Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

AEA 'nın 3 çalışanının fuarın 3. günü istifa etmesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden İşten Ayrıldık

https://www.youtube.com/watch?v=4Omr8bVRKMs

Buyrunuz, tıklayınız, izleyiniz.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vaaaay. Duzgun video yapmislar... Ayrintiya girip cok laf koyma yok. Az cok var ama genel olarak temiz sayilir. Profesyoneliz, temiz bir ayrilik oldu, yola devam mesaji iletilmis... PR basarili.

Yahu biri de hayrina su federasyon baskanina cekse boyle bir video. Surunuyor adam...
    Shrieker bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    O "bilmemesi gereken şeyler" neler acaba. İnsanın aklına çok değişik şeyler geliyor

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O "bilmemesi gereken şeyler" neler acaba. İnsanın aklına çok değişik şeyler geliyor
    Barkının fetö bağlantısı????

Bu mevzuyu bir süre daha izleriz. "Videoları silip, bazı şeyleri çalıp gittiler."

https://youtu.be/F0wokZ_d3VI?t=2377

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ooooo ağır ithamlar.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet grupları bölünerek çoğalırlar. Bu durum çoğalabilmek için gereklidir.

Ama genelde bölünerek ayrılan grup çok çabuk dağılır. Kalan grup büyüyerek yoluna devam eder. Sonra yine bölünür, büyür, bölünür ölür. Hatta öyle ki bölündükten sonra birbirlerine düşman olurlar.

En az 4 farklı motosiklet grubunda aynı şeyi yaşadım.

Sırf hobi olarak motora binen biri olarak takılacak grup bırakmadıkları için yalnız takılıyorum. Bazen petrolde 3 motorlu denk geliyoruz, birinin mutlaka dediği şey hadi bir grup kuralım feyste :D :D :D
    Watsap'dan grup kurup seni eklemeleri ve zırt bırt bildirim almanda cabası....
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mevzuyu bir süre daha izleriz. "Videoları silip, bazı şeyleri çalıp gittiler."

https://youtu.be/F0wokZ_d3VI?t=2377
    Oooo, üstü kapalı şekilde karşılıklı ithamlar ağırlaşmaya başlamış.

A - "Bilmemem gereken şeyler öğrendim."

B - "Videoları silip, bazı şeyleri çalıp gittiler."

İki taraf da gizemli ve temkinli konuşuyor hala
    Shrieker bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Senin bıyığına ................

Tahminimce, seneye bu zamanlar hala AEA izliyor olacağız. Ama bu çocukları hatırlayan olmayacak. Durumun ne olacağını zaman gösterecek.
    zekeriyaimam, gibigibi1985 ve Shrieker bunu beğendiler.

Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=4Omr8bVRKMs
    Adamlar bunlar sanırım. Eğer bunlarsa SGK yapılmamasından dolayı ayrılmak gerek ve yeter sebeptir. Başka sebebe ihtiyaç yok bence ayrıca SGK yapmadan çalıştırmak yasal değildir. Üzerine tazminat almaları lazım.
    Hayret nasıl millet fark etmemiş, yorum yapmamış. Ağır bir itham bu, cezası da var...

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Yapılan iş freelance bir iş ve aea'da kendi namına çalışan birisi olduğu için maaşlarını gider pusulası ile ödüyorsa sgk'sına karışmaz ceza da almaz.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan iş freelance bir iş ve aea'da kendi namına çalışan birisi olduğu için maaşlarını gider pusulası ile ödüyorsa sgk'sına karışmaz ceza da almaz.
    Pardon???
    bu AEA denen 3 harfli arkadaş , hayır dua sı için mi yapıyor bu işleri , adam para kazanıyor , eminim ticari olarak fatura kestiği bir şirketi - adresi var.
    Ne demek freelance olarak mış , sigorta ödemese kimse karışamazmış ,, mış mış mış .... SAÇMALAMAYIN!!! bu ne cahillik

