Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yurtdışından motosiklet getirmek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    11 aylık "hort"umuz hayırlı olsun. Doğduğu günü dün gibi hatırlıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ithalatçı belgesi gerekli
    müstakil ev yaptırırken, Müteahhitlik Karnesi çıkarıldığı gibi

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Yazık vallahi yazık... Güney Amerika pazarında millet deli gibi ne güzel modellere binerken, bizler buralarda bize mecbur edilenlerle ve fiyatlarıyla sürünüyoruz.

http://hondaguillon.com.ar/

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bkz: arama butonuna inanmak

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Son kullanıcı bazı özel koşullar haricinde yurtdışından herhangibir motorlu taşıt getiremez. Tüketicinin yapacağı şey paşa paşa vergisini ödeyip yurtiçinden almaktır. Hangi özel koşullar diye sormayın yurtdışında ikamet edip Türkiye'ye kesin dönüş yapmanız gerekiyor gibi koşullar.
    TSE ydi gümrükçüydü bunlara da çok kafa yormayın. Birisi çıkmıştı ukala ukala mesajlar atıp ben biliyorum getirecem edecem falan dedi sonrası fıs.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    gidin gürcistan dan 2. el alın yarı fiyatına arabalarda bu şekilde motorlardada böylemidir bilmiyorum tek yapmanız gereken yılda bir gürcistana giriş yapıp 2-3 gün kalıp işlemleri halledip geri dönmek hesaplayınca yine karlı çıkıyorsunuz işlem yapmaya giderkende hem gezmiş hemde tatil yapmış olursunuz
    fedos bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidin gürcistan dan 2. el alın yarı fiyatına arabalarda bu şekilde motorlardada böylemidir bilmiyorum tek yapmanız gereken yılda bir gürcistana giriş yapıp 2-3 gün kalıp işlemleri halledip geri dönmek hesaplayınca yine karlı çıkıyorsunuz işlem yapmaya giderkende hem gezmiş hemde tatil yapmış olursunuz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim açmış lan bu konuyu diye girdim, ben açmışım

saka bir yana hala içimde cb300f aşkı yanıyor. bir gelse, bedenimi satar yine alırım onu. yok lan ağır oldu bu. şaka şaka bedenimi satmam ama ruhumu satabilirim.

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Emisyon problemiyse kastettiğiniz... Biliyorum.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bkz: arama butonuna inanmak

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Peki başka birşey sorim yurtdışından plakasız sıfır veya ikinci el arazi motoru getirmek istesek prosedür farklımı olacak çünkü plaka ruhsat çıkartma derdimiz yok sadece vergisini ödeyip geçirebilirmiyiz veya ikinci el bir cross motosikletin vergisi sıfırı ile aynımı olacak ?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı ahmetyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki başka birşey sorim yurtdışından plakasız sıfır veya ikinci el arazi motoru getirmek istesek prosedür farklımı olacak çünkü plaka ruhsat çıkartma derdimiz yok sadece vergisini ödeyip geçirebilirmiyiz veya ikinci el bir cross motosikletin vergisi sıfırı ile aynımı olacak ?
    Motoru bilmem ama bir kaç ay önce başımdan geçeni anlatayım size. Yurtdışı bir siteden bir mont aldım. Kargo seçeneğinde sadece TNT vardı. Ben de DHL, UPS gibi en fazla %18 vergisini verir montu teslim alırım diye düşünmüştüm. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. TNT karayoluyla gelen kargolar direkt Halkalı Gümrük'e alınıyormuş. Halkalı Gümrük dediysem, yeni yeri Çatalca'da

Neyse, atladım motora montu almaya gittim. toplamda 8 saatlik mesai sonunda o vergi bu vergi ithalat-ihracat cart curt derken 200 euroluk monta 580 TL vergi çıkardılar. Hepsini ödedim. Tam gümrüm memurundan onayı alacağım, gümrük memuru dedi ki "İtkib çıktı". İçimden dedim herhalde küfrediyor. İtkib ne dedim. Tekstil ürünü yurda sokmak için ithalat kayıt belgem olmalıymış. Bunun için de firma olmam gerekiyormuş! Neyse, İtkb'i aradım durumu anlattım. Sözde şahış şirketiymişim gibi onayı verdiler de montu alabildim. Hala yanarım yanarım da 200 euroluk monta 580 TL vergi verdiğime yanarım. Geri yollasaydım hem vergi bana gelecekti, hem de mont elden gidecekti.

İşin özü, montun yurda girmesi için tekstil bla bla uygunluk belgesi istenen ülkemizde, motor sokmak için ne istemezler diye düşünüyorum...

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Motosikletle ilgi değil ama motosiklet taşıma römorkuyla ilgili bir ithalatçı firma ile görüşmüştüm. Türkiye'ye ithal olarak getirilen her ürünün ilgili bakanlıkça onay belgesi alması gerektiği, bu işlemin uzun ve masraflı olduğu, o yüzden talep ve pazarlama stratejisi açısından karlı olmayınca talep edilen ürünü getirtemeyeceklerini, bireysel olarakta getirmenin ve kullanmanın neredeyse imkansız olduğunu anlattılar. Durum ruhsat alınması gereken motosiklet olunca sanırım mümkün gözükmüyor.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim açmış lan bu konuyu diye girdim, ben açmışım

saka bir yana hala içimde cb300f aşkı yanıyor. bir gelse, bedenimi satar yine alırım onu. yok lan ağır oldu bu. şaka şaka bedenimi satmam ama ruhumu satabilirim.
    isterseniz size en yakın honda bayisi ile gidip konuşun "Normalde getirilmeyen bir modelinizi sipariş etmek istiyorum, Fiyat verebilir misiniz?" dediğinizde size daha net bir cevap verebilirler aynı zamanda firmanın kendisi getireceği için daha az sıkıntı çıkar ama fiyat ne olur bilemem.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    olmayan nedir hocam açarmısın konuyu?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isterseniz size en yakın honda bayisi ile gidip konuşun "Normalde getirilmeyen bir modelinizi sipariş etmek istiyorum, Fiyat verebilir misiniz?" dediğinizde size daha net bir cevap verebilirler aynı zamanda firmanın kendisi getireceği için daha az sıkıntı çıkar ama fiyat ne olur bilemem.
    bi konuşayım bakayım. teşekkürler bilgi için.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ordan bir 899 reca ediyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)