Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir-Buca Hırsızlık Girişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    voqka35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Selamlar,

Dün gece 2:30 civarında motosikletimin kilidini 2 kişi hidrolikli kesme aletiyle kesip, motosikletimi çalmaya çalışmışlar. Yan apartmandan hidrolik sesini duyan arkadaş inmiş aşağı sağolsun. Bu yüzsüzler hala devam etmiş kesmeye. Arkadaş da tanıdıklarını çağırmış ve hırsızları kovalamışlar ama yakalayamamışlar. Üzüldüğüm nokta arkadaşın söylediği oldu. Caddeden bir sürü normal araç ve taksici geçmiş ama hiç biri durmamış hırsızlara. Neyse sağolsun bu arkadaşlar sayesinde kurtardım motorumu.

Eşgalleri vereyim belki gören olur, 2 kişi 15-16 yaşlarında biri beyaz-mavi montlu. diğerinde sarı şapkalı montlu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    nasıl karartıyorlar gözlerini biliyorum ama bunlara sessizce yaklaşıp bacaklarına sıkacaksın başka çaresi yok...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl karartıyorlar gözlerini biliyorum ama bunlara sessizce yaklaşıp bacaklarına sıkacaksın başka çaresi yok...
    Sonra yargı önünde sen suçlusun.
    Bisnev99 bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Valla ben de kovalayamayıp, dövemedim diye üzülüyorum ama sonra hırsız senden şikayetçi olabiliyormuş galiba para cezası filan oluyormuş. Gerçi varsın olsun para cezasına ben razıyım.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.
    Albert Camus

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra yargı önünde sen suçlusun.
    valla evde kuru sıkı var motorun çalındığını komşu hırsızlar gider gitmez geldi haber verdi bir süre arkalarından gidip ateş bile ettim ama dediğiniz gibi suçlu ben oldum...
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Motosikleti
    mt 25
    Buca'nın neresinde oldu bu olay?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 aydır izmirin her yerinde duymaya başladık, ekstra dikkatli olmak lazım

Bu hırsızlar, gaspçılar, yankesiciler günlük hayatta namuslu dürüst rolü yaparlar. Marketten alışveriş yaparlar ama kuruşuna kadar öderler. Çaldığı motora benzin alırken benzinciye on kuruş eksik vermezler. Bakkaldan ekmeğini alır yine öyle. Ha bi de bayram gelir , ne kadar tanıdığı varsa bayramlaşır mesajlaşır.
    Ulan sen hırsızsın. Markete benzinciye bakkala çakkala para vermene gerek yok, buraları da soy. Bayramda kimseyle bayramlaşma, kimseye doğum günün kutlu olsun deme, sen hırsızsın, sen adisin, sen dürüst değilsin, bayramını yeni yılını veya evliliğini kutladığın vatandaşının malında parasında hatta canında gözün var senin !!
    Bisnev99, banno1957 ve yedimsi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Tınaztepe kampüs karşısında, Tavukçu var onun yokuşunun üstündeki sokak

Hepimiz bu hırsızlara sinir oluyoruz. "Döverim, asarım, keserim" ler havada uçuşuyor. Ama siz siz olun sakın yakaladığınız hırsıza zarar vermeye kalkmayın. Eğer zarar verirseniz ifadenizde "kaçarken düştü, karanlıktı korktum o yüzden boğuştuk" yada "panikledik çarpıştık" falan deyin.
    Zaten sizin ifadenizi alacak polisde bu kanunların saçmaladığının farkında. Hikayeniz saçma bile olsa öyle arıza çıkarmazlar.
    Vaktiyle İzmir, Urla'da bir abimizin iş yerine hırsız dadanmıştı. Gece nöbet tutup bunu yakaladı, bir güzel dövüp saldı.
    Hırsız bunu polise şikayet etmiş. Ertesi gün polis gelmiş. Polise "Evet dövdüm, hatta beni şikayet ettiği için tekrar döveceğim." demiş.
    Polisler tanıdık. Kanunu biliyorlar tabi. "Abi kaçarken düştü de, ben dokunmadım de." diye yalvarmışlar. Güç bela ikna edip o şekilde ifade almışlar.

Yoksa abiyi direkt gözaltına almak zorunda kalacaklar.

Hatta hırsızın biraz gönlünü yapsanız da iyi olur. Yine bizim memlekette enselenince kendini polise yakalatan kişiye kızıp "O da bizim suç ortağımız, beraber çalışıyoruz." dediği için aylarca mahkemelerde uğraşanı biliyorum.

Bizim kanunlarımız ne yazık ki namuslu adam için tasarlanmış. Hırsıza, berduşa sökmüyor.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Devlet baba sağolsun af cikardi 38.000 bin kişi disariya cikti.çogunlugu hirsiz. Hirsizlik her ilde patladi. Inanin abus zincir kilttle bagliyorum 900 tl lik kilit. On lastigide disk kilidi bagliyorum. Alabildigim tum onlemleri aliyorum. Caydirici olsun diye. Artik birsey olursada yapacak bisey yok. Motosiklet kulllaniyorsaniz kaliteli bir kilit alin mutlaka.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizim kanunlarımız ne yazık ki namuslu adam için tasarlanmış
    Bunu tasarlayanların gerekçesini biliyor musunuz, yani NEDEN sorusunun cevabını

Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tasarlayanların gerekçesini biliyor musunuz, yani NEDEN sorusunun cevabını
    Siyasete girmeden açıklamak zor.

Belki tam olarak bilemeyiz, ama tahminde bulunabiliriz. Masum vatandaşı sindirip bastırmak veya psikolojisini iyice bozmak için olabilir

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son 1 ay içinde 3 defa benim motorla da oynamışlar. Orta sehpa kapanmış bıranda yarıya kadar açık şekilde buldum üçünde de. Bornovada oturuyorum ben mecburen motorun yerini değiştirmek zorunda kaldım bir süreliğine

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen böyle yapacaksın.

jimi_hendrix bunu beğendi.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 1 ay içinde 3 defa benim motorla da oynamışlar. Orta sehpa kapanmış bıranda yarıya kadar açık şekilde buldum üçünde de. Bornovada oturuyorum ben mecburen motorun yerini değiştirmek zorunda kaldım bir süreliğine
    Bornovanın neresindensin?

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bisnev99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bornovanın neresindensin?
    Merkez. Hükümet konağı

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bahçeli eviniz varsa bağlayın bahçeye köpeği ama eğitimli olması önemli sizin elinizden başka elden yemek yemesin su içmesin.Yanına koyun makinayı.Diğer bir seçenek yakalayınca atın hırsızı köpeğin yanına parçalasın sonra adam zaten ifade vercek durumu olmaz.
    Bisnev99 bunu beğendi.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Bir de merkezde ha. Ben de mevlana dayım benimki bahçenin içinde ama insan yine de tedirgin oluyor. Demir falan çalan oluyor bahçeden bazen. Köpek fikri iyiymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Av köpekleri nasıl olur acaba.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)