Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik sigortası yeni modele hazırlık. "Arabadan çok, şoförün sigortalanması lazım"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Sigorta fiyatlarında sanki bi düşüş var ilk poliçem 660 lira çıktı yaş 23 babama 615 çıkıyodu aktif araç sürücüsü yaş 54

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatı pederin üzerine yapıp yüksek primden kaçanları etkileyecek yeni sistem, zira ehliyeti olan herkesin taşıt kullanmak için kendine ait sigortası da olacak, sigorta poliçe sayısı artacağı için fiyatlarda düşebilir ( memlekette hiç görülmüş değil ya )
    kardeşim yirmi iki yaşında pazartesi motor alacağız
    babmın üzerine satış yapacağız
    devlet bi kolaylık yapsa herkez kendi aracını kendi üzerine yapsa
    kimse babasının üzerine araç almasa daha iyi olmaz mı
    misal yaş sınırı getirse bu yaşa kadar bu kadar bu yaşa kadar bu gibi
    yani 30 yaşında bi adamla 40 yaşında bi sürücü aynı pirimi ödemesin
    fakat kaza yapana yapmayan
    kurallara uyanla uymayan
    aynı kefeye konulmasa
    yani yaşı küçük diye fazla sigorta ödemese çok daha iyi olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........yaşı küçük diye fazla sigorta ödemese çok daha iyi olur.........

Yaşı küçük olanlar daha az kaza yapsa daha iyi olur,bunun için egitim sistemi kökten revizyondan geçmeli, kursda eğitim görmesi gerekip ehliyet alan adama ilk mesajında git eğitim al yazıyoruz kötü olan da bunun kanıksanmış olması.. maalesef istatistiklerde yaş düştükçe kaza oranı artıyor ki sigorta şirketleride ona göre risk belirleyip fiyat çıkarıyor.. birde yoğun trafigi olan büyükşehirde ikamet ediyorsanız primi iki üç misli artırmakta sakınca görmedikleri gibi keyif bile aldıklarını tahmin ediyorum (3-4 yıl öncesine kadar trafik sigortasindan kar eden şirket yoktu sanırım)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de olsa direk andiz. Kaza süsü sigorta ve kasko şirketini dolandırırlar.
    Sadece trafik sigortasi. Sifir Superduke'u kaskosuz suruyorum. Bir baska deyisle, banka hesabima kaskolu

Buraya gelen Turkler o duvara tosluyorlar. Bir sure sonra adam hic bir sirketten ucuza sigorta bulamiyor; cunku hepsi kaza bilgilerini aralarinda paylasiyorlar.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatı pederin üzerine yapıp yüksek primden kaçanları etkileyecek yeni sistem, zira ehliyeti olan herkesin taşıt kullanmak için kendine ait sigortası da olacak, sigorta poliçe sayısı artacağı için fiyatlarda düşebilir ( memlekette hiç görülmüş değil ya )
    Baba, arabanin sigortasina delikanlinin ismini yazarken "delikan"in ederini ogrenmis olacak, ve belki de iki kez dusunecek...

Kaskolu olmasina guvenip iki tur motor isteyenler de iki kez dusunmek durumunda kalabilirler...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ucuz sigorta falan olmayacak. aksine insanların ucuz sigorta yaptırmak için aile büyüğünün üzerine motoru devretmesinin ve bu şekilde sigorta yaparken daha az ödemesinin önüne geçilecek. yani kısacası yasal sahibi dışında biri kaza yaparsa sigorta ödeme yapmayacak. siz sanıyor musunuz ki türkiyede vatandaşın cebinden daha az çıkmasına yol açacak bir uygulma yapılsın?
    4till4 ve osiosborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çakallık sistemiyle yönetilmeye başladığımız için sürücü sigorta sistemi başladığında aynı zamanda aracın sigortalanma zorunluluğunu da ortadan kaldırmayacakları bariz ortada gibi duruyor
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Şunu merak ediyorum; motorları otomobillerden ayırıp farklı bir kategoride mi değerlendirirler yoksa şahsıma yaptırdığım tek bir sigorta poliçesiyle hem motor hem araba kullanabilir miyim acaba...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    gss, olmadı yeni zorunlu sağlık sigortası, o da olmadı şimdi de her ehliyet sahibine sigorta giydirmesi!

ulan bunlar akıllarını hırsızlık yerine bilime kullansalar çağ atlarız yeminle.
    Riptalon bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Bu projenin milletin yararına olacağını sanmıyorum. Araç + sürücü ve hatta hatta anana babana kardeşine veriken arabayı onlardan da ayrı sigorta gibi bişi istenebilir. kısacası kişiye özel TC kimlik numarası üzerinden ekstra bir sgorta primi ile karşı karşıya kalacağız arkadaşlar... inşallah çok paranoya olmuşumdurda bu şekilde olmaz, Yoksa Çokmu kötümserim ben yahu_?

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Kötümserlikten değil de çokça başımıza geldiğinden olabilir. Ama yukarıda Coq un fransada olan sistemi anlatması uzun vadede olabilir demesi insanı şevke getiriyor. Allah var daha iki gün önce mt07 yi başlangıç motoru yapan bir arkadaş vardı direk aklıma o geldi. Artık bunlar olamaz, olsa da gariban yapamaz. İnşallah ya inşallah bu sefer hayal ettiğimiz gibi olur beklediğimiz gibi değil. Memlekete hayırlı olsun şimdiden.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir şey yapacaklarını bilmediğimizden yorum yaparsak sallamasyon olur.
    Fakat buradaki sistem gibi olacaksa ayrı ayrı sigorta olmuyor. Poliçeye ek kullanıcı yazdırıyorsunuz.
    Örneğin karı-koca kullanacaksınız, ikinizin ismi yazıyor fakat sigorta araç sahibinin üstüne oluyor.
    Yine aynı şekilde çocuklarınız için de aynı şeyler geçerli.

Burada puan sistemi var ve sigorta fiyatını baya etkiliyor.
    Bu sistem ehliyet tarihine bakıp sürücünün usta olup olmadığı gibi saçmalıkları da ortadan kaldırıyor.
    Sigorta adınıza olduğu için tecrübeniz de kolay tespit ediliyor.

Yine aracınızın gücü de önemli.
    Öyle param var diye istediğiniz motor ya da otoya binemiyorsunuz.

Örneğin yeni ehliyetliyseniz ya da ilk defa sigorta yaptırıyorsanız benim motosikleti kullanamazsınız.
    Hiç bir şirket sigorta yapmaz.
    Yapan bulunsa bile fatura motosikletin parasından yüksek olur.
    Mecburen daha zayıf bir motosiklet alıp onunla bir süre vakit geçirmeniz gerek.

Kazaları asıl önleyen de bu zaten.
    Tecrübenizi ehliyet tarihi değil sigorta süreniz ve puanınız belirliyor.
    Eleman 20 sene önce ehliyet alıp cebine koymuş. Hiç araç kullanmamış.
    Siz ehliyeti alalı 1 yıl olmuş ama hergün trafiktesiniz.
    Kim daha tecrübeli?

Ben yaklaşık 10 yıl önce "devlete düşen görevler" başlığında bu sistemi detaylı bir şekilde anlatmıştım.
    O başlığı okursanız ne demek istediğim daha net anlaşılır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    3000 liralık mondial e kaç para ödedim ? 1100 lira uygun diyen .... gitsin

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    alakasız bir örnek olabilir ama fikir vermesi açısından kayda değerdir.
    geçenlerde ahilik fonu kurulacak gibi bir şeyler duydum.
    akabinde detayları açıklandı işsizlik fonunun esnaf için olanı gibi bir şey.

peki ahilik adı altında icra edilecek bu uygulamanın ahilik ile ilgisi nedir ?
    bunu uyduranların hayatlarında bir tane Anadolu ahiliğine dair fütüvvetname okumuşluğu var mıdır ?
    ahi evran hakkında ne bilirler ?

araç sigortası konusunda da aklıma gelen budur.
    şöyle bir şey yapacağız dediklerinde esasında şirket olan devletin müşteri olan vatandaşı nasıl bir sürprize hazırladığını az çok biliyoruz.
    kusura bakmayın,
    iyi bir şey çıkacağına dair bir beklentim yok.
    eşdeğer otomobilden kat kat fazla zorunlu mali mesuliyet sigortasını özel şirketlere ödüyoruz.
    karşılığında motosikletlerimizin çalınma korkusu yaşamadan bir yere bırakamıyoruz.
    geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)