Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Baslangic motoru mt 03

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet hemen dalganizi yapmadan konuya girmek istiyorum
    2008 model mt 03 buldum fiyati makul suan askerdeyim fakat donunce kredi vs bi sekilde halledip alicam ( kafaya koydum ) fakat motor tecrubem sadece scooterdan ibaret mt 03 un sadece 3 tane videosunu izliyebildim turklerin inceledigi motor tek silindir cok yuksek tork oldugunu titremenin hat safhada oldugunu soyluyorlar. elinizin ayari yoksa taklaya geleceginiz, trafikde adeta teror estireceginiz baslangic motoru kesinlikle degildir vs seyler diyor fakat ben almakda kararliyim benim sormak istedigim soru şu 2008 model motor alirken nelere dikkat etmeliyim motosikletden çok anlamam kime goturcem hic motor kulanan arkadasim yok varsada cok yakin degiliz kafamda birsuru soru isareti var motoru kullanmak bakim vs ( degil ) mesela istanbulda oturuyorum oturdugum yerde hirsizlik cok gultepeden bahsediyorum apartmanda oturuyorum evimin onune birak mt03u scoteri koysam sabaha sağ cikicagi mechul nerelere park edilir garaj vs yok olsada bana uzak en yakin ( 5 km) motoru birakdikdan sonra minubusle eve donmek adama koyar neyse dedigim gibi siz bu işe nediyonuz her turlu cevaba acigim 😎😎

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bu kadar soru işareti varsa alma.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    O motorla başlama derim başka birşey demem dostum. Çok tehlikeli olur.

Yorumlariniz icin tessekurler ufak bi duzeltme yapiyorum motoru aldigim gibi kafalama dalmicam bu arada trafik tecrubem var motoru aldikdan sonra yaklasik bi 2-3 hafta 3 e aticagimi sanmiyorum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Zaten atmazsan kafana geçer ya!
    efendy06 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sıfır alma yeter.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Helva Tarifleri

Biri yazacaktı nasıl olsa.
    espresso bunu beğendi.

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    güzel kardeşim yapma etme. 03 acemiye gelicek bi makine değil. Bileğinin ayarı iyi değilse hiç bulaşma. 140'ın üzerinde vibrasyonu vardır doğru, eğer ben o vibrasyonu sevmem diyorsan hiç bulaşma. sen 3 ün üzerine çıkarmam vitesi diyorsun da ışıklardan kalkıyorsun farkında bile değilsin bi bakıyorsun hız 100'ü geçmiş, torklu makine ile nasıl sürüş yapılır bilmiyorsan hiç bulaşma. işin özeti bulaşma kardeşim sen bu makineye henüz. bi mt125 al kafan rahat takıl.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    koyacak güvenilir bi yer yoksa, motosiklet seni, aldığının ertesi günü verem eder.

Motosiklete eğitim alarak başladım. İlk olarak eğitim motosikleti ile 3'er saat seanslarla farklı günlerde toplamda 12-15 saat temel eğitim aldım. Bu eğitmenim tek silindirli ve 250 cc'den biraz daha güçlü bir motosikleti sürebileceğimi söyledi. Başka bir eğitmenden görüş alarak kendi motosikletimi aldım. Bu ikinci eğitmen ile kendi motosikletim üzerinde bir tam gün eğitim yaptık. Bir iki hafta sonra aynı eğitmenden kendi motosikletim ile bir tam gün eğitim daha aldım. Ardından yol eğitimi almadan virajlı, zevkli bir parkurda arkadaşlarla sürüşe katıldım. Motosiklet hayatımın 700. kilometresinde düştüm. (bkz: İlk kazamı 4 yıl önce yapmışım: Yol sanatı kafasına geçiş)

İlk motosikletim 2008 model siyah bir MT-03'tü. Başlangıç motoru olarak kesinlikle tavsiye etmem. Gaz hassasiyetini oluşturmak için çok zaman gerekiyor. Sürücünün gelişimini biraz baltalıyor. Normalde daha az km yaparak gelinebilecek sürüş becerisine çok daha fazla yol kat ederek gelebiliyorsunuz.

Titreşimi şunu bunu dert değil, acayip zevkli bir motosiklet. Sadece şehir içinde değil virajlı uzun yollarda da çok zevkli. Ama ABS'si yok. ABS, hem yeni başlayan hem de tecrübeli her sürücü için kesinlikle gerekli.

Hali hazırda scooter kullanmış trafikte biraz tecrübesi olan bir kişi için 250 cc ABS'li bir motosiklet ideal olur. ART Motoakademi'den (veya benzeri bir yerden) kişinin kendi motoruyla aldığı, yol sürüşünü de içeren bir başlangıç eğitimi alınırsa mis...
    sokamarukun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete eğitim alarak başladım. İlk olarak eğitim motosikleti ile 3'er saat seanslarla farklı günlerde toplamda 12-15 saat temel eğitim aldım. Bu eğitmenim tek silindirli ve 250 cc'den biraz daha güçlü bir motosikleti sürebileceğimi söyledi. Başka bir eğitmenden görüş alarak kendi motosikletimi aldım. Bu ikinci eğitmen ile kendi motosikletim üzerinde bir tam gün eğitim yaptık. Bir iki hafta sonra aynı eğitmenden kendi motosikletim ile bir tam gün eğitim daha aldım. Ardından yol eğitimi almadan virajlı, zevkli bir parkurda arkadaşlarla sürüşe katıldım. Motosiklet hayatımın 700. kilometresinde düştüm. (bkz: İlk kazamı 4 yıl önce yapmışım: Yol sanatı kafasına geçiş)

İlk motosikletim 2008 model siyah bir MT-03'tü. Başlangıç motoru olarak kesinlikle tavsiye etmem. Gaz hassasiyetini oluşturmak için çok zaman gerekiyor. Sürücünün gelişimini biraz baltalıyor. Normalde daha az km yaparak gelinebilecek sürüş becerisine çok daha fazla yol kat ederek gelebiliyorsunuz.

Titreşimi şunu bunu dert değil, acayip zevkli bir motosiklet. Sadece şehir içinde değil virajlı uzun yollarda da çok zevkli. Ama ABS'si yok. ABS, hem yeni başlayan hem de tecrübeli her sürücü için kesinlikle gerekli.

Hali hazırda scooter kullanmış trafikte biraz tecrübesi olan bir kişi için 250 cc ABS'li bir motosiklet ideal olur. ART Motoakademi'den (veya benzeri bir yerden) kişinin kendi motoruyla aldığı, yol sürüşünü de içeren bir başlangıç eğitimi alınırsa mis...
    Şimdi hocam oncelikle bu kadar yazi yazip beni aydinlattigin icin teşekurler
    Yani ben soyle dusunuyorum kendime guveniyorum yani tamam cok guvenmekde iyi degildir fakat hic olmazsa bilegime guveniyorum gazi gidip scoterdaki gibi direk sona cevirmicem zaten tın tın bu motor neyin nesidir diye cozmem bence 2 hafta iyice cozdukden sonra trafige cikarim olmadi. Bakdim yine olmuyor bos arazide iyice ogrenene denk surerim yavas yavaş bazi arkadaslar konuyu acarkende belirttigim gibi dalga gecmis fakat soyle bi dusunce var millete lan bu cocuk 600 luk motor aliyor aldigim gibi herhalde gazi kokluyerek allahu akbar diyip duvara giricek felan boyle bise yok neyse bu arada baslangic egitimi yada ne deniliyorda o kursada gitmeyi kafaya koydum bide soyle bisey var mt 125 i almayi bende isterim fakat 2000 3000 tl fazla verip daha zevkli bi makine neden almiyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Torklu makineyle nasil surus yapilir bilmiyorum dedigim gibi scoter tecrubem var titresimi beni rahatsiz edicegini sanmiyorum yani bilmiyorum kafaya koydum. Hayirlisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Dogru, giris katinda oturuyorum motoru eve sokarim sokmasinada sonra bana da ... 😃

Motosikleti
    turuncu
    birilerinden rica et seni şöyle görece güçlü bi makinaya artçı alsın, tork nasıl bi şeymiş ancak o zaman anlarsın.

gazı 0,5 cm ayarsız ver, o motor direkt kafana geçer. bileğime hakimim diyorsun da, motorun tepesine çıkınca öyle olmuyor o işler.
    efendy06 bunu beğendi.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Valla 660 cc bi motorla bu kadar bilgisizken motora nasıl başlanır bu fikre nasıl kapildiniz aklım kesmedi. Ama çevremde İSTİSNASIZ motor sürmeye büyük motorla başlayıp şuan litrelik yarış motoru süren herkes ömrü hayatında hiç kaza yapmamış bile olsalar tam anlamıyla berbat motosiklet kullanıyorlar. Çıktığımız gezilerde eğer rota virajı bol bir yol ise 600 luk ler ile o litrelik yarış motorlarını sürmeye çalışanları bekleyerek günümüzü öldürüyoruz.
    Ayrıca motor seçimi de tuhaf geldi yani niye mt03? Ülkemizde bariz çok az ve parça sıkıntısı yasayacaksiniz ve eğer 200 250 lik motor uzun yolda yorar hızı bana yetmez diye düşünüyor olsanız gene sıkıntı. Kullananlar bilir fakat son hızı 660 cc bi motora göre çok zayıf. Vs vs.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    sandığınız gibi bir parça sıkıntısı yok, ama parça fiyatları yamaha modu son hız 185 km/h

@blodrayn12 kullanamazsın demiyorum zaten, ama işleri kendin için zorlaştırmana ve risk almana gerek yok diyorum. Vitesli olarak kullanacağın ilk motor bu olmasın bence. MT125 dedim önceki mesajımda zira hem yakıtı çok iyidir hem de daha hafif, kontrolü daha kolay bi makinedir. Arkadaşların da söylediği gibi güçlü bir motorda artçı olup fikrini öyle netleştirmeni tavsiye ederim ben de. Umarım seni en mutlu edecek olan neyse öyle olur..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır alma yeter.
    fatih ince espri mi yaptı ben anlayamadım pek. inşallah espridir.
    zulu bunu beğendi.

@iduzen
    Ya aslinda dedigini anladimda ben anlatamadim soyle bi soylenti var genelde 125 cc motor aldiginiz zaman yaklasik 1-2 ay icinde sıkıliyormussun cc yukseltmek istiyormussun bende diyorumki madem sıkılicam beni 5-6 sene goturucek bi motor istiyorum çok mu şey istiyom 😥

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı blodrayn12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @iduzen
    Ya aslinda dedigini anladimda ben anlatamadim soyle bi soylenti var genelde 125 cc motor aldiginiz zaman yaklasik 1-2 ay icinde sıkıliyormussun cc yukseltmek istiyormussun bende diyorumki madem sıkılicam beni 5-6 sene goturucek bi motor istiyorum çok mu şey istiyom ��
    Evet çok şey istiyorsun. Ayrıca bu motordan arayınca iki tane ilan çıkıyor, ucuzu 13500 TL. 9 yıllık nasıl kullanıldığı belli olmayan üretimi durdurulmuş bir motora verilir mi bu para ? 250 cc'nin yetmeyeceğini nereden düşündün de bundan almak istiyorsun ? Kullanabilecek bile olsan maceraya gerek yok.
    bursalıali bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam param varken neden 2 daha koyup zevkli bir makina almayayım diyorsunuz tamamda zaten zevk alarak binmeyeceksiniz ki.Hep düşünce hep düşünce hep korku.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam param varken neden 2 daha koyup zevkli bir makina almayayım diyorsunuz tamamda zaten zevk alarak binmeyeceksiniz ki.Hep düşünce hep düşünce hep korku.
    boşver, öndeki apaçi şahine patlayıp bi de üstüne dayak yerse katmerli pişman olur.
    efendy06 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    O kafama koydum dediğin kafan omuzlarının üzerinden hop uçu verir anlamazsın, parana göre değil tecrübeye göre motor alınır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)