Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Al sat döngüsünü bitirip hayalindeki motoru sürenler

Motovento
    REKLAM ALANI

http://i.hizliresim.com/4PZWpQ.jpg Şu linkteki kaska bakar mısınız, bugün aldım ama içime sinmedi modeli hiçbir yerde bulamadım yardımcı olun lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldim geldim..

Biri ayran gönüllümü dedi?

O değilde o kadar satış yaptım, birinde kar etmedim. Hep zarar hep.
    ilk motoru cub almıştım sıfır onu satarken 650 tl zarar ettim 1 buçuk yılda
    ondan sonra hiç sıfır motosiklet almadım
    ve ondan sonra aldığım her motorda para kazandım ve hepsi kullanılmış yani ikinci el motorlardı
    ybr aldım yirmi bin km kullandım aldığım paraya sattım bakım harici sıfır masraf
    cbf aldım 10000 kullandım onu da aldığım paraya sattım
    nc aldım iki yıl kullandım 3000 tl para kazandım hemde makina kullandım
    şimdi 660 var uyguna aldım 1500 tl masraf ettim kullanıyorum ve bu gün satsam bundan da 3000 tl para kazanırım doğru motoru doğru fiyata alacaksın bütün mesele bu doğru zaman da doğru yerde olmak yani...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    GOOOLLDDWİİİİNNGGGG...
    Nerdeeee?

Motosikleti
    Tmax 530
    Tam beni anlatan konu acilmis
    Xmax250 aldiktan 6 ay sonra tamam ya budur, cocuguma birakirim ben bu aleti dedigim HD iron 883 i aldim.
    Cok degil uzerinden 5 ay gecti gecmedi eşimin baskilari neticesinde satmak durumda kaldim ve simdi tracer 900 icin kapora verdim, 1 2 gune almis olacagim.
    Ama bunun da gonlume hitap etmedigini biliyorum. Belki aylar olmasa da 1 2 yila kesin degistiririm.

Ne istedigimi tam bilmiyorum kisaca. Maymun istahlilikdan baska birsey degil belki.
    Cruiserlardan etkileniyorum en cok, fuarda ki indian standi mesela. Cennette oldugumu sanmistim bir an
    Dark horse dedikleri yaratiga uzun sure baka kalmistim. On camurluktaki o kizildereli amca amblemi fln. Son nokta yani.

Sonra bakmisim ki fjr1300 un yanindayim. O da guzel alet diyorum
    Sonra triumph a ugruyorum. O da ne? yeni bobber gelmis. Abi olay budur, muthis.

Bir yandan da sahibinden de 2.el electra glidelara bakiyorum..

Falan filan iste
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve ondan sonra aldığım her motorda para kazandım ve hepsi kullanılmış yani ikinci el motorlardı
    ybr aldım yirmi bin km kullandım aldığım paraya sattım bakım harici sıfır masraf
    şimdi 660 var uyguna aldım 1500 tl masraf ettim kullanıyorum ve bu gün satsam bundan da 3000 tl para kazanırım doğru motoru doğru fiyata alacaksın bütün mesele bu doğru zaman da doğru yerde olmak yani...
    Yok bide tezcanlıyım ve iyi niyetimden hep, geleni boş yollamam.

Ama en önemlisi bi malın kısmeti gelmişse vereceksin, tutarsan kısmeti bağlanıyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam beni anlatan konu acilmis
    Xmax250 aldiktan 6 ay sonra tamam ya budur, cocuguma birakirim ben bu aleti dedigim HD iron 883 i aldim.
    Cok degil uzerinden 5 ay gecti gecmedi eşimin baskilari neticesinde satmak durumda kaldim ve simdi tracer 900 icin kapora verdim, 1 2 gune almis olacagim.
    Ama bunun da gonlume hitap etmedigini biliyorum. Belki aylar olmasa da 1 2 yila kesin degistiririm.

Ne istedigimi tam bilmiyorum kisaca. Maymun istahlilikdan baska birsey degil belki.
    Cruiserlardan etkileniyorum en cok, fuarda ki indian standi mesela. Cennette oldugumu sanmistim bir an
    Dark horse dedikleri yaratiga uzun sure baka kalmistim. On camurluktaki o kizildereli amca amblemi fln. Son nokta yani.

Sonra bakmisim ki fjr1300 un yanindayim. O da guzel alet diyorum
    Sonra triumph a ugruyorum. O da ne? yeni bobber gelmis. Abi olay budur, muthis.

Bir yandan da sahibinden de 2.el electra glidelara bakiyorum..

Falan filan iste
    benim de ihtiyacım fjr1300 gibi bir makina ama bobber görünüşünü çok seviyorum. Bir de kilo yok bende bu yüzden hiçbir crusier yakışmıyor...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de ihtiyacım fjr1300 gibi bir makina ama bobber görünüşünü çok seviyorum. Bir de kilo yok bende bu yüzden hiçbir crusier yakışmıyor...
    Olur mu? Asil kilosuzlara yakisir cruiser. En azinda kendi gorusum.

Dipnot: ben de zayifim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    9 yil once 150 lik bir mondial ile basladi. Daha sonra regal raptor, daelim s3, xmax 250 ve son olarak 750 integta. Sanirim bu bana uzuuuun yillar yeter. Aradigim huzuru buldum sanirim.

malesef daha o aşamaya gelmedik gelsem zaten ne vergi ne sigorta yaptırırım, bu son ya bir 600lük racing ile ya da güçlü bür enduro cross ile olur, belki 690 belki 636 bilmiyorum hiç birini sürmedim henüz

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben tvs apache kullanıcısı olarak hayalimdeki iki motordan birine sahibim. Şimdi hayalimdeki diğer motoru ikinci motor olarak alacağım işallah.

O ikinci motor cbr600f

O kadar çok sevdimki bu motorumu satmaya gönlüm el vermez.

Konu için teşekkürler. Bir piskoloğa gitsem bu kadar güzel bir soru soramazdı, içimi döktüm rahatladım. Şimdi apache olan aşkımı dile getirdim kafam rahat.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Henüz "hayalimdeki motoru sürme" aşamasına gelmediğimi düşünüyorum.

Ama durum yavaş yavaş şekillendi bende sanki, garaj + 1 şehir içi 1 de şehir dışı için motosiklet.

Motorlar değişebilir ama bu sistemde devam edeceğim sanırım bundan sonra.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazıkladım demiyorsunda , kar ettim diyorsun. Bide bununla övünüyorsun bu yüzden 2. el motor almadım. Çoğusu senin zihniyette 10 bin km binmiş 20 bin binmiş aldığı para satıyor. Hatta sen üstüne kar etmişsin. Buna kar denmez kazıklama denir.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Duke 200 ile başladım. 120 kiloyum, bir kaç ay sonra yetmiyor bu bana dedim.

390 alayım dedim, baktım aynı fiyata CBR 500 daha mantıklı onu aldım. O bana yetiyordu, 1 seneye yakın kullandım.

Ama uzun yol motoru olsun, çanta takayım seyahat edeyim dedim. 600-650 cc bandında bakınırken hep hayalimde olan CBF1000 ile aynı fiyatta olduğunu gördüm. Gözüm korkuyordu güçlü diye, ağır diye ama CBF 1000 üretilmediğinden şimdi hayalimi aldım aldım, sonra alacak temiz motor bulamam diye aldım. Genel olarak memnunum, tam da bir uzun tur motoru değilmiş yalnız, rüzgar koruma yeteriz, elcik koruma ve ısıtma yok. Yine de seviyorum. Hayalimdi ve şükürler olsun gerçekleştirdim.

Şimdi bakıyorum başka ne alırım diye;
    BMW touring'ler fiyattan dolayı alınacak gibi değil, alınacak olsa bile günlük hayatta kullanması zor.
    Kawasaki Z1000 SX'e bayılıyorum ama servisinden dolayı hayallerimden sildim. Arkadaşımın basit bir karenajı bile 3 aya geldi.
    Enduro istemiyorum.
    Racing istemiyorum.
    Başka da aklıma bir model gelmiyor.

Nasipse kazasız belasız ben bu motoru uzun süre kullanırım inşallah. Olduğu kadarı zaten hayli mutlu ediyor, fazlasına göz dikmezsem mutlu etmeye de devam eder.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Guzel bir cam uydurup tepe tepe kullan bence @basto. Hayirli olsun tekrar...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Onlarca motor aldım sattım sanırım Son noktayı buldum. Bu saatten sonra maddi imkansızlık olmazsa herhalde goldwing ailesinden vazgeçmem. Şimdi valkyrie var şükür satma kararı almıştım maddi sebeplerden ötürü ama aştım gibi sıkıntıyı inşallah zorlansam da elimde tutacağım. İleride imkan olursa goldwing f6b ya da gl1800 ile yola devam inşallah.
    acgh1907 bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    usta al sat yapıp biraz da her satışta para ekleyip en sonunda bi nc 750 alırsam hayalimdeki motor deyip noktayı koyarım.ama işin en başında ki aşama şudur; hayali motor sürmek olanlar var, hayalindeki motoru almaya niyetlenenler var.yani çinlide olsa motorum olsun süreyim diyenler var onu da ekleyelim dursun burada

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bugün itibariyle büyük konuşmamak gerektiğini öğrendim ve cbf 150 aldım.
    Bu memlekette cbf bile fazla..

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlarca motor aldım sattım sanırım Son noktayı buldum. Bu saatten sonra maddi imkansızlık olmazsa herhalde goldwing ailesinden vazgeçmem. Şimdi valkyrie var şükür satma kararı almıştım maddi sebeplerden ötürü ama aştım gibi sıkıntıyı inşallah zorlansam da elimde tutacağım. İleride imkan olursa goldwing f6b ya da gl1800 ile yola devam inşallah.
    Satabildiniz mi guzzi yi ?

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim merakım street tracer tarzı bir motor 500-250 CC arası , 100 km de 4-4.5 ortalamasını geçmiyecek , hafif maksimum 150-180 kg ağırlığa sahip , arkasına bir tane kask sığacak küçük bir çantası olacak , yere yakın olmayacak dağ taş gezilebilecek

Ne yazık ki böyle bir motor yok

Motosikleti
    xmax250
    5. motorum da 2006 model r1200 gs aldım ve daha 1 hafta oldu.. model yukseltmek dısında uzun sure degistirecegimi dusunmuyorum
    insallah herkes gonlundeki motosiklete kavusur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)