Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sadece yazın motosiklet kullanmanın mantığı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hepinize İyi akşamlar diliyorum.

Son zamanlarda youtube de gördüğüm olay.
    İnsan neden sadece yazın motosiklet kullanır ki? Ben 3-4 gün motosiklete binmeyince içerleniyorum. günümün mutlaka en az 30 dakikasını motosiklet üstünde geçiririm. Bu adamlar nasıl koca kış bekleyip yazın asfalta inebiliyorlar? Ve mantığı nedir anlayamadım gitti.

Motorculuğun kışı ayrı güzeldir. Kışlık ekipmanını giyinirsin, takarsin kış lastiğini, bir hafta sonu sabah erkenden endurona atlar 500-600km civarı turlar kafa dağıtıp akşam eve geri dönersin.

Çalışmaktan vakti olmuyor desem işe gidip gelirken kullan ne bileyim? Motosiklete binmek isteyen adama mazaret çok.

Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Çünkü kimisi öyle sever kimisi böyle.
    hasmet, zabuzaretta, Mucit23 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dort mevsım motosıklet kullanmanın mantıgı nedır?

Neyse, kısın usutmeyen kıslık ekıpman yok, ıster termal ıclık gıy, ıster wındstopper gıy, ıster ust uste 1234 tane kazak gıyıp uzerıne ekıpmanı gıy o ruzgar adamı usutur. Yagmur, kar dolayısıyla kaygan zemın, guven vermeyen asfalt, gec ısınan lastık. Lastık ısınana kadar gıdecegın yere varıyorsun zaten, e guvensız surus, gıdene kadar yıyecegın ruzgar cabası. Bıner arabama gıderım sıcak sıcak, rahat rahat. Guneslı ruzgarsız bır gun olmadıkca bınmem yaz harıcı.

Ha bıde yazın buyuksehırler bosalıyor tatıl ayagına. Trafık epey azalıyor. Daha bı tatlı.
    SweentLy, ilkeronat, drtayfun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Çünkü yazın kullanmak daha zevkli bence,
    hem kışın çok hasta oluyorum ama dediğiniz gibi bende 2 gün binmezsem içime sıkıntı giriyo :D

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ben mesela,hava kuru olacak yaz kış meselesi değil. Kuru olmazsa binmem kuru ama soğuk kuru ama sıcak farketmez.

Motorumu aldım bayiden 15 km bindim kaldirdim. Tüm planımı yağmura göre yaptım. Hayvan yatiyor aşağıda

Uyuz oluyorum motorum çamur mamur olunca,keza kendi ustum.başımda ve islaklik ve o arabalarin su atmasi ve sulardan gecmek.

Allah yazdıysa bozsun.

Motosikleti
    Honda Forza
    Antalya'dan öyle demesi kolay tabi. Gel kışın Ankara'da sür de, sonra konuş.
    hasmet, SuleymanE, Quad87 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Tabii Antalya'ya kış geldiğini zannediyorsanız dediğiniz doğru 😊
    Afyon'a buyurun efendim. 4x4 araçların dahi saplanıp kaldığı karda buzda motosiklet üstünde görmek isteriz sizleri 😊 Yaklaşık eksi 25 derecede nasıl bir kışlık ekipman kullanılır bilemedim. Burada kar düşünce restoranşarın bir kısmı motokurye işini dahi iptal edip arabayla servis yapıyorlar.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Adnan B adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa Ankara ayazını tattırmak lazım. :D motordan soğumazsa bende bişey bilmiyorum :D

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Ekipman maliyetini kurtarsam 4 mevsim neden olmasın ama malesef..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ankarada kisin yurumesi bile zor oluyor bazen, degil motosiklet binmeyi...

Amerika'da gozumle gordum. Adam kisin aksam is donusu Goldwing'in selesi uzerindeki kari kuredi, sonra bindi ve gitti... Yer tamamen kar ve buz. "Vay be ne kadar motorcu adammis" diyebilirsiniz ama hic akil kari degil bence...

Motosikleti
    09
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dort mevsım motosıklet kullanmanın mantıgı nedır?

Neyse, kısın usutmeyen kıslık ekıpman yok, ıster termal ıclık gıy, ıster wındstopper gıy, ıster ust uste 1234 tane kazak gıyıp uzerıne ekıpmanı gıy o ruzgar adamı usutur. Yagmur, kar dolayısıyla kaygan zemın, guven vermeyen asfalt, gec ısınan lastık. Lastık ısınana kadar gıdecegın yere varıyorsun zaten, e guvensız surus, gıdene kadar yıyecegın ruzgar cabası. Bıner arabama gıderım sıcak sıcak, rahat rahat. Guneslı ruzgarsız bır gun olmadıkca bınmem yaz harıcı.

Ha bıde yazın buyuksehırler bosalıyor tatıl ayagına. Trafık epey azalıyor. Daha bı tatlı.
    Ben arabaların içinde olmama ve paramı arabalardan kazanmama rağmen arabaya binmeyi çok sevmem. Bana biraz hissiyatsız gelir. Tabi sizde haklısınız araba da sıcak sıcak gitmek varken motosiklet es geçilebilir
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü yazın kullanmak daha zevkli bence,
    hem kışın çok hasta oluyorum ama dediğiniz gibi bende 2 gün binmezsem içime sıkıntı giriyo :D
    Yazın sıcaklığı ile asfalt tutuşu artırıyor, motosikletin verdiği güvende artıyor doğrudur.
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mesela,hava kuru olacak yaz kış meselesi değil. Kuru olmazsa binmem kuru ama soğuk kuru ama sıcak farketmez.

Motorumu aldım bayiden 15 km bindim kaldirdim. Tüm planımı yağmura göre yaptım. Hayvan yatiyor aşağıda

Uyuz oluyorum motorum çamur mamur olunca,keza kendi ustum.başımda ve islaklik ve o arabalarin su atmasi ve sulardan gecmek.

Allah yazdıysa bozsun.
    Bende konuda belirtmeyi unuttum, ıslak iken bende sürmem. Çamur olmak vesayre sıkıntı değilde zemine temas eden 2 adet lastik var sonucta birisi kaysa..
    Alıntı Adnan B adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii Antalya'ya kış geldiğini zannediyorsanız dediğiniz doğru 😊
    Afyon'a buyurun efendim. 4x4 araçların dahi saplanıp kaldığı karda buzda motosiklet üstünde görmek isteriz sizleri 😊 Yaklaşık eksi 25 derecede nasıl bir kışlık ekipman kullanılır bilemedim. Burada kar düşünce restoranşarın bir kısmı motokurye işini dahi iptal edip arabayla servis yapıyorlar.
    Haha çok haklısınız
    Antalya da kış namına birşey yok. Sadece yağmur var. Yağmur yağmadığı zamanlarda da hava kapalı olur sadece.

4x4 lerin saplandığı karda tabiki sürülmez.
    soruyu yöneltirken ekstrem şartları göz önünde bulundurmadan cevap almak istemiştim.

Yorumlarınız için teşekkürler.
    agris bunu beğendi.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    istanbulda yılda sadece kışın kar ve buz olduğunda binmiyorum, onun haricinde sabah akşam iş için toplam 60 km lik yolum var yün içlik motor pantolonu deri mont giyiyorum üşüdüğümü hatırlamıyorum yalnız büyük ön cam ve diz örtüsü oluyor hava yağmurluysada alt üst yağmurluk çizme tastamam keyifli oluyor am a dikkat önemli temkinli olmak lazım kış lastiği kullanmıyorum anlas arka billas ön lastiklerim fena değiller

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Yaz kış yağmur çamur biniyorum, sırf işe gidip gelmeye hergün 80 km yapıyorum minumum,kışın biraz zorluyor ama alışınca oluyor,alışma meselesi.

Motosikleti
    09
    Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman maliyetini kurtarsam 4 mevsim neden olmasın ama malesef..
    evet haklısınız oda çok büyük bir sıkıntı. maliyetler.
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada kisin yurumesi bile zor oluyor bazen, degil motosiklet binmeyi...

Amerika'da gozumle gordum. Adam kisin aksam is donusu Goldwing'in selesi uzerindeki kari kuredi, sonra bindi ve gitti... Yer tamamen kar ve buz. "Vay be ne kadar motorcu adammis" diyebilirsiniz ama hic akil kari degil bence...
    yer tamamen kar ve buz iken motosiklet kullanmak hiç mantıklı gelmiyor banada.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa Ankara ayazını tattırmak lazım. :D motordan soğumazsa bende bişey bilmiyorum :D
    hahaha kışın 4 gün ankarada kaldım, gündüz vakti dışarıda akan sümüğüm buz tutuyordu.

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda yılda sadece kışın kar ve buz olduğunda binmiyorum, onun haricinde sabah akşam iş için toplam 60 km lik yolum var yün içlik motor pantolonu deri mont giyiyorum üşüdüğümü hatırlamıyorum yalnız büyük ön cam ve diz örtüsü oluyor hava yağmurluysada alt üst yağmurluk çizme tastamam keyifli oluyor am a dikkat önemli temkinli olmak lazım kış lastiği kullanmıyorum anlas arka billas ön lastiklerim fena değiller
    kışın soğuğunda etkisiyle asfaltlarımız tutmayabiliyor. çok haklısınız çok temkinli olmak gerek.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Bi de o soğuğun gece versiyonu var ki insanın kanı donuyor. :D

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Enduro'cuyuz baba...
    Bizde zor şartları seviyoruz naparsın.

1 buçuk metre kar içinde arka tekerin jet-ski gibi kar puskurtmediyse, viraja 60'da girmene rağmen "Allahım sana geliyorum" diye bağırmadıysan...
    Dükkanın önünde sigara içen kuryeci kardeşlerin seni görünce "Adamsın Adam!" Diye bağırmadıysa, yazın ağzına kadar dolu olan caddeler bomboş bembeyaz kar olmuşken "bu gece bu cadde benim" demediysen...
    Çöp konteynırlarının altında duran kedilerin, "Baba bu ne?" diyen bakışlarını görmediysen, kara saplanan ön tekerini motordan inip elinle çekmeye çalışırken kan ter içinde kalmadıysan...
    Yoğun kar içinde düştükten sonra, motor ile maddi ve fiziksel zarar almadan da kaza yapıldığını öğrenip sevinmediysen...
    Eve geldiğinde motorunun üstündeki karı ılık su fırça ile temizlemediysen...

Sen beni, ben seni anlayamayız hocam
    Bohemian bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Soğuğu yemeye gerek yok parmaklar sızlıyor soğuktan karda kışta güvensiz olur sıcak yerde olsam o zaman binerim

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    15 Derece Centrigrad eşik değerimdir. Bunun altında motosikletin sadece 15 günde bir akü şarj etsin diye marş düğmesine dokunurum. Soğukta canıma mı yazık değil. Hiç üzemem kendimi. Konya burası. Boru değil. Adamın kıçını bile dondurur.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu arkadaşı alın dövün önce sonra oturup konuşalım.Bizim anadoluda yerde 50 cm kar oluyor her daim .Kayalımmı motoramı binelim şimdi .Param olsa kışın yamaha kar motoru alırım mesela o derece

meendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125 sm
    İnsan neden sadece yazın denize girer ki? Ben 3-4 gün denize girmeyince içerleniyorum. günümün mutlaka en az 30 dakikasını suda geçiririm. Bu adamlar nasıl koca kış bekleyip yazın sahile inebiliyorlar? Ve mantığı nedir anlayamadım gitti.

Yüzücülüğün kışı ayrı güzeldir. Kışlık ekipmanını giyinirsin, takarsin kış boneni, bir hafta sonu sabah erkenden suya atlar 5-6km civarı turlar kafa dağıtıp akşam eve geri dönersin.

Çalışmaktan vakti olmuyor desem işe gidip gelirken yüz ne bileyim? Yüzmek isteyen adama mazaret çok.
    Ulaş Öztaş, jonvolkan, kefkes ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)