Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ise gidis gelis icin Scