Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Suzuki GSX-R 600 Satın Aldık Aşırı Hararet Ve ........Yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar.
    4 hafta önce Motor Mu aldık belamı aldık bilemedik. Toplamda 5km bile süremedik.
    OLAY aynen şu şekilde gelişti.
    Kardeşim Ankarada Sahibinden Sitesinde Mtorlara Bakıp Beni Yönlendiriyordu 3-5 Motor Beğendi Bende Gidip Görsel Resimler Çekip Videolar çekip Yoluyordum
    En Son 1 Tane GSX-R 600 Beğendi Benden Rica Etti Gittim Baktım Güzel Motor.
    Satan Firma Elamanı Motoru Rölantide Çalıştırdı Bende herzamanki Gibi Video Ve Resimleri Çekip Kardeşime Yolladım.Kardeşim İle Firma Sahibi Konuşmuşlar Anlaşmışlar Motoru Satan Firma Yetkilisi Beni Aradı Noter de Randevüleştik.
    Notere Gittik Kardeşim Parasını Havale Yaptı Noterde Satıcı Cepten Hesabındaki Parasını Kontrol Etti Noter Satış İşlemi Gerçekleşti.Bende Motoru Koyacak Yerimiz Yok Emanet Şimdilik Sizde Kalsın Dedim Nasıl Yollarız Onda Yardımcı Olumusunuz Dedim.olur yardım Ederim Dedi 250-300TL Ye Otogardan Yollarız Dedi.Bende Çok Sevindim 300 TL Ödemesini Peşin Yaptım.Ne Olur Ne Olmaz Ben Olmasamda Siz Yolarmısınız Dedim ( İş Durumumdan Dolayı Müsait Olurum Olamam).Malum Büyük Otobüs Denk Gelmesi Lazım.
    Neyse 10 Gün Satıcıda Kaldı Bir Gece Yarısı Kardeşim Aradı Abi Motor Geldi Çalışmıyor Akü Bitik Galiba Gösterge Işıkları Bile YanmıyorDedi İtekliyorum Motor Gitmiyor Çok Ağır Yoruldum dedi.Otogarın Alt Katında Akücü Varmış inşallah açıktır dedi. Malesef Kapalıymış
    Otogarın Alt Katına Motoru Bırakacağım dedi . Ertesi Sabah Kardeşim Akücüden Aküyü Doldurttu ( 1 Saat Kadar Şarj Olmasını Bekledi ) Motor Tek Marşda Çalışdı Dedi Çok Mutlu.5 dk sonra Abi motor Aşırı Hararet 140 Derece hararet Yapıyor Arka Teker Kitleniyor stop Ediyormuş.motor Soğuyana Kadar Bekleyip 2-3 Kez 100 er metre gitmiş bakmış Olacak Gibi Değil.gelen geçen motorculara tamirci Sormuş.

yiba çarşısında 1 tamirciye motoru 100TL Naliye verip götürmüş.
    tamirci Abi 500 Yolla Abi bi 300 Yolla abi Bi 400 Yolla derken 1400tl bayıldı sadece akü ve kojektör değiştirdi. Motor Zımba Gibi Oldu Demiş bizimki sevinerek binmiş sorun gene aynı.
    Aşırı Hararet Ve Stop etme.biraz Sövüşmüşler Beni Aradı Bende Suzuki Servisine Git 3-5 Kuruş Falza Ver Sağlam anlayan adamlar Baksın Dedim. Kardeşim Servisle Görüşüp Motoru Servise Yolladı.
    Motoru Branda İle Örtüp 2 Kata Almışlar 10-15 sonra Sıra Gelir Demişler.
    Yaklaşık 10 sonra servis Aramış Görüşmüş.usta yok demişler Bizde Kapalıyız demişler .bizimki Suzuki nin Holdingini Aramış Durumu Anlatmış.Bu Ay Sonunda Ankara Servisliğini Kapatacağız Demişler.
    Ankarada 1 tek adam varmış 70 yaşında o da ağır hastaymış hastanede yatıyormuş .( geçmiş
    olsun). 150TL Naliye Ücretini Talep etmişler ödemesini verip.Kara Kara Düşnmeye Başlamış.
    Ankarada Başka Bir tamirci İle Görümüp Oraya Motoru Nakliye ile 3 üncü motorcuya götürdük o da motoru açtı 6000 TL masraf çıkardı.
    son tamirci uzun süre yağsız binilmiş ve yağ kanallarıdan su alıyormuş dedi üst kafa krank en kötü senaryo yani .
    1000TL işcilik alacak gerisi malzeme.

bu iş şimdilik bize Kaça maloldu.
    24.250 suzuki.
    930 noter + nakliye+ sigorta.
    100 nakliye haşti otgardan - yiba çarşısı çekiçi parası
    1400 yiba çarşısındaki tamirci.
    150 nakliye suzuki servisi. ( 2 tamirci )
    150 nakliye suzuki servisi ( 3 tamirci )
    Motor Aç Kapa 1000TL Malzeme 50000 Turatmış
    3 Tamirciye motor yapılınca werilecek Para 6000TL

Bize Ilk Satan kişi Olmaz Öyle Şey Diyor. Burada bindiğimiz motordu diyor
    Gerçi o da otogara sürerek değil De Araçla Römörkerle Götürmüş Keşke Sürerek Götürseydi.
    Hakkımızı nasıl ararız bilemiyoruz her gittiği yerde 10-15 gün kaldı.
    toplamda 5km binilmedi.Ne Yapacaz Bilemiyoruz Bilgisi olan arkadaş varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hakkını nasıl ararsın bilemiyorum. O konuda bilenler yazacaktır. Keşke oraya buraya para bayılmadan bir sorsaydınız da tamirci tavsiye etseydik adam gibi. Geçmiş olsun.

Yanlış anlamayın ama motoru kullanmadan almak çok büyük bir hata.malesef acı bir tecrübe olmuş size

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam valla kusura bakmayın ama sizinki cesaret mi yoksa aşırı saflık mı anlayamadım. Bu devirde ekspertiz yaptırmadan ne motor nede araba alınır.

Yetkili servise götürüp ekspertiz yaptırsanız en fazla 150 - 200 tl niz giderdi. Hadi yetkili servis yok diyelim bulunduğunuz ilde, hiç değilse bir motor ustasına gösterseydiniz, yada en kötü motosiklet gruplarından motordan az biraz anlayan birinden yardımcı olmasını isteyip o kişiye gösterseydiniz motoru almadan önce.

Siz yapılacak en son şeyi yapıp sormadan etmeden karambole almışsınız motoru. Bu saatten sonra sizlere geçmiş olsun demekten başka bize yapılacak birşey kalmamış.
    Satan adam "motoru kesiciye sokup zorlamadığınızı nereden bileceğim? ben satarken sapasağlamdı, sende gördün zaten" dese aksini nasıl ispatlayacaksın?

Bu saatten sonra yapılacak şey ya masraflarını karşılayıp motoru yaptırıp binmek yada o haliyle sorununu ve masrafını söyleyip tamir etmeyi göze alan başka bir kişiye uygun fiyata satmak...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun büyük bir tecrübe olucak ve tuzlu olucak.

2012 Çorlu'dan 94 cıvıc aldım(eg) kasa. Direk aldım bakmadım bile. Sonuçmu? Beylikdüzü'ne geldim yatak sardı. Kalın yağ koyup yatak sesini kesmişler, bana itelemişler. Büyük ve acı ders oldu.

Keşke sizde motora bakmaya gittiğinizde soğuk olduğunda marş basıp çalıştırıp fan açmasını bekleseydiniz, malum büyük makine alıyorsunuz.

Soruna gelicek olursak, ben bişey anlamadım hiçbir ustada uzaktan anlayamaz. Sağlam güvenilir birine baktırın. Sonuç olarak motor yapmaktan bahsediyorsunuz 4-5 gitmesi normal ama emin olun.

Suzi kaç model?

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun büyük bir tecrübe olucak ve tuzlu olucak.

2012 Çorlu'dan 94 cıvıc aldım(eg) kasa. Direk aldım bakmadım bile. Sonuçmu? Beylikdüzü'ne geldim yatak sardı. Kalın yağ koyup yatak sesini kesmişler, bana itelemişler. Büyük ve acı ders oldu.

Keşke sizde motora bakmaya gittiğinizde soğuk olduğunda marş basıp çalıştırıp fan açmasını bekleseydiniz, malum büyük makine alıyorsunuz.

Soruna gelicek olursak, ben bişey anlamadım hiçbir ustada uzaktan anlayamaz. Sağlam güvenilir birine baktırın. Sonuç olarak motor yapmaktan bahsediyorsunuz 4-5 gitmesi normal ama emin olun.

Suzi kaç model?
    2006 model

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Paşam geçmiş olsun. Ankara'da Başkent motosiklet Metin Usta var. Kardeşin ona gitsin, İstanbul'dan Sertaç Alb. gönderdi desin motoru ona göstersin. en ekonomik ve en iyi şekilde halledecektir.
    "TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Motor için bişey diyemeyeceğim ama size başka bir kıyak yapayım.
    Eğer sizi arayıp, biz polisiz, fetöyle alakanızı tespit ettik. Soruşturma için bize şu kadar para verin diye arayan olursa sakın para vermeyin.
    Dolandırıcı onlar.
    Umarım geç kalmamışımdır.
    Alonedark93, pea, zekeriyaimam ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Keşke almadan önce bir ekspertize gösterseydiniz.Türkiye'de ki SS lerin genelde canı çıkmış oluyor.
    espresso bunu beğendi.

resim atmayı denedim ama becerebildimmi bakılabiliyormu bilmem.
    https://photos.google.com/share/AF1QipPxLS0Q3lx5sObiumPAUgZWKDnkrosTZbfQEATbg0FQWu M2YOkXVa3daUec5-6brQ?key=cXA0dVRONDFDSHJMbHlqTTRXSjFIdFV5V0MtUnFB

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

https://photos.google.com/share/AF1QipOjA5Z_9chMEWQJXecljJOR8yXTSzn-QKfKVTYdfABCoGLfPuUJ2iNv0hsUoMe7bw?key=T0ZwNzFMTHB OY3M0cTRrNlZ3cWEwQlBxVHpSd1hB

Hangi firma hocam paylaşında bilgimiz olsun.. Çok geçmiş olsun sizede .. :(
    obarey bunu beğendi.

Alıntı 1TÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim atmayı denedim ama becerebildimmi bakılabiliyormu bilmem.
    https://photos.google.com/share/AF1QipPxLS0Q3lx5sObiumPAUgZWKDnkrosTZbfQEATbg0FQWu M2YOkXVa3daUec5-6brQ?key=cXA0dVRONDFDSHJMbHlqTTRXSjFIdFV5V0MtUnFB

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

https://photos.google.com/share/AF1QipOjA5Z_9chMEWQJXecljJOR8yXTSzn-QKfKVTYdfABCoGLfPuUJ2iNv0hsUoMe7bw?key=T0ZwNzFMTHB OY3M0cTRrNlZ3cWEwQlBxVHpSd1hB

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam geçmiş olsun.O kadar para verdikten sonra rezil duruma sokmuşlar sizi.
    1TÜRK bunu beğendi.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun.O kadar para verdikten sonra rezil duruma sokmuşlar sizi.
    rezillik beyfendi kalır bir kademe üstü olur .rezildende beter olduk.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Normalde şiddet yanlısı değilim ama sağlam 2-3 adam alın, satana gidin göz boyayın. Böyle adamlar ancak bundan anlar. Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ustanın ne işlem yapıcağını yazarsan iyi olur, öğlen bende bi fiyat çıkartabilirim sana. Cihazın başında dur toplarken. 5 bin çok demiş gibi geldi bana..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yahu abi, motordan anlıyosan almadan evvel bi sür bak, yok olmadı servisine götür ustası sürsün baksın.

kusura bakmayın da bu kadar da olmaz ama!

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    2006 model gsx1000r almıştı benim usta 24'e ve acayip temiz motor, aldığın fiyat da biraz sıkıntı be hocam.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ankara'nın pavyonları ve araç satıcıları meşhurdur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor kaç modeldi merak ettim ? Türkiye'de ikinci el SS alınmaz teorim bir kez daha doğrulanmış oldu. Bu memlekette apaçi olmayan gerçek motorcu SS kullanıcısı %5'i geçmez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)