Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc Scooter İş Görür Mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zanaatkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

B(M) sınıfı ehliyet (a1-a2 al diye fikir belirtmezseniz sevinirim) ile 50cc scooter alıp, kısa mesafeli yerlere gezmeye gideyim diyorum, biraz kafamda şüpheler olsa da bu scooter işimi görür mü? Daha önceleri 50cc'lik mobiliyetlerle gezilerim olmuştu, rampalarda da gayet güzel gidiyordu. Peki şu an nasıl olur sizce? Mondial 50 Revival düşünüyorum mesela.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Ehliyet alamıyorsan bence 50 cc bence yakın mesafelerde iş görür.Hatta insanlar çin elektrikli alacağına 50 cc almalı bana göre
    zanaatkar bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    1 kilowatt kaç beygir gücü eder? 1.341 hp yapar.

alet 2,3 kW

3 beygir güç eder.

şöyle düşün altında 3 arabanın çektiği bir at arabası var. kısa mesafeli gezmeler yapabilir misin?

sanırım evet. kolay gelsin.
    zanaatkar ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    honda today bak ,)
    zanaatkar bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    dün gece sahilde arabayla giderken bir baktım biri oturarak gidiyor yaklaştım yanına altında bir şey var mı diye. ana o ne asya polo 50 Valla paşalar gibi kaptırmış gidiyordu.
    zanaatkar bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Süper iş görür hem de.
    zanaatkar bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    2 zamanlı mobylette'ler kadar rampada çekişi iyi olmaz belki ama tırım tırım gidersiniz, hiç çıkamaz diye bir şey yok abes bir yük olmadıkça. Aletin ruhsatında istiap haddi yazar. Onu aşmadığınız sürece problem olmaz. Hatta gayet de iş görür. Mümkün mertebe kaliteli bir şey almaya çalışın.
    zanaatkar bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

İlk başlarda elektrikli düşünüyordum lakin şarj bittiği anda hiçbir kıymeti kalmaz, o yüzden 50cc'ye yöneldim. Ürünü tercih ederken de yaşadığım yerde servisi olan tek firma Mondial'i istiyorum. Haliyle 50 Revival alacağım. 10 km mesafedeki köyüme sürekli gidebileceğim, şehir içinde de dolaşmak için birebir olur sanırım. Peki bu aletin plaka, ruhsat vb. masrafları ne olur?

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zanaatkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

B(M) sınıfı ehliyet (a1-a2 al diye fikir belirtmezseniz sevinirim) ile 50cc scooter alıp, kısa mesafeli yerlere gezmeye gideyim diyorum, biraz kafamda şüpheler olsa da bu scooter işimi görür mü? Daha önceleri 50cc'lik mobiliyetlerle gezilerim olmuştu, rampalarda da gayet güzel gidiyordu. Peki şu an nasıl olur sizce? Mondial 50 Revival düşünüyorum mesela.

Şimdiden teşekkürler.
    Güzel olur. Birde güzel bir şekilde boyatırsın Vespacılar imrenerek bakar.

Yalnız alır almaz lastikleri, fren balatalarını ve fren hidroliğini kaliteli olanlarla değiştirmen lazım.

Lastik parçaların pek kaliteli olmasını bekleme o yüzden karbüratörü ve karbüratör manifoldunu değiştirmen gerekebilir.

Bir de sürat vs beklemeyeceksin. 30-40 civarı. Zaten zorlasan da yapacağı 50-60 hadi çok çok 65 olsun (o da bir anlık sürekli değil)
    zanaatkar bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Mobilet iki zamanlı, 50cc'lik scooterlar dört zamanlıdır. Bu nedenle mobiletler biraz daha atiktir, ancak abartılmadığı sürece 50cc'lik scooter ile de normal yokuşlar çıkılabilir.
    Her binişte 10-15km gidilecek şekilde kullanılacaksa sorun yaratmadan bütün işini görecektir diye tahmin ediyorum.

Özel değilse, ehliyet ve 100-150cc arası bir motosiklet önerilmemesini isteme sebebini öğrenebilir miyiz?
    zanaatkar bunu beğendi.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    https://www.youtube.com/channel/UC3t...ugH4sp5YfCmf1w

Bu kanaldan 50cc bir scooter hakkında bilgiler toplayabilirsin.
    zanaatkar bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kilowatt kaç beygir gücü eder? 1.341 hp yapar.

alet 2,3 kW

3 beygir güç eder.

