Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

4silindir ciğerli 230-240 hızları görebilecek biraz yakışıklı motor tavsiyeniz Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    öncelikle herkese selamlar, Yaşım 19 Cbr 250R motorumu satmış bulunmaktayım. 3 buçuk senedir yaklaşık 55.000 Km. kadar devirmiş bulunmaktayım. Bunların arasında 3-4 bin kadar fz6, 600f gibi motorlarda sürmüşlüğüm vardır. 4 silindir deneyimi az da olsa yaşamış birisiyim fakat bana ait 4 silindir bir motorum olmadığı için kısa sürdü bu deneyimler. Neyse lafı fazla geveleyip sizi sıkmadan konuya geçeyim. Yeni alacağım motor için R6 düşünüyorum fakat R6'nın yanı sıra babama da motosiklet hastalığını aşıladığım için biraz daha oturaklı bişeyler bakmaya başladım. Aklıma ilk önce Tracer 900 geldi 3 silindir çok hoş yakışıklı da bir motosiklet fakat rakam çok yüksek benim bütçem en fazla 33 daha yukarıya çıkamıyorum. Fazer 8 ve CBF serisi çok tipsiz geiyor bana (şahsi görüşüm yanlış anlaşılmasın). Aslında çoğu motosiklet marka ve modeline hakimim biliyorum çoğunu, fakat sizlerden istediğim böyle ''VFR800 - XJ6 Diversion F'' gibi az bilinen motosikletler. Fakat biraz daha güçlü olmasını istiyorum 4 silindirin sesi varda motor gitmiyor olmasın yani xj6 gibi VFR'nin de parça sıkıntısı var maalesef, kolay kolay bişey olmaz VFR'ye fakat olursa da baş ağrıtır diyorlar riske girmek istemem.. Göze hitap etsin biraz, 230-240 hızları görsün, Uzun yol yaparım örneğin bu yaz İstanbul'dan çıkıp ege turu yapmayı düşünüyorum, bu yüzden naked pek düşünmüyorum rüzgar yemeyi pek sevmiyorum bide belli hızlardan sonra kaskla birlikte kafamda sallanmaya başlıyor . Kafama yatan yakışıklı ciğerli bi makine bulamazsam alıcam 2012 R6'yı arkama bakmayacağım (aslında isteğim bu zaten ama yinede belki Tracer 900 VFR 800 CBR 650F gibi bi alternatif fena olmazdı) R6 sürücülerinden de ricam önerirmisiniz motorunuzu ? Ekipmanımın yeterli olduğunu düşünüyorum Dainese G.Avro C2 Pelle mont sırtlığı mevcut,Kevlar pantolon kalça ve dizlik korumalarıda mevcut, Sidi B2 bot, eldiven henüz almadım alıcam haftaya Knox Handroid düşünüyorum Kask olarak Shoei alacağım. ( R6 ile uzun yolda çekeceğim sıkıntının farkındayım o konuya değinmesekte olur ) Değerli yorumlarınızı bekliyorum
    Evet şimdiden herkese
    banno1957 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı T.Happy''RR' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar, Yaşım 19 Cbr 250R motorumu satmış bulunmaktayım. 3 buçuk senedir yaklaşık 55.000 Km. kadar devirmiş bulunmaktayım. Bunların arasında 3-4 bin kadar fz6, 600f gibi motorlarda sürmüşlüğüm vardır. 4 silindir deneyimi az da olsa yaşamış birisiyim fakat bana ait 4 silindir bir motorum olmadığı için kısa sürdü bu deneyimler. Neyse lafı fazla geveleyip sizi sıkmadan konuya geçeyim. Yeni alacağım motor için R6 düşünüyorum fakat R6'nın yanı sıra babama da motosiklet hastalığını aşıladığım için biraz daha oturaklı bişeyler bakmaya başladım. Aklıma ilk önce Tracer 900 geldi 3 silindir çok hoş yakışıklı da bir motosiklet fakat rakam çok yüksek benim bütçem en fazla 33 daha yukarıya çıkamıyorum. Fazer 8 ve CBF serisi çok tipsiz geiyor bana (şahsi görüşüm yanlış anlaşılmasın). Aslında çoğu motosiklet marka ve modeline hakimim biliyorum çoğunu, fakat sizlerden istediğim böyle ''VFR800 - XJ6 Diversion F'' gibi az bilinen motosikletler. Fakat biraz daha güçlü olmasını istiyorum 4 silindirin sesi varda motor gitmiyor olmasın yani xj6 gibi VFR'nin de parça sıkıntısı var maalesef, kolay kolay bişey olmaz VFR'ye fakat olursa da baş ağrıtır diyorlar riske girmek istemem.. Göze hitap etsin biraz, 230-240 hızları görsün, Uzun yol yaparım örneğin bu yaz İstanbul'dan çıkıp ege turu yapmayı düşünüyorum, bu yüzden naked pek düşünmüyorum rüzgar yemeyi pek sevmiyorum bide belli hızlardan sonra kaskla birlikte kafamda sallanmaya başlıyor . Kafama yatan yakışıklı ciğerli bi makine bulamazsam alıcam 2012 R6'yı arkama bakmayacağım (aslında isteğim bu zaten ama yinede belki Tracer 900 VFR 800 CBR 650F gibi bi alternatif fena olmazdı) R6 sürücülerinden de ricam önerirmisiniz motorunuzu ? Ekipmanımın yeterli olduğunu düşünüyorum Dainese G.Avro C2 Pelle mont sırtlığı mevcut,Kevlar pantolon kalça ve dizlik korumalarıda mevcut, Sidi B2 bot, eldiven henüz almadım alıcam haftaya Knox Handroid düşünüyorum Kask olarak Shoei alacağım. ( R6 ile uzun yolda çekeceğim sıkıntının farkındayım o konuya değinmesekte olur ) Değerli yorumlarınızı bekliyorum
    Evet şimdiden herkese
    yaşça bir büyük olarak söylüyorum 230- 240 km/h hız ile ne yapmak neyi ispat etmek istiyorsun. bu düşüncende samimi isen bu konuları profesyonel (hem motosiklet hem de psikoloji) olarak bilen birine danışman gerekir. Sakın yanlış anlama. 230 - 240 km/h hızlar çok uç noktalar ve sonuçları çok ciddi olabilir. bu formda (sanırım) 240km/h ile kaza yapıp tekerlekli sandalyeye mahkum olan senin yaşlarında birinin yazısı vardı bursalıydı okumanı tavsiye ederim.(gece 2- 3 gibi kız arkadaşının yanına giderken bursa girişinde sağ mı solmu derken orta refüje çarpmıştı.) not ben yazıyı hatırladım ama bulamadım lütfen bulan arkadaşlar yardımcı olsun. kanunen de yasak o hızlar ama dikkat edeceğini sanmıyorum yinede hatırlatayım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Biliyorum o yazıyı maalesef ki tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum o arkadaşa, bu bişey ispat etmek değil öyle bir derdim de yok zaten. Kendime hakim olabiliyorum tapa gaz gitmeyi sevmiyorum zaten ama her insan bazen altındaki motosikletin neler yapabileceğini görmek ister. Uzun yolda iken örneğin bu yaz ege turuna gideceğim tek başıma bom boş yolda biraz gazlamaktan ne zarar gelir ki ? 4 silindir bi motor içinde 230 km. gibi rakamlar çok yüksek sayılmaz benim şahsi görüşüm tabi bu. Grup gazlamalarında da geri kalmamak için gerekli olduğu görüşündeyim. İlgin için teşekkürler..

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Önceden yaşanan olayın konusunu arkadaşlar sana iletmiş, sende okumuş ve buna rağmen fikir değiştirmemekten yanaysan denecek çokta bir şey yok..R6 hayırlı olsun. Sadece ricam karşıdaki insanlara zarar vermemeye çalış.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hemen öldürdünüz genç arkadaşı. Yazdıklarından km olarak yeterli tecrübesi olduğunu düşünüyorum ,her sürücüye aynı muameleyi yapmayın lütfen. Bende kendi motorumda 180-185 km ler yapıyorum.Motorunun gücü buna yeten yaşça benden büyük tecrübeli sürücüler de 240 250 299+ hızları yapıyor otobanda. Hep beraber yapmayalım o zaman. 120 km yi geçmeyelim motorlarimizla ve sadece pistlerde sürelim 120 km üzeri. Tüm kurallara harfiyen herkes uysun o zaman.

Genç arkadaşım, beni tek düşündüren yaşından dolayı gerektiğinden fazla riskler alma ihtimalinin benim yaşıma göre çok daha fazla olmasi. Eminim 600cc bir ss gayet iyi kullanırsın ama makina seni ekstra riskler almaya teşvik edicek güçte,bu konuda kendine yenik dusmezsin inşallah. Tavsiyem kendine dürüst ol eğer bu konuda kendine söz geciremeyeciginle ilgili şüphen varsa bu seviyede güçlü motor alma. Ben tamamım abi sorun yok bu noktada diyorsan super sporttan devam et hevesini al. 600rr belki daha iyi olur fiyat dayanıklılık ve belki biraz daha kullanıcı dostu olmasından kaynaklı. Kazasiz belasız sür. Birde motorunu alınca yaziver bu konuya.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mantık, muakeme, bilinç ne için lazım işte bunu ispatı gibisin

''4 silindirli bir makine için 230-240 km ler fazla sayılmaz'' demişsin 19 yaşında hız yapmaya aç biri için fazla sayılırmı? sorulması gereken bu...

Birçok tecrubeli insan eğer o an bi gerek yoksa 150-160 ın üstüne çıkmaya pek de özenmiyor.

yoksa 4 silindie bir ''makina'' için 300 km bile çok sayılmaz zaten 16-17 sn de o hıza çıkıyor.

Bu yolun motorcuları genelde kendilerini imha ederken, bu yolun 4 tekercileri başkasına sebep oluyorlar. Bir tesellimi bilemedim.

Uyarması bedava, kulak kapatmak bedeli dahilinde...

Motosikleti
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden yaşanan olayın konusunu arkadaşlar sana iletmiş, sende okumuş ve buna rağmen fikir değiştirmemekten yanaysan denecek çokta bir şey yok..R6 hayırlı olsun. Sadece ricam karşıdaki insanlara zarar vermemeye çalış.
    Abicim nedir bu ön yargınız anlamış değilim ben ya 250cc bir motosikletin ünüğünü sıkıp motoru elime almaktansa, 600cc bir motoru yormadan kullanmak istiyorum bu mu sizi rahatsız eden yani ? 230 görüyor diye illa tapa gaz 230 mu gidilecek bu motosikletle ? Az biraz mantıklı konuşun ya 230 top speedi olan bir motosikletle 150 160 ideal hızlardır motoru zorlamazsın benim amacım bu. ben diyorum ki motosiklet tavsiyesi istiyorum sizlerden siz bana alttan alttan giydirdiğinizi sanıyorsunuz ne diyeyim sende bundan zevk alıyorsun anlaşılan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

R6'da kaydırmalı debriyaj olduğu için daha sıcak bakıyorum teşekkürler değerli yorumun ve tavsiyen için. Ön yargı ne kadar kötü bişey yaş 19 600cc ahaha direk akış bu yorumlar standart zaten yok ölücen yok bilmem ne ben motosiklet tavsiyesi istiyorum akıl değil üzerine alınma lütfen.. bu konudaki anlayışın için ayrıca teşekkürler

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Rica ederim. Bende standart "ölürsün" ve "helva" yorumlarına kızıyorum. Kaydırmalı debriyaja çok takılma, vites düşürürken hızı ayarlayıp ara gazı vererek yaparsan sıkıntın olmaz. Ben en azından abs olsun derdim ama maalesef o fiyata abs li ss yok, belki 2015 cbr650f düşünürsün 89 bg gayet guzel makina abs li 2. Elde 33 e temiz çıkar.
    T.Happy''RR' bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    2008 gsx-r600 modlu kasa diyorum ve uzaklaşıyorum buralardan..
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650 F güzel motor aslında çok düşündüm onu fakat kafa kısmını motorun darlığını beğenmiyorum ve titreşimi çok 4 silindire göre sürme şansım oldu 650f'i 15 km kadar abimin motorunu servise götürdüm tek artısı abs tekrardan teşekkürler nisanın ilk haftası alıcam motorumu yazıcam sana mutlaka
    Salurbey bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Vfr diyecektim ki yazmissin zaten.. istanbulda 1948 model motorun parcasini bulursun.. Vfr nin kombine ABS li oldugunu ve zincir sokmeden arka tekerinin cikabildigini de unutmamak lazim..
    T.Happy''RR' bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ciğerli olması önemli mi peki ?

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bence, yani tamamen benim fikrim. bu forum ortamındaki kimse sana gaza basma etme demiyor.
    yalnız kaçırdığın yani şöyle anlatmam gerekirse, göz ardı ettiğimiz noktalar var.
    motosiklete saygı trafik kuralı falan da değil bu mesele. yollar abicim yollar.
    asfaltlarımız, kesinlikle ama kesinlikle 200+ süratlar için uygun olmayan mükemmel duble yollarımız var.
    yol tutuşunun olmadığı salak saçma yollarımızda kimse sana al bi hayabusa yapıştır git demez, yani vicdanı olan demez.
    allah aşkına hırsınıza gençliğinize yenik düşmeyin, daha yaşayacak ömürlerimiz var...
    newmoto76 ve dovahhkin bunu beğendiler.

Motosikleti
    200+ zaten kolay kolay çıkmam ben 230 top speedi olan bir motoru zorlamadan 160'lı hızlarda sürebilirim. Benim amacım bu yukarıda da yazdım 250cc bir motosikletin ünüğünü sıkıp motoru elime almaktansa, 600cc bir motoru yormadan kullanmak istiyorum 160'lı hızlarda. Tamam ben kabul ediyorum abicim fakat ön yargı çok kötü birşey ben buna kızıyorum 19 yaşında 600 cc bunlar yan yana gelince herkes makaraya vuruyor ben bunu kabul etmiyorum. Konu alakasız yerlere gidiyor yani örneğin tracer 900 230 basıyor diye hep 230 la mı gideceğim ben tabikide hayır yani ama yaşım 19 ya herkez öyle sanıyor buna ön yargı diyoruz sen biraz daha iyimsersin fakat çoğu öyle değil..

Güzel kardeşim bu genelde motosiklet tutkusu olan 17-25 yaş arası her delikanlının hedefidir.

Yani hoşuna gider 250 lik makine alırsın SS ( aslında ona SS dememek lazım ) Onu önce tedirgin sonra biraz ustalaşınca da çok hakim olduğunu hissederek / düşünerek kullanırsın ve dersin ki "ben bu işi çözdüm 600 lüğün tadını çıkarayım".. eeee delikanlısın kan kaynıyor.. Birde 600 lüğün havası ayrı )

Neyse .. Gerçek dünya yada gerçek Türkiye bundan ibaret değil.. Mehmet Tufan arkadaşımız güzel yazmış "bu memlekette yol yok" bu bir. ikincisi normal ve disiplinli / kurallı trafik seyri yok... Bunların hepsini bir yana bıraktım senin bir motorun üzerinde 150 yada 200 le gitmen o motosiklete teknik olarak hakim olduğunu göstermez.. Diyelimki gittin en iyi eğitimleri aldın aldığında zaten bu trafikte ve yollarda 200 lere hiç çıkamayacağını öğrenememişsen seni kötü sürprizler bekliyordur bunada emin ol..

Kendine şu soruyla yanıt ver Kenan Sofuoğlu Trükiyede trafikte motosiklete binipte gazlarmıydı? Bence hayatta akan trafikte 130 un üzerine çıkmazdı.. Adam biliyor altındaki alet nedir. Bu yollar ve bu trafik akışı bunun için uygun değil..

250 cc bence 30 lu yaşlara kadar hakimiyet ve öngörü açısından yeterlidir. 30 dan sonra birsürü tecrübe ve yerleşmiş bir olgunlukla yine SS değil touring naked yada enduro motora binmen senin için daha dogru olur..

Bu forumda çokdefa bizimle bu konuda tartışmış "BEN DİKKATLİ KULANIYORUM" genciz diye yüksek cc ye binmeyelim mi diyen arkadaşların yarısından fazlasının başına kötü kazalar geldi. Bazıları aramızda yok. ALLAH RAHMET EYLESİN. Kalanların ki ise kısmet zaten o anki kaza ve hızla ilgili.. Ancak diğer yarısı hala o potansiyeli güçlü taşıyor..

Otomobilde 4/10 matematiğe ihtiyaç varken motosiklette bu oran 10/10 dur. Yani motosikletin matematiğini çok çok iyi anlaman lazım..

Miami de 600 lük alıcam deseydin al ama çok basma derdim ama zaten orası Amerika bassan seni direkt hapse atarlardı.. Yani orada da 90 mille gidecektin. Yolların tarla gibi olduğu kuralların olduğu bir yerde..

Türkiye de artık ben 250 liğe şu kadar km.bindim bundan sonra 200 küsür km.lerde gidicem her zamanda basmam diyen genç potansiyelden artık yoruluyoruz. Bu konu hobi yada keyif seviyesinde ele alınacak kadar hafif ve önemsiz değil..

Faydası olacaksa..Yapma diyeceğim.. Sadece..
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ciğeri tavada severim
    bektanist, zulu, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Öncelikle zaman ayırıp görüşünüzü paylaştığınız için teşekkür ediyorum sizlere ve dediklerinize tamamıyla katılıyorum aksini iddia etmiyorum fakat 250cc titreşimini gerçekten sevmiyorum beni rahatsız ediyor ve yeri geliyor bazen gerçekten yetersiz kalıyor 250cc başımdan geçen olayı anlatayım E5'ten Bakırköy'den Sefaköye doğru seyir ediyorum yan yoldan bitane o... en az 120 ile E5'e bağlandı yan yoldan bende en sağ şeritteydim hızım 100 civarıydı gece 23:30 gibi aynadan arabanın farını görmemle sol aynama bakıp kendimi sol şeride atmam bir oldu soldan araba geliyor olsaydı gaz açıp kurtulma şansım yemin ederim ki sıfırdı adam bildiğiniz beni biçip gidecekti kuyruğa sürtmesine santimetreler vardı. Bazen gerçekten güçte hayat kurtarabiliyor...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı T.Happy''RR' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda iken örneğin bu yaz ege turuna gideceğim tek başıma bom boş yolda biraz gazlamaktan ne zarar gelir ki ? 4 silindir bi motor içinde 230 km. gibi rakamlar çok yüksek sayılmaz benim şahsi görüşüm tabi bu. .
    Ege'de bu hızlara sadece İzmir Aydın ve İzmir çeşme otoyollarında çıkabilirsin. Onlarda çok uzun değil. Diğer yollarda ya radara yakalanırsın, ya bariyere girersin, ya ağaca yapışırsın, ya duvara resim olursun ya da bir uçurumdan uçuşa geçersin. Akıllı ol.

Motosikleti
    O kadar yorumdan sadece bunu cımbızla almışsınız yani her yorumda yazmaktan sıkıldım amacım hız değil boş yolda azda olsa gaz açılır diğer yorumları okuyun sonra yorum yapın lütfen amacım hız değil. 230 top speedi olan bir motoru zorlamadan 160'lı hızlarda sürebilirim. Benim amacım bu yukarıda da yazdım 250cc bir motosikletin ünüğünü sıkıp motoru elime almaktansa, 600cc bir motoru yormadan kullanmak istiyorum 160'lı hızlarda aynı şeyleri yazıp duruyorum herkese bi ilk önce okuyun sonra yorum yapın ha eğer okuyupta yukarıda alıntı yaptığınız kısmı cımbızlayıp cevaplıyorsanız diyecek bişey bulamıyorum konu iyice amacından çıktı yani.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Daha çok genciz kardeşim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler