Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ARKADAŞLAR BAŞLANGIÇ MOTORU İÇİN GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİRMİYİM FORUMDA YENİYİM :)

Motovento
    REKLAM ALANI

hocam yani anlatmak istediğim size 15 bin km de bir cbr ı pazarlıkla yaklaşık 7000 tl gibi rakamlara alabileceğiniz.
    sondurak35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kdr543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sondurak35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada bir arkadaşın yazdığı birşeyi burada paylaşmak istiyorum. Bilmiyorum ama ben CF Motoyu hiç araştırmadığını hiç görmediğini hatta ilk defa duydugunu bıle dusunuyorum ( binip tecrube ettiğıni söylemek ıstemıyorum bile ama soyledım heralde ) Neyse yaptıgı yorumu soylemeden once ben yıne bu yazdıgım karsılastırmanın daha kısasını yapmıstım orada da CBF için teklifini bile komik buldugumu soylemıstım.. İkisi çok farklı motorlar ve ikisininde hitap ettiği kitle de farklı zaten ama CBF al kafan rahat eder felan diyenlere de bir cevap olsun diye öyle birşey soylemiştim. CBF bana göre kurye için, eğitim (ehliyet kursu ) için, kırsal kesimlerde orta yaş ve üstü insanlara daha çok hitap ediyor. Neyse oda direk çin sonuçta çin CBF (HONDA) diyip sana şimdiden geçmiş olsun dedi. Ben bu algıyı anlayamıyorum Ben özellik olarak CBF ile karsılastırma yapmak bile istemiyorum merak eden özeliklere bakabilir. Ben birkaç fotograf paylaşmak istiyorum özellikleri de ayrıca okursanız hangısı mantıklı onu söyleyerseniz çok sevinirım. CBF 6400 TL CF Moto 6999 tl arada 600 tl fark var. İkisi de 150 cc. İkisi de birbirinden çoook uzak tipte (Racing-chopper ) motorlar değil bence karsılastırıla da bilir.

Bu fotografta full aksesuarlı ve güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

http://www.siradisikiralama.com/wp-c...1-1024x681.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Bu da iki rengininde mevcut oldugu arkada güzel manzarasıyla göstermek istediğim fotografı.http://i83.photobucket.com/albums/j3...bf150/16-1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Bu da yandan çekilmiş bir fotograf
    http://www.roadsmile.com/images/hond...150_blue_9.jpg
    Bu da uzerınde bır motorcu ile nasıl durdugunu göstermek için. Bir tek bu fotografta motorun uzerınde daha genç yakısıklı guzel gıyınmıs bır arkadaşımız olsa daha iyi olurmus ama o motorcu arkadaşada bu motoru yakıstırmazdınız ozaman :D
    https://www2.picturepush.com/photo/a...mous/photo.jpg

ŞİMDİ GELELİM ÖZELLİK OLARAK CBF ( HONDA diye yazamda :D ) YE BİN BASAN CF Moto ( cbf de ozellıkle guzel fotolar secmeye calıstım ama bunda cogu foto guzel haberınız olsun )
    Bu Türkiyede olmayan rengi bana göre diğer rengı daha gözel ama bu rengı de çok hoş daha beyaz ve siyah renkleri de var (Keske bu da olsaymıs )
    https://2.bp.blogspot.com/-k-W4d18Vg...1853482022.jpg

Bu da arkadan görunüşü
    http://motosport50.ru/wp-content/upl...-150NK-022.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Şimdi diğer renginden birkaç poz verelim bakın bakalım bu motor da 150 CC MT 125 le aynı hızda hemen hemen aynı karızmada birisi 16750 digeri 6999TL
    https://tasit.cubecdn.net/assets/ima...0-bddf8a6a.jpg
    Bakın bu arka lastik Pulsan 150 ns in lastıklerı cok daha ince bu lastık boyutları pulsar 200 ns ile aynı. CBF nin lastıklerıne görsel olarak hiç birşey demiyorum. Honda cok iyi bir firma ama CBR250 lere bile IRC lastık takıyorlar lastikte Yamaha bile dandık lastik kullanıyor CF Motodan diablo rosso 2 beklemıyorum ama 150 cc motorda bu lastikler mukemmel birşey
    https://image5.sahibinden.com/photos...3037879r82.jpg
    Bu da Mavi rengi ile aynı pozu vermiş bir fotosu
    https://marketplacer.imgix.net/r1/_U...0&w=806&h=726&
    Son olarak GOLF ün yanındaki bu foto ile motorun kalıplı ve guzel oldugunu birkere daha göstermek istiyorum. Bu motor 150 cc 150-160 km mı basıcak anlamıyorum ben. CBR 250r bile 160 ta kesıcıye gırıyor.
    https://img.letgo.com/images/78/89/48/bc/788948bc8d52fac169a99676692fb550.jpeg?impolicy=img _900

BAKIN SIMDI SIZE COK GUZEL BİRŞEY ANLATACAGIM ARTIK ANLAYANA
    Adidas veya nıke bıldıgımız en kalıtelı spor ayakkabı markası bu ayakkabıların 100 tl ile 1000 tl arasında ürünleri mevcut cbf adıdasın 100 tllık ayakkabısı olsun CF moto da adıdasın urettıgı 350 tllık ( buda mt 125 olsun hadi yada nıkenın 350 tl lık diyelim) ayakkabıyla aynı görsele ve adidasın 250-300 arasında ayakkabısına denk ozellıklere sahıp guzel bir ayakkabı olan LOTTONUN bir ayakkabısı olsun oda 110 tl olsun (MT125 e asla denk degıl ama bu motoru aynı şekilde hiç değişim yapmadan honda veya yamaha uretse 12 bin ila 15 bin tl arası bir fiyata satılırdı ) şimdi sırf adidas diye 100 tllik dandık ozellıkte bir ayakkabıyı lottonun 110 tl lık ayakkabısında ıyı demek cok sacma olur anlatabıldım mı? Son olarak başka bir ornek daha vermek ıstıyorum siz onu da bilmez kotu dersınız çin malı dersınız. xiaomi marka çin malı telefonlar harika telefonlar arasıtrın bakın mi5s plus (1850 tl 6gb ram 128 gb hafıza snapdragon 821 işlemci çift kamera kamerası ıphone 6s ten ıyı ) ıphone 7plus 128 lıgı 4950 tl ve bu ıkı telefonun karsılastırmalarında mı5s plus ıphone 7 plustan daha iyi sonuçlar veriyor ve cok sık bır telefon. siz gidip sırf ıphone diye iphone 5s i mi 5splustan iyi derseniz ben buna gülerim anladınız mı ?
    Cbr250 160ta degil 90da kesiciye giriyor

Alıntı Kdr543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 160ta degil 90da kesiciye giriyor
    90 da mı ? Bilemiyorum. Anlayamadım ben o olayı ama anlatmak istediğim olay biraz daha farklıydı zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslinda anlattiklarina gore mt 125 bulabilsen uygun fiyata senin ihtiyaclarini karsilar. bu arada tarz olarak aslinda cruiser sevdigini belirtmissin ama naked motorlarin oturusu cok farkli haberin olsun. ben mesela bajaj discover kullaniyordum yani commuter sinifi. 200 ns'e gecince oturus cok farkli ve spor gelmisti. yani daha one ve ayaklar arkada. yadirgayabilirsin daha arkaya dogru oturarak kullanmayi seviyorsan. aslinda bajaj avenger'in 200'luk bir motoru olsa yada farkli bir firmanin 200-250 cc motoru daha cok hitap eder sana. daelim daystar bulabilsen isini gorur gibi. bu arada 150 ns 130'lu hizlara kadar cikiyormus ama biraz dayaniklilik sorunu var gibi geldi. 200 ns is zorlanmadan 110-120'li hizlari goruyor haberin olsun. ben tur cami da taktirdim ve mis gibi oldu. epey guc var bu arada motorda. ben sasirmistim acikcasi discover ile kiyaslayinca.
    Abi inan chooper-cruiser motorları nakedlerden daha çok araştırdım.Naked ile şehir içi trafikte çok rahat hareket edip, Hazır biraz da gençken sportif bir motor kullanmak istedim. Açıkçası nakedlerın torkları benı cok cezbediyor.Choopperlerın dönme kabiliyeti ve gerçekten çok problem cıkarmalarından dolayı elemek durumunda kaldım.Benzin olarak da biraz fazla yakıyorlar.Daystar cok guzel,RKS-Blackster,Regalraptor DAYTONA,GV250 felan bunlar cok guzel motorlar.Biraz pahalılar. Abi gerçekten önceliklerim olmasa 20-25 bin tl bile verip motor alırım ama gerçekten önceliklerim var. O yüzden 6-7 ye guzel bir motor alayım dediğim zaman 1 sene öncesınde sürüyle motor vardı.Şimdi 10 dan aşagı güzel motor yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne konuymuş be hergün hortluyor
    Gel muhabbete sen de katıl. Forumda okumak yazmak güzeldir. Benim şuanda bir motorsikletim yok.Gerçekten güzel kaliteli bir motorum olsun istiyorum.Ben belki 10 yıl motor kullanmış bir insandan 10 kat daha fazla araştırma yapmışımdır. Ama motor hakkında hiç bir bilgisi olmadan 1 ay motor kullanan insan benden daha tecrübeli durumdadır. O yüzden buradaki abilerimin,ablalarımın ve kardeşlerimin engin bilgilerinden yararlanmak istiyorum. Kağıt üstünden bir yordama yapılabilir ama gerçek kullanım çok farklı. Ben bu zamana kadar cok tanıtım videosu izlemişimdir. Ama uzun kullanımda neler olacagını öğrenmek gerçekten çok zor. Burada objektif ve subjektıf tum yorumları merak ettıgım için varım.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum belki klişe bir söz olacak ama YBR al derim. sebebine gelirsek yamaha sonuçta. distribütörü herzaman yamaha oluyor. bajaj diyorsun belki on numara motor lakin zırt pırt distribütör değişimi yaşayabilecek bir marka keza CF 'de öyle. ben şuan hyosung gv 250 kullanıyorum bu alet türkiyeye geldiğinden beri 3. distribütöründe. her distribütör değişimi kullanıcılara eziyet olarak yansıdı. ben distribütör kuralkandayken almıştım garantisi bitmeden unitekse geçti distribütörlük adamlar bizim garantileri yok saydılar. bir süre parça sıkıntısı çektik falan filan. lakin yamaha honda vs. gibi ürünlere yanaşırsan bu yönde çekeceğin sıkıntı çok daha az olacaktır.

bunlar benim görüş ve önerilerim.
    artik su ybr al modu demode oldu ya. sanki eskiden sahin alin derlerdi ona benziyor artik. demode bir motoru niye tavsiye ediyorsunuz ki? gitmez etmez.
    sondurak35 bunu beğendi.

Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yani anlatmak istediğim size 15 bin km de bir cbr ı pazarlıkla yaklaşık 7000 tl gibi rakamlara alabileceğiniz.
    Repsol ve spacial color cok hosuma gidiyor.Umarım öyle güzel bir motor bulurum. Hondanın kalitesinden şüphem yok.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    artik su ybr al modu demode oldu ya. sanki eskiden sahin alin derlerdi ona benziyor artik. demode bir motoru niye tavsiye ediyorsunuz ki? gitmez etmez.
    demode olduğunun farkındayım lakin aklıma ilk gelen motor o oldu. yazdığıma dikkat edersen adı sanı bilinir motorlara yönelmesini önerdim. şimdi bajaj bilinmiyormu dünyada şukadar satıyor diyebilirsin lakin yine aynı yazdığım yerde sebebinide açıkladım. iki gün sonra distribütör değişirse yeni kullanıcı arkadaşımızın çekeceği zorlukları düşün.
    garantisi varsa ve motor arıza çıkartıp garantiye gittiğinde karşılaşacağı muamele büyük ihtimalle "kardeşim sen bunu hede firmasının distribütörlüğünde almışsın garantini onlar sağlayacak. hede firmasına gidersin bu seferde senin markanın distribütörü hödö firması git onlara" heleki distribütör değişiminde yedek parça ile ilgili anlaşmazlıklar çıktımı görme keyfini. yaşadım biliyorum bkz hyosun gv 250. son bir kaç aydır parça sorunu çözüldü. en son yaşadığım sorunda yetkili servis merkezi aradı merkezin dediği motoru bizden almadıysa uğraşma oldu. Allahtan bir şekilde hallettiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demode olduğunun farkındayım lakin aklıma ilk gelen motor o oldu. yazdığıma dikkat edersen adı sanı bilinir motorlara yönelmesini önerdim. şimdi bajaj bilinmiyormu dünyada şukadar satıyor diyebilirsin lakin yine aynı yazdığım yerde sebebinide açıkladım. iki gün sonra distribütör değişirse yeni kullanıcı arkadaşımızın çekeceği zorlukları düşün.
    garantisi varsa ve motor arıza çıkartıp garantiye gittiğinde karşılaşacağı muamele büyük ihtimalle "kardeşim sen bunu hede firmasının distribütörlüğünde almışsın garantini onlar sağlayacak. hede firmasına gidersin bu seferde senin markanın distribütörü hödö firması git onlara" heleki distribütör değişiminde yedek parça ile ilgili anlaşmazlıklar çıktımı görme keyfini. yaşadım biliyorum bkz hyosun gv 250. son bir kaç aydır parça sorunu çözüldü. en son yaşadığım sorunda yetkili servis merkezi aradı merkezin dediği motoru bizden almadıysa uğraşma oldu. Allahtan bir şekilde hallettiler.
    iyi de distributor sikintiliysa bu her firma icin gecerli bir durum. kaldi ki bir dunya satti pulsar ve parca sikintisi bence kesinlikle olmaz. az satilan bur modeli olsa dediginde kismen hakli olabilirsin ama 200 ns peynir ekmek gibi parcasi olan bir motor artik.
    sondurak35 bunu beğendi.

iyi de distributor sikintiliysa bu her firma icin gecerli bir durum. kaldi ki bir dunya satti pulsar ve parca sikintisi bence kesinlikle olmaz. az satilan bur modeli olsa dediginde kismen hakli olabilirsin ama 200 ns peynir ekmek gibi parcasi olan bir motor artik.
    abi en iyisi chopper önerin chopper :D regal raptor daytona cok hosuma gıdıyo :D :D 2. el 9-10 a onu alcam baksana hepsının fıyatlar fırladı :D en keske hıc cf pulsar ezık ezık gırmeyeydım dırek saglam bı chopper sorsaydım blackster veya daelimn de cok ıyı ama ya regal spıder ya da daytona coook hosuma gıdıyor hastasıyım da ona da bı ton laf edecekelr korkuyorm

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)