şöyle düşün altında 3 arabanın çektiği bir at arabası var. kısa mesafeli gezmeler yapabilir misin?

sanırım evet. kolay gelsin.
    Gerçek at 15 beygir civarı güce sahip. 1 beygirin saçma hesabını kim yapmış bilmiyorum.
    zanaatkar bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek at 15 beygir civarı güce sahip. 1 beygirin saçma hesabını kim yapmış bilmiyorum.
    Atla beygir aynı şey değil mi
    zanaatkar bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    5-10 km lik mesafelere gidilebilir, küçük bir ilçede işinizi görür. Ana yollara çıkacak olursanız tehlikeli olur.
    zanaatkar bunu beğendi.

Sıfır bir scooter'ın tüm parçaları da değiştirilmez ya. Ben yıllar önce scooter almaya niyetlendiğim bir günün akşamında ehliyetsiz kullanmaktan ceza yedim ve yine bir keresinde vitesli bir motor sürmeye niyetlendiğimin saniyesinde yere çakıldım. İşte bu yüzden B sınıfı ehliyet ile kullanabileceğim tek seçenek 50cc olduğu için tercihim bu yönde oluyor. Bu ceza olayından sonra ise bisiklete sardım, Söğüt-Çanakkale arası 500km'lik parkurda çok feci yokuşlarda pedallamışlığımda var, bundan dolayı scooter yavaşta çıksa pek koymaz açıkçası. Ana yollarda illaki tehlike arz edebilir ama emniyet şeridinden yavaş yavaş gitmekte pek sıkıntı oluşturmaz sanki. Haksız mıyım?

Benimde bi yancı scooter yapasım var. En ucuz üzmeyecek scooter ne öneririzsiniz. 1. öncelik ucuz olsun sora çok üzmesin
    zanaatkar bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    iş görür zaten limitörü kaldırdınmı bazı modeller 50km üzerine bile çıkabilyor hız olarak,son haftalarda Anatalyada beagle alıp kullanan bir abinin videolarını izliyorum youtubeda,gayet ıyı hem daelim kalitesi hemde görüntüsü ve performansı ile 50cc de bütün şehri geziyor adam.
    zanaatkar bunu beğendi.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    50cc asya polo motorum var cinli alma 50cc alma gitmez bozulur son sahibi olursun diyenler oldu ben yinede aldım suana kadar parasının karşılığının fazlasını verdi bana 2 kişi pendikden kadikoye sahil yolindan cok gidip geldim yokusta çıkar duzdede gider masrafta çıkartmaz gozun kapalı al tek yaptigim bakımlarını zamanı gelknce akatmadan yapmak başka hic bir sey yapmadım yakıtı koy be git karda kiyamette marşına bile basmadım 15 20 gün sonra tek marşta aldı ben sadece ilave olarak sis farı taktım okadar kork madan cekinmeden al derim her türlü is görür millet kullanmadan bilmeden yorum yapıyor gitmez çekmez diye ben kimseyi dinlemeden gidip aldım ve iyikide almışım diyorum evin 3. Motoru inan satmaya kıyamıyorum plaka masrafı normal herkes ne öderse o bir fark yok sigorta il ve kisiye gore değişiyor bana istanbulda 900tl çıktı mesela birde ehliyetini yenileyip binmeni tavsiye ederim yeni ehliyette M sınıfı var eski ile sürmekten ceza yiyebilirsin başına gelen bir kaç kişi olmuş bilgine.
    zanaatkar bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, bu bir soru değil biliyorum ama :
    bu hesabı yapan, güç hesaplamalarında adını kullandığımız Watt diye bir mühendis. Buharlı makinelerin gücünü atlarınkiyle karşılaştırırken, bir makaranın üzerinden ipin ucuna asılı 1 kiloluk bir ağırlığı, ortalama bir atın 1 saniyede 1 metre kadar çekebildiğini deneylerle görmüş. Aynı çekme kuvvetini birim değer olarak alıp, buharlı makinelere uyarlamış. (wikipedia)
    Daha sonra 1990'larda, yine yapılan deneylerle, atların ortalama olarak dediğin gibi 15 beygire kadar çıkabilen güç patlamaları yapabildiği görülmüş. Yani 15 kiloluk bir ağırlığı, bir saniyede 1 metre çekebilmişler ancak sürekli işlerde, 1 atın 1 beygir kadar gücü koruyabildiği görülmüş. Yani söylediğinizde doğruluk payı var ama 1 beygir = 1 at hesabı da yanlış değil.
    zanaatkar bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    http://www.mototurkiye.net/roportaj-karadeniz-ruyasi/
    Bu gezi yazısı size bir fikir verebilir.
    zanaatkar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)