Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sokakta sevişen gençleri uyaran barzo motorcu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evrim teorisi ders kitaplarından genel itibariyle çıkarıldı.
    Çıkarılsa da evrim işini yapmaya devam ediyor ama niyeyse biz terse doğru evriliyoruz.
    zekeriyaimam, oxus ve rebirth bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi videodaki çocuğun kucağındakı kızın babası/annesi olduğunuzu düşünelim. O motorcu adama karşı şu an tepkiniz nedir? gene kızar mıydınız kızınızın rahatını bozdugu için? Biraz samimi olmak gerek.
    Kişisel özgürlük alani, namus bekçiliği v.s gibi klişe terimleri o kızın evladınız oldugunu düşünüp tekrar kullanmak nasıl oldu? yemedi değil mi? normal zamanda olsa o çocuğu kazığa oturtur kızınızı da dayak manyağı yaparsınız. birbirimizi koparmayalım şimdi. Türkiye'deki insanların yüzde 90'ının mezhebi bu kadar geniş değil. genelde özgürlük alanı "aslan oğlum ne canlar yakmıştır helal olsun" dan öteye gitmez.
    Sonuna kadar katılıyorum ..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    her toplumun " kımılerı kabul etmek ıstemesede" kendı kulturel gecmıslerı , normları , ahlak anlayısı vardır.Türk kültürü,Amerikan kültürü vs vs. Bir toplumda hiç reaksiyon gösterilmeyecek hareket başka bir toplumda çok ağır ve nagatif şekilde tepki çekebilir.Olaylar yorumlanırken bunu dikkate almamız gerekiyor.Sorun şu , hangi hareket hangi seviyeye kadar toplum içinde topluma açık alanlarda yapıldıgında tepki görmez ? Bazı yazılı olmayan kurallar vardır uygulanan.Icınde bulundugu kulture ait olan ve onla doğup büyüyen kişi bunları ister istemez öğrenir ve bilir.

Motorla gelen kişinin yaptığı hareket , tavrı kesin bir dille yazıyorum ÇOK YANLIŞ fakat genç arkadaşlara hiç eleştiri yok mu ?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her toplumun " kımılerı kabul etmek ıstemesede" kendı kulturel gecmıslerı , normları , ahlak anlayısı vardır.Türk kültürü,Amerikan kültürü vs vs. Bir toplumda hiç reaksiyon gösterilmeyecek hareket başka bir toplumda çok ağır ve nagatif şekilde tepki çekebilir.Olaylar yorumlanırken bunu dikkate almamız gerekiyor.Sorun şu , hangi hareket hangi seviyeye kadar toplum içinde topluma açık alanlarda yapıldıgında tepki görmez ? Bazı yazılı olmayan kurallar vardır toplum ıcınde uygulanan.Icınde bulundugu kulture ait olan ve onla doğup büyüyen kişi bunları ister istemez öğrenir ve bilir.

Motorla gelen kişinin yaptığı hareket , tavrı kesin bir dille yazıyorum ÇOK YANLIŞ fakat genç arkadaşlara hiç eleştiri yok mu ?
    Hacım.
    Bu olay kültürde var ama öylesi yok. Sokakta çiftlere laf atan, azarlayan adam cinsel açlığından mütevellit kuyruk acısı sebebiyle öyle şiddetli tepki gösteriyor. Göstermeyen, görmezden gelen de meşrebi geniş olduğu için değil kendi eşiyle arasındaki ilişkisi bakımından mutlu biri olduğu için.
    Yoksa bu uyarıyı yapan kişi son derece nazik ve kırmadan söyler. Sokakta ulu orta dondurma yalayan çocuğu azarlayıp ağlayarak evine yolluyormuyuz? Kenara çekip yanlışını açıklıyoruz. Aynı şey bu da.
    Ki o kız dondurma değil.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım.
    Bu olay kültürde var ama öylesi yok. Sokakta çiftlere laf atan, azarlayan adam cinsel açlığından mütevellit kuyruk acısı sebebiyle öyle şiddetli tepki gösteriyor. Göstermeyen, görmezden gelen de meşrebi geniş olduğu için değil kendi eşiyle arasındaki ilişkisi bakımından mutlu biri olduğu için.
    Yoksa bu uyarıyı yapan kişi son derece nazik ve kırmadan söyler. Sokakta ulu orta dondurma yalayan çocuğu azarlayıp ağlayarak evine yolluyormuyuz? Kenara çekip yanlışını açıklıyoruz. Aynı şey bu da.
    motorla gelen kişinin eğitimsiz duyarsız ve insanlık seviyesi açısından çoook aşağılarda olduğu aşikar. genç arkadaşlarımda biraz daha heyecanlarını kontrol etmelilerdi,topluma açık bir alanda olduklarını dikkate almalılardı.Ama gençlik adı üstünde onları biraz daha hoş görmek gerek , tatlı bir dille derdini anlatabilirdi o motordaki öküz.

bir de su cumlene katılmıyorum "Göstermeyen, görmezden gelen de meşrebi geniş olduğu için değil kendi eşiyle arasındaki ilişkisi bakımından mutlu biri olduğu için" . Bu durumu tamamen buna bağlamak ve tepki gösteren bu noktada ,gostermeyen deği gibi bir sınıflandırma yapmılmasınıda doğru bulmuyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her toplumun " kımılerı kabul etmek ıstemesede" kendı kulturel gecmıslerı , normları , ahlak anlayısı vardır.Türk kültürü,Amerikan kültürü vs vs. Bir toplumda hiç reaksiyon gösterilmeyecek hareket başka bir toplumda çok ağır ve nagatif şekilde tepki çekebilir.Olaylar yorumlanırken bunu dikkate almamız gerekiyor.Sorun şu , hangi hareket hangi seviyeye kadar toplum içinde topluma açık alanlarda yapıldıgında tepki görmez ? Bazı yazılı olmayan kurallar vardır uygulanan.Icınde bulundugu kulture ait olan ve onla doğup büyüyen kişi bunları ister istemez öğrenir ve bilir.

Genç arkadaşların kimseye maddi yada manevi zararı var mı?Yada kanuna aykırı bir durum var mı?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yazdim yazdim sildim , yazdim yazdim yine sildim..aksamin bi saatinde ne cocugu lan, o saate ac da tv lere bak bakalim hangisi daha zararli... aksam aksam insanlarin kalbini kiriyorsun p...nk cocuk ses cikarmiyor diye ustune gidiyor.. umarim bu barzolugu bir boksore denk gelirde kaskini ters giydirir kafasina..
    Mamba09, selsa ve oxus bunu beğendiler.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Iskenderunda olmasi beni ekstra uzmustur bir iskenderunlu olarak ote yandan da Terk-i diyar kararimda ne kadar hakli oldugumu bir kez daha kanitlar nitelikte.

Maalesef tarih kadar eski ve binlerce yillik farkli etnik kokenlerin ender olarak bir arada yasayabildigi mutlu oldugu bir cografyada iktidarin da destegini alarak bu ve bunun gibi mok kafali gerici taklacilar her gecen gun virus gibi cogalip iskenderun gibi aydin bir sehirde dahi at kosturabilir hale geldi.

Benim aklim almiyor,soranlara da anlatamiyorum.Cumhuriyet tarihinden bu yana toplumu sosyolojik anlamda bitirip ulke imajini bu kadar zedeleyen siyasi yapi hala nasil benimsenebilir. Hala nasil %50 ve uzeri destek alabilir.

Zemzem suyu icirilerek ebedi bir kis uykusuna ulkece yatmis gibiyiz,sogukta uykuda tatli geliyor sanirim,sonumuz aydin olur umarim.
    oxus ve rebirth bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç arkadaşların kimseye maddi yada manevi zararı var mı?Yada kanuna aykırı bir durum var mı?
    toplumsal kurallar neden var ? gelenek gorenek orf adet nasıl ve neye dayanarak olusuyor ? babalarımızın yanında ayak ayak ustune atmayız veya bayramda onların elini neden opuyoruz ? veya yaslılara neden saygı gosterırız ?

yukardakı orneklerım "hangı kanunda" yer alıyor yazılı olarak ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toplumsal kurallar neden var ? gelenek gorenek orf adet nasıl ve neye dayanarak olusuyor ? babalarımızın yanında ayak ayak ustune atmayız veya bayramda onların elini neden opuyoruz ? veya yaslılara neden saygı gosterırız ?
    Hiç kimse "sözde" toplumsal kurallara uymak zorunda değil.Uymayandan da kimse hesap soramaz.Bu tarz bir hak yok.Hesap sormaya kalkarsanız bu tacize girer.Günümüz toplumu tek sesli değil,çok farklı yaşam tarzları,kültürler,inanışlar var.Herkes birbirine saygı göstermek zorunda.Bugün bu çifleri rahatsız eden yarın Ramazan'da sigara içeni taciz eder.Hala sorumu cevaplamadınız bu çiftin kimseye maddi yada manevi zararı var mı?Varsa nedenleri ile açıklayın.

