Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Bajaj ın ayıplı mal konusundaki ilgisiz tavrı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Sizlerin genelde söylediklerine bakılırsa, aslında motor iyi ama servislerinde iş yok. Bazı arkadaşlar beğendikleri servislerin olduğundan da bahsetmiş. O zaman benim çıkardığım sonuç şu; bajaj almadan motoru kullanacağımız şehirdeki servisleri araştırmak 😀 varsa Bursa'da iyi Bajaj servisi bilen söylesin, yoksa almaktan vazgeçiyorum 😀

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlerin genelde söylediklerine bakılırsa, aslında motor iyi ama servislerinde iş yok. Bazı arkadaşlar beğendikleri servislerin olduğundan da bahsetmiş. O zaman benim çıkardığım sonuç şu; bajaj almadan motoru kullanacağımız şehirdeki servisleri araştırmak �� varsa Bursa'da iyi Bajaj servisi bilen söylesin, yoksa almaktan vazgeçiyorum ��
    şukla motocross var panayırda, işlerinde iyilerdir.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu itiraf gibi olmuş Kuralkan bunu kullanır, rodaj dahilinde verilen km aralıklarını kullanmak yükümlülüktür. Aksi Garanti dışı durumları yaratır ve Kuralkan bu konuda geri adım atmaz.
    KURALKAN bunu kullanamaz.Nedenmi? 2 sayfa önce Ekrem Bey'in servislerimizle ilgili şikayet olduğunu farkındayız diye itirafda bulunmasıdır.Ayrıca Ekrem Bey'in samimiyetinden şüphem yok.Ama ne bu konuyla ilgili değişim yapalım dememesi garibime gitti.Laf hep dolandı durdu ama arkadaşın hakkı olan ürün değişimi olayına girmedi hiç Ekrem Bey.Deseki arkadaşlar beni aşıyor o olay anlayabilirim.Ama hep başka açıklamalar servise yönlendirmeler falan yakıştıramadım kendisine.Birde şuna dikkat ettim ne zaman Bajaj'la alakalı bir sorun yazılsa mutlaka bazı arkadaşlar Bajaj'ı değilde Ekrem Bey'i savunmaya çalışıyor.İlginç?
    Başım gelen 2 olay.İkiside Sony ile alakalı.Sektör farklı ama durum aynı.Sony'den aldığım telefonu 20 ay boyunca kullandım.20 ay sonra arıza yaptı servise gönderdim tamir oldu sonrasında yine aynı arızayı yaptı ve bu olay 90 gün içinde 3 kez tekrarladı.Sonuç şu garantinin dolmasına 1 ay kala firma bana ya bu telefonun yeni modelini verelim yada aldığınız ücreti iade edelim dedi hemde ben talep etmeden.Ben de paramı geri aldım olay bitti.İkincisi yine sony telefon aldım 6. ayımda arıza yaptı.Kendi kendine kapandı ve açılmadı daha telefon servise gönderdim.2 haftaya yakın bekledim.Sonrasında bana anakartın yanmış olduğunu ve yerine yeni ürün göndereceklerini söylediler.Yeni telefonum geldi kullandım.Olması gerekenler budur.Şimdi bu arkadaş 0 motor alacak 3 kez krank değişicek daha 9000 km deki motor ve firma o motoru değiştirmemek için 40 takla atacak.Kusura bakmayın ama değil tüketici mahkemesi bildiğim bir avukata verir sadece motor değiştirme değil maddi manevi de dava açarım.Afedersiniz ben hayvan gibi çalışıcam para kazanmak için,o kazandığım helal parayla senin motoruna eşşek yüküyle para ödeyeceğim sen benim alın terimle emeğimle dalga geçeceksin.Yok öyle bir dünya.Kimse kusura bakmasın.Benim param,emeğim,alınterim onların motorundan daha değerli.Kimseye gökten para yağmıyor...
    Herşeyin hayırlısı...

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyv sağolasın

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Ben de servisten memnunum

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One

Motorlar iyide servisler kötüyse neden bu manzara var diye geldi aklıma.. Yoksa motorlarda mı kötü derseniz?
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu resmi kaç kere gördük.Baksana amortisörler bile eğilmiş.Böyle bir kazada jant kırılması normal gibi.Tıpkı bununda normal olduğu gibi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seko, pek çok konuda yorumlarına ve görüşlerine katıldım. Bu konu hariç. Eğer bir motorlu araçta (motosiklet, araba, vs.) devir kesici varsa ne yaparsanız yapın isteyerek motor bloğuna zarar verilemez. Bunun tek istisnası kesicinin devreye girdiği devirde (redline) alt vitese almak olabilir. Bu durumda da motordan önce şanzumanın iflas etme ihtimali daha yüksektir.

Şanzuman için kullanıcı hatası tabiri kabul görebilir. Ancak motor krankının değişimi pek de kullanıcı hatasına girmez. Rodaj kurallarına uymamanın motor ömrünü kısaltabileceğini kabul ediyorum. Ancak bu ömür bir iki bin kilometre olamaz.

Saygılarımla.
    Devir kesici varsa haklısın, zaten onun amacı motoru korumaktır. Ben devir kesici olmadığını varsayarak yazdım ancak rodaj konusu her durumda önemlidir. Rodaj döneminde motor sıkışıkken yapılacak yüklenmenin sonucu önceden tahmin edilemez. Normalde hiçbir sorun yaratmayacak kılcal bir çatlak rodajda motoru kırabilir. Tabi bu yaşanan sorunda üç defa krank değişiyor. Hadi birinde gerçekten üretim kaynaklı veya malzeme kaynaklı bir sorun vardı ama diğer ikisinde ne vardı onu sormak gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şukla Motor zaten eskiden beri Suzuki, Arctic Cat, Yamaha servisiydi. O yüzden Bajaj'a bakmak onlar için çok kolay...

Motosikleti
    olacak
    Doğru söylüyorsun teknik olarak olmaması lazım ama olabilecek bir fabrika hatasının çok daha hızlı ve kötü tecrübe ile çıkmasına sebep olur diye düşünüyorum.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır bir motorun değil 3 defa krank, bir vidası dahi değişse, kullanıcı motordan soğur. 3 defa krank değişmek ne demek yahu. Resmen ayıplı mal. Bunu okuyan bir yetkili varsa söylüyorum: bu arkadaşın motorunu derhal ya sıfırı ile değiştirin; ya da ücretini iade edip, malınızı geriye alın.

Vallahi ben okurken içim daraldı, yüreğim şişti. Arkadaşıma büyük sabırlar diliyorum..
    Hokahey arkadaşıma katılıyorum , bu durumda bir kez daha arıza vermesi halinde aşağıda belirtmiş olduğum kanun işler ;

Madde 14 - Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

a) (Değişik bent: 24/04/2011 - 27914 S. R.G. Yön./8. md.) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

c) Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,

durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ytimg.com/vi/KtanY8b9blQ/maxresdefault.jpg

Motorlar iyide servisler kötüyse neden bu manzara var diye geldi aklıma.. Yoksa motorlarda mı kötü derseniz?
    Bir ara jant kırmış bmw fotoğrafları gezerdi piyasada. Bu işin bir fiziği var. Amortisör borularını yamultacak şiddetle yapılan bir kazada jantın kırılma riski her motor için vardır. Siz zannediyorsunuz ki bir tek pulsarda oluyor. Ben mondiale bindim, kesinlikle daha kaliteli değildi jantı, ama hiç konuşulmuyordu. Sebep ise motorun büyük bir pazar payının olmamasıydı. Yolda giderken kol çıkartan 10 bin km'de KTM'ler de okuduk biz bu forumda, kranktan yağ boşaltan CBR'lerde. Krank kesen Hyolarda okuduk, yağlama yapmadığı için motor yiyen R25'de. Sonuçta tamamı insan yapımıdır ve insan yapımı olan her şey hata riskine maruzdur. Bak bu gün iş yerinde 48 saati tamamladım uykusuz, saat 13 dolaylarında her gün kullandığım dümdüz yolda hemde yol boşken şarampole gidiyordum şirketin aracıyla. İnsanız çünkü, dalıyoruz, yoruluyoruz, moralimiz bozuluyor, yanlış hesaplıyoruz vs. Velhasıl hiçbir marka bütünüyle kusursuz değildir. Buradaki sıkıntı ne biliyor musun? Yukarda bahsedilen sıkıntılarda marka malının arkasında duruyorsa (mesela yamaha yağ pompası değiştiriyor bir çok motorda servise çağırıldı, yani kusuru kabul ediyor) sorun yok demektir. Ama bir malda hata var ve kullanıcılar kendi çözümünü kendileri bulmaya çalışıyorsa işte problem orada başlıyor. Biz burada Ekrem abinin bunun önüne geçmesini istiyoruz. Yoksa ben biniyorum, kolay memnun olan bir kişiliğimde yoktur. 2 yılda bir iş değiştiririm oradan pay biç, servisler harici şikayetim yok.
    jimi_hendrix ve newmoto76 bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    kuralkan kanuni yani bajaj da getiriyor ama bakin servisler birsey yapamaz kuralkan aliyorsa servisler yollar ama gelgelim kanuni mondial xyz ithalat motor firmalarinin tamircileri bisikletciden bozma ve turkce konusamazlar cogu
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Kaynağın doğruluğundan emin değilim ama bir fikir olsun diye buraya not aldım.
    Bajaj & Kuralkan Akrabalığı.
    Ağabeyler Anlatıyor kitaplarının yazarı Ömer Özcan,*vefatının 42. yılı münasebetiyle Risale-i Nur hizmetlerinde büyük emeği geçen Hamid Kuralkan’ın hayatını Risale Haber okuyucuları için paylaştı.Hamid Kuralkan Vanlıdır. 1 Aralık 1925 tarihinde Van’da dünyaya gelmiştir. Atalarının kökeni Hindistan’ın Lahor şehrine dayanır; Rufai Tarikatına mensup Hindistan göçmenidirler. Bugün Pakistan’ın ikinci büyük şehri olan Lahor’dan 300 sene önce üç derviş Anadolu’ya doğru hicrete başlarlar. Hindî Baba Van’a, Terzi Baba Erzincan’a, Habib Baba da Erzurum’a yerleşir. Van’ı tercih eden Hindî Baba Hamid Kuralkan’ın büyük büyük dedesidir.İki asır sonra Birinci Cihan Harbinin depremiyle sarsılan dünyada yepyeni arayışlar başlar... Yepyeni dengeler kurulmuştur yeryüzünde... Asırlardan beri gelen tarikat geleneği de hakikat mesleğine inkılap etmek üzeredir... Fıtrat ve şartlar bunu zorlamaktadır… Van şehrinde büyük Dede Şeyh Hamid, basiretiyle bunu görmüş ve sevk-i İlâhi ile ahfadını, görmediği, ama hissettiği hakikat mesleği olan Risale-i Nur cereyanına hazırlamıştır. Yıllar sonra tohumlar yeşermiş ve Van’da, Kalesi kadar muhkem, Kuralkan Hanedanı çıkmıştır…Kaynak: Hamid Kuralkan’ı rahmetle anıyoruz.
    Devamı ahanda burada...

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Hahahah enteresaann :D

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Forumda motor bloğu çatlayan KTM 'de mevcut o zaman KTM'de alınmaz. Şu kırık cant fotosundan gına geldi

Motosikleti
    -
    markada , burdaki temsilciside , bayileride bana itici ve paramı hak etmediğini düsüşündüğüm firma, bajaj
    dyavol-77 ve BIYIKLI bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markada , burdaki temsilciside , bayileride bana itici ve paramı hak etmediğini düsüşündüğüm firma, bajaj
    Forumda her gün yeni bir sıkıntı paylaşılıyor, dışarıda kim bilir ne gibi sorunlar var buraya yansımayan.
    The Power of The Dreams.

Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda motor bloğu çatlayan KTM 'de mevcut o zaman KTM'de alınmaz. Şu kırık cant fotosundan gına geldi
    Burada mesele KTM de yada X markada sorun çıkmaması değil. KTM motor blogunda bir sorun çıkıyorsa önce menşeine bakınız Hindistanda üretilen Duke Serisi olabilir

Sorun şu bir üründe her 1000 motordan 2 sinde mekanik sorun çıkma oranı Japonda kaçtır , Çinlide kaçtır , Hintlide kaçtır? Japonda da Avrupalıdada sorun çıkıyor çıkmıyor değil ama marka malını geri çağırıyormu? düzeltiyormu? 1 sene sonra aynı arızayı sorunu tekrarlıyormu asıl mesele bu..

Kuralkan her sattığı ürünün çok çok iyi olduğunu söyleyip duruyor. Bence hata burada. Hintli otomobil alırmısın kardeşim? Almazsın çünkü kalitesine güvenmezsin. Çinli alırmısın yine almazsın çünkü hintli ve çinli üreticiye güvenmesin. NE zamana kadar? Kaliteli bir ürün yaptıklarına ikna olana kadar ..

O zaman soru şu Bajaj forumda belirtilen arıza vs. şikayetleri ile güvenilir ve kaliteli olduğu izlenimini veriyor mu? Buna evet diyen gider alır motoru .. Ama ne servisleri nede motor pek o havayı veremiyor. 10 motordan 3 ü 5 i sorunsuz 50 bin km bile yapsa kalanı sorunluysa o motor tüketici gözünde kaliteli değildir..

Bajaj 3 yıldır burada.. Türkiye pazarındaki kalite beklentisini maalesef karşılayamamıştır. Hintliler çinlilerde 1 gömlek üstün sözününde hikaye olduğu ortaya çıkmıştır. Çinlilerin son ürettikleri motosikletlerin Hintlilerden daha iyi olduğunu düşünüyorum..

Ama en büyük sıkıntı hemen hemen her Bajaj müşterisinin AKÜ sorunundan bahsetmesine rahmen doğru düzgün bir akünün Kuralkan tarafından müşterilerine layuk görülmeyişidir. Bundan daha net ne olabilir ?
    dyavol-77 ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markasını söylede bizde o 4x4 suvdan alalım her arızada yenileriz.Benim ahkam kestiğim falan yok Türkiye gerçeklerinden bahsettim sadece.Kaç kişi aracını değiştirmiş 3 arıza ile.Bırak aracı adamlar beyaz eşyayı telefonu bile değiştirmiyor.
    iki defa tüketici hakem heyeti marifetiyle ürünü iade ettim paramı geri aldım.
    muhabbeti demleyelim...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motoru gazlamayla krank'a zarar verilebileceğini düşünmüyorum. 2 kere motor söküp toplamış biriyim. Motor yağsız kalmadıkça krank zarar görmez nasıl gazlarsan gazla.
    mengü haklısın da bir parça belli kalite standartlarında üretilmezse nihayetinde arıza yapar.Bajaj ın da muhtemelen en az 2 krank tedarikçisi olsa birinden birinde üretim hatası olması normaldir ki parçanın üzerindeki tedarikçi koduna bakarsan arıza yapan parçaların aynı tedarikçi tarafından üretilmiş olma ihtimalini görürsün.Bunu bajaj için söylemiyorum ,daha fazla 4 tekerlileri takip ettiğimden nissan -bmw -suzuki ...gibi markalar buna benzer sıkıntılar çok yaşadılar araçlarında ve dolayısıyla çok defa tedarikçi değiştirdiler.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)