Barkın'ın videolarını bende izledim , beğendim , bana faydalı olmuştur , tebrik ederim , başarısının devamını dilerim
    AMA yanında çalışan arkadaşlarının sigortasını - maaşını ödemen gerekir ( eğer sigorta yapılıyorsa ve maaş ödeniyorsa hiçbir sözümüz yok)

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bkz. 4857 sayılı iş kanunu:
    https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k4857.html
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20030610.htm#1
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=

Sakın kimseye böyle bir tavsiyede bulunma. Dediğin iş kanununa alenen aykırı.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim bilmediğimiz bir hikaye var bu işin arkasında. Adam zaten o kadar süre sgk olmadan çalışmış, kalkıp fuarın 3. Günü mü sgk yok diye birden gidiyor. Artık eve gelen günlük temizlikçi ablalara bile sigorta yapılması zorunlu yoksa cezası var diye biliyorum. Bunu Barkın da biliyordur. Orada bir saadet zinciri vardı bir şey oldu saadet bozuldu elemanlarda kendilerince ceza kesip gittiler
    Shrieker bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    mehmet ali,

abicim siz nasıl bir zeka ile para kazandığınız bir şirketin işlerini yaparken sosyal güvenceniz olmadan hizmet edip para alıyorsunuz ?
    motosiklet kullanıyoruz birde üzerine. MOTOSİKLET lan bu, düştün hastanedesin, sgk olmadımı ne diyecekler sana ?
    yapmayın abi böyle şeyler allah aşkına.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ha ha... Aklıma Gül, Arınç, Davutoğlu ve türevleri geldi. En hafif tabirle acaip memnuniyetsizler, ama gıkları çıkmıyor, çünkü muhtemelen aynı şeye onlar da batmış durumdalar
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon???
    bu AEA denen 3 harfli arkadaş , hayır dua sı için mi yapıyor bu işleri , adam para kazanıyor , eminim ticari olarak fatura kestiği bir şirketi - adresi var.
    Ne demek freelance olarak mış , sigorta ödemese kimse karışamazmış ,, mış mış mış .... SAÇMALAMAYIN!!! bu ne cahillik

Barkın'ın videolarını bende izledim , beğendim , bana faydalı olmuştur , tebrik ederim , başarısının devamını dilerim
    AMA yanında çalışan arkadaşlarının sigortasını - maaşını ödemen gerekir ( eğer sigorta yapılıyorsa ve maaş ödeniyorsa hiçbir sözümüz yok)
    Ne iş yapıyorsun hocam sen? Nereden biliyorsun saçmaladığımı cahillik olduğunu. Muhasebeci olarak yazıyorum. Serbest meslek kazancı diye bir gelir türü var. Aea şahıs şirketi üzerinden kazanç elde eder beyannamesini verir vergisini öder. Çekim kurgu reklam web tasarım gibi işler genelde freelance olarak yapılır. Yani aea bu hizmeti alır hizmet başı gider pusulası ile stopajı ile beraber hizmet bedelini hizmeti yapan kişiye öder ve ilişiğini keser. SGK falan ödemez. Bilmeden etmeden insanları cahillikle itham etmeyin.

Ayrıca ben bunun olması gereken olduğunu belirtmiyorum. Bu yöntem ile çalıştırıyorsa sigorta yaptırmak zorunda değil anlatmak istediğim bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bkz. 4857 sayılı iş kanunu:
    https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k4857.html
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20030610.htm#1
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=

Sakın kimseye böyle bir tavsiyede bulunma. Dediğin iş kanununa alenen aykırı.
    Serbest meslek kazancı iş kanununda değil gelir vergisi kanununda yer alır. Söylediğim şeyin iş kanunu ile alakası yok.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çaldılar gittiler ağır itham. Hırsız deniyor düpedüz. Cevap gelecektir buna herhalde..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değilde, videoyu görünce merak ettim; böyle aynı cümleyi söylerken, 3-4 farklı açıdan görüntü verince, ya da birinin anlatacakları bitmeden diğerininkini araya sokunca daha mı inandırıcı, acıklı, ya da haklı v.s. mi oluyor?
    Ayrıca 5510 sayılı kanunda sgk ile ilgili bilgi var.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)