Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha r25 mi Bajaj Domınar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Düldül
    Yakında buralarda sık sık göreceğiniz konunun ilk ayağını başlatalım
    2 motoruda ben almiyicam .
    Ama bu fiyatlara motor alcak olsam ya r25/mt25 yada duke 250 alırdım bu kadar. Ne idüğü belirsiz dominara o kadar para bağlamazdım.

Bu arda ben 0 pulsar düşünüyordum ama artık düşünmüyorum ikinci el japon bakıcam 12-13 e. Bajaj bir çok müşterisini kaybedicek birde üstüne yeni müşteri çekemiyicek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Aynı sınıf motorlar değil ki? Arada kalan olacağını sanmıyorum.
    Ama tek silindir seviciler gelir şimdi elinde torklarıyla
    RAMİREZ bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Devir mi tork mu ?

Japon mu hint mi sorularına cevap verilirse daha uygun olacaktır.

Dominar 100 kmde kaç yakıyor bilirsek soru motordan biraz anlayan alırken amacını bilen kişiler için daha kolay cevaplanir.

Motosikleti
    R25
    Onla bunla hiç uğraşmaya gerek yok alırsın 2. El bi 10.000 km geçmemiş temiz cbr 500 al sana devir al sana tork oh mis..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Tabikide o miktar paralara çıkınca birsürü 0 km muadili ve 2 el çok daha albenili ve piyasada isim olarak güçlü muadili oluyor.Ama bu soruya çoğunluk R25 cevabını verecektir.Bunun nedeni aslına bakarsanız çok açık.Ben çoğu kişinin "400 cc" pırıltısına aldanmayacağını düşünüyorum.Burada bajaja laf söylemiyorum öyle anlaşılmasın.Ama artık bilgiye ulaşmak zor değil kaldı ki kült verilerin yanı sıra forumlar, bloglar vs. Derken insanlar neyin ne olduğunu bilmek bulmak açısından çok daha deneyim kazanmış oluyor.

Motosikleti
    R25
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabikide o miktar paralara çıkınca birsürü 0 km muadili ve 2 el çok daha albenili ve piyasada isim olarak güçlü muadili oluyor.Ama bu soruya çoğunluk R25 cevabını verecektir.Bunun nedeni aslına bakarsanız çok açık.Ben çoğu kişinin "400 cc" pırıltısına aldanmayacağını düşünüyorum.Burada bajaja laf söylemiyorum öyle anlaşılmasın.Ama artık bilgiye ulaşmak zor değil kaldı ki kült verilerin yanı sıra forumlar, bloglar vs. Derken insanlar neyin ne olduğunu bilmek bulmak açısından çok daha deneyim kazanmış oluyor.
    O zaman ybr diyorum

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    R25 Mat gri mi ? Mavi mi ? Kırmızı beyaz mı ?
    efendy06 ve Pistonlar bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    O paraya Bajaj, yahu çok taşlamışız TRK'yı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, naked sınıf için bakıldığında, MT25 ile kıyaslamak daha doğru olacaktır. Bayide inceledim, üzerine oturdum falan, rahat motordu. R25 ile aynı bloğu taşıdığını hesaba katarsak, performans olarak, R25 kullandım. O "kısılmış 400cc"nin vaatlerini abs hariç karşılıyor R25. Bu durumda MT25'de karşılayacaktır.

Dahası, 21.499 TL Duke 390 ABS satılırken, 18 bine bajaj, harbiden düşündürücü. Bu arada, NS200 için istenen paraya baktım da, cillop gibi motorlar var o paralara.

Bajaj önce biraz kalite algısı oluştursa, bu fiyatlar bu kadar şaşırtıcı olmadı. Sonuçta R25 parasına full donanımlı 400cc motor veriyorlar. Ama arkadaş, "ben hiç sorun yaşamadan biniyorum 15bin km'dir" diyecek 200NS kullanıcısı çok az. Forumlar olsun, face grupları olsun sorunlardan bahsediliyor hep. Bu kadar sorun varken alt modelde, kim üst modele bu kadar para verir bilemiyorum.

Bajaj "muhteşem bir f/p ürünü" olma özelliğini kaybetti sanırım.
    jimi_hendrix ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    zorlu günler bekliyor forumu... neyse az daha koyar r25 alırız olmadı

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onla bunla hiç uğraşmaya gerek yok alırsın 2. El bi 10.000 km geçmemiş temiz cbr 500 al sana devir al sana tork oh mis..
    Niye 10k geçince ''çöp'' mü oluyor. Geçen sene 0km. aldım-12k devirdim,sıkıntısız/sorunsuz, yok yağ akıttı,yok akü bozuk,yok stop ediyor,yok soğuk havalarda gösterge 3-5dk. sonra kendine geliyor v.b...çok şükür hiçbiri yok, bunun da 200ns gibi sorunlar yumağı olmayacağının garantisi kimse veremez.
    efendy06 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tabi ki Dominar... 10 bin devirde gezmek, daha kötü bir gidiş ve daha fazla yakıt tüketimi istiyorsanız R25 alın. Titreşimi ve konforsuzluğu sevenler de Duke 250 alabilirler. Ama tabi bunların bir önemi yok, önemli olan 0-100'e 8 s'de mi çıkıyor yoksa 7'de mi ? Maksimum hızı 160 mı yoksa 170 mi ?
    bursalıali bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bajaj Dominarin cikis fiyati 16 bin tl yada cok yakinlarinda olsaydi yollar dominardan gecilmeyecekti. Fiyat 400cc icin normal ama bajaj olmasindan oturu 18 bin biraz fazla gozukmekte. Cok yazildi forumda ama bende yazayim alternatifleri cok fazla ...

Belki cok yuksek devir cevirmiyor tek silindir ancak dominarin bir cok avantaji var ;

1) Bakim maliyeti mt25 e gore cok uygun olacaktir
    2) Yakit olarak mt25 e gore cok daha iyi olacagini dusunmekteyim
    3) Dominar cok kalipli bir motosiklet olarak gorulmekte ve kocaman selesi cok daha konforlu surus yasatacagini dusunuyorum.
    4) Yedek parca olarak bajaj cok daha uygun fiyatli olacagini dusunuyorum..
    5) 400cc nin verecegi eminim ki tork mt25 den cok daha tatli ve kesin olacaktir
    6) Yuksek cc nin egzoz sesi bende daha tatli bir ses uyandiriyor.(silindirden bagimsiz)
    7) ABS gunumuz trafiginde aklimizda onca sey varken hayat kurtaran bir detay... Tek basina karsilasmada benim icin dominari ustun kiliyor. Zaten guvensiz olan bir motosikleti daha guvenli yapmak benim tek istegim...
    8) Onde ve arkadaki daha buyuk disk frenler daha iyi frenleme saglayacagini dusunuyorum..
    9) Kaydirmali debriaj mukemmel bir arti.. Umarim sıkıntısız calisiyordur Surucu hatalarini tolere ederek hem balata hem disli omrunu arttirdigi gibi insan omrunu de arttirabilen bir detay.
    10) Yeni nesil led farlarin daha iyi aydinlatacagini dusunuyorum
    11) Daha kalin lastik hem sekil olarak hemde viraj konforu olarak bir arti.

Simdi denilebilir ki sen Bajaj fan boyu musun neden mt25 in hic mi + si yok onlardan da bahset diye...

1)Yamaha cephesinde ise saglam bir marka ve marka degeri var..
    2)Insana acikcasi daha fazla guven veren bir motor ...
    3)Parca kalitesi olarak Yamaha iste kalitesi yillardir ispatli.
    4)Ikinci elde deger kaybetmedigi gibi deger kazanir.
    5)Yol bilgisayarinin olmasi tuketim verilerini yazmasi vs (bajajda goremedim belki vardir ) daha teknolojik bir motor oldugunu hissettiriyor..
    6)Suana kadar ki dikkat ceken en iyi motor blogu diyebilirim. Iki silindir 250 cc olmasina ragmen gorunenin ustunde iyi performansi var...
    7)Kronik sorunlari cok cok az diye biliyorum. Sadece bazi arkadaslar yaglama konusunda sorunlari vardi yoksa sorunsuz bir makina diyebiliriz.
    8) Kafenin onunde sekil sukul icin gercekten karizmatik bir makina..

Bunlari dusundugum zaman gercekten zor bir tercih olacaktir ama benim icin guvenlikten oturu Bajaj 1 tik onde ...
    Ben Dominar diyorum keske dominarin fiyati 16000-16500 bandinda olsaydi tartismasiz dominar diyebilseydim..
    Tabi bu arada dominarda Abs olmasaydi yada mt25 de de abs olup ayni fiyatta olsaydi tercihim yamahaya kayardi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    fazer
    R25 candır be. Kısa süre içerisinde alacağım.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yalnız karşılaştırma yanlış olmuş. mt25 deseniz eyvallah. Bir de dominar hali hazır da satılıp test edilebilmiş bir motosiklet değil. Hal böyle iken yorum yapmak doğru olmaz.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Adana dan istanbul a fuara sırf dominor 400 u görmeye gittim. Orda fiyat açıklansa belki on sipariş verip alacaktım.
    Fuardan çıkarken kafamdan 16 bin TL psikolojik sinir dedim kendin için.
    Malesef fiyat beklediğimden yüksek açıklandı. Çok sevdiğim bajaj markasıyla malesef yola devam etmeme kararı alarak AN İTİBARİ İLE R25 ALMIŞ (Kaporasini vermiş) BULUNMAKTAYIM.
    Sizce renk konusunda Mat gri mi ? Kırmızı beyaz mı ? Çok kararsız kaldım ..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki Dominar... 10 bin devirde gezmek, daha kötü bir gidiş ve daha fazla yakıt tüketimi istiyorsanız R25 alın. Titreşimi ve konforsuzluğu sevenler de Duke 250 alabilirler. Ama tabi bunların bir önemi yok, önemli olan 0-100'e 8 s'de mi çıkıyor yoksa 7'de mi ? Maksimum hızı 160 mı yoksa 170 mi ?
    Hocam siz kesinlikle Ekrem ATA nin gizli hesabisiniz ya baska ihtimal goremiyorum :p

Yanlis anlamayin kotu motordur demiyorum dominar a fakar cc-hp orani dusuk,son hizi dusuk.Takmissiniz bir devir muhabbetine.Dediginiz onemli tabiki ama neden Dominardan cok daha guzel olan ve daha guclu bana gore daha kaliteli izlenim veren cfmoto nk400 den forum icinde hic bahsetmiyosunuz ya da kiyaslama yapmiyosunuz.Bugun bir yorumunuzu daha gordum teknik verilerde dominardan daha guclu olan nk400 icin " dominardan hicbir farki olmayacak" diye.İki motoruda kullanmadiniz test etmediniz bu fanatikligin merakini cok merak ediyorum.

Dominar son hiz cok dusuk,belli bir hizdan sonra hizlanmasi yavas.Birakin da 10 bin devirde rahat gezsin onu da yapmazsa at cope zaten.

Motosikleti
    R25
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana dan istanbul a fuara sırf dominor 400 u görmeye gittim. Orda fiyat açıklansa belki on sipariş verip alacaktım.
    Fuardan çıkarken kafamdan 16 bin TL psikolojik sinir dedim kendin için.
    Malesef fiyat beklediğimden yüksek açıklandı. Çok sevdiğim bajaj markasıyla malesef yola devam etmeme kararı alarak AN İTİBARİ İLE R25 ALMIŞ (Kaporasini vermiş) BULUNMAKTAYIM.
    Sizce renk konusunda Mat gri mi ? Kırmızı beyaz mı ? Çok kararsız kaldım ..
    Tabi ki mavi oda olmadı gri

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Dominarin cikis fiyati 16 bin tl yada cok yakinlarinda olsaydi yollar dominardan gecilmeyecekti. Fiyat 400cc icin normal ama bajaj olmasindan oturu 18 bin biraz fazla gozukmekte. Cok yazildi forumda ama bende yazayim alternatifleri cok fazla ...

Belki cok yuksek devir cevirmiyor tek silindir ancak dominarin bir cok avantaji var ;

1) Bakim maliyeti mt25 e gore cok uygun olacaktir
    2) Yakit olarak mt25 e gore cok daha iyi olacagini dusunmekteyim
    3) Dominar cok kalipli bir motosiklet olarak gorulmekte ve kocaman selesi cok daha konforlu surus yasatacagini dusunuyorum.
    4) Yedek parca olarak bajaj cok daha uygun fiyatli olacagini dusunuyorum..
    5) 400cc nin verecegi eminim ki tork mt25 den cok daha tatli ve kesin olacaktir
    6) Yuksek cc nin egzoz sesi bende daha tatli bir ses uyandiriyor.(silindirden bagimsiz)
    7) ABS gunumuz trafiginde aklimizda onca sey varken hayat kurtaran bir detay... Tek basina karsilasmada benim icin dominari ustun kiliyor. Zaten guvensiz olan bir motosikleti daha guvenli yapmak benim tek istegim...
    8) Onde ve arkadaki daha buyuk disk frenler daha iyi frenleme saglayacagini dusunuyorum..
    9) Kaydirmali debriaj mukemmel bir arti.. Umarim sıkıntısız calisiyordur Surucu hatalarini tolere ederek hem balata hem disli omrunu arttirdigi gibi insan omrunu de arttirabilen bir detay.
    10) Yeni nesil led farlarin daha iyi aydinlatacagini dusunuyorum
    11) Daha kalin lastik hem sekil olarak hemde viraj konforu olarak bir arti.

Simdi denilebilir ki sen Bajaj fan boyu musun neden mt25 in hic mi + si yok onlardan da bahset diye...

1)Yamaha cephesinde ise saglam bir marka ve marka degeri var..
    2)Insana acikcasi daha fazla guven veren bir motor ...
    3)Parca kalitesi olarak Yamaha iste kalitesi yillardir ispatli.
    4)Ikinci elde deger kaybetmedigi gibi deger kazanir.
    5)Yol bilgisayarinin olmasi tuketim verilerini yazmasi vs (bajajda goremedim belki vardir ) daha teknolojik bir motor oldugunu hissettiriyor..
    6)Suana kadar ki dikkat ceken en iyi motor blogu diyebilirim. Iki silindir 250 cc olmasina ragmen gorunenin ustunde iyi performansi var...
    7)Kronik sorunlari cok cok az diye biliyorum. Sadece bazi arkadaslar yaglama konusunda sorunlari vardi yoksa sorunsuz bir makina diyebiliriz.
    8) Kafenin onunde sekil sukul icin gercekten karizmatik bir makina..

Bunlari dusundugum zaman gercekten zor bir tercih olacaktir ama benim icin guvenlikten oturu Bajaj 1 tik onde ...
    Ben Dominar diyorum keske dominarin fiyati 16000-16500 bandinda olsaydi tartismasiz dominar diyebilseydim..
    Tabi bu arada dominarda Abs olmasaydi yada mt25 de de abs olup ayni fiyatta olsaydi tercihim yamahaya kayardi.
    Ben de bu söylediklerine inanmıştım, gidip pulsar aldım. Pulsarın 10 bin bakımına ödediğim para ile, CBR250'nin 8 bin bakımına ödediğim para arasında 40 lira gibi önemsiz bir fark var. Yedek parça fiyatları konusunda ise, yamaha tabiki daha pahalıdır ancak öyle birinin 100 liraya satılan parçasının muadili diğerinde 400 lira falan da değildir. Ben 200NS kullandım, hep 3,5-4 litre arası yaktı, CBR ile 3 litreye düştüm, 4,3 litreye de çıktım. Yamaha R25 ise, sert kullanıldığında 6 litre dolaylarını geçmiyor, tamam bu çok 250 cc için, ama dominiar da sıkıştırınca bu kadar yakacak, haberiniz olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz kesinlikle Ekrem ATA nin gizli hesabisiniz ya baska ihtimal goremiyorum :p

Yanlis anlamayin kotu motordur demiyorum dominar a fakar cc-hp orani dusuk,son hizi dusuk.Takmissiniz bir devir muhabbetine.Dediginiz onemli tabiki ama neden Dominardan cok daha guzel olan ve daha guclu bana gore daha kaliteli izlenim veren cfmoto nk400 den forum icinde hic bahsetmiyosunuz ya da kiyaslama yapmiyosunuz.Bugun bir yorumunuzu daha gordum teknik verilerde dominardan daha guclu olan nk400 icin " dominardan hicbir farki olmayacak" diye.İki motoruda kullanmadiniz test etmediniz bu fanatikligin merakini cok merak ediyorum.

Dominar son hiz cok dusuk,belli bir hizdan sonra hizlanmasi yavas.Birakin da 10 bin devirde rahat gezsin onu da yapmazsa at cope zaten.
    Yahu ben anlamıyorum bu muhabbeti. Ben 7 bin devrin altında kullandığımda kendimi bisiklet biniyormuş gibi hissediyorum. Nedir bu milletin devirden beklentisi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu söylediklerine inanmıştım, gidip pulsar aldım. Pulsarın 10 bin bakımına ödediğim para ile, CBR250'nin 8 bin bakımına ödediğim para arasında 40 lira gibi önemsiz bir fark var. Yedek parça fiyatları konusunda ise, yamaha tabiki daha pahalıdır ancak öyle birinin 100 liraya satılan parçasının muadili diğerinde 400 lira falan da değildir. Ben 200NS kullandım, hep 3,5-4 litre arası yaktı, CBR ile 3 litreye düştüm, 4,3 litreye de çıktım. Yamaha R25 ise, sert kullanıldığında 6 litre dolaylarını geçmiyor, tamam bu çok 250 cc için, ama dominiar da sıkıştırınca bu kadar yakacak, haberiniz olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Yahu ben anlamıyorum bu muhabbeti. Ben 7 bin devrin altında kullandığımda kendimi bisiklet biniyormuş gibi hissediyorum. Nedir bu milletin devirden beklentisi.
    hocam senin bu puslar düşmanlığın nerden geliyor kullanmıssın madem soyle bizde bilelim nedir bu kadar kotu olan pulsarda :D
    efendy06 bunu beğendi.
    endurocu adayı :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)