Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik sigortası yeni modele hazırlık. "Arabadan çok, şoförün sigortalanması lazım"

Motovento
    REKLAM ALANI
    erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://m.haberturk.com/ekonomi/enerj...alanmasi-lazim

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıkları, hali hazırdaki düzende birçok eksik olduğunu söyledi.
    Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıklarını söyledi. Şimşek yaptığı açıklamada, sistemlerde bir eksiklik olduğunun altını çizdi.

Trafik sigortası hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şu anda yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Sistemin şöyle bir eksikliği var, trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanızın sigortası var, belki de hiç deneyimi olmayan bir şoföre 'hadi al sür' diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine'ye söyledim, arkadaşlar çalışıyor. Sadece taşıtın değil sürücünün risklerini de dikkate alan bir sistem... Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker" dedi.

--------

Hadi bakalım yeni düzenleme çalışmamız hayırlı olsun. En son bi düzenleme yaptıklarında sigortalar 2-3 kat artmıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Sonunda dank etmiş mi diyelim kafalarına. Herkes 2 kere fazladan sigorta ödeyip, milleti zarara soktular.
    sdirer bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Hadi bakalım şimdi sigortayı kişiye yaparlar bir araç için her sürücü ayrı ayrı sigorta yaptırmak zorunda kalır.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Gene bir halt yiyemezler. Milletin çıkarı için tek bir icraat görmedim son birkaç yılda.. Devletin daha çok kazanacağı bir trafik sigortası sistemi kurmaya çalıştıklarına eminim.

"Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker" Şu cümleden anlaşılıyor ki, insanların gözünü korkutacak bir şey yapacaklar. Boşuna indirim beklentisi içine girmemek lazım.
    osiosborn, ferhatkars, pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bu sisteme geçilirse, geriye dönük haklarımızı alabilecek miyiz? Tamam şaka, şaka.

2014 de trafik sigortası fiyatları fahiş şekilde arttı. Tamam yeni düzenlemeler yapıldı, buna göre fiyatlar revize edildi falan filan.

2015 de inazuma alıp 760 lira trafik sigortası ödedim. Hasarsız şekilde yenilerken 1.440 lira dediler. Hadi önceki sene yeni sistemin düzenlemesiydi. Bu ne şimdi? 2 ay sigortasız bindim. Sonunda satarken sigortamı yaptırdım, 2 gün sonra satıp, paramı geri aldım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Allahım mantıklı bir devlet projesi, tutmayın ağlamak istiyorum.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Ahah böyle kalsın dokunmayın.En son sigorta sistemlerini kurcaladıklarında ki sonuç bu,herkez İsyanda artık zevkte alamıyoruz.Desene şimdi × 2 olacak hem araca hem şöföre.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Hazırlanın zam geliyor...
    ^adm^ ve osiosborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    oo zam kapıda. Ekstradan kişi sigortasıyla zamın habercisi olduğunu farketmek lazım

Allah devletimize zeval vermesin. Bakın çalışıyorlarmış. Gerçi cehape zihniyeti buna da bir kulp bulur.
    Bakan bey ne de güzel durumu fark etmiş. 1 senedir fahiş fiyatlarla söğüşleniyoruz. Aa meğerse bu sistemin bugu varmış ondan pahalıymış. Bakan bey fark ettiği için ilerde kazıklanmayacağız. Ne güzel.
    Sağolsun o arkadaşlar da bakan bey söylemeden çalışamıyor. Sayın bakanımızın lafı memurun yakıtı anlaşılan.
    Akıl veriyor gibi olmasın ama Bakan beyden ricam bu ötv hesaplamalarına da bir baksa. Bana onda da bir yamukluk varmış gibi geldi. Ötv ödeyen vatandaşta hafif bir inleme, bakışlarda acı hissi oluyor da ordan şeyettim.

bence bize kabaran bir şey var :/
    osiosborn bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bizim 10 senedir yaza yaza yorulduğumuz, dünyada ise onlarca yıldır uygulanan sistem birden bire bizimkilerin aklına gelmiş.

Eğer şu an bir çok ülkede uygulanan sistemi getireceklerse uzun vdede işe yarar.
    Acemi sürücü ile usta sürücü aynı pirimi ödemez.

Tabi artık arkadaşınıza bi tur versene diyemeyeceksiniz.
    Araba ödünç alamayacaksınız.
    Böyle şeyler tarihe karışacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben beğenmedim bu söylenen sistemi. bizim evde bir araba var ve ihtiyacı olan kullanıyor. buna göre ayrı ayrı sigorta mı olacak? önceki sisteme dönülse keşke. ne rahattı cam cama değmezdi.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beğenmedim bu söylenen sistemi. bizim evde bir araba var ve ihtiyacı olan kullanıyor. buna göre ayrı ayrı sigorta mı olacak? önceki sisteme dönülse keşke. ne rahattı cam cama değmezdi.
    Nasıl bir şey yapacaklarını bilmediğimizden yorum yaparsak sallamasyon olur.
    Fakat buradaki sistem gibi olacaksa ayrı ayrı sigorta olmuyor. Poliçeye ek kullanıcı yazdırıyorsunuz.
    Örneğin karı-koca kullanacaksınız, ikinizin ismi yazıyor fakat sigorta araç sahibinin üstüne oluyor.
    Yine aynı şekilde çocuklarınız için de aynı şeyler geçerli.

Burada puan sistemi var ve sigorta fiyatını baya etkiliyor.
    Bu sistem ehliyet tarihine bakıp sürücünün usta olup olmadığı gibi saçmalıkları da ortadan kaldırıyor.
    Sigorta adınıza olduğu için tecrübeniz de kolay tespit ediliyor.

Yine aracınızın gücü de önemli.
    Öyle param var diye istediğiniz motor ya da otoya binemiyorsunuz.

Örneğin yeni ehliyetliyseniz ya da ilk defa sigorta yaptırıyorsanız benim motosikleti kullanamazsınız.
    Hiç bir şirket sigorta yapmaz.
    Yapan bulunsa bile fatura motosikletin parasından yüksek olur.
    Mecburen daha zayıf bir motosiklet alıp onunla bir süre vakit geçirmeniz gerek.

Kazaları asıl önleyen de bu zaten.
    Tecrübenizi ehliyet tarihi değil sigorta süreniz ve puanınız belirliyor.
    Eleman 20 sene önce ehliyet alıp cebine koymuş. Hiç araç kullanmamış.
    Siz ehliyeti alalı 1 yıl olmuş ama hergün trafiktesiniz.
    Kim daha tecrübeli?

Ben yaklaşık 10 yıl önce "devlete düşen görevler" başlığında bu sistemi detaylı bir şekilde anlatmıştım.
    O başlığı okursanız ne demek istediğim daha net anlaşılır.
    crxforever bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sürücüler aldıkları ceza puanları sebebiyle primleri yükselecekse trafik kurallarına uymaya başlarlar. (Umarım)
    shruikan bunu beğendi.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir şey yapacaklarını bilmediğimizden yorum yaparsak sallamasyon olur.
    Fakat buradaki sistem gibi olacaksa ayrı ayrı sigorta olmuyor. Poliçeye ek kullanıcı yazdırıyorsunuz.
    Örneğin karı-koca kullanacaksınız, ikinizin ismi yazıyor fakat sigorta araç sahibinin üstüne oluyor.
    Yine aynı şekilde çocuklarınız için de aynı şeyler geçerli.

Burada puan sistemi var ve sigorta fiyatını baya etkiliyor.
    Bu sistem ehliyet tarihine bakıp sürücünün usta olup olmadığı gibi saçmalıkları da ortadan kaldırıyor.
    Sigorta adınıza olduğu için tecrübeniz de kolay tespit ediliyor.

Yine aracınızın gücü de önemli.
    Öyle param var diye istediğiniz motor ya da otoya binemiyorsunuz.

Örneğin yeni ehliyetliyseniz ya da ilk defa sigorta yaptırıyorsanız benim motosikleti kullanamazsınız.
    Hiç bir şirket sigorta yapmaz.
    Yapan bulunsa bile fatura motosikletin parasından yüksek olur.
    Mecburen daha zayıf bir motosiklet alıp onunla bir süre vakit geçirmeniz gerek.

Kazaları asıl önleyen de bu zaten.
    Tecrübenizi ehliyet tarihi değil sigorta süreniz ve puanınız belirliyor.
    Eleman 20 sene önce ehliyet alıp cebine koymuş. Hiç araç kullanmamış.
    Siz ehliyeti alalı 1 yıl olmuş ama hergün trafiktesiniz.
    Kim daha tecrübeli?

Ben yaklaşık 10 yıl önce "devlete düşen görevler" başlığında bu sistemi detaylı bir şekilde anlatmıştım.
    O başlığı okursanız ne demek istediğim daha net anlaşılır.
    Hocam orası neresi acaba merak ettim. Bir kaç yorumunuzu daha görmüştüm daha önce. Yazdıklarınızı okudukça Alice harikalar diyarı gibi bir yer canlandı gözümde

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam orası neresi acaba merak ettim. Bir kaç yorumunuzu daha görmüştüm daha önce. Yazdıklarınızı okudukça Alice harikalar diyarı gibi bir yer canlandı gözümde

Harikalar diyarı değil yav!
    Fransa'dayım.
    Kafa yapısı olarak bizden çok farklı değiller aslında.
    Fakat bir çok konuda oturmuş bir sistemleri var ve işe yarıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olmasi gereken bu. Ben Superduke'a senelik $70 trafik sigortasi oduyorum...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmasi gereken bu. Ben Superduke'a senelik $70 trafik sigortasi oduyorum...
    Türkiye'de olsa direk andiz. Kaza süsü sigorta ve kasko şirketini dolandırırlar.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ruhsatı pederin üzerine yapıp yüksek primden kaçanları etkileyecek yeni sistem, zira ehliyeti olan herkesin taşıt kullanmak için kendine ait sigortası da olacak, sigorta poliçe sayısı artacağı için fiyatlarda düşebilir ( memlekette hiç görülmüş değil ya )
    F54 ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)