Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A2 Direksiyon Sınavı Kalma Sebebi(Fikirlerinizi bekliyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI

Olay şöyle oldu.Sınav komisyonunun yanına gittim benden önceki aday sınavı bitirince.Kursumdaki hocalar dizliklerimi telsizi vb. takmama yardımcı oldular.Komisyona motoru tanıttım, sonra başlayabilirsin dediklerindede motoru kaldırırken sinyalimi özenle verdim, slalom alanına girdim, slalomu gayet başarılı bir şekilde yaptıktan sonra 8 çizme yerine girdim ve 8 çizerken telsizden gel diye seslenmeye başladılar.8 çizmeyi bitirdim ve platformdan geçerek komisyonun yanına gittim.Bana kaldın dediler neymiş slaloma girerken sinyal vermem gerekiyomuş.Halbuki yönetmelikte böyle bişey yazmıyordu girmeden önce dikkatlice okumuştum.Arkadaşımın da fikrini sordum sınav alanında o da aynı şeyi söyledi bana.Komisyonun yanına gittim ve hangi maddeden kaldığımı söylemelerini istedim ve yönetmelikte slalom alanına girerken sinyal vermiyor diye bir madde olmadığını söyledim.Komisyon başkanı "Bilmiyorum herhangi bir sinyal vermeden bırakıcaz işte" dedi.Kağıdı görmeye gittiğimde ise dönüşlerde sinyal vermiyor işaretlenmişti.Ama daha dönüş yapma şansım bile olmamıştı ne yapmalıyım arkadaşlar bu normalmidir şimdi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Geçmiş olsun bir sonuç alamazsın dostum bir daha ki sınava inşallah.Bende motosikleti tanıtma aşamasından sonra (motor orta sehpadaydı) motosikleti sehpadan indirirken pat diye devirdim ama o aşamada bir hata sayılmadı

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş slolomda sinyal verme nedir ya slolom dediğimiz şey zaten trafigin olmadığı bi alandaki yapılan eylem neden sinyal veresin adam arazi motoru ile dagda bayırda geziyor sinyal mi veriyor ormanın içinde saga sola dönerken hadi trafikte olsan neyse dicem de birde kafama şu takıldı ben 2 sene önce ehliyeti alırken böyle motor tanıtma falan yoktu motorun nesini tanıtıyosunuz çok merak ettim bunu yani motor hakkında ne anlatıyorsunuz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş slolomda sinyal verme nedir ya slolom dediğimiz şey zaten trafigin olmadığı bi alandaki yapılan eylem neden sinyal veresin adam arazi motoru ile dagda bayırda geziyor sinyal mi veriyor ormanın içinde saga sola dönerken hadi trafikte olsan neyse dicem de birde kafama şu takıldı ben 2 sene önce ehliyeti alırken böyle motor tanıtma falan yoktu motorun nesini tanıtıyosunuz çok merak ettim bunu yani motor hakkında ne anlatıyorsunuz
    slalomun her dönüşünde değil sadece ilk girişte sinyal verilmesi gerek sanırım; hoş ben de sinyalsiz başladım, bi şey olmadı. sinyalle başlayanı da görmedim.

Dostum bencede saçma bişey yaptılar artık hakkımı aramaya çalışcam ne kadar bi fayda getirmesede bana.Motorun sinyallerini falan kontrol ediyosun, yağ koyma yerini gösterme frenleri test etme falan tarzı şeyler tanıtma.

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    slaloma ilk girerken sinyal verilmesi gerektiğini biliyorum.
    Komisyonu denetleyen müfettişler var ve sinyal vermeyen, park yapamayan... kişileri not alıyorlar. komisyon o kişileri geçirirse, müfettişler komisyon hakkında cezai işlem uyguluyor. o yüzden komisyonlar bu kurallarda çok katı oluyor.

Alıntı phns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slaloma ilk girerken sinyal verilmesi gerektiğini biliyorum.
    Komisyonu denetleyen müfettişler var ve sinyal vermeyen, park yapamayan... kişileri not alıyorlar. komisyon o kişileri geçirirse, müfettişler komisyon hakkında cezai işlem uyguluyor. o yüzden komisyonlar bu kurallarda çok katı oluyor.
    Evet o adamları farkettimde yani yönetmelikte yazması lazım koniler arasında geçmenin altında "Konilere girerken sinyal vermiyor" diye

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    İyi olmuş ... Hep ben mi kalıcam aq devlete para lazım

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Alıntı Troll2MeetU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o adamları farkettimde yani yönetmelikte yazması lazım koniler arasında geçmenin altında "Konilere girerken sinyal vermiyor" diye
    evet o konuda sonuna kadar haklısın. hiç olmadı sınava girmeden önce komisyonun uyarması lazım slaloma ilk girerken sinyal ver vs. diye.
    Komisyonun elinde bir kağıt var sarı ve kırmızı alan olmak üzere 2 bölüm, sarıdan 2 hata kırmızıdan 1 hata sınavdan kaldın demektir.
    madde olarakta muhtemelen dönüşlerde sinyal vermedi diye bir madde koymuşlardır.

Peki kurstan biraz zaman isteme tarzı bişeyler varmı?Çünkü direksiyon hocam çok güveniyodu bana direk ismimi yazdırır muhtemelen ama yazdırırsada ayın 11 inde girmek zorunda kalırım 12 sinde ise YGS var :D.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Zorlaşmış ehliyet sınavları. Biz aldığımızda 2tane duba vardı ve 8 çizdirmişlerdi. 10sn sürmüştü. Sürdüğümüz motorda sinyal bile yoktu :D
    Gorkem.IX bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kaldığım sınavda benden önceki iki kişiyi vites yükselttikten sonra debriyajı sert bırakıyor ve motosiklet çok hafif sallanıyor diye bıraktılar. Beni de 8 çizerken çok yavaş gitmişim denge sorunum varmış diye bıraktılar. Hayır yavaş giderken denge sağlamak daha zor değil midir fizik kanunlarına göre ? Yoksa bizim kanunlar fizik kanunlarını ekarte mi etti ? Aklımda deli sorular

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kaldığım sınavda benden önceki iki kişiyi vites yükselttikten sonra debriyajı sert bırakıyor ve motosiklet çok hafif sallanıyor diye bıraktılar. Beni de 8 çizerken çok yavaş gitmişim denge sorunum varmış diye bıraktılar. Hayır yavaş giderken denge sağlamak daha zor değil midir fizik kanunlarına göre ? Yoksa bizim kanunlar fizik kanunlarını ekarte mi etti ? Aklımda deli sorular
    Seninde heralde 50 ile yatırarak dönmeni istediler motoru. :D Heralde bu gözetmenleri çok korkuttu bu müfettişler artık bahane üstüne bahane uyduruyolar bırakmak için.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba ben de bugün A2 direksiyon sınavına girdim hava karlıydı felaket soğuktu buna rağmen tüm parkuru yaptık herkes ıslandı hatta ben uzun yol parkurunda durup ellerimi hocaların arabasında ısıttım öyle devam ettim eğer böyle canımıza sağlığımıza zarar gelecek şekilde sınav yaptırırlarsa şikayet etmek gerekir. En azından yarın hava sıcaklığı yüksek ve yağışsız o zaman yapıver değil mi neyse geçmiş olsun bizim de hava koşulları zorladı gözetmenler de kural kitap neyse o dedi.

Alıntı Hsnco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de bugün A2 direksiyon sınavına girdim hava karlıydı felaket soğuktu buna rağmen tüm parkuru yaptık herkes ıslandı hatta ben uzun yol parkurunda durup ellerimi hocaların arabasında ısıttım öyle devam ettim eğer böyle canımıza sağlığımıza zarar gelecek şekilde sınav yaptırırlarsa şikayet etmek gerekir. En azından yarın hava sıcaklığı yüksek ve yağışsız o zaman yapıver değil mi neyse geçmiş olsun bizim de hava koşulları zorladı gözetmenler de kural kitap neyse o dedi.
    Neyse kardeşim hayırlı olsun allahtan başına bişey gelmemiş ilk önce sağlık tabiki.

Seninde heralde 50 ile yatırarak dönmeni istediler motoru. :D Heralde bu gözetmenleri çok korkuttu bu müfettişler artık bahane üstüne bahane uyduruyolar bırakmak için.
    Bazılarında şu mantık var. Diyor ki yapacaksak sıfır hata olacak. Mükemmel olacak. Sen yap desen çoğu yapamaz. Birde şöyle bir sıkıntı var ki bu mükemmeliyetin yakınından bile geçmiyor aldığımız eğitim.(Çoğu kurs öğren öyle gel diyor ya hadi neyse) O ilk sınavda hakkımı helal etmiyorum dedim. Bozuldular. Neyse bir şey derdik de uzamasın dediler ve binanın içine kaçtılar. Şikayet için biraz araştırma yaptım. Ama kanıt yok sonuçta. İkinci sınavda da çok tatlı iki abi geldi. Çok da güzel geçti sınav. Sonrasında muhabbet ettik. Arabanın bagajda çay termosu vardı. Çay ikram ettiler filan. Tamamen şans yani.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazılarında şu mantık var. Diyor ki yapacaksak sıfır hata olacak. Mükemmel olacak. Sen yap desen çoğu yapamaz. Birde şöyle bir sıkıntı var ki bu mükemmeliyetin yakınından bile geçmiyor aldığımız eğitim.(Çoğu kurs öğren öyle gel diyor ya hadi neyse) O ilk sınavda hakkımı helal etmiyorum dedim. Bozuldular. Neyse bir şey derdik de uzamasın dediler ve binanın içine kaçtılar. Şikayet için biraz araştırma yaptım. Ama kanıt yok sonuçta. İkinci sınavda da çok tatlı iki abi geldi. Çok da güzel geçti sınav. Sonrasında muhabbet ettik. Arabanın bagajda çay termosu vardı. Çay ikram ettiler filan. Tamamen şans yani.
    Evet dostum haklısın sende eğitimde bi sorunum olmadıda benim bırakma sebepleri gerçekten gücüme gitti bişeyde diyemedim saygılı olayım dedim ama bunu sorgularım ben hocam dedim onlarda isterseniz dilekçe yazın dediler bir şeye güveniyolar demekki bişey yapamicam.Neyse dostum inşallah diğer sınava banada babacan gözetmenler gelir yeteneğin zamanla geliştiğine birden bire olamayacağına inanan.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede sizin gözetmenler biraz şansızlığınıza denk gelmiş ya neyse sağlık olsun her iş de bir hayır vardır demekki hayırlısı böyleymiş ama bu gözetmenlerin çoğuda öyle insafsız gaddar değil yani bu işi anlayan bilen insanlarda var ben sınava girerken parkuru bitirdik yola çıkacağız ben sinyallerin ortaya alındığında kapandığını sanıyorum meğer dügmenin üstüne basmak gerekiyormuş neyse yola çıktık sinyal veriyorum ama kapanmıyormuş bende fark etmedim sürekli sinyallerim yanarak gitmişim ama her zaman sinyalide verdim yani artık benim yolda düzgün gidişimden midir nedir bilmiyorum hocalar geçirdi beni sınavdan ve listede ilk sırada da ben vardım yani neyin nasıl olacağını göremeden sınava giriyosun senden önce bir kaç kişi olsa görürsün bakarsın en azından neyse sonuç itibari ile tek seferde geçtik Allaha şükür.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    vay ulan bizim zamanımızda "la bin git su karsıdan dön gel" demişlerdi

Evet dostum haklısın sende eğitimde bi sorunum olmadıda benim bırakma sebepleri gerçekten gücüme gitti bişeyde diyemedim saygılı olayım dedim ama bunu sorgularım ben hocam dedim onlarda isterseniz dilekçe yazın dediler bir şeye güveniyolar demekki bişey yapamicam.Neyse dostum inşallah diğer sınava banada babacan gözetmenler gelir yeteneğin zamanla geliştiğine birden bire olamayacağına inanan.
    Umarım dilediğin gibi olur Benim zaten ortada halen motor filanda olmadığı için çok takılmadım. Ama dediğin gibi zoruna gidiyor insanın. İspat da edemeyeceğimiz için onun rahatlığı oluyor öylelerinde. Hakkımızda en hayırlısı olsun diyelim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)