Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aracı trafikten men etme?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Merhaba ,
    Dayım hali vakti yerindeyken bir sürü araç almış ve araçlardan bir tanesi Esin'in ustuneymis. Zamanında birine bir miktar para karşılığında satış yapmadan vermişler , ruhsat bilgileri vs elimizde yok. Aradan onca zaman geçti isler bozuldu mallar satıldı , yenge vefat etti. Piyasada vefat eden yengemin adına kayıtlı bir araç sürekli kaza yapıyor ve vergi borcu çıkıyor.

Belediye direğine çarptığı icin mecburen dayım 400 tl ödedi
    Birikmiş vergisi geldi 5000 tl ödedi
    Yeni yıla girdik diye tekrar vergisi geldi
    Sürekli odeme yapmaktan bıktık ve elimizde hiç Belge yok şasi no ve plaka harici.

Polis çalındi diyemezsiniz dedi, trafikten men ve edilemez dedi,
    Suan. Neler yapılabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    O araç serseri mayın gibi geziyor desene piyasada.

Önce bi sigortacı bul plakadan sorgulatın, aracın mevcut sigorta poliçesi varmı yani kullanan sigorta yapmışmı diye. Sigorta kesmişse mutlaka sistemde ücreti ödeyen kullanan kişinin bilgileri vardır. Bu şekil yapabilrsin.

Yada başka bir karakola gidip çalıntı ihbarı. İlk çevirmeye takıldığında emniyette anlaşırsınız artık bi şekilde.

Sizin yerinizde ben olsam hiçbir borcu vergiyi ödemem. Çünkü ilerde şahsı bulduğunuzda tepkisi 'banane kardeş' ödemeseydin yada param yok banane diyebilir.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Polislerin basından savma ihtimaline karşı tekrar görüşmeye gideceğim baska karakola , ilk dediğiniz yöntemi deneyim ben hemen yarin

Çalıntı ihbarı yapılırsa araç yakalandığında bunu kasıtlı yaptığınız anlaşılır ve haksız duruma düşersiniz.

En iyisi varsa sigorta bilgisinden aracı kullanan şahsa ulaşmak. Anlaşamaz veya ulaşamaz iseniz vergisini ödemeyin. Vergi dayı üzerine geliyorsa veraset ile araç dayıya geçti herhalde. Şu andaki sahip dayı ise birine(aileden birisi de olabilir)borçlu görünüp araca bir avukat aracılığı ile
    maliye sisteminde haciz koydurabilirsiniz. Çevirmede kontrol edilirse bağlanır, kullananlar sizi bulur.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislerin basından savma ihtimaline karşı tekrar görüşmeye gideceğim baska karakola , ilk dediğiniz yöntemi deneyim ben hemen yarin
    Sonuçta kaza yapmış diyorsunuz. Bu araç bağlanmamış aktif olarak sigortası vardır bence. Sigortacı bir tanıdık bulun şasi ve plakadan bulurlar sigorta varsa kim kesmiş kredi kartıylamı çekilmiş herşey çıkar.

Vergi borcu bırakın kalsın cezalar kalsın. Belki ödediğiniz paraya aracu geri bile alırdınız. Kendinizi sağlama alın ceza filan ödemeyin.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıntı ihbarı yapılırsa araç yakalandığında bunu kasıtlı yaptığınız anlaşılır ve haksız duruma düşersiniz.

En iyisi varsa sigorta bilgisinden aracı kullanan şahsa ulaşmak. Anlaşamaz veya ulaşamaz iseniz vergisini ödemeyin. Vergi dayı üzerine geliyorsa veraset ile araç dayıya geçti herhalde. Şu andaki sahip dayı ise birine(aileden birisi de olabilir)borçlu görünüp araca bir avukat aracılığı ile
    maliye sisteminde haciz koydurabilirsiniz. Çevirmede kontrol edilirse bağlanır, kullananlar sizi bulur.
    Araç sigortasız çıktı. Birine borçlu göstermek masraflı oluyor araç 2000 lira etmez bellide , 1976 model taunus

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta kaza yapmış diyorsunuz. Bu araç bağlanmamış aktif olarak sigortası vardır bence. Sigortacı bir tanıdık bulun şasi ve plakadan bulurlar sigorta varsa kim kesmiş kredi kartıylamı çekilmiş herşey çıkar.

Vergi borcu bırakın kalsın cezalar kalsın. Belki ödediğiniz paraya aracu geri bile alırdınız. Kendinizi sağlama alın ceza filan ödemeyin.
    Borçlar birikince faiz sonra da haciz gelmez mi?
    Artı araç 41 yasında yanı muhtemelen çürümüş ve hurda olmustur. Amaç aracı bulmak degil resmiyette trafikten çekmek. Trafik tescil olmuyor deyince bir danışmak istedim

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Araç sigortasız çıktı. Birine borçlu göstermek masraflı oluyor araç 2000 lira etmez bellide , 1976 model taunus

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Borçlar birikince faiz sonra da haciz gelmez mi?
    Artı araç 41 yasında yanı muhtemelen çürümüş ve hurda olmustur. Amaç aracı bulmak degil resmiyette trafikten çekmek. Trafik tescil olmuyor deyince bir danışmak istedim
    Aracı hurdaya cıkarman için ruhsat değil de şasiyi istiyorlarmış.
    Bak bir arkadaş başından geleni yazmış yardımcı olur belki.

Maliyeye git açıkça aracımı sattım şu tarihte 1 ay sonra satışı alacağının söylediler insan zanettim güvendim ama o günden bu yana hiç kimseye ulaşamıyorum de ve aracı üzerimden sildirmek istiyorum de maliyedeki memur gerekli işlemi yapıp sana bir evrak verecek ve o evrağı trafiğe veriyorsun işlem tamam.biz 5 ad bu yollar motorsiklet çıkardık hurdaya.birizini trafik yakalamış buldu bizi malın varsa üzerine olurdu şimdiye kadar biz vergi verir iken neredeydin dedik k....bakarak gitti:=)))...malı olanın tapusu üzerine olur...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Merhaba ,
    Dayım hali vakti yerindeyken bir sürü araç almış ve araçlardan bir tanesi Esin'in ustuneymis. Zamanında birine bir miktar para karşılığında satış yapmadan vermişler , ruhsat bilgileri vs elimizde yok. Aradan onca zaman geçti isler bozuldu mallar satıldı , yenge vefat etti. Piyasada vefat eden yengemin adına kayıtlı bir araç sürekli kaza yapıyor ve vergi borcu çıkıyor.

Belediye direğine çarptığı icin mecburen dayım 400 tl ödedi
    Birikmiş vergisi geldi 5000 tl ödedi
    Yeni yıla girdik diye tekrar vergisi geldi
    Sürekli odeme yapmaktan bıktık ve elimizde hiç Belge yok şasi no ve plaka harici.

Polis çalındi diyemezsiniz dedi, trafikten men ve edilemez dedi,
    Suan. Neler yapılabilir ?
    habire ödeyecen :D

şaka bir yana benim motorda icralık dosyamız yüzünden rehin durumda ve satamıyorum. trafikten çekemiyorum ve eğer hurdaya da ayıramazsam kafayı yerim. askerlik geldi, boşuna bir sene vergi + sigorta ödemeyeyim.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Aracı hurdaya cıkarman için ruhsat değil de şasiyi istiyorlarmış.
    Bak bir arkadaş başından geleni yazmış yardımcı olur belki.
    Maliyeye git açıkça aracımı sattım şu tarihte 1 ay sonra satışı alacağının söylediler insan zanettim güvendim ama o günden bu yana hiç kimseye ulaşamıyorum de ve aracı üzerimden sildirmek istiyorum de maliyedeki memur gerekli işlemi yapıp sana bir evrak verecek ve o evrağı trafiğe veriyorsun işlem tamam.biz 5 ad bu yollar motorsiklet çıkardık hurdaya.birizini trafik yakalamış buldu bizi malın varsa üzerine olurdu şimdiye kadar biz vergi verir iken neredeydin dedik k....bakarak gitti:=)))...malı olanın tapusu üzerine olur...
    Bunu maliyeye gidip açıklayalım o halde bakalım ne olacak cok teşekkür ediyorum. Peki ruhsat varmıydi sizde

Yardımcı olur mu bilmem. Bir arkadaşımın dedesinin sizinkine benzer bir motoru varmış taa haımıyla bile tanışmadan önce. 5-6 sene önce adrese cezalar gelmeye beşlayınca öğrendiler. Aracı trafikten düşürmek istediler illa bir parçasını getirin denmiş tabii motorun ne bir parçası kalmış ne bir fotoğrafı. Plakay birisi takmış aracına geziyor. En son bisikletçiden bir ayna götürüp halledeceklerdi de sanırım olmadı. Emniyet müdürü ile falan görüştüler sonunda bir şekilde halloldu. Hala ne hikmetse cezalar arkadaşımın annesine geliyor.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olur mu bilmem. Bir arkadaşımın dedesinin sizinkine benzer bir motoru varmış taa haımıyla bile tanışmadan önce. 5-6 sene önce adrese cezalar gelmeye beşlayınca öğrendiler. Aracı trafikten düşürmek istediler illa bir parçasını getirin denmiş tabii motorun ne bir parçası kalmış ne bir fotoğrafı. Plakay birisi takmış aracına geziyor. En son bisikletçiden bir ayna götürüp halledeceklerdi de sanırım olmadı. Emniyet müdürü ile falan görüştüler sonunda bir şekilde halloldu. Hala ne hikmetse cezalar arkadaşımın annesine geliyor.
    Plaka ruhsat Laz'ım
    Ruhsat icin plaka Laz'ım

İnternetten 30 tl ye mühürlü plaka alsak ruhsat verirler mi meçhul
    Hadi verdiler ruhsat plaka alınca hurda yapmak icin şasi Laz'ım araba yok
    Çalıntı desek basınız derde girrt diyorlsr

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Yani bütün yorumları okudum da...(Saçmalıklardan seçmeler..!!)
    Kardeşim yengen vefatından sonra veraset intikali nolmuş?
    Bunların hiç araştırdın mı?
    Dayına sor bakalım vefattan sonraki süreçte, yengenin üzerine kayıtlı menkul ve gayrimenkul değerler,borç alacaklar vs. ne olmuş.
    Yok mu bir avukat..?
    Büyük ihtimal göz ardı edildi şimdi de ayıkla pirincin taşını...

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayına sor bakalım vefattan sonraki süreçte, yengenin üzerine kayıtlı menkul ve gayrimenkul değerler,borç alacaklar vs. ne olmuş.
    Yok mu bir avukat..?
    Tum çocuklar maldan mülkten yanı mirastan vazgeçti , mal çoktu ama borçta çoktu, miras komple dayımda kaldı mallarda borclarda

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Yok mu bir avukat..?
    Adam arabayı sahipleneni arıyor boş yapmana gerek yok.

Varsa fikrin sunarsın. Yazılanlar gayet mantıklı şeyler ve örnekler.

Oda biliyor avukatla işin çözüleceğini burdan fikir alma amaçlı bi paylaşım yapmış..!!

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    hiç polisle muhatap olmayın, direk Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunun veya BİMER üzerinden şikayette bulunun o aracı hemen bulurlar ve gereğini yaparlar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    bulunduğun yerdeki ilçe emniyet müdürlüğünde trafik tescile git mümkünse saat öğleden sonra üçte veya daha geç oradaki görevli memura durumu anlat o sana en doğru yolu gösterir. öğleden önce yoğun oluyorlar ilgilenmeye bilirler.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp

Oda biliyor avukatla işin çözüleceğini burdan fikir alma amaçlı bi paylaşım yapmış..!!
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunduğun yerdeki ilçe emniyet müdürlüğünde trafik tescile git mümkünse saat öğleden sonra üçte veya daha geç oradaki görevli memura durumu anlat o sana en doğru yolu gösterir. öğleden önce yoğun oluyorlar ilgilenmeye bilirler.
    O şekilde yapacam bakalım ne olacak,

Avukata para verecek durum yok pek

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Anladım kardeş, ama sorununu burada çözebilecek bir insan yok sanırım,
    Vakit kaybetmemek adına hukuki bir destek almaya çalış.
    Burası her zamanki gibi formunu koruyor, hipodrom misali işte )
    Ailem de 3 avukat olunca böyle yazabiliyor insan. Gerisi tırıvırı..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp

Anladım kardeş, ama sorununu burada çözebilecek bir insan yok sanırım,
    Vakit kaybetmemek adına hukuki bir destek almaya çalış.
    Burası her zamanki gibi formunu koruyor, hipodrom misali işte )
    Ailem de 3 avukat olunca böyle yazabiliyor insan. Gerisi tırıvırı..
    Haklısınız en mantıklısı resmî kurumlar gibi , yarın ola hayrola

Cevaplayan , fikir yürüten , yardımcı olmak isteyen herkese tesekkurler

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçenlerde sigortacı bir arkadaştan, şimdiye dek üzerime olan araçların dökümünü aldım. Marka model şasi vs...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)