Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

6 yıllık tecrübemle ss makine değiştirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Ülkemize 400cc ler geldi , acaba 400cc den mi devam etseniz. (Yalnız bunlar naked , touring tarzı kullanımı rahat motorlar )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    saolun hocam yorum için teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

yok kardeşim ss grubundan çıkmak istemiyorum .. yorum için saolun yinede

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse asil sorulmasi gerekeni sormamis: Yili xtiret trafikte kac km var su ana kadar?

Motosikleti
    saolun hocam siz tecrübeli kişiler olmasa burada dengesiz yorumlara maruz kalıcaz.. ileriye dönük inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

yorumun için teşekkürler cbr ci kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

amaç soruya cevap aramak değil tecrübeli abiler ve kardeşlermizden yorum almak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

yollarım kardeşim cehennem ateşinde pişmiş olur.. bi ağzınızı ayrı açında .. şuraya bi bari şunu yazmadan fikir değiştirebileceğiniz yorum yazımn şunu yazmayın .. madem ölmemi bekliyon güzel kardeşim neden bu şekilde sorabilir miyim.. motorcu motorcuya yardımcı olur köstek değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

güzel kardeşim ihtimallere kulak vermek gerek sadece bunu yazıyorum.. olumsuzu kafadan silip motorcu motorcuya köstek değil destek olmalı ama bu şekilde değil.. ben görüşüme saygı duyunda demiyorum .. ayrıca 6 yıl garsonluk yapan kişi müdür olamaz o kişi o otelin sahibi bu kafanızı kafi miktarda kurcalar umarıjm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

hocam yorumun için tşkkrler de makinayı büyütmeye gerek yok neden yok tabiki milim gaz herşeyi değiştirebilir o yöndne değil elimizdeki roket değil ve hava artistlik uzağımda dursun aman diyim.. makina benimdir benim elimdedir kimsenin nazarıda değmesin sesinide duymasın düşüncem o yönde emin oalbilirsin..

Motosikleti
    hocam bilmiyorum tecrcğbeniz kaçyıllık 1300cc lik makina kullanıyo görünüyosunuz fakat size diyeceğim tek şey şudur.. 1. ihtimallere KUALK VERİN.. 2. OLUMSUZU KAFADAN SİLMEZSENİ ATTIĞINIZ HER ADIM DÜNAYFDAKİ BİR OT GÖREVİNİZDİR..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125R ile CBR600RR arasındaki ilişki bana kalırsa sadece isim benzerliği.
    GÜZEL KARDEŞİM TABİ Kİ ÖYLE BAK O KONUYA GİRMEK SİTERSEN BEN SANA ŞUNU DİYİM CBR125 İLE CBR125 ARASINDA DAĞ KONUSUNU AÇMAYA GEREK YOK ARASINDAKİ FARKI ANLATMAYA ÖMÜR YETMEZ.. İÇMEDİM KAFAM YERİNDE GENELDE BU TÜR SORULAR AKLA GELİR O YÜZDEN YAZIYORUM ANLAMANIZ İÇİN FELSEFİ DÜŞÜNMENİZ GEREK YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER YİNEDE KAZASIZ BELASIZ..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yaziyo anlamiyorum ki ben
    pea ve Archidraw bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaziyo anlamiyorum ki ben
    hocam anlamadığınız konu nedir buradayım

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Bak güzel kardeşim belki de abim sindir bilemiyorum 23 yaşındayım 3 adet 600 cc ss kullandım arkadaşımda 2014 cbr125r var o motor ss değil bu konuda bi anlaşalım niyetini az çok anladığımı düşünerek cevap yazıyorum bütçen nedir önce onu bi söyle onun dışında 125 lik motorda kullandığın ekipmanların yeterli olmayacak ve son olarak da 600 diyorsan fazladan bi 1000 lira at tahmini söylüyorum powercommander ile gücü sınırla bir süre madem hem 600 kalibina alışmış olursun hem ses olur yavaş yavaş arttirsin

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Ciddi cevap veriyorum net bir şekilde binemezsin. Şansa hiç kaza yapmazsan bile hiç bir zaman o çevrendeki iyi süren arkadaşlarına özellikle virajlarda yetisemiyeceksin. Ha benim yarışla kapismayla işim yok de de tüm forum dalgamizi geçelim. yarış motorunu arazide kullanmayacaksan eger

Birde 6 senedir 125 cc demişsin de istersen 125 cc de 500 milyon km yap. Bu işi şuna benzetebiliriz.

Ilkokul 1.sınıfta 6 sene okuyup diğer sınıfları atlayıp birden 6. Sınıfa geçilmez demi? Önce diğer sınıfları da görmeli ve ogrenmelisin.
    Çünkü tıpkı okulda 1.sınıf la 6. Sınıf ta gördüğün dersler ne kadar farklı ise senin dediğin 2 motor arasındaki fark da o kadar uçuk ve net.
    Haydi Saygılarla.
    tcourb bunu beğendi.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    birinde gazı azıcık açınca 30 40 görüyosun, birinde 70 80 hatta tekere kalkmalar falan
    çok dikkatli, çok aktif, bilinçli ve hakim olmazsan çok canın yanabilir. şimdiden başarılar.
    BarisBurak bunu beğendi.

kendini biliyorsan sorun yoktur bilinçli kullan 1200 cc al
    BarisBurak bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    rc 390 al?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Çok bilgim yok ss konusunda, bilgi sahibi arkadaşlara soruyorum. Konu sahibi arkadaşla 250cc konusunda anlaşamıyor ikna edemiyorsak eğer, cbr500r önermek 600'e göre nispeten daha insaflı olmaz mı?

Motosikleti
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi cevap veriyorum net bir şekilde binemezsin. Şansa hiç kaza yapmazsan bile hiç bir zaman o çevrendeki iyi süren arkadaşlarına özellikle virajlarda yetisemiyeceksin. Ha benim yarışla kapismayla işim yok de de tüm forum dalgamizi geçelim. yarış motorunu arazide kullanmayacaksan eger

Birde 6 senedir 125 cc demişsin de istersen 125 cc de 500 milyon km yap. Bu işi şuna benzetebiliriz.

Ilkokul 1.sınıfta 6 sene okuyup diğer sınıfları atlayıp birden 6. Sınıfa geçilmez demi? Önce diğer sınıfları da görmeli ve ogrenmelisin.
    Çünkü tıpkı okulda 1.sınıf la 6. Sınıf ta gördüğün dersler ne kadar farklı ise senin dediğin 2 motor arasındaki fark da o kadar uçuk ve net.
    Haydi Saygılarla.

yorumun için tşkkürler kardeşim.. bence anlattığın ve açıklama yapmaya çalıştığın konuda batmışsın .. eğitim konusunda atlama olabilir IQ ya göre her insanın aklı zihni bir olmadığı için tabi anlarsan.. keşke bu şekilde köstek değilde olabildiğiniz kadar doğru yolda destek olsanız motorcu kardeşlerimize.. bende saygılarımla kazasız belasız.. bu arada özgüven ve dikkat olduktan sonra cc den cc ye atlanabilir.. SS konusundada anlaştığımızı sanıyordum en az 4 silindir veya 1000cc makina olmadan ss olmaz demiştim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini biliyorsan sorun yoktur bilinçli kullan 1200 cc al
    kardeşim yemin ediyorum köstek olan arkadaşlara inat forumdaki en güzel yorumu yapmışsın.. işte bnim bakış açım bu bilinçli ve dikkatli olduktan sonra 125cc den 600 cc ye geçiş çok abartılmamalı yani.. keşke herkes köstek oalcağına düzgün ve yeterli açıklayıcı şekilde destek olabilse siz gibi teşekkürler kardeşim kazasız belasız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bilgim yok ss konusunda, bilgi sahibi arkadaşlara soruyorum. Konu sahibi arkadaşla 250cc konusunda anlaşamıyor ikna edemiyorsak eğer, cbr500r önermek 600'e göre nispeten daha insaflı olmaz mı?
    GÜZEL KARDEŞİM YORUMUN İÇİN TEŞEKKÜRLER.. 500R I FİYAT YÖNDEN OLSUN PERFORMANS YÖNDEN OLSUN GEREKSİZ YAPMIŞ SANKİ HONDA .. 300 CC MAKİNAIN GİTTİĞİ KADAR GİTMİYO

Motosikleti
    Honda CBR650F
    Cbr650f al, çok rahat binersin bence

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Selamlar,

Yorumumu ipleyeceğinizi varsayarak yazıyorum. Öncelikle şu özgüveniniz için tebrik ederim bende yaklaşık 5-6 senedir motosiklete biniyorum ve sizin gibi cesaretli olamıyorum. Evet büyük motorlara sağdan soldan olsa'da binip bir tur atmışlığım var ( mt07 - gsr600 - zx636 ) gibi makineler bunlar. Ama 15 beygir gibi bir makineden 600rr'a geçmek demek kefene bir kolunuzu sokup diğeri için'de hazırlık yapmak gibi bir şeydir. 600rr kaç beygir bilmiyorum ama, çok beygir... Nacizane tavsiyem r25 gibi , ktm rc390 gibi makinelere bakmanız. Bende çok bilgili sayılmam ama 6 yıllık tecrübe sonunda bu makinalar'da zorluk çekeceğinizi sanmıyorum ve 600cc ye geçiş döneminde bence en ideal makineler bunlar olmalı. Naked seviyorsanız bajaj'ın dominarı var mesela ya da ne bileyim tnt250 var.. Enduro derseniz zaten bu senenin amiral gemisi olacak olan trk geldi.. Hayırlısı olsun hakkınız'da.. İnşallah pişman olacağınız bir şey yapmazsınız.

uzun yol yapan motorcularla konuşun, işi bilen hocalarla vs. denen şudur, motor sürerken yumuşak sürüş denen bir olay var,110-120 ile gidiyorsun diyelim, hep bu hızda gidersin, millet bir basar 200 hoop fren 60, hadi yine bas hooop, sen stabil 110 la gelir geçersin, uzun yolda böyle acaip işler yapılmaz,hocalarda bunu anlatır, güvenli sürüşün olaylarından biride budur, basmak değil olay, olay güvenli ve sürekli sorunsuz yumuşak gitmekte...

şu ss olayınada gıcık oluyorum aslında, bu motorların adı üstünde zaten, pistte yarış motorudur bunlar, bunların piyasa her önüne gelene satılması, karayolunda kullanılması hele hele trafikte kullanılması yasak olmalı, gayeleri yapılış amaçları başka çünki, bakma aşırı talep gelince firmalarında işine gelmesi sektör oluşması sebebiyle satışları sınırlanmadı, bana kalsa bu yarış motorlarını sattırmam bile, karayolunda cruiser enduro gibi aletlerle kesinlikle kurallara uyarak motora izin verilmeli ama dünya böyle değil ne yazıkki, o yüzden basanda kamyonun arkasına çakılıp kazınanda olacak motorun çarpıp öldürdüğüde....

bilinçli olalım arkadaşlar, basmayın şu aletlerle, yarışmı yapacaksın git piste bas, pist yokmu boş alan bul bas, odamı yok, o zaman o motoru alma bu sevdayı unut, basma sevdasını yani.... neyse anladınız siz sıkıntımı, aman dikkat edin ve kurallara uyun arkadaşlar, sonu ölmek-öldürmek ve ömür boyu sakat kalmak yada bırakmak olan bir iş bu, aman diyim...

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    çare 500R

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıldızlı bir otelde 6 yıl garsonluk yapıp 7. yılında otel müdürlüğüne terfi edeni gördün mü hiç? bahsi geçen kişi mutlaka arada bulunan hiyerarşik düzendeki departmanlar da görev almalı ki müdürlüğe geçtiğinde tökezlemesin.
    olaya bir de bu açıdan bak.
    niyet illaki 600cc ise araya mutlaka xj6, cb600f gibi 70-80bg bandında bir makina sıkıştırmalı. 600rr gibi 120bg bir makina senin için çok uç olur bu geçişte.
    guzel bir ornek olmus lakin bizim ulkemizde boyle ornekler de var
    not: turizm otelcilik mezunuyum ve turizmde calisiyorum yillardir. mesela emlakci birinin bodoslama otele mudur oldugunu biliyorum.
    BarisBurak bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Yorumumu ipleyeceğinizi varsayarak yazıyorum. Öncelikle şu özgüveniniz için tebrik ederim bende yaklaşık 5-6 senedir motosiklete biniyorum ve sizin gibi cesaretli olamıyorum. Evet büyük motorlara sağdan soldan olsa'da binip bir tur atmışlığım var ( mt07 - gsr600 - zx636 ) gibi makineler bunlar. Ama 15 beygir gibi bir makineden 600rr'a geçmek demek kefene bir kolunuzu sokup diğeri için'de hazırlık yapmak gibi bir şeydir. 600rr kaç beygir bilmiyorum ama, çok beygir... Nacizane tavsiyem r25 gibi , ktm rc390 gibi makinelere bakmanız. Bende çok bilgili sayılmam ama 6 yıllık tecrübe sonunda bu makinalar'da zorluk çekeceğinizi sanmıyorum ve 600cc ye geçiş döneminde bence en ideal makineler bunlar olmalı. Naked seviyorsanız bajaj'ın dominarı var mesela ya da ne bileyim tnt250 var.. Enduro derseniz zaten bu senenin amiral gemisi olacak olan trk geldi.. Hayırlısı olsun hakkınız'da.. İnşallah pişman olacağınız bir şey yapmazsınız.

yourumun için teşekkürler kardeşim.. iplemek ne demektir estafirullah bu tr şeyleri duymak için başlık açıyoruz.. tekrar teşekkür ederim köstek değil destek oalbildiğinizce olduüğunuz için.. kazasız belasız inşallah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol yapan motorcularla konuşun, işi bilen hocalarla vs. denen şudur, motor sürerken yumuşak sürüş denen bir olay var,110-120 ile gidiyorsun diyelim, hep bu hızda gidersin, millet bir basar 200 hoop fren 60, hadi yine bas hooop, sen stabil 110 la gelir geçersin, uzun yolda böyle acaip işler yapılmaz,hocalarda bunu anlatır, güvenli sürüşün olaylarından biride budur, basmak değil olay, olay güvenli ve sürekli sorunsuz yumuşak gitmekte...

şu ss olayınada gıcık oluyorum aslında, bu motorların adı üstünde zaten, pistte yarış motorudur bunlar, bunların piyasa her önüne gelene satılması, karayolunda kullanılması hele hele trafikte kullanılması yasak olmalı, gayeleri yapılış amaçları başka çünki, bakma aşırı talep gelince firmalarında işine gelmesi sektör oluşması sebebiyle satışları sınırlanmadı, bana kalsa bu yarış motorlarını sattırmam bile, karayolunda cruiser enduro gibi aletlerle kesinlikle kurallara uyarak motora izin verilmeli ama dünya böyle değil ne yazıkki, o yüzden basanda kamyonun arkasına çakılıp kazınanda olacak motorun çarpıp öldürdüğüde....

bilinçli olalım arkadaşlar, basmayın şu aletlerle, yarışmı yapacaksın git piste bas, pist yokmu boş alan bul bas, odamı yok, o zaman o motoru alma bu sevdayı unut, basma sevdasını yani.... neyse anladınız siz sıkıntımı, aman dikkat edin ve kurallara uyun arkadaşlar, sonu ölmek-öldürmek ve ömür boyu sakat kalmak yada bırakmak olan bir iş bu, aman diyim...

güzel kardeşim tşkler yorum içinde gözünü seveyim şu şomağzınızı açmadan yorum yapın hele ya ben o artislik olsun veya basam gidem diyenlerden gdeğilim ne kadar desemde şüphenize yenik düşersiniz ama bilinçli kullanıcı olduğuma eminim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çare 500R
    yok kardeşim öyle düşünmüyorum gerekszi makina bence 250cc den 600e geçiş yapılrı rahatlıkla.. 500cc nedne yaptı honda amcalar bilmiyorum vallahi250 cc makinadan tek farkı ismi..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)