Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motomax / 2012 Model Kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhaba,

Bu foruma ikinci mesajim. Kocaelidenim ve sifir PCX 125 ile basliyorum. Plaka/ruhsat islerini hallettim. IRC naylon lastikleri Michelin City Gripler ile degistirdim. Kask ve mont olayini ise fuarda cozmustum ama kask ile ilgili bir detay sonradan ortaya cikti.

Kaskim Scorpion Evo-300. Fuarda Motomax magazasindan satin aldim. Asagidaki linkten kendisine ve ozelliklerine goz atabilirsiniz.

http://www.motomaxonlineshop.com/scorpion-exo-300-air-moduler-kask-pmu2239

Kaski 400tlye satin aldim hatta cekilis oldu ilk gun %50 indirim ile 200tlye geldi bana. Fakat model yilinin 2012 oldugunu sonradan ogrendim. Kasklarin raf omrunun 5 yil oldugu soyleniyor. Sizce bu kask takilir mi yoksa yeni bir kask mi almaliyim?

Motoru teslim almadim plazadan, bir bu konu kaldi.

Degerli bilgileriniz icin tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Riske atmayın kendinizi.Değişim ya da iade isteyin.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    direk fişi veya fatura hangisi var ise değişim talebinde bulunun,o kasktan bi cacık olmaz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fuarda böyle elde kalmış ürünleri ucuza satıyorlar. Kanmamak lazım. Değişim yapmazlar ama kullanmadıysanız iade isteyin yerine 2016 kask alabilirsiniz.

Cekilisle fatura uzerinden %50 indirim kazandim. Kask 200TLye geldi ama korumadiktan sonra neye yarar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Urunu hic kullanmadim, uzerindeki kagitlar duruyor. Zaten alt cene difozunu fuara getirmemisler, magazaya ugradiginda verecegiz dediler.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda böyle elde kalmış ürünleri ucuza satıyorlar. Kanmamak lazım. Değişim yapmazlar ama kullanmadıysanız iade isteyin yerine 2016 kask alabilirsiniz.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Shoei üretim tarihinde 7 sene sonra kaskı değiştirmeyi önermiş. Kimi üreticiler ise 5 sene diyor. Ben olsam değiştirirdim.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hiçbirşey olmaz millet 100 liralık Çin kaskılarıyla geziyor. Lastikli bu bayatlayacak, güneş altında kalırsa bozulur sadece

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde kask ömrü olarak çoğu firma 5 yıl gibi bir süre belirlemiştir.Bunun yanında @CrazyBullet ın söylediği gibi Shoei üretim tarihinden itibaren 7 yıl,AGV üretim tarihinden itibaren 7 yıl yada kullanılmaya başladığı tarihten itibaren 5 yıl (yani kutusu açılıp kullanılmadığı taktirde 2 yıl rafta durduktan sonra 5 yıl daha kullanılabilir.)gibi süreler belirtmiştir.2015,2016 olsa bir derece ama 2012 üretim tarihi gerçekten çok eski.Ben olsam riske atmam değiştirmeyi düşünürdüm.

Peki kask tavsiyesi istesem? Degistirmek kolay ama ne alacagiz?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

kolay diyorsun hadi bakalım.
    kefkes bunu beğendi.

Kullanilmamis urun, faturasi, fisi her biseyi duruyor. Zor mu olacak?

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı kvnccelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanilmamis urun, faturasi, fisi her biseyi duruyor. Zor mu olacak?
    Esnaf sana iade veya degisim yapmamak icin bin dereden su getirip canindan bezdirecek. Once kaskin omru olmaz ile baslayan argumanlar firma politikamiz boyle diye devam edip bilmem ne kagidinin bilmem ne eveakindaki bilmem ne tarihi saati eksik, armudun sapi var uzumun copu var o yuzden parayi geri vermeyiz, iade almayiz ile devam edecek.

Kaski bi geri verin, sonra yeniden konusalim,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)