Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fiyatları Düşürmek İçin Artık Sesimizi Çıkarma Vakti Gelmedi Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Motosiklet fuarındaki bilet uygulamasına bile tepki koyamazken fiyatları düşürmek neredeyse imkansız! (Kulüplerin protestosu bence etkisiz gibi)

Duyduğuma göre fuar yine tıklım tıklımmış.

Neyse daha fazla yorum yapmayayım!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tvs apache 180 7 bine bedava şu piyasada taş gibi motor pahalı diye elerinde kalmıştı bi seferde satılır artık.. ☺

Motosikleti
    R25
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde motosiklet üreticisi olursa anca o zaman ötv düşer.
    Vestel Tr de üretilmiyormu bakın bi fiyatlarına ucuzmu, değil tabiki diğerleriyle arada az bi fiyat farkı var oda kalite yüzünden

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet fuarındaki bilet uygulamasına bile tepki koyamazken fiyatları düşürmek neredeyse imkansız! (Kulüplerin protestosu bence etkisiz gibi)

Duyduğuma göre fuar yine tıklım tıklımmış.

Neyse daha fazla yorum yapmayayım!
    Afferin güzel yakaladın.

Ne tepki koyması!

Bırak tepki koymayı parası olmayan gelmesine kadar gelen yorumlar oldu.

Klüplerin protesto haberinin altına yazılanlar ne yapıp yapamayacağımızın özetidir.

Kaldı ki klüpler bile bedava bilet verilmedi diye itiraz etti. Bilet fiyatlarından bahsetmemişler bile.

Bizde kaypak çoktur.
    Bir araya gelir protesto yaparsın.
    Grubun içersinden birilerinin ağzına bir parmak bal çalar iki günde dağıtırlar.

Aklı ikibinli yıllarda ermeye başlayanar bilmez.
    Eskiden ülkemiz demokrasi ile yönetilirken GREV diye bişey vardı.

Ne ki bu grev? Diye merak eden varsa demokrasi olan ülkelerde hala var araştırıp öğrenebilirler.

Neyse bizde de grevler olurdu.
    Para babaları bakarlar direnişi kıramıyorlar, grev grubunun içinde en cazgır, en kaypak olanları bir kenara çeker bir takım maddi olanaklar verirler ertesi gün bu yavşaklar grev yapan grubun içerisinde ikilik çıkartırlar işçiler birbirine girerdi.
    Bir bakarsın işçiler kös kös işine dönmüş ve eski tas eski hamam sürünmeye devam.

Dünyanın her ülkesinde emekçinin yeni haklar elde etmesiyle sonuçlanan grev, bizde genelde kanlı biterdi.
    Maalesef halkımızın özeti budur.
    Osm@n, Crenox, 000000 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Bu arada küçük hacimli çinlilere gün doğdu desenize

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Aslında Bajaj piyasaya girdiği yıldan beri bu yüksek fiyatlı firmaların korkulu rüyası oldu. fakat yinede fiyat düşürmüyorlar. Kendileri kaybediyor. çünkü her yer bajaj doldu taştı resmen. Şimdi dominar 400 modeliyle yine yamaya ve honda gibi firmalara darbe vuracaklar gibi gözüküyor. Uzmanlar Bajaj'ın bu hızla büyümeye devam ederse 10 yıl içinde dünyanın en büyük üreticisi olacağını söylüyor.
    Biz tepkimizi Bajaj alarak koyabiliriz. Hiç bajaj almamış biri olarak Dominar 400 yada Pulsar 200 NS ABS düşünmeye ciddi olarak başladım.
    Yamaha MT-25 düşünüyordum ama şuan ulan ben kerizmiyim ABS bile olmayan motora o paraları vereyim diyorum. Yarı yarıya ucuz ve kendini kanıtlamış bir Pulsar varken.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Türkiye'de gündem balık hafızası. Bugün ses çıkartırız 3 gün sonra unuturuz. Bunu bildiklerinden kimse kılını kıpırdatmaz. Boşuna kendinizi yormayın.
    Bu başlık da 1 haftaya kalmaz forumun tozlu sayfalarındaki yerini alır.
    Quad87 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Herkez motoruna iyi baksın 2. El olarak satip yeni almasın
    Yani bi motoru uzun yillar kullanin emin olun distribütör satışların düştüğü maddi olarak görüp piskolojik olarak baski altinda kalsın
    fatih.met bunu beğendi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    2011 yılında 250 cc altı motosikletlerde ÖTV’nin %22’den %8’e düşürülmesi ile bir nebze de olsa piyasa rahatlamıştı , şimdi ise Türkiye'de en çok tercih edilen 250cc motorlar , Euro 4 normuna uymak için 300CC olarak ve daha donanımlı gelecek . Firmalar bu harcamaları fiyatlara yansıtırken , ek olarak yüzde %8 yerine 37 ÖTV de eklenecek . Eğer bir çalışma yapılacaksa , 250cc ve üzeri uygulanan ÖTV oranın mevzuatta değiştirilerek , 300 veya 400cc ve üzerine uygulanması için bir talep çalışması başlatılmalı , bu konuda kamuoyu oluşması sağlanmalı.
    espresso bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afferin güzel yakaladın.

Ne tepki koyması!

Bırak tepki koymayı parası olmayan gelmesine kadar gelen yorumlar oldu.

.....
    Abi biz salak yerine konmadan uyuyamıyoruz artık. Reçeteli oldu.

Ana avrat soy sop din iman......

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakmayın ama bu ülkeden bu ülke insanından bir cacık olmaz.Ülkenin yarısını örgütlenip yasal yollardan hakkını aramaya kalksa diğer yarısı onları terörist ve vatan haini ilan eder.Toplumsal bilinç yok,birlik beraberlik yok,biat kültürü var,kadercilik var,sürekli içinde bulunduğu kötü durumdan başkalarını suçlama var(dış güçlerrrr) ama durumunu düzeltmek için herhangi bir çaba yok,hak arama yok, bir de üstüne hak arayanın kafasını ezme huyu var.

Bir yerden şöyle bir fıkra duydum.Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama galiba Amerika'da bizim bu huylarımızla dalga geçmek için böyle bir fıkra uydurmuşlar.;
    Amerikalı bir adam ölmüş ve cehenneme gitmiş.Zebaniler karşılamış cezasını çekeceği çukura doğru götüyorlarmış.Her ülke için farklı bir ceza çukuru varmış.Her çukurun başında içindekiler çıkmasın diye bir zebani nöbet tutuyormuş.Sadece tek bir çukurun başında nöbetçi yokmuş.Adam merakla sormuş zebaniye ;"Neden o çukurun başına nöbetçi koymadınız?",zebani hafif sırıtarak ;"O çukurda Türkler var.Birisi zaten dışarı çıkmaya çalıştığında diğerleri onu çukura geri çekiyorlar,çıkmasına izin vermiyor.O yüzden nöbetçi koyma ihtiyacı hissetmedik."
    Crenox, espresso, Mengu16 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün adımları uyguladım.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Bajaj piyasaya girdiği yıldan beri bu yüksek fiyatlı firmaların korkulu rüyası oldu. fakat yinede fiyat düşürmüyorlar. Kendileri kaybediyor. çünkü her yer bajaj doldu taştı resmen. Şimdi dominar 400 modeliyle yine yamaya ve honda gibi firmalara darbe vuracaklar gibi gözüküyor. Uzmanlar Bajaj'ın bu hızla büyümeye devam ederse 10 yıl içinde dünyanın en büyük üreticisi olacağını söylüyor.
    Biz tepkimizi Bajaj alarak koyabiliriz. Hiç bajaj almamış biri olarak Dominar 400 yada Pulsar 200 NS ABS düşünmeye ciddi olarak başladım.
    Yamaha MT-25 düşünüyordum ama şuan ulan ben kerizmiyim ABS bile olmayan motora o paraları vereyim diyorum. Yarı yarıya ucuz ve kendini kanıtlamış bir Pulsar varken.
    dominar modeli 19 bine geliyormuş yanılmıyorsam.Duke 390 25 deniyor üzerinde gelenlere bakarsak o aradaki 5 bin wp amortisörler,kaydırmalı debriyaj,düzgün lastik,dijital gösterge vs. Gibi şeylere sayarsak o zaman ktmde mantıklı.400 cc bir motora 19 bin fazla bajaj o fiyatı 15-16 yapsa o zaman diğer markalarla aralarında inanılmaz bir fark olur ve herkes bajaj alır.Ama arada 3-4 bin oynamış fiyatlarla yine Ktm gibi markaları alır.Neden çünkü yukarıda saydıklarımı neden gösterir.Neden çünkü ktm kalitesi belli bir marka der.Bajajı köyülemiyorum şahsi olarak piyasaya bu şekilde girmelerini takdir ediyorum.Zamanında ciddi fiyat kırdırdıkları ve çeşitlilik yarattıkları aynı zamanda kaliteyi üst segmentlere yükselterek bilindik markaların bazı kalite yoksunu modellerini ve çinlileri piyasadan sildiği aşikar.Lakin 19un üzerine biraz daha koyup mt07 gibi motorlar alınabilir.Hatta duke 390ın fiyatından daha az olan abssiz mt07 0 km alınır.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dediklerinizde haklisiniz ancak Cumhuriyet Bayrami'nda 10 Kasim'da kortejler olusturan o binlerce motorcularin yuzde biriyle bile orgutlensek sesimiz cikar gorusundeyim. Sirf bu konuyu okuyup benimle ayni goruste olan onlarca kisi var, niye en ufak bir sey denemeden kesip atiyoruz?

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmzaladım, çıkmadık candan ümit kesilmez. Motosiklet ile alakalı her türlü pozitif tepkiye varım. Ve en büyük tepkimi bize bu vergileri, bu yaşam şartlarını reva görenlere sandıkta vereceğim.
    MrMud ve Crenox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinizde haklisiniz ancak Cumhuriyet Bayrami'nda 10 Kasim'da kortejler olusturan o binlerce motorcularin yuzde biriyle bile orgutlensek sesimiz cikar gorusundeyim. Sirf bu konuyu okuyup benimle ayni goruste olan onlarca kisi var, niye en ufak bir sey denemeden kesip atiyoruz?
    Deneyelim hocam deneyelim ama şu an OHAL var hatırlatırım. 3-4 motordan/kişiden daha fazla olup eylem/itiraz/herhangi zıt bir şey yaptığınızda adamların isterlerse sizi direkt çetecilikten içeri alma imkanları var, sonra uğraşır durursunuz.

Ha zatwn OHAL olmasa da kimsenin birşey yaptığını görmedim, e öyle olunca da "ülen ben miyim mahallenin kerizi, herkes düzene uyup/alışıp bi şekilde keyfini sürmeye çalışırken ben niye değiştirmeye çalışarak hayatımı/zamanımı/kendimi heba ediyorum" diyerek o istemediğimiz/değiştirmeye çalıştığımız düzene katılıyor. Sonuç ise ortada.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyelim hocam deneyelim ama şu an OHAL var hatırlatırım. 3-4 motordan/kişiden daha fazla olup eylem/itiraz/herhangi zıt bir şey yaptığınızda adamların isterlerse sizi direkt çetecilikten içeri alma imkanları var, sonra uğraşır durursunuz.

Ha zatwn OHAL olmasa da kimsenin birşey yaptığını görmedim, e öyle olunca da "ülen ben miyim mahallenin kerizi, herkes düzene uyup/alışıp bi şekilde keyfini sürmeye çalışırken ben niye değiştirmeye çalışarak hayatımı/zamanımı/kendimi heba ediyorum" diyerek o istemediğimiz/değiştirmeye çalıştığımız düzene katılıyor. Sonuç ise ortada.
    Gece konuyu acarken umutluydum da ilk etapta 100 kisilik imza isteyen kampanyayi bile tamamlayamayacagiz sanirim. Bir birey olarak bu duzene nasil sessiz kalinir gercekten anlayamiyorum ya
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400cc model alabilirim ileride, şu anda tvs apache kullanıyorum. bilgisiz biri olarak yaklaşık 5 ay cbf150 için para denkleştirmeye çalıştım sonra gittim 6. ayda TVS apache aldım ve memnunum.

kalite markaların bizi kazıklayıp kötü modellerini bize satmalarının karşılığı olarak bizde bu kaliteli markalardan vazgeçmeliyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez motoruna iyi baksın 2. El olarak satip yeni almasın
    Yani bi motoru uzun yillar kullanin emin olun distribütör satışların düştüğü maddi olarak görüp piskolojik olarak baski altinda kalsın
    bu aslında çok işe yarar hatta yapılabilecek en etkili protestodur ama bizim halkımız aşırı kalleş olduğu için kimse uygulamaz bunu. parası olan gider alır.
    Ergün Er. bunu beğendi.

Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motosikletlerin fiyatlarını çok önceden aşağı yukarı biliyordum, son zamanlarda konulara göz atarken herkesin "artık yeter yav" dediğini ve bazılarının da bu kişilere "anca konuşuyorsunuz biraz icraat yapın" dediğini gördüm. Ya abiler daha geçen gün taksicilere ötv'yi kaldırıp bmw taksiler aldıran devlete neden bizim alacağımız 250cc'lik makinenin 25-30 bin lira olmasına göz yumdurtalım? Gerçekten hiç birimiz bir şey yapmıyoruz, bu taksiciler minibüsçüler gibi dayanışma sergileyemiyoruz. Herifler iki yol kesiyor televizyona çıkıyor bir hafta sonra yasa yürürlüğe giriyor neredeyse.

Bizler çılgın herifleriz, buluşalım edelim sesimizi duyuralım derim ben, şahsen kıbrıstan atlayıp geleceğim böyle bir şey olursa. Belki biraz farkındalık yaratabilirim diye şansımı denemek istedim. Bir de kampanya başlattım, işe yaramıyor onlar demeyin en azından elde bir rakam oluyor. Hepinizi seviyorum, sevgiler, saygılar

https://www.change.org/p/maliye-baka...C4%B1ls%C4%B1n
    Forumda buna benzer bir konu daha açılmış, ordada söyledim burda da söylüyorum. Gerçekten geleceğe dair iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız, ülkenin geleceğini karartmak istemiyorsanız, 16 nisan da gidin oyunuzu kullanın. Mesele artık ucuz motosiklet almak yada yüksek, zorunlu trafik sigortası ödemek değil, mesele bir ülkenin geleceği meselesi.
    Ülkenin ekonomik, siyasi durumu ortada. Sanat merkezine molotof atıp yakmaya çalışan adam serbest kalıyor, piyanist adam tutuklaniyor. Adamin birisi iç savasa hazir olun diyor, bir diğeri silahlanin diyor. Arkadaşlar gözünüzü açın, Suriye nin, Libya nin, Irak in başına gelenler bize olmaz demeyin.
    Son olarak tekeriniz duz bassın. Kalın sağlıcakla.
    Crenox bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu yine iyi günlerimiz. Başkanlık sistemi geldiğinde işçiler değil zam almak, maaşlarını alamadıklarında bile itiraz edemeyecekler. Ama sorsan en çok onlar ister başkanlık sistemini

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)