Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan korkmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar dostlar.Motor tutkunu bi kardeşinizim ama sadece tutku şeklinde şuan bi motor sürmüşlüğüm yok.Motora ilgi duymadığım zamanlar motorcu bi arkadaşım sürekli anlatırdı falan hayrandı bildiğiniz.Hatta sağlam düşmüşlüğü de vardı.Geçen yine konuştuk bidaha binmem motora diyor.Kaza atlatmış yine sanırım bahsetmedi pek ama baya korkmuş.Ben yine dedim ben kesin alıcam falan çocuğun tepkisi dikkat et ölme oldu.E ben hiç sürmedim adam çok deneyimli haliyle beni de korkuttu bu söylemleri.Sizin düşünceleriniz nedir? Motor çok eğlenceli ama çok da tehlikeli gibi mi düşünüyosunuz bi aydınlatırsanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    dikkat et ölme, doğru söylemiş. motosiklet, sürücünün gaza gelmesini affetmez.

kaza yapınca ya da atlatınca herkeste korkma hissi olur bir süre. sonra geçer.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Ekipmanınu al en iyisinden.Sonra bin.Ben anlamıyorum atabada sanki ölünmüyor.Yolfa yürürken bile ölrbilirken arabacılar sanki araba sürerken ölmeyeceklerini nasıl düşünüyorlar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanınu al en iyisinden.Sonra bin.Ben anlamıyorum atabada sanki ölünmüyor.Yolfa yürürken bile ölrbilirken arabacılar sanki araba sürerken ölmeyeceklerini nasıl düşünüyorlar
    Doktor yakinim soyle anlatmisti bana:

Buyuk kaza hayatinda basina 1, bilemedin 2 kez gelir. O anda motosiklet uzerinde degil, araba icinde olmak istersin.

Hakli. Gercek su ki motosiklet kazalari hem daha olum veya sakatlikla sonuclanan cinsten, hem de kazaya karisma ihtimaliniz arabaya gore cok daha fazla.

Yolda yururken de olebilirsiniz, binanin tepesinden atlarsaniz da. Ama yine de binanin tepesinden atlamayin bence. Risk farki buyuk cunku.

Istatistiklere gore, ayni katedilen mesafe icin motosiklet uzerindeki birinin ölümlu kazaya karisma orani, AB verilerine gore 20 kat, ABD verilerin egore 35 kat daha fazla, arabaya gore. Turkiye'de boyle bir istatistik yok, ama ben riskin arabaya gore 50 kattan az oldugunu dusunmuyorum...

Motosiklet kullanin, ben de kullaniyorum, ama kendinizi kandirmayin. Ciddi risk aliyoruz hepimiz. Cok mantikla aciklanacak bir karar degil. Sevdigimiz icin yapiyoruz genelde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler