Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu da benim hikayem yaş:17

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Izmir de ybr alan arkadasin ( abinin ) hikayesini okuyunca bende kendi hikayemi yazayim dedim.

Bende küçüklükten beri motosiklet sevdasi vardi. 10 yasimdayken babamla beraber superbike 2003 oynadigimi hatirliyorum. Haftasonlari TV den motosiklet yarislar izlerdik. Bu böyle büyüdü gitti . Yaklasik 2 sene once (15 yasimdayken ) babam 0 km bi rx3 evo aldi. Onun artcisi ola ola motora hevesim daha bi artti ve kendimi boş zamanlarimda motorun üstüne oturup hayal kurarken buldum. 1 sene boyunca forumlardan ayrilmadim . Günlerim youtube dan motor videolari izlemekle geciyordu. Motosiklete baslayanlari dinliyor hem hevesleniyor hem de bilgileniyordum. Artik sıra motosiklet istedigimi babama soylemeye gelmisti.
    İlk zamanlar Babama soyledigimde cok net bir sekilde asla dedi . Nedenini sordum Sen evden cikinca gözüm arkada kalsin istemiyorum dedi. Hakliydi. O arkadasiyla geziye gidince ben gün boyu onu düşünüyordum ve ben babami boyle dusunuyorsam o beni daha cok dusunurdu. Bu bilincle israr etmedim . 1-2 ay hic motor konusu acilmadi ama ben hala cok istekliydim ve arastirmalarima devam ediyordum. Sonra yavas yavas konuyu tekrar actim ve ailecek konusmaya basladik. Babam benim cok ciddi oldugumu anladigi icin motorun tehlikelerinden felan bahsediyordu bense ona hak verip alacagim ekipmanlarin listesini bile sunmustum. Babam biraz yumusadi ama annem kesinlikle hayir diyordu. Anne yuregi tabi dayanamaz. Sira anneme gecmisti. Annemle motosiklet hakkinda konusuyordum o ise hep hayir diyordu. Ve birgun ben odamda oturuken annem girdi içeri " oglum cok istekli oldugunu biliyorum ama korkuyorum " diye konusmaya basladi. Bende ona bu ışte aceleci olmadigimi ve bilincli oldugumu ona anlattim. Sira ehliyete gelmisti. A1 ehliyet almak icin surucu kursuna kaydoldum. Bu arada babamin motorunu surerek ( bos pazar alanlarinda ) işi kaptim.

Sıra geldi motosiklet secimine
    Babam sordu ne almak istiyorsun diye bende ona fiyati senin icin uygun olursa cbr125 olmazsa ybr yada drift alabileceğimizi soyledim. Babamda cbr125 alalim dedi. Ben cok mutlu olmustum çünkü hayalim o motordu. Bigun okula dogru yürürken bi mavi r125 gördüm ve resmen asik oldum motora. O gunun aksaminda ise babama soyledim motor cok guzel felan diye. O da istersen ondan alalim dedi. Bense yok dedim ( km si dusuk motor alacaktik ve r125 cbr 125 e gore 1-2 milyar pahaliydi ) o da peki dedi.

Ben motoru mayis haziran gibi alacagiz zannederken meger babam martta r125 imi almis ve arkadasinin evin garajina koymus ( nisanda dogum gunumde vermek icin) ama sonra dayanamamis ve vermeye karar vermis.

Geldik o muhtesem güne

Ben arkadaslarimla disardaydim aksam olmustu ve cok fena bir yagmur vardi. Annem aradi eve gelmemi soyledi. 1-2 saat sonra gelirim dememe ragmen israr etti. Bende eve dogru yuruyordum. Bir de ne goreyim bizim sülale toplanmis beni bekliyor. Babam arabanin isiklarini motorun ustune tutmus gozuksun diye. Biraz daha yaklasinca mavişimi gordum ve oyle bir mutlu oldumki anlatamam. Kalbim küt küt atiyordu. Gozlerim dolmustu. Hemen annemle babama sarildim ve motoruma oturdum. Boyle bir heyecan hayatim boyunca yasamamistim. Birakip eve cikamadim . Gece uyuyamadim. Sabah erkeden cikip surmeye basladim ama ehliyetim yoktu bu yuzden evin onundeki pazar alaninda suruyordum.

Daha sonra ehliyetimi cebime koydum ve motora ilk sevdalandigimda gorusmeye basladigim bi motor grubuna girdim. Yakin mesafe gezilere gittik . tabi bi iki ufak kazamda oldu ama cok sukur ciddi birsey olmadi.

Demem o ki benim gibi kucuk yasta bu işe baslayanlarin hem acele etmemesi hem de herseyi ailesiyle tartismadan onlarla olgun bi sekilde konusarak yapmasi gerek. Okudugunuz icin tesekkur ederim . mobilden yazdigim icin imla hatalari olabilir kusura bakmayin.

mantila, ogzcngdk, Emron ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir aile hikayesi. Yalnız dikkat et,seni böyle seven bir aileyi üzecek her türlü davranıştan uzak dur, o gazı her açışında onları düşün, ona göre sür. Ekipman işine girmiyorum bile. Umarım bir gün sen de kendi oğluna aşılarsın bu sevdayı.
    Babana ve bıyıklara selam et.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir aile hikayesi. Yalnız dikkat et,seni böyle seven bir aileyi üzecek her türlü davranıştan uzak dur, o gazı her açışında onları düşün, ona göre sür. Ekipman işine girmiyorum bile. Umarım bir gün sen de kendi oğluna aşılarsın bu sevdayı.
    Babana ve bıyıklara selam et.
    Ve aleyküm selam Zaten bende elimden geldigince dikkatli kullaniyorum . Amacim babami motor aldigi icin pisman ettirmek degil aksine gurur duymasini saglamak .
    mombohunter bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kazasız belasız kardeşim r125 te en sevdiğim renk.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kardeşim r125 te en sevdiğim renk.
    Eyvallah. Benimde öyle.

Okuma yazma bilen gençleri okudukça gözleri yaşarıyor insanın. Yeni motor hayırlı olun.

Ehliyet ekipman motor tamam olduğuna, tecrübemiz de oluşmaya başladığına göre bir ileri sürüş eğitimi paket eğitimi (teori, kapalı alan ve yol; ART, OMM, ADARAT, Motto, vs.) ne güzel olur.

Ekipman eksiksiz gibi görünüyor. Ama genelde motosiklet çizmesi ve kulak tıkacı ihmal edilir. Onlar eksikse onları da tamamlatsak aileye daha güvenli olsak. Forumda aratırsan bir sürü "her şeyim tamdı bir tek çizmem yoktu, ayağım kırıldı. Sakın eksik ekipmanla sürmeyin." yazısı bolca bulursun. Gerçi "yok yea çizme de olsa ayağım kırılırdı" yazısı da gördüm ben ya neyse. Darbeyi çok çok daha az zararla atlatacağı kesin.

Motorun lastikleri üzerinde gelenler mi? Hani mesela 2014 model ise lastikler de 2014 tarihlidir. Onları değiştirmek zamanı belki gelmiştir.

Keyifli sürüşler.

PS: Motor sürerken düşmek, normal ve olması gereken bir şey değil. Düşe kalka öğrenmek 2017 yılında 17 yaşında bir gence layık görülecek bir yaklaşım değil. İleri sürüş paket eğitimi, özellikle de yol eğitimi, çok faydalı olur.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Böyle şeylerde sürpriz olayı çok güzel oluyor yaw.Habersizsin birde ne mutluluk ne mutluluk.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuma yazma bilen gençleri okudukça gözleri yaşarıyor insanın. Yeni motor hayırlı olun.

Ehliyet ekipman motor tamam olduğuna, tecrübemiz de oluşmaya başladığına göre bir ileri sürüş eğitimi paket eğitimi (teori, kapalı alan ve yol; ART, OMM, ADARAT, Motto, vs.) ne güzel olur.

Ekipman eksiksiz gibi görünüyor. Ama genelde motosiklet çizmesi ve kulak tıkacı ihmal edilir. Onlar eksikse onları da tamamlatsak aileye daha güvenli olsak. Forumda aratırsan bir sürü "her şeyim tamdı bir tek çizmem yoktu, ayağım kırıldı. Sakın eksik ekipmanla sürmeyin." yazısı bolca bulursun. Gerçi "yok yea çizme de olsa ayağım kırılırdı" yazısı da gördüm ben ya neyse. Darbeyi çok çok daha az zararla atlatacağı kesin.

Motorun lastikleri üzerinde gelenler mi? Hani mesela 2014 model ise lastikler de 2014 tarihlidir. Onları değiştirmek zamanı belki gelmiştir.

Keyifli sürüşler.

PS: Motor sürerken düşmek, normal ve olması gereken bir şey değil. Düşe kalka öğrenmek 2017 yılında 17 yaşında bir gence layık görülecek bir yaklaşım değil. İleri sürüş paket eğitimi, özellikle de yol eğitimi, çok faydalı olur.
    Hocam cok haklisinda bulundugum şehirde ileri sürüş eğitimi verilmiyor. Bu sene universiteye gidince almayi düşünüyorum ama. Motosiklet botunu yeni aldim ondan fotograflarda yok ( dedigin konulari gorup aldim ) lastiklerde michelin pilot sporty

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle şeylerde sürpriz olayı çok güzel oluyor yaw.Habersizsin birde ne mutluluk ne mutluluk.
    Aynen oyle ileride alacagim hicbir motor bana bu mutlulugu yasatamiycak.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Aferin sana delikanlı, düşüncelerini ne güzel ifade etmişsin. Allah anana babana bağışlasın seni.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin sana delikanlı, düşüncelerini ne güzel ifade etmişsin. Allah anana babana bağışlasın seni.
    Eyvallah cümlemizi

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Kendi ismin de rumuzun da masallah çok güzel. İnşallah isminle müsemma olursun kardeşim . Yaşına göre olgunluğun da babandan kaynaklı zannımca. Hep bilinçli ol, o babaya layık ol. Motosikleti de hep karşı tarafa göre sür. Kazasız belasız hayırlı uzun ömür diliyorum sana...

Motosikleti
    YZF R125
    Cok tesekkur ederim cumlemize Insallah

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    19 plaka gördüm geldim sa

svastika94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx125>Xmax250>VstromDL650
    Alıntı GÖKTÜRK99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve aleyküm selam Zaten bende elimden geldigince dikkatli kullaniyorum . Amacim babami motor aldigi icin pisman ettirmek degil aksine gurur duymasini saglamak .
    ++++++++++125
    Hayatını yaşa.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Keyifle okudum. Uzun yıllar kazasız belasız kullanırsın inşallah. Dikkatli sür, ekipmanlarını en kısa mesafede bile hep giy, aileni üzme

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 plaka gördüm geldim sa
    Aleyküm selam

Hayırlı olsun kazasız belasız kardeşim. yaşıtız Allah banada yaşatır bu mutluluğu inşallah kredi çıkarsa kalbimde RC250 var bakalım.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kardeşim. yaşıtız Allah banada yaşatır bu mutluluğu inşallah kredi çıkarsa kalbimde RC250 var bakalım.
    Hakkinda hayırlısı olsun kardesim

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ya ben bu ülkü bıyıklı abimi bu forumda bi konuda daha gördüm, baban foruma üyemi kardesim ?
    Ya da daha önce baba-oğul kutsal ruh gibi bi konu açtın mi ? Ya da altına yorum yaptın mi ?
    Hafızam efsanedir övünmek gibi olmasın, kesinlikle bu abiyi bi yerde gördüm eminim.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben bu ülkü bıyıklı abimi bu forumda bi konuda daha gördüm, baban foruma üyemi kardesim ?
    Ya da daha önce baba-oğul kutsal ruh gibi bi konu açtın mi ? Ya da altına yorum yaptın mi ?
    Hafızam efsanedir övünmek gibi olmasın, kesinlikle bu abiyi bi yerde gördüm eminim.
    Yok o abinin oğlu daha bu kadar büyümemiştir. Onlar'da drift ten sonra rx3'e geçtiler. Ama bunlar onlar değil. Benim'de hafıza pırıl pırıl net hatırlıyorum mesela

Bu arada allah hep böyle mutluluğunuzu daim etsin kardeşim. Benimde ilk motorumu babam almıştı ve bu tarz olmasa'da "Ya uğur merdivenin altında bi mobilet var senin olsun mu" demişti... Mutluluktan işid'e katılırdım o zamanlar işid olsaydı...
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)