Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şile yolu ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bugün şile tarafına kısa bir tur attım

Muhtemelen pahalıya patlayacak bana

Uyarmak için konuyu açtım. İstanbul istikametine gidişte Ömerli kavşak çıkışından geçerken elinde fotoğraf makinasıyla jandarma kardeşler arkadan resmimi çektiler. 120 falan sürat vardı. Radar önde plaka olmadığı için ceza yazamıyor. Onlarda çareyi böyle bulmuşlar. Arkadan fotoğraf çekiyorlar

Demem iki oradan geçerken DİKKATLİ olun

Birde cezaya radar görüntüsü olmayacağı için itiraz edilebilir mi öğrenmek isterim
    Yilldiray bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    edilebilir, hatta çektikleri fotoğrafta kanıttan sayılmayabilir.
    Ahmet Turan Peker ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    itiraz için önce cezayı ödemek gerek. sistemine sapladıklarım...
    Ahmet Turan Peker, mchi ve efendy06 bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraz için önce cezayı ödemek gerek. sistemine sapladıklarım...
    Ceza da haksizim hızlı gidiyordum. Kimseyi suçlayamam. Usulüne göre yapılması şarttır .Meraktan sordum yoksa gelirse cezayı ödeyeceğiz her şartta
    espresso bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    NE diyelim, geçmiş olsun.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza da haksizim hızlı gidiyordum. Kimseyi suçlayamam. Usulüne göre yapılması şarttır .Meraktan sordum yoksa gelirse cezayı ödeyeceğiz her şartta
    Türkiye'de yaşadığımızı göz önüne alırsak hocam usulüne göre yapılan bir şey olduğunu ben bunca senedir göremedim. Siz şimdiden erken ödeme indirimine girip ödeyin cezanızı bence.
    efendy06 ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelirse 427 lira gelir. tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde öderseniz %25 oranında sürpriz bir indirim ile karşı karşıya kalırsınız. bu cezanın indirimli hali 320,25 liraya tekabül ediyor.

inşallah gelmez..

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    eğer bir uyarı işareti yoksa direk dava aç. 'Devlet vatandaşına tuzak kuramaz'.
    Ahmet Turan Peker ve fearlesboyy bunu beğendiler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    çekmekoy merkezden bjk tesis yolunun arasında da ciddi onlem almışlar
    420 gibi bir ceza geldi bana da..

100 200 de değil.. 420 ..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edilebilir, hatta çektikleri fotoğrafta kanıttan sayılmayabilir.
    bence tam tersi radarlar videolu kayıt yapar buda plaka olmasa bıle ılerdekı ısıkta sızın plaka ile resimlemişler ise üzerinizdeki mont altınızdaki motor vs gıbı bılgıler uyustugundan her türlü ispatı yapabilirler kaldıkı oralarda modese var ıse o kavsaklarda yine ispatlarlar .zaten oraya fotograflı ekıp dıkmelerının amacı onden plakası okunamayan aracların radara girildiğinde anons edilip ısıga yaklasıldıgında mecburem durup yada yavaslayacak olmalarından dolayı plakalarının cekılıp tespit edilmesi içindir.genelde pek artık radarlarda durdurulmuyor araclar cezalar arkadan geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık ondan dolayı tedbirlerini alıyorlar.bu konuda daha önce mahkemeden dolayı iptal edilen cezalr oldugundan radar göreve baslamadan önce ilerde bir noktadan uyarı levhası konuluyor kucuk bır levha ve siz ona dıkkat edemiyorsunuz ve kayıt altına alınıp oyle radar noktasına dönülüyor kaldiki şimdi radar olsda olmasada bizim buralarda hep uzun caddelerde dikkat radar var levhası var : )

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün şile tarafına kısa bir tur attım

Muhtemelen pahalıya patlayacak bana

Uyarmak için konuyu açtım. İstanbul istikametine gidişte Ömerli kavşak çıkışından geçerken elinde fotoğraf makinasıyla jandarma kardeşler arkadan resmimi çektiler. 120 falan sürat vardı. Radar önde plaka olmadığı için ceza yazamıyor. Onlarda çareyi böyle bulmuşlar. Arkadan fotoğraf çekiyorlar

Demem iki oradan geçerken DİKKATLİ olun

Birde cezaya radar görüntüsü olmayacağı için itiraz edilebilir mi öğrenmek isterim
    Abi her gün Şile'ye gidip geliyorum, hiç rastlamadım radara, başka birşeydir belki.

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekmekoy merkezden bjk tesis yolunun arasında da ciddi onlem almışlar
    420 gibi bir ceza geldi bana da..

100 200 de değil.. 420 ..
    Hyundai Çoşkun önlerinden başlayıp Nevzat Demir önünde bitiyor hız koridoru, çift yönlü. Küçük araçlar için 80 büyük araçlar için 70 hız sınırı.

Aslında iyi bişey ama 80 çok az, 100 olmalı en azından.

Geçmiş olsun
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Belirlenmiş eds vs noktaları dışında gizli radar gibi cezalı durumlarda seni durdurup cezayı yüzüne bildirmesi gerekir ve radar ile ilgili uyarı yapmak zorundalar yani nasıl söylesem devlet vatandaşına pusu kuramaz seni durdurup yüzüne söylemedikleri için itiraz edip iptal ettirebilirsin tabi devlet buna bana olduğu gibi benim memurum işini bilir derse iş başka ama böyle bir hakkın var ayrıca sıradan makineyle çekilen bir resim geçerli sayılmaz hız ölçümü vs yapılmadığı için yasal sayılmaz

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirlenmiş eds vs noktaları dışında gizli radar gibi cezalı durumlarda seni durdurup cezayı yüzüne bildirmesi gerekir ve radar ile ilgili uyarı yapmak zorundalar yani nasıl söylesem devlet vatandaşına pusu kuramaz seni durdurup yüzüne söylemedikleri için itiraz edip iptal ettirebilirsin tabi devlet buna bana olduğu gibi benim memurum işini bilir derse iş başka ama böyle bir hakkın var ayrıca sıradan makineyle çekilen bir resim geçerli sayılmaz hız ölçümü vs yapılmadığı için yasal sayılmaz
    fi tarihinde kesilmiş bir ceza geldi dedim devlet şakamı yapıyor yoksa tarihi eser olarak saklamı diyor. biri akıl verdi git mahkemeye tebligat kanunu na göre işte 15 gün mü ne süre içinde tebliğ edilmezse geçersizdir diye. hakim güldü git yatır şunu dedi iş kapandı.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fi tarihinde kesilmiş bir ceza geldi dedim devlet şakamı yapıyor yoksa tarihi eser olarak saklamı diyor. biri akıl verdi git mahkemeye tebligat kanunu na göre işte 15 gün mü ne süre içinde tebliğ edilmezse geçersizdir diye. hakim güldü git yatır şunu dedi iş kapandı.
    İşte Türkiye gerçeği bu.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeş banada usulsuzce 2 ayrı suçtan ceza yazdılar kırmızıda bekliyorum polis geldi sardı cek kenara yapıştırdı geçen sene 492 lira tabi bende itiraz edip hakkımı arayacağım hatta polislerden şikayetci olacağım çünkü mobese görüntüleri var kırmızıda duruyorum ve adamlar trafiği tehlikeye atmaktan 1 tane ceza kestiler 2 ciside trafik polisinin uyarılarına uymama oldu mahkeme falan 9 ay sürdü 9 ay sonunda benim memurum işini bilir oldu olay kanunda böyle bir hakkı var ama bu hakkı kullandırırlarmı bilinmez

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Tiflis'te sistem o kadar gelişkin değil. Bir de motorun önceki sahibi plakayı koltuğu altına almış. Aşırı hız cezası 60 lari (80 Lira) falan. Bir de radar belli başlı yerlerde var. Ezbere bilince sorun olmuyor.

Bu şehir içi gazlamamız:

Bu da polis çevirmesi başka zamana ait:

Bir de Topspeed kasarken polisin yanından 215 ile geçmem var. Onu da bir ara atarım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet zaten 120 km/h hız yapamaz. otoyolda bile o kadar hız sınırı yok motosikletin. uyarıya gerek yok.
    ee_ee bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar aman gazlamayın kardeşim çok tehlikeli

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    geçmiş olsun, ben de geçenlerde çok saçma bir ceza yemişim. Haberim olmadığı gibi motor üstünde asla yapmayacağım hareketleri içeren bir madde.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi her gün Şile'ye gidip geliyorum, hiç rastlamadım radara, başka birşeydir belki.

Hyundai Çoşkun önlerinden başlayıp Nevzat Demir önünde bitiyor hız koridoru, çift yönlü. Küçük araçlar için 80 büyük araçlar için 70 hız sınırı.

Aslında iyi bişey ama 80 çok az, 100 olmalı en azından.

Geçmiş olsun
    80 nedir iste.. cok dusuk o yol 3 serit abicim el insaf..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)