Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Beyler acil taktik 🚨

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Arkadaşlar bugün trafik şubeye gideceğim ehliyetimi çıkartmak için, yalnız şöyle bir sorun var, raporu aldığım doktor yazıları okuturken ufak yazıların 1 2 tanesini geç okudum diye bana gözlükle ehliyet alabilir ibaresi koydurdu. Gözlük kullanmıyorum bişey kullanmıyorum hayatımda, doktor kıllık yaptı biraz bende kavga edip aldım raporu çıktım 5 6 ay önce. Takıntılı bir insanım, ehliyetimde gözlük lens yazsın istemiyorum, bende diyorum bugün gitsem günlük lens alsam bir tane ve özel hastaneye gidip temiz raporu alsam, eski raporun yerine yenisini koysam sakata gelir miyim? Polis ehliyet bilgilerini sisteme girerken eski sağlık raporu mu görebilir mi, göremez diye tahmin ediyorum. Özel de zaten acilde veriyorlar raporu. Bu arada ehliyetsiz hiç motor kullanmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yeni ehliyetlerde "Gozluk & Lens" ibaresi yer almiyor zaten.
    Kartin arkasinda, kucuk bir alanda, bir kodla belirtiliyor.

Motosikleti
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyetlerde "Gozluk & Lens" ibaresi yer almiyor zaten.
    Kartin arkasinda, kucuk bir alanda, bir kodla belirtiliyor.
    Evet ama ihtiyacım olsa zaten lens takarım, o kodlara polis baktığında nerde gözlüğün derse ceza yazar. Eski konulara baktım benim taktiği uygulayan 2 arkadaş buldum bişey olmaz herhalde. Zaten direksiyon sınavına bile girerken kimse nerde senin gözlüğün bile demedi rapora bakıp.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama ihtiyacım olsa zaten lens takarım, o kodlara polis baktığında nerde gözlüğün derse ceza yazar. Eski konulara baktım benim taktiği uygulayan 2 arkadaş buldum bişey olmaz herhalde. Zaten direksiyon sınavına bile girerken kimse nerde senin gözlüğün bile demedi rapora bakıp.
    Bende sen gibi bi kaç harifi yanış dediğim için sana gözlük ve lens ibaresi koyucaz dendi sebeb sa gözüm uzağı net görmüyor yani ufak harfleri o zamana kaar farketmemiştim sol gözüm net görmesinden dolayı

Sonra ne yaparım diye bakınırken kurs gözüm sağlam diyorsan git göz doktoruna gözlerini ölçtür dendi gittim haketende bi gözüm de uzağı bulanık görme sorunu varmış kısaca tenbelik deniyor

e tmm dedim ehliyetime yazdırdım saten şöyle bir durum var gözleriniz çok kötüyse ehliyet verilmiyor hafif görmeyi engel varsa sana gözlük veya lens kodu olan ehliyetine 01 kodu yazılıyor

Velhasıl ne gözlük kulanıyorum nede lens bu zamana kadar polislede işim olmadı kaza gibi sorunlarlada işim olmadı tirafikte te saten dikkatli olursan polis durup dururken gözlüğün nerde lan lensin nerde falan fıstık diyorsa emin ol o sana o cezayı kitlicek boşuna kıpraşma vursun geçsin tadını almaya bak

Olmadı aracında bagajında bi gözlük veya lens bulundur polis sorduğunda gözlerim dinlendirmek için çıkardım dersin

Bu saten sonra o rapor gitti ve devlet bilgileri arasına işlemiştir sildirmek için ameliyat olup sağlam belgesi veya uzman doktorlardan sağlam belgesi alman gerekiyor

Dediğini yap olursa haber et
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sen gibi bi kaç harifi yanış dediğim için sana gözlük ve lens ibaresi koyucaz dendi sebeb sa gözüm uzağı net görmüyor yani ufak harfleri o zamana kaar farketmemiştim sol gözüm net görmesinden dolayı

Sonra ne yaparım diye bakınırken kurs gözüm sağlam diyorsan git göz doktoruna gözlerini ölçtür dendi gittim haketende bi gözüm de uzağı bulanık görme sorunu varmış kısaca tenbelik deniyor

e tmm dedim ehliyetime yazdırdım saten şöyle bir durum var gözleriniz çok kötüyse ehliyet verilmiyor hafif görmeyi engel varsa sana gözlük veya lens kodu olan ehliyetine 01 kodu yazılıyor

Velhasıl ne gözlük kulanıyorum nede lens bu zamana kadar polislede işim olmadı kaza gibi sorunlarlada işim olmadı tirafikte te saten dikkatli olursan polis durup dururken gözlüğün nerde lan lensin nerde falan fıstık diyorsa emin ol o sana o cezayı kitlicek boşuna kıpraşma vursun geçsin tadını almaya bak

Olmadı aracında bagajında bi gözlük veya lens bulundur polis sorduğunda gözlerim dinlendirmek için çıkardım dersin

Bu saten sonra o rapor gitti ve devlet bilgileri arasına işlemiştir sildirmek için ameliyat olup sağlam belgesi veya uzman doktorlardan sağlam belgesi alman gerekiyor

Dediğini yap olursa haber et
    Abi adamın odası kocaman, beni koyuyor bi köşeye karınca duası kadar harfi okumamı bekliyor, okudum da. Sorun niye geç okumuşum. Benim dediğimi 2 kişi yapmış forumda bi sıkıntı çıkmamış. Sanmıyorum bir problem çıksın. Son yazdığınız ile tedirgin oldum biraz. Zaten şuan özelden sağlam belgesi alabilirim ama, diğer eski raporun polisle bir ilgisi olmaz diye düşünüyorum. Nerden haberi olabilir ki

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Arkadaşlar bugün trafik şubeye gideceğim ehliyetimi çıkartmak için, yalnız şöyle bir sorun var, raporu aldığım doktor yazıları okuturken ufak yazıların 1 2 tanesini geç okudum diye bana gözlükle ehliyet alabilir ibaresi koydurdu. Gözlük kullanmıyorum bişey kullanmıyorum hayatımda, doktor kıllık yaptı biraz bende kavga edip aldım raporu çıktım 5 6 ay önce. Takıntılı bir insanım, ehliyetimde gözlük lens yazsın istemiyorum, bende diyorum bugün gitsem günlük lens alsam bir tane ve özel hastaneye gidip temiz raporu alsam, eski raporun yerine yenisini koysam sakata gelir miyim? Polis ehliyet bilgilerini sisteme girerken eski sağlık raporu mu görebilir mi, göremez diye tahmin ediyorum. Özel de zaten acilde veriyorlar raporu. Bu arada ehliyetsiz hiç motor kullanmadım.
    Hocam gözlerde sorun yoksa neden "günlük lens alıp" özel hastahaneden temiz raporu almaya çalışmak istiyorsun anlamadım =? Gözüne güveniyorsan gidip direk "özel" hastahaneden raporunu al ?

Ha yok seninde dediğin gibi " Abi adamın odası kocaman, beni koyuyor bi köşeye karınca duası kadar harfi okumamı bekliyor" o duayı zamanında okuyamadıysan da doktor haklı ve gerçekten şimdiye kadar fark etmediğin bir göz sorunun var.

Takıntıların hayatında ki önceliklerine göre değişebilir veya bir nebze esnetilebilir sanıyorum ki.
    hasmet bunu beğendi.
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Abi adamın odası kocaman, beni koyuyor bi köşeye karınca duası kadar harfi okumamı bekliyor, okudum da. Sorun niye geç okumuşum. Benim dediğimi 2 kişi yapmış forumda bi sıkıntı çıkmamış. Sanmıyorum bir problem çıksın. Son yazdığınız ile tedirgin oldum biraz. Zaten şuan özelden sağlam belgesi alabilirim ama, diğer eski raporun polisle bir ilgisi olmaz diye düşünüyorum. Nerden haberi olabilir ki
    Net bilgi sahibi deyilim
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gözlerde sorun yoksa neden "günlük lens alıp" özel hastahaneden temiz raporu almaya çalışmak istiyorsun anlamadım =? Gözüne güveniyorsan gidip direk "özel" hastahaneden raporunu al ?

Ha yok seninde dediğin gibi " Abi adamın odası kocaman, beni koyuyor bi köşeye karınca duası kadar harfi okumamı bekliyor" o duayı zamanında okuyamadıysan da doktor haklı ve gerçekten şimdiye kadar fark etmediğin bir göz sorunun var.

Takıntıların hayatında ki önceliklerine göre değişebilir veya bir nebze esnetilebilir sanıyorum ki.
    Lens almadan da gidebilirim fakat aynı sorun ile tekrar karşılaşmak istemiyorum. Sonuçta muayene için özel hastaneler bi dünya para alıyor. Ben komando muayenesinden bile geçtim gözden, askerliğimi komando olarak yaptım. Ama ehliyette ufacık birşey için sorun çıkıyor. Doktor takma isteyince takıyor bi şekilde, doktorların EGO'sunu bilmeyen yoktur. Şuan belki bi başka doktora gitsem çok rahat vericek belkide doktor raporu, ama niye bunu riske atayım, cebimden para çıksın. Bi insan zaten gözleri bozuksa bilir ve doktora gider. Doktor eve telefon açıp, gel senin gözlerin bozuk olabilir bi muayene edeyim demez.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Taktik maktik yok

Bam bam bam...
    Stock Sever, Akhunturk ve Uğur Gündüz bunu beğendiler.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ben yine birşeyler anlatamıdğımı düşünüyorum. Kuvvetmiranın sözleri aklıma geldi..

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bir bakıma haklısın, ben de mütemadiyen yanlış yerde, yanlış kişilere yazdığım hissine kapılıyorum"

Ben

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben de ramazamda aldım raporu. Gözüm kamaştı gözlerim karardı okuyamadım. Doktor da bişeyler okuttu yarı okuduk okuyamadım. Tansiyonun düştü heralde dedi verdi temiz raporunu.
    HONDA

#BZ3082

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bence kafana takma. Gözün bozuk da olabilir yada sonradan bozulabilir de. Bunda büyütülecek bir şey yok. Ben mesela şahin gibi görüyordum fakat son zamanlar sanki yazıları biraz daha kendimden uzaklaştırırsam daha iyi görüyorum hissine kapıldım. Gündelik hayatımda başka türlü farkına varmiyorum ama belki de bozuldu biraz. Bunu dert etme orada yazılacak diye. Sanmıyorum polisin seni durdurup gözlük soracağını.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ehliyeti boşver de başka bir göz doktoruna daha görün, oda aynısını derse gözlük al ki göz bozukluğun daha da ilerlemesin.
    banno1957 ve espresso bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    umarım, gözlük kullanmamaya inat etmez, bu sebepten kaza yapmaz ve canlara malolmazsın..

en azından kendinize karşı dürüst olun.
    en azından vicdan muhasebesinde, kendinize hesap verirken kıvranmazsınız..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    1,3 mm yazıyı zor okudu diye kaza yapacak hali yok.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence net bilgiyi göz doktorundan alabilirsin.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Geç okuduysan bille adamın kıllık yapmasına izin vermeyecek kişi sendin, ılımlı ve kibar olacaksın her zaman bu tür insanlara karşı. İnşallah sıkıntısız halledersin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç okuduysan bille adamın kıllık yapmasına izin vermeyecek kişi sendin, ılımlı ve kibar olacaksın her zaman bu tür insanlara karşı. İnşallah sıkıntısız halledersin.
    Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır hesabı.
    Keşke alttan alsaydın, köprüyü gecene kadar ayıya dayı deseydin.

TDK gör bunları akıyorum yine.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Güzel kardeşim , 2000 yılında B sınıfı ehliyet alırken gözlerim 0,25 miyoptu birazda astigmat vardı bu nedenle bende biraz geç okudum bazı küçük harfleri . Ve raporu gözlükle şeklinde verdi doktor , ehliyete de gözlükle lensle yazdırdım. 16 yılda bir kez polis çevirip de gözünde ne var bakayım demedi ,hoş tabi ben kendi mal ve can güvenliğim , karşı tarafın can güvenliği için sorumlu davranarak en azından direksiyon başına gözlüksüz hiç geçmedim. Senin gözler belli ki bozuk , tamam insan kendine konduramıyor ama bozuksa kullanacaksın, ehliyetinde de yazacak tabi ki. Bu konuda sorumlu davranalım ki hem kendi can güvenliğimizi , hem de karşı tarafın can güvenliğini tehlikeye atmayalım. Kesinlikle hileyle alınacak bir rapora ve ehliyete karşıyım , şimdiden hayırlı olsun kazasız, belasız yılların olsun.
    espresso bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bence sen bir psikyatriye görün. Bu kadar adamsınız bir kişi de dememiş ki ulan görüyorsan oku görmüyorsan da gözün bozuk işte.
    Senin takıntın var diye doktor sahte rapor vermek zorunda mı?

Doktorla tartışmış bide doktorun egosu varmış.
    Lens takıp gidecekmiş hastaneye temiz raporu alacakmış.

Ey forum ahalisi, her gün doktor olarak bu gereksiz şeylerle uğraştığı için yaşam enerjisi biten bir doktor senin yüzüne gülmediği zaman bir daha düşün.
    Şimdi tepki vermediğin için hak ediyorsun.
    espresso, hasmet ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)