Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

crf 250l sonrası nc750x veya crossrunner almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burak Yeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Tanışma bölümünde yazdığım üzere Marmaris'ten Burak ben. Yeni alacağım motosiklet hakkında araştırma yaparken sitenizden çok faydalı bilgiler edindim. Bu bilgileri doğru yorumlamayarak matıklı bir sonuca ulaşmak için deneyimli üyelerin yardımına ihtiyacım var.

4 sene şehir içinde farklı scooterlar kullandıktan sonra 1 yıl crf 250 ile yaklaşık 10000 km yaptım. Bu mesafelerin çoğunluğu Marmaris - Akyaka - Muğla hattında geçti. Crf imi sattıktan sonra, kullanış tarzımı gözden geçirince nc750x almaya karar vermiştim. Fakat ikinci el fiyatlarına bakınca aynı model ve km de crossrunnerlar (bir önceki kasa) ile yakın rakamlar söz konusu. Önceki kasa crossrunnerların kamuflaj rengini özellikle beğeniyorum.

İki model arasında 20 kilo civarı bir fark var, crossrunner 4 silindir ama teknolojisi gereği yüksek devirlerden sonra gücünü yansıtıyor vtec sisteminden anladığım kadarıyla. Hatta bazı yurtdışı forumlarda crossrunnerı ilk vitesli motosiklet olarak bile tavsiye ettiklerini okudum ağırlık merkezinin aşağıda olması nedeniyle. Alışana kadar 5-6 bin devir bandını aşmadan crossrunnerı güvenli bir şekilde kullanabilir miyim acaba yoksa çok zorlanır mıyım diye düşünürken forumda yazılarını okuduğum Ersan Bey 4 silindirli motosiklet kullanmanın gelişmiş bir gaz kontrolü gerektirdiğini açıklamış, bunu okuyana kadar crossrunner ağır basıyordu aklımda. Aynı şekilde nc750x lerin lineer ivmelenmesi nedeniyle benim seviyemdekiler için uygun olduğundan bahsedilmiş. Forumda hem nc700x hem crosrunner kullanmış üyelerin olduğunu gördüm okuduğum tartışmalardan. Ersan Bey de nc700x ten crossrunnera geçmiş ama benim şu an ilgilendiğim bir önceki kasa.

Direkt crossrunner almak (2012-2014) veya bir süre nc750x ya da nc700x kullandıktan sonra geçiş yapmak konusunda arada kalmış durumdayım. Söylediğim gibi crossrunnerı nc750x devirlerinde kullandığım takdirde büyük farkla karşılaşır mıyım merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Serviste tanıdığım eski bir crossrunner kullanıcısı şehir içinde çok fazla fan açtığını söylemişti. Göz önünde bulundurun derim. Neticede 4 silindirli makinalar düşük hızları pek sevmez.

107 beygir, 244 kg motosikleti başlangıç inin öneren forumu merak ettim. Bir link filan...

NC ile Crosrunner'ın ortalamasını alıp Versys 650 veya Tracer 700 bulsak? Onlar da cici, onlar da güzel. Hem NC kadar ruhsuz ve dizel araba gibi değiller, hem de Crosrunner kadar ağır ve güçlü değiller.
    efendy06 bunu beğendi.

http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1072072
    http://singletrackworld.com/forum/to...bike-yes-or-no

Bu iki linkte okumuştum ama tabi yorumlayanların deneyimi önemli olan veya sitenin ciddiyeti.

Tracer'ı zaptetmesi zor diye duymuştum hep, bu bölgede kawasaki servisi yokk o yüzden versysi elemiştim. Honda servisinden çok memnun olduğum için Honda üzerinden gitmek daha sıcak geldi hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Evet haklısınız, ben genellikle en az 25-30 km lik mesafelerde kullanacağım, şehir içi kullanımım giriş ve çıkışlarla kısıtlı. Şehirler küçük olduğu için uzun bir süre geçirmeyeceğim şehir içinde aslında

Alıntı Burak Yeşil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1072072
    http://singletrackworld.com/forum/to...bike-yes-or-no

Bu iki linkte okumuştum ama tabi yorumlayanların deneyimi önemli olan veya sitenin ciddiyeti.

Tracer'ı zaptetmesi zor diye duymuştum hep, bu bölgede kawasaki servisi yokk o yüzden versysi elemiştim. Honda servisinden çok memnun olduğum için Honda üzerinden gitmek daha sıcak geldi hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Evet haklısınız, ben genellikle en az 25-30 km lik mesafelerde kullanacağım, şehir içi kullanımım giriş ve çıkışlarla kısıtlı. Şehirler küçük olduğu için uzun bir süre geçirmeyeceğim şehir içinde aslında
    linkteki forumların önerileri de değişikmiş yaw. Biz mi çok ciddiye alıyoruz, biz mi çok beceriksiziz acaba.

Tracer ve Crossrunner2ın kaçar kilo ve kaçar beygir olduklarına bakınca hangisini sürmesi daha kolay baya belli eder aslında kendini.

Kawasaki Servis listesinde Marmaris'te iki tane yer görünüyor gibi. (bkz: http://www.kawasaki.com.tr/yetkili-servis.html) Motosiklet değil de deniz motoru servisi filan mı acaba... Bilemedim. Bakmak lazım.

Birisi söylediğiniz gibi deniz araçları üzerine motosiklet üzerine olanın ise bayiliği var fakat aktif değil servis kısmı. Motosiklet mağazası olan arkadaşım da versys önermişti direkt crossrunnera ilgim olduğunu söylediğimde

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    107 beygir, 244 kg motosikleti başlangıç inin öneren forumu merak ettim. Bir link filan...

NC ile Crosrunner'ın ortalamasını alıp Versys 650 veya Tracer 700 bulsak? Onlar da cici, onlar da güzel. Hem NC kadar ruhsuz ve dizel araba gibi değiller, hem de Crosrunner kadar ağır ve güçlü değiller.
    güzel öneri, dikkate almanı tavsiye ederim.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel öneri, dikkate almanı tavsiye ederim.
    Araştıracağım yine teşekkürler, ama iki motosiklet de şu an bütçemi biraz aşıyor, versysin önceki kasasına pek ısınamadım

Motosikleti
    Tmax 530
    Butceniz ne kadar? Yazdiniz mi diye baktim ancak atlamis da olabilirim.
    2016 kasa tracer 700 ler en son 32.800 e birakilmakta.
    Bilginiz olsun.

Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butceniz ne kadar? Yazdiniz mi diye baktim ancak atlamis da olabilirim.
    2016 kasa tracer 700 ler en son 32.800 e birakilmakta.
    Bilginiz olsun.
    Hayır yazmamıştım 25-30 arası bir bütçem var, teşekkürler bilgilendirmeniz için. Ben mt09 tracer ile karıştırdım aslında mt07'nin görüntüsüne alışamadım kendi tarzıma pek uymadığını düşünüyorum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam nc750x alon bence önce acelesi yok değil mi crossrunnerın.Sonrada onu alırsınız.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vfr 800 x biraz fazla gelebilir
    nc size uygun olabilir hakimiyet kolay

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    NC harika bir motor, Vfr 800x muhteşem bir motor, eğer VFR diyorsanız bir eğitim alın içinize sinsin, NC hata affeden bir motor ama 4 silindirli araçlar bilemiyorum çok çabuk hızlanıyorlar ve hızı farkettirmiyorlar...

NC devirinde VFR yi kullanmak konusuna gelince NC devrinde Hayabusa kullanabileceksen bence direk Hayabusa yada 1100xx sürebilirsin

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence gozunuzde cok buyutmeyin. Sizin tercihiniz ama nc de alsaniz, vfr de alsaniz, motoru tanimak icin kendinize bi zaman vericeksiniz. Ha bu nc zaten gitmez diye oturur oturmaz gazi acarsan. Yine patlarsin. Bence vfr alip kendine daha fazla zaman ayirip alisma surecini uzatman. Ileride sizin acinizdan cok daha iyi olur.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gozunuzde cok buyutmeyin. Sizin tercihiniz ama nc de alsaniz, vfr de alsaniz, motoru tanimak icin kendinize bi zaman vericeksiniz. Ha bu nc zaten gitmez diye oturur oturmaz gazi acarsan. Yine patlarsin. Bence vfr alip kendine daha fazla zaman ayirip alisma surecini uzatman. Ileride sizin acinizdan cok daha iyi olur.
    Bu nasıl bir mantıktır yav.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Gözünüzde gerçekten çok büyütüyorsunuz.
    Bence hakkını verirsiniz.
    İstanbul'da kiralık ilanlar var deneyebilirsin..

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Crossrunner'ı bir kere kullanma fırsatım oldu, belki de bana öyle gelmiştir ama öyle fırlama, kapı baca kıran bir motosiklet gibi hissettirmedi. Tamam, bileğe hakim olunmazsa devleşir ama nazik bir kullanımla munis bir motor gibi geldi bana. Gerçi benim söylediğimi pek kaale almamanız için şunu da söylemeliyim, aynı şekilde Africa Twin'i de Crosstourer'u da ağırbaşlı kullanılabilecek motorlar gibi hissettim. Sanırım benim aşırı temkinimden kaynaklanıyor bu. Nc 750x kullanmadım ama nc serisinden 700s kullandım, sanırım karakteristikleri çok farklı ama 700s böyle sanki üstünde sigara yakıp kolu camdan dışarı çıkarma isteği uyandıracak kadar ağır geldi bana. Yokuşta vites düşürdüm bu adamla.

Velhasıl, şunu demek isterim, fikrimce crossrunner alınabilir. Kişi kendini bilip de "ben bu motora binerim, şöyle 1 hafta, 10 gün kadar aşırı dikkatli davranırım, müsait bir yolda da gaz açıp başıma ne işler açma potansiyeline sahip olduğuna bakıp ona göre hareket edebilirim" diyorsa alınabilir.

Bir de "gardaş Africa Twin'e bile sakin motosiklet diyosan hangi motosiklet ateşli" diye sorarsanız "Tenere" derim, "crf 250" derim, "xt 660" derim. Korktuklarım bunlar. Hop zıp şeytan arabaları yeminlen...

Arkadaşlar değerli fikirlerinizle kararıma katkıda bulunduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizin düşüncesine ayrı ayrı saygı duyuyorum, önerilerinizi dikkate alarak bir karar vereceğim ve sizinle sonuçları paylaşacağım. Ben Marmaris'te yaşıyorum ama imkanım olursa her iki motosikleti de kısa da olsa denemek kendi potansiyelimi anlamak için faydalı olacak gibi görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler