Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Göstergem bozulduuuu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar şimdi gösterge bozuldu malesefki şimdi ben bunu değiştirince km sıfırlanacak satarkende gösterge değiştirdim deyince kazalı muamelesi göreceğinden korkuyorum açıkçası :D

Bende yeni gösterge alsam km yi şu an olduğu km ye bire bir ayarlatsam kanuni bi sakıncası olur mu bunun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bozuk göstergeyi saklayıp alıcıya göstersen.

Motosikleti
    Artık Yok...
    km sayaç tamiri yapan yerler var .. revizyon falan yapıyorlar sanayide nettede bulabilirsin aldığın göstergeyi onlara verirsen sanırım geri çekebiliyorlarsa çok rahat ileride alabilirler km yi..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Çokta takılmamak lazım örneğin benim çinli sürekli yağmur altında bugün tüm gün yağan yağmurdan sonra içi su almış akşam eve gelirken farkettim ikeride içteki mekanızma pas vs yapıp bozulabilir olağan şeyler bunlar başka sebeb ilede bozulabilir ileri sardırma işi mantıksız siz elinizde tutun bakım km si işliyse garanti belgesinde o size yol gösterir yada muayneye girmiş ise oda yinede bozuk halini foto ile kaydedin satacağınız zaman elinizde bulunsun düşüncen çok güzel ama gerek yok bir başkası olsa yeni göstergeyle kullanıp orjinal diye itelemeye çalışır bile siz aynı dürüstlüğünüzü koruyun sorun yaşamazsınız

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km sayaç tamiri yapan yerler var .. revizyon falan yapıyorlar sanayide nettede bulabilirsin aldığın göstergeyi onlara verirsen sanırım geri çekebiliyorlarsa çok rahat ileride alabilirler km yi..
    Ya ileri alınır alınmasınada işte kanunen bi sakıncası var mı onu merak ediyorum. Hani neticede bi dolandırıcılık yapmıyorum sadece olduğu km ye aldırıcam gösterge değişince sıfırlanacağı için. Satarken kazalı muamelesi görsün istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çokta takılmamak lazım örneğin benim çinli sürekli yağmur altında bugün tüm gün yağan yağmurdan sonra içi su almış akşam eve gelirken farkettim ikeride içteki mekanızma pas vs yapıp bozulabilir olağan şeyler bunlar başka sebeb ilede bozulabilir ileri sardırma işi mantıksız siz elinizde tutun bakım km si işliyse garanti belgesinde o size yol gösterir yada muayneye girmiş ise oda yinede bozuk halini foto ile kaydedin satacağınız zaman elinizde bulunsun düşüncen çok güzel ama gerek yok bir başkası olsa yeni göstergeyle kullanıp orjinal diye itelemeye çalışır bile siz aynı dürüstlüğünüzü koruyun sorun yaşamazsınız
    Ya ben bakım garanti kağıtlarını kaybetmiştim sonradan buldum o kağıtlarda saat değişimi kutucukları var ama bakım kağıdını hiç doldurtmadım hep sisteme işlettirdim ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Sadece benzin göstergesi çalışmıyor aslında diğerlerinde sıkıntı yok ama ben elimdeki malın düzgün olmasını isterim hani biyeri bozulduysa yaparım veya yaptırırım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ne sakıncası olucak hani km yi çeksen etik değildir ama o bile bir suç teşkil etmiyor.. suç olsa milyonlarca araç türkiyede suçlu olurdu.. kaldıki sen çekmiyorsun orjinal km neyse ona getirticeksin. tam aksine bence çok ahlaklı bir şey bu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ileri alınır alınmasınada işte kanunen bi sakıncası var mı onu merak ediyorum. Hani neticede bi dolandırıcılık yapmıyorum sadece olduğu km ye aldırıcam gösterge değişince sıfırlanacağı için. Satarken kazalı muamelesi görsün istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Ya ben bakım garanti kağıtlarını kaybetmiştim sonradan buldum o kağıtlarda saat değişimi kutucukları var ama bakım kağıdını hiç doldurtmadım hep sisteme işlettirdim ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Sadece benzin göstergesi çalışmıyor aslında diğerlerinde sıkıntı yok ama ben elimdeki malın düzgün olmasını isterim hani biyeri bozulduysa yaparım veya yaptırırım.
    Malum kutucuğu işaretleyip değişim kilometresini siz yazabilir ve eski göstergeyi saklayarak muhafaza edebilirsiniz. Bu hareketiniz dahi sizin dürüst satıcı imajını oluşturmanıza ve satışınızı biraz daha rahat yapmanıza yetecek ve ibrazınız nedeni ile yasal bir engel oluşturmayacaktır.

Milletimizin yarısı sizin kadar hassas olsa ....

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim drift 3 kez gösterge değiştirdi ben ileri sardım orjinal km ye sakıncası olacağını sanmıyorum

Motosikleti
    xv250
    ileri nasıl sarıyorsunuz ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Belki sorun göstergeden değildir belki depodaki şamandra sorun vardır gösterge değiştirmeye bile gerek duymazsın sorun yakıt göstergesindeyse bence hiç değiştirme satacağın zaman alan adam görür en kötü gösterge fiyatını düşersin fiyattan yada eski göstergeni saklarsın sorun bu dersin verirsin benim eşimin motorunda arkadaş yan yattı km göstergesinin plastiği kırıldı öyle kullandık yenisi aldım değiştirmedim satarkende bu dedim sıfır göstergeyide yanında vericem dedim alan arkadaş öyle devam etti değiştirmedi ufak bi kaza yaptı kazadan sonra yeni göstergeyi taktı illa ileri alıcam diyorsanız matkap ile ileri saranlar oluyor bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Bu arada bakımlar serviste işliyse gidin servise ham bakımlarınızı işletin hemde kaç km de değişmiş yazılır sorun yaşamazsınızda

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Araçlardaki km sayacının ayarlanıyor olmasının sebebi budur. Gösterge bozulursa yeni gostergenin eski kilometreye ayarlanması için. Ama milletin kafa hep pisliğe çalışıyor.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum kutucuğu işaretleyip değişim kilometresini siz yazabilir ve eski göstergeyi saklayarak muhafaza edebilirsiniz. Bu hareketiniz dahi sizin dürüst satıcı imajını oluşturmanıza ve satışınızı biraz daha rahat yapmanıza yetecek ve ibrazınız nedeni ile yasal bir engel oluşturmayacaktır.

Milletimizin yarısı sizin kadar hassas olsa ....
    Çok teşekkürler dediğiniz gibi yapicam muhtemelen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Belki sorun göstergeden değildir belki depodaki şamandra sorun vardır gösterge değiştirmeye bile gerek duymazsın sorun yakıt göstergesindeyse bence hiç değiştirme satacağın zaman alan adam görür en kötü gösterge fiyatını düşersin fiyattan yada eski göstergeni saklarsın sorun bu dersin verirsin benim eşimin motorunda arkadaş yan yattı km göstergesinin plastiği kırıldı öyle kullandık yenisi aldım değiştirmedim satarkende bu dedim sıfır göstergeyide yanında vericem dedim alan arkadaş öyle devam etti değiştirmedi ufak bi kaza yaptı kazadan sonra yeni göstergeyi taktı illa ileri alıcam diyorsanız matkap ile ileri saranlar oluyor bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Bu arada bakımlar serviste işliyse gidin servise ham bakımlarınızı işletin hemde kaç km de değişmiş yazılır sorun yaşamazsınızda
    Yok hocam şamandırayi giden kablolari falan herşeyi kontrol ettik geriye bi gösterge kaldı.
    Tum bakimlarim sisteme işlendi sadece kitapçığım kayipti sonradan buldum ama hic yazdırmadim ama hep sisteme islettirdim genel bakimlari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)