç? Ucuz olan her zaman iyidir. En ucuz neyse en iyi odur.

Hiç sevmiyor olmama rağmen, bir arkadaşın ısrarı ile bir gün bim markete gittik. Bizim arkadaş pinti, bim ucuz. Tencere tava yani. Mangal yakacağız, işte tavuk aldık, köfte aldık, tatlı aldık, ekmek aldık, içecek aldık. Çıktık pikniğe, arkadaş tavuğu açtım, bariz kokuyor, köfteyi açtım et etten başka her şeye benziyor, dedim hacı sen yak mangalı, ben kasaba gidiyorum. Bunları yiyip gecemi hastanede rezil edemem. Gittim, bimden daha pahalıya ürün satan kasaba, tavuk aldım, köfte aldım. Pastaneden tatlı, kuruyemişçiden içecek aldım. gidip afiyetle yedim. Sırf en ucuz bim satıyor diye kokmuş tavuk yemeye gerek yok.
    motorcu48 ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu hiç? Ucuz olan her zaman iyidir. En ucuz neyse en iyi odur.

Hiç sevmiyor olmama rağmen, bir arkadaşın ısrarı ile bir gün bim markete gittik. Bizim arkadaş pinti, bim ucuz. Tencere tava yani. Mangal yakacağız, işte tavuk aldık, köfte aldık, tatlı aldık, ekmek aldık, içecek aldık. Çıktık pikniğe, arkadaş tavuğu açtım, bariz kokuyor, köfteyi açtım et etten başka her şeye benziyor, dedim hacı sen yak mangalı, ben kasaba gidiyorum. Bunları yiyip gecemi hastanede rezil edemem. Gittim, bimden daha pahalıya ürün satan kasaba, tavuk aldım, köfte aldım. Pastaneden tatlı, kuruyemişçiden içecek aldım. gidip afiyetle yedim. Sırf en ucuz bim satıyor diye kokmuş tavuk yemeye gerek yok.
    konudan bağımsız olacak ama et zaten marketten alınmaz kasaptan alınır, ayrıca kasaplarda sucuğun kilosu markete göre daha ucuza geliyor. 1 keresinde a101in köftesime maruz kaldım hayatımda yediğim en kötü yiyecekti. siz doğru olanı yapmışsınız.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    konudan bağımsız olacak ama et zaten marketten alınmaz kasaptan alınır, ayrıca kasaplarda sucuğun kilosu markete göre daha ucuza geliyor. 1 keresinde a101in köftesime maruz kaldım hayatımda yediğim en kötü yiyecekti. siz doğru olanı yapmışsınız.
    biz öğrenci evinde onlara maruz kalmıştık :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bajajcılar snaypırla vurur valla ben kaçar buradan...

geçmiş olasun biraderim...
    Mertcan39, efendy06, Pistonlar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kesin konuyu açan dhli..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    R25
    Konu Nasıl sucuk ekmeğe bağlandı
    hasmet, efendy06, ogzcngdk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    http://i.hizliresim.com/oj8ZZm.jpg

Yağ vidanından yağ akıtıyor motor
    Hint'li yağlı pehlivan yine sahnede. Türkiyede geçen senenin supersport segment satış birincisi...
    efendy06 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajcılar snaypırla vurur valla ben kaçar buradan...

geçmiş olasun biraderim...
    Eyvallah sağolasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)