Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eşi Kapalı Olan Motorcular Kask ve Giysi Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Mobilden yaziyorum.

Internette arastirdim fakat hic denk gelmedim bu sekilde yorumlara yada konulara.

Degerli arkadaslar merhabalar,

Bir zamandir aklimi kurcayalan sorular var.

Esi kapali olan artci olarak binen var mi ?

Kapali dedigim etek pardesu vs degil. normal giyim bol pantol, uzun gomlek, tunik giyim tarzi vs ama basi kapali.

Kask konusu en cok kafama takiliyor nasil bir giyim tarzi ile motora biniliyor ne gibi pratik cozumler ile hanimefendiler rahat yolculuk yapiyorlar.

Yorum ve goruslerinizi alabilirmyim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle merhaba.
    Bu konuda şöyle bir noktaya değinmek gerek. En fazla kaç saat yolculuk yapacaksınız? Bildiğiniz gibi kask çok terletiyor. Özellikle yazın çekilmez bir çileye dönüşüyor. Bu kask yetmezmiş gibi bir de başörtü takıldığı zaman, hem aşırı terleme ve kaşıntı oluşturur. Ve eğer hanımınız titizlik konusunda çok dikkatliyse başörtüsünün bozulmadına dayanamayacaktır. Zor ama imkansız değil. bu olasılıkları göz önünde bulundursanız rahst edersiniz diye düşünüyorum. ve son olarak her ne kadar güvenli olmasa da çeneden açılır kask tavsiye edebilidim. Hem sıcaktan boğulmaz hem de başörtüsünün bozulma riski azalır.

Saygılarımla...
    mehmetenis ve Kızıl pars bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çare balaklava. o da olmazsa, örtüsünü yanına alır, motordan inince müsait bir yerde kaskını çıkarıp örtüsünü takar. baş örtüsüyle 1 beden büyük almak gerek kaskı. o da ne kadar güvenli
    jimi_hendrix, Kızıl pars ve computeus bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Başörtüsüyle kask takmak saçmak olur. solmyr'in dediği gibi buff veya balaklava en ideal çözüm.
    Buff'ı ben bile kafama geçirip kullanıyorum zaten
    Kaskı çıkardğım zaman buff kafamı örtmüş şekilde takılı kalıyor.
    O yüzden çok dert edecek bişey değil.
    Pantolon ve ceketin bol olanını da zaten bulursunuz
    İyi sürüşler
    Kızıl pars ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Balaklava kullanıyoruz , kadınlar içinde bu yapıda bir başörtüsü illaki vardır.

https://www.google.com.tr/search?q=h...ed=0CAYQ_AUoAQ

bu arama ile örnekler çıkar

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkur ederim cevaplar icin arkadaslar. Bakalim artik bir sekilde cozum bulmaya calisacagiz yazin ufak tefek gezilere (100-200-300km gibi) gitmeyi dusunuyoruz o yuzden aklima takildi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Hassas bir durum gibi gözüküyor ama hiç değil aslında. Pratik bir çözümü var. Balaklava yazın çok terledim onun yerine boyuna takılan buffları ları tercih edebilir hanımlar. Boyun yerine direk alın hizasında kulakları kapatacak şekilde saçın tamamını da örtecek şekilde serbest bırakıp indiğinde eşarbını uygun bir yerde bağlayabilir. Ancak iş diğer korumaları hesaba katınca zorlaşmaya başlıyor.

Düşme anında kısa süreli sürtünmede dahi kot pantolonun eridiğini gördük. Eşiniz ya bitmeyecek yada bütün korumalarını eksiksiz takacak. Bu cümle beni tanımayan ve ne iş yaptığımı bilmeyen bir adam tarafından okunduğunda ters anlaşılabilir. Hac ve Umre turizmi ile uğraşmaktayım o yüzden hassasiyetinizi anlıyorum. Lakin tercih hayatta kalmak mı saç telimi olunca benim mantığım hayatta kalmaktan yana çalışıyor

Geçtiğimiz Cts günü Gis Akademi de scrambler lansmanını bir arkadaş düştü, forumda teker denemesi diye yazıldı ama alakası yoktu sadece vatandaş motorun ne kadar agresif olduğunu bilmediğinden hafifçe gaz açtı ve istemsiz teker geldi. Motorda şaha kalkıp arkadaşı attı. Düşmesi ile pantolonun erimesi bir oldu.

Eşiniz bol pantolon yerine kevlar kot tercih edebilir, daha boldur. Tunik vs gibi giyimlerini sırt çantasına alır, eşarp yerine buff başa takılır. Yazlık koruma montunu giyer. Hedefinize vardığınızda lavaboya uğrayıp üst giyimini düzeltir. İlk bakışta zor gibi gelsede aslında hepsi pratik çözümlerdir.
    dadaş-bb, crxforever ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hassas bir durum gibi gözüküyor ama hiç değil aslında. Pratik bir çözümü var. Balaklava yazın çok terledim onun yerine boyuna takılan buffları ları tercih edebilir hanımlar. Boyun yerine direk alın hizasında kulakları kapatacak şekilde saçın tamamını da örtecek şekilde serbest bırakıp indiğinde eşarbını uygun bir yerde bağlayabilir. Ancak iş diğer korumaları hesaba katınca zorlaşmaya başlıyor.

Düşme anında kısa süreli sürtünmede dahi kot pantolonun eridiğini gördük. Eşiniz ya bitmeyecek yada bütün korumalarını eksiksiz takacak. Bu cümle beni tanımayan ve ne iş yaptığımı bilmeyen bir adam tarafından okunduğunda ters anlaşılabilir. Hac ve Umre turizmi ile uğraşmaktayım o yüzden hassasiyetinizi anlıyorum. Lakin tercih hayatta kalmak mı saç telimi olunca benim mantığım hayatta kalmaktan yana çalışıyor

Geçtiğimiz Cts günü Gis Akademi de scrambler lansmanını bir arkadaş düştü, forumda teker denemesi diye yazıldı ama alakası yoktu sadece vatandaş motorun ne kadar agresif olduğunu bilmediğinden hafifçe gaz açtı ve istemsiz teker geldi. Motorda şaha kalkıp arkadaşı attı. Düşmesi ile pantolonun erimesi bir oldu.

Eşiniz bol pantolon yerine kevlar kot tercih edebilir, daha boldur. Tunik vs gibi giyimlerini sırt çantasına alır, eşarp yerine buff başa takılır. Yazlık koruma montunu giyer. Hedefinize vardığınızda lavaboya uğrayıp üst giyimini düzeltir. İlk bakışta zor gibi gelsede aslında hepsi pratik çözümlerdir.

Cok tesekkur ederim yorumunuz icin.

Motor zaten chopper tarzi gv250 motordur. yavas kendi halimizde bir yerlere gitmek istiyoruz.

bakalim kendisi de kabul ederse ilk baslarda zahmetli olacak olan giy cikar islerini sevmeyebilir ama bu da motor binme zevkimizden geri kaliriz fakat sanmiyorum sirf hatun icin yeni alacagim motoru enduro yerine chopper motor tarzi tercih ettim ve kendisi de motor ici olur tamam dedi.

Bol pantol yada giysi dediklerim yani klasik dar pantol falan degil normal uzerine olan pantol giyiyor orasi burasi cikan sekilde degil

Bakalim masraf edecez artik kask mont dizlik vs baff falan

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Saclarini güzelce toplayip buff takabilir.. Giyim ise, ekipman üzerine tam oturmali korumasi için aksi halde korumaz, kaza aninda bol olan , yerine oturmamis korumalar donerek zarar verir..

Bütçe ne kadar bilmiyorum ama tek tek ekipman almaktansa, arkadaşinizin üzerine uygun tulum yaptirabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek şey, fermuarin boydan çarpraz olmasıdir, apis arasinin da fermuarsiz olmasidir. Giyiminin uzerine, tulumları ceker, motordan indiğinizdede kolayca çıkartir. Buffda saclari gorunmez zaten, dilerse
    esarbini takar.

Kazasız surusler
    dadaş-bb bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim yorumunuz icin.

Motor zaten chopper tarzi gv250 motordur. yavas kendi halimizde bir yerlere gitmek istiyoruz.

bakalim kendisi de kabul ederse ilk baslarda zahmetli olacak olan giy cikar islerini sevmeyebilir ama bu da motor binme zevkimizden geri kaliriz fakat sanmiyorum sirf hatun icin yeni alacagim motoru enduro yerine chopper motor tarzi tercih ettim ve kendisi de motor ici olur tamam dedi.

Bol pantol yada giysi dediklerim yani klasik dar pantol falan degil normal uzerine olan pantol giyiyor orasi burasi cikan sekilde degil

Bakalim masraf edecez artik kask mont dizlik vs baff falan

kevlar pantolonlar bol olduğu içi hatları pek belli etmeyecektir popo koruması yüzünden zaten bu tür giyimler popoda çocuk bezi varmış gibi bir görünüm yaratıyor. diz ve üstüne korumaların oturması şart yoksa zaten bir işe yaramayacaktır. bunları türkiyede üreten bir firma vardı AEA da tanıtımı yaptı onlar ile görüşürseniz eşinize uygun bir model bulacaksınızdır. korumalardan taviz vermeyin! bazı hususlara dikkat etmek nasıl bir emir ise Allahın verdiği bedene sahip çıkmak onu korumakta farzdır...
    dadaş-bb ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkkur ederim arkadaslar bakalim netten baktigim modelleri hatunla paylasiyorum baksin begensin ona gore seceneklero belirleyecegiz.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Eşim full face kaskı Şal eşarp ile takıyor. Kendine göre şalı balaklavaya yakın yapışan bir modelde bağlıyor ve kaskı çıkardığında çok bozulmuyor. Ufak düzeltmeler yetiyor.
    Mont, tunik, bol pantolon üzerine dizlik kullanıyor.
    dadaş-bb bunu beğendi.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim eşim de şal takıyor, kaskı çıkarıp takarken pek sıkıntı olmuyor, olsa da inince düzeltiyor, kask rahat bi kask olsun yalnız
    dadaş-bb bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşim full face kaskı Şal eşarp ile takıyor. Kendine göre şalı balaklavaya yakın yapışan bir modelde bağlıyor ve kaskı çıkardığında çok bozulmuyor. Ufak düzeltmeler yetiyor.
    Mont, tunik, bol pantolon üzerine dizlik kullanıyor.
    Kask ve mont bedeni olarak hangi beden tercih ettiniz ?

Ben aslından kolay kullanabilmesi için çene açılır kask düşünüyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eşim de şal takıyor, kaskı çıkarıp takarken pek sıkıntı olmuyor, olsa da inince düzeltiyor, kask rahat bi kask olsun yalnız

Bende öyle aklıma geldi, kadınların kullandığı bone var zaten onlardan takıyorlar, saçlar toplanır kask giyilir inince şal takılır tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Mont bakıyorum netten motomax'ın garajj bölümünde güzel indirimli 4riders'in ve DIFI'nin montları var fakat kalmamış stoklarda

Kasklarda da indirim var kaskı alırım bende ne yapayım

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    http://www.modanisa.com/hazir-turban...FUbKtAodFkgAWw

bende şöyle bişey görmüştüm geçenlerde ama bir bakın derim.birde malezya da görmüştüm baya motor kıyafetinin üstünden tuningi giyiyorlardı.
    dadaş-bb bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baş örtüsü, eşarp, atkı, kaşkol vb takılan şeylere lütfen dikkat edelim. Bikaç sene evvel bi karting kazası yaşanmıştı. Eşarp lastiğe dolanmıştı. Lütfen önlemlerinin alalım.
    mehmet_2026 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    buff balaklava takılarak kullanılıyorsa başörtüsü de uygun kumaş seçimi ile kullanılabilir tabi terletmemesi pişik yapmaması rahat nefes alması açısından. fakat şurada bir dikkat çekmek isterim ki; topuzla kask takılmıyor. o kaskın tam olarak kafayı sarması gerekiyor. ben kız arkadaşımın saçlarını açık olmasını istemiyorum kaskın altından çıkınca rüzgardan çok düğüüm düğüm oluyor o yüzden hep örmesini tavsiye ediyorum. buradan yola çıkarak eşinizin eğer saçları uzunsa salması zaten tesettürle tamı tamına zıt olduğu için olabildiğince örülebilir, şimdi onlarca çeşit kapanma tarzı var bunun da artık bir modası var. hepsi için çeşitli yöntemler geliştirilebilir. şöyle yapılabilir mesela aklıma bir fikir geldi;
    buf üstüne başörtüsü, kask takılacağı zaman başörtü çıkartılır buff üzerine kask giyilir. inerken buff üzerine tekrar başörtüsü kapatılabilir.

çok önemli bir husus daha başörtüsü ile binilecekse olabildiğince kaskın bittiği yerde bitsin öyle uzun uzadıya olmasın. bi yerlere takılma mevzusu çok sert bir konudur. diğer konu da pelerin gibi arkada dalgalanması rahatsız eder. eşiniz hanımefendi bol pantolon vs giyiyorsa rahatlıkla motosiklet pantolonu ve dar olmasın diye bir touring ceketi de giyebilir. ihmal etmemeniz dileklerimle.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baş örtüsü, eşarp, atkı, kaşkol vb takılan şeylere lütfen dikkat edelim. Bikaç sene evvel bi karting kazası yaşanmıştı. Eşarp lastiğe dolanmıştı. Lütfen önlemlerinin alalım.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buff balaklava takılarak kullanılıyorsa başörtüsü de uygun kumaş seçimi ile kullanılabilir tabi terletmemesi pişik yapmaması rahat nefes alması açısından. fakat şurada bir dikkat çekmek isterim ki; topuzla kask takılmıyor. o kaskın tam olarak kafayı sarması gerekiyor. ben kız arkadaşımın saçlarını açık olmasını istemiyorum kaskın altından çıkınca rüzgardan çok düğüüm düğüm oluyor o yüzden hep örmesini tavsiye ediyorum. buradan yola çıkarak eşinizin eğer saçları uzunsa salması zaten tesettürle tamı tamına zıt olduğu için olabildiğince örülebilir, şimdi onlarca çeşit kapanma tarzı var bunun da artık bir modası var. hepsi için çeşitli yöntemler geliştirilebilir. şöyle yapılabilir mesela aklıma bir fikir geldi;
    buf üstüne başörtüsü, kask takılacağı zaman başörtü çıkartılır buff üzerine kask giyilir. inerken buff üzerine tekrar başörtüsü kapatılabilir.

çok önemli bir husus daha başörtüsü ile binilecekse olabildiğince kaskın bittiği yerde bitsin öyle uzun uzadıya olmasın. bi yerlere takılma mevzusu çok sert bir konudur. diğer konu da pelerin gibi arkada dalgalanması rahatsız eder. eşiniz hanımefendi bol pantolon vs giyiyorsa rahatlıkla motosiklet pantolonu ve dar olmasın diye bir touring ceketi de giyebilir. ihmal etmemeniz dileklerimle.

Tesekkur ederim yorumunuz ve dusunceleriniz icin.

bayanlarin kullandigi bone de kullanabiliriz olmadi buf giyer ve kaski cikarinca şali takar. Esarp ile birlikte sanmiyorum kaski giyecegini oyle sıkıya gelen birisi degildir daralir bunalir zaten ben kask mont buf giyilecek diyince simdiden kem kum etti ilk defa binecek motora ve isi de bilmedigi icin klasik sozler "bise olmaz ya normalde binerim" havasinda takiliyor ama ben katiyen olmaz dedim kask mont vs olmadan olmaz.

Gezmeye motora binmeye hevesli sirf onunda korkmamasi icin alcak motor aldim gv250 ve rahat yolculuk yapalim diye. Hele binsin o motordaki zevki ruzgari yollari izlemeyi ozgurlugu tatsin o zaman kask mont vs giyip cikarmak izdirap yerine zevkli olacaktir

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ve mont bedeni olarak hangi beden tercih ettiniz ?

Ben aslından kolay kullanabilmesi için çene açılır kask düşünüyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Bende öyle aklıma geldi, kadınların kullandığı bone var zaten onlardan takıyorlar, saçlar toplanır kask giyilir inince şal takılır tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Mont bakıyorum netten motomax'ın garajj bölümünde güzel indirimli 4riders'in ve DIFI'nin montları var fakat kalmamış stoklarda

Kasklarda da indirim var kaskı alırım bende ne yapayım
    Eşime motomaxta indirim varken gittik, ordaki bayan montları denedi, difi nin montunu beğendik ve aldık.
    Kaskı önceden al evde denesin biraz. Tak çıkar yaparak en uygun şal modelini kendine bulur.
    Mont gayet güzel ve kaliteli, Az bişey göbeğim olmasa Ben bile giyerim.

Şimdi fiyatları nasıl bilmiyorum ama ben bu şekilde almıştım.

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.modanisa.com/hazir-turban...FUbKtAodFkgAWw

bende şöyle bişey görmüştüm geçenlerde ama bir bakın derim.birde malezya da görmüştüm baya motor kıyafetinin üstünden tuningi giyiyorlardı.
    Bu fena değilmiş. Zira kadınları biliyoruz, işlev görmesi asla yeterli olmaz. Mutlaka güzel görünmesini de isterler :D Olur da çok satılmadığı için fiyatlarını arttırırlarsa diye bu site için elimde olan hile kodlarının bağlantısını buraya bırakıyorum. Bu foruma girecek kadar zeki olan insanlara bir faydası dokunsun. Diğerleri doğrudan orjinal sayfada ne yazıyorsa ödemeye devam etsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)