Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Henüz ruhsat plaka ve plaka çıkarmadan satış nasıl olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki YK-25 Midilli
    Merhaba, normalde motosiklet seven bir insan değilim, 10 gün önce bir hevesle Mondial 50 Revival model motor aldım 1 hafta falan kullandım, Allah motosiklet kullanma becerisi vermemiş 2 kez düştüm, heves falan kalmadı, kolum sıyrıldı, eksoz yamuldu, plastikler çizildi falan. İyice haşat etmeden satıp kurtulmak istiyorum.
    Daha ruhsat ve plaka almadım birde ona masraf yapmadan alıcı çıkarsa satışı nasıl yaparım.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bilmiyorsam fatura kimin adına kesildiyse ruhsatta onun üstüne çıkıyor.Fatura henüz kesilmediyse motosikletin ücreti aldıktan sonra faturayı motosikleti satacağınız kişinin üstüne kestirebilirsiniz.Ama faturayı kestirdiyseniz mecburen,sigorta yaptırıp ruhsat çıkartacaksınız.Satışı gerçekleştirdikten sonra sigorta bedelinin önemli bir kısmını geri alabilirsiniz.

Motosikleti
    Yuki YK-25 Midilli
    Motoru alır almaz faturayı hemen benim adıma kesip verdiler, noterden falan olmaz mı, noterden "fatura sahibi şu şahsa motoru satmıştır ruhsat plaka ilgili kişiye çıkabilir" gibi bir yazı işe yaramaz mı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HakanRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alır almaz faturayı hemen benim adıma kesip verdiler, noterden falan olmaz mı, noterden "fatura sahibi şu şahsa motoru satmıştır ruhsat plaka ilgili kişiye çıkabilir" gibi bir yazı işe yaramaz mı.
    O kadar ayrıntılı bilgi sahibi değilim.İsterseniz notere bir danışın en garanti ve kesin bilgiyi onlar verirler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)