Bir kaç şey daha sorayım Örf nedir?Adet nedir?Gelenek nedir?Bütün örf,adet ve gelenekler yaralı mıdır?Mantıklı mıdır?Bütün hepsini yaşatmak gerekir mi?Yoksa bazılarını toplum yararına yok etmek gerekir mi?
    Son soru "namus" nedir?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse "sözde" toplumsal kurallara uymak zorunda değil.Uymayandan da kimse hesap soramaz.Bu tarz bir hak yok.Hesap sormaya kalkarsanız bu tacize girer.Günümüz toplumu tek sesli değil,çok farklı yaşam tarzları,kültürler,inanışlar var.Herkes birbirine saygı göstermek zorunda.Bugün bu çifleri rahatsız eden yarın Ramazan'da sigara içeni taciz eder.Hala sorumu cevaplamadınız bu çiftin kimseye maddi yada manevi zararı var mı?Varsa nedenleri ile açıklayın.

Bir kaç şey daha sorayım Örf nedir?Adet nedir?Gelenek nedir?Bütün örf,adet ve gelenekler yaralı mıdır?Mantıklı mıdır?Bütün hepsini yaşatmak gerekir mi?Yoksa bazılarını toplum yararına yok etmek gerekir mi?
    Son soru "namus" nedir?
    bir kere kavram kargaşası olmasın, motorla gelen kısının uslubu ve yaklasımı ÇOK YANLIŞ, fakat bundan rahatsızlık duyup hicap duyup onları uygun bir dille uyarabilir , topluma açık bir alan , ortak kullanım alanı , evlerimiz neden var , mahrem neden var.

ben kendi adıma topluma açık bir alanda ki burda yer bir "sokak veya meydan" kız arkadaşımı kucağıma alıp onla öpüşmeyi doğru bulmuyorum.En son kız arkaşdaşım Rus'du , onun için böyle şeyler çok normal olmasına rağmen İstanbul'da olduğumuz sürece dışarda hareketlerime çok dikkat ettim ,kaldıki son 4 yıldır londradaydım , defalarca moskovo'ya gittim ( ve birçok farklı başkente şehre kiev paris amsterdam barcelona milano athens ... ) vs. ıngiltere rusya bunu yaparsınız tepki verilme ihtimali SIFIR a yakındır fakat biz nerde yaşıyoruz Türkiye'de , bizim kültürümüzde Mahremiyet önemlidir,benim aileden aldığım terbiye bu sekilde. Namus meselesi değil , sadece toplumun ortak kullanım alanlarında hangi seviyeye kadar olan hareketlere musama gösterilecek.Benim için genc arkadaşların videodaki halleri "sokak" için biraz heyecanlı.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gene silinmiş bizim yorum ;D

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kere kavram kargaşası olmasın, motorla gelen kısının uslubu ve yaklasımı ÇOK YANLIŞ, fakat bundan rahatsızlık duyup hicap duyup onları uygun bir dille uyarabilir , topluma açık bir alan , ortak kullanım alanı , evlerimiz neden var , mahrem neden var.

ben kendi adıma topluma açık bir alanda ki burda yer bir "sokak veya meydan" kız arkadaşımı kucağıma alıp onla öpüşmeyi doğru bulmuyorum.En son kız arkaşdaşım Rus'du , onun için böyle şeyler çok normal olmasına rağmen İstanbul'da olduğumuz sürece dışarda hareketlerime çok dikkat ettim ,kaldıki son 4 yıldır londradaydım , defalarca moskovo'ya gittim ( ve birçok farklı başkente kiev paris amsterdam barcelona milano athens ... ) vs. ıngiltere rusya bunu yaparsınız tepki verilme ihtimali SIFIR a yakındır fakat biz nerde yaşıyoruz Türkiye'de , bizim kültürümüzde Mahremiyet önemlidir,benim aileden aldığım terbiye bu sekilde. Namus meselesi değil , sadece toplumun ortak kullanım alanlarında hangi seviyeye kadar olan hareketlere musama gösterilecek.Benim için genc arkadaşların videodaki halleri "sokak" için biraz heyecanlı.
    İnsanlar başkalarının hayatına karışma hakkı bulduğu zaman bunun sınırı yoktur.
    Bahsettiğiniz konuda ise sınır yasalar tarafından zaten belirlenmiştir.
    Videodaki çiftin yaptığını asla yapmam.
    bu kültürden değil, sevdiğim kişiye ve kendime olan saygımla alakalıdır. Kişi değersizse çok da problem etmediğim zamanlar olmuştu... Fakat doğru bulmasak da bu yine bizi ilgilendirir. Bizim kültürümüz böyle diyorsak 'eleştiriyorsak' yapabileceğümiz şey kültürümüze göre yaşamak olur. Bunu "dayatmak" yanlıştır, ve bu dayatmaların sonu yoktur.
    Şort giydi diye dövülen erkekler var, kadınara yönelen şiddet ve baskıyı zaten hepimiz biliyoruz

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Daha kendini birey olarak tanımlayamayan bir toplulukta çok zor bireyin hep bir yere bağı var kendi ayakları üzerinde durma bireysel karar verebilme özğürlüğü dahi yok....
    bu uzar gider.
    Bugün sokakta karışma hakkını alan yarın evinin içinede karışır,çünkü ona dayıtılanı dayatmak ister.

Yüzü hür dünya'ya dönük bir balka ülkesi iken, gittikçe içine kapanan ortadoğu ülkesi olduk maalesef.
    rebirth bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Yaklaşımı ve uslubu çok kötü lakin uyarmakla yanlış yaptığını düşünmüyorum. Kadının eşi filan olduğunu sanmıyorum kim gece gece eşini oraya getirip onu yapar? Eşi dahi olsa, evlilik cüzdanı bu şekilde davranmaya hak kazandırmıyor ayrıca. Otel mi bulur, ev mi tutar o zaman naparsa yapsın evliliği, bekarlığı bize dert değil ama o manzara, sokak ortasında hoş değil.

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Böyle şerefsizin müsait bir taraflarına motorun egzozunu sokucaksın ondan sonra bak bakalım milletin kız arkadaşıyla ,eşiyle yaptıklarına karışabiliyor mu adamına denk gelmemiş yoksa onun g*tüne motorunu sokarlardı.Bide burası Türkiye napıyon burda kalk lan diyor şerefsiz ,galiba burayı gelişmemiş arap ülkeleriyle karıştırıyor burası medeni bir ülke isteyen sevgilisiyle isteyen eşi ile ister öpüşür ister gezer tozar.Biz böylelerinin kafasını ezmedikçe bunlar çoğalıcak böyle şerefsizlere fırsat vermeden gördüğümüz yerde kafasını ezmeliyiz biz bu şerefsizlere karşı sustukça bunlar dahada cesaretlenip milletin sevgilisine ,kızına karışıp ahkam kesicektir.Böyle insan kılıklı şerefsizleri hiçbir yerede barındırmayalım.
    rebirth bunu beğendi.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşımı ve uslubu çok kötü lakin uyarmakla yanlış yaptığını düşünmüyorum. Kadının eşi filan olduğunu sanmıyorum kim gece gece eşini oraya getirip onu yapar? Eşi dahi olsa, evlilik cüzdanı bu şekilde davranmaya hak kazandırmıyor ayrıca. Otel mi bulur, ev mi tutar o zaman naparsa yapsın evliliği, bekarlığı bize dert değil ama o manzara, sokak ortasında hoş değil.
    Bu hoş değillerin, ev-otel göstermelerin sonu yok. Kişisel görüşlerinizle insanları rencide edemezsiniz.
    https://onedio.com/haber/eminonu-nde...nceleri-393283

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hoş değillerin, ev-otel göstermelerin sonu yok. Kişisel görüşlerinizle insanları rencide edemezsiniz.
    https://onedio.com/haber/eminonu-nde...nceleri-393283
    Olayları bu şekilde bağlamanız anlamsız. Herşeyin bir sınırı var arkadaşım. Ben kocamla dısarda sarıldım veya el ele tutuştum dıye hiç kimse bön bön bakmadı, uyarmadı senelerdir. Bıkac kişi yaptı diye olayı oralara bağlamayın. Sokak ortasında kucagına oturtup öpüşmek ile sarılmak arasında çok fark var.
    Ben bişey demezdim ama rahatsızlık verici. İnsanoğlu hep fazlasını ister, işin sonu yok. Biyerde durmak lazım. Bunları halka açık yerde yaşamanın anlamı yok. Uyaran kişi uslub olarak ve yaklaşım olarak çok çok yanlış şekilde davranmış. Kadının önünde sevgilisinide rezil etmiş, rencide etmiş o konuda haklı demiyorum.
    Salurbey ve Sokollu bunu beğendiler.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    allahın dağdan inme hanzosu medeniyet görmemiş ki. Kişi yaptığı ile sorumludur. varsa duyduğun bir rahatsızlık polisi çağırırsın şikayetçi olusun ne o öyle dayı dayı hareketler. Bunlar içimizde yetişenler birde dışarıdan ithal getirilen milyonlar var, bakma şimdi üvey evlat muamelesi yapılıyor az palazlansın gelen milyon tane suriyeli ellerinde kırbaçlarla gezcekler yarın öbür gün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Olayları bu şekilde bağlamanız anlamsız. Herşeyin bir sınırı var arkadaşım. Ben kocamla dısarda sarıldım veya el ele tutuştum dıye hiç kimse bön bön bakmadı, uyarmadı senelerdir. Bıkac kişi yaptı diye olayı oralara bağlamayın. Sokak ortasında kucagına oturtup öpüşmek ile sarılmal arasında çok fark var. Ben bişey demezdim ama rahatsızlık verici. İnsanoğlu hep fazlasını ister, işin sonu yok. Biyerde durmak lazım. Bunları halka açık yerde yaşamanın anlamı yok. Uyaran kişi uslub olarak ve yaklaşım olarak çok çok yanlış şekilde davranmış. Kadının önünde sevgilisinide rezil etmiş, rencide etmiş o konuda haklı demiyorum.
    Güzel Türkiyemin öyle yerleri varki nişanlınla el ele bile gezemiyon ben o cehennem gibi yerlerden birinde 1 yl geçirdim. otobüs durağında nişanlımla el eleyim diye kadın başladı feryat yakmaya dinsizler imansızlar diye. Bir dahamı oralara kesinlikle gitmem.
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    I live my dream life.

Olayları bu şekilde bağlamanız anlamsız. Herşeyin bir sınırı var arkadaşım. Ben kocamla dısarda sarıldım veya el ele tutuştum dıye hiç kimse bön bön bakmadı, uyarmadı senelerdir. Bıkac kişi yaptı diye olayı oralara bağlamayın. Sokak ortasında kucagına oturtup öpüşmek ile sarılmak arasında çok fark var.
    Ben bişey demezdim ama rahatsızlık verici. İnsanoğlu hep fazlasını ister, işin sonu yok. Biyerde durmak lazım. Bunları halka açık yerde yaşamanın anlamı yok. Uyaran kişi uslub olarak ve yaklaşım olarak çok çok yanlış şekilde davranmış. Kadının önünde sevgilisinide rezil etmiş, rencide etmiş o konuda haklı demiyorum.
    Aksine iki olayın da birbirinden farkı yok. Cinselliği çağrıştırdığı için ayıp görülme başlığı altında ikisi de.
    Her şeyin bir sınırı var diyorsunuz ya; o kimine göre sarılmak, kimine göre el ele tutuşmak kimine göre öpüşmek. Bunu kim belirliyor? Yasalar.
    Ayrıca el ele yürüdüğünüz için kötü gözlerle seyredileceğiniz yerler de var. Kim haklı? Kimse değil, herkes kendine baksın

not: hoş yasalarımız harikaymış gibi, yasaları dayanak gösterdim ama yasalar da mantığın önünde engel olabiliyor
    antilop_skul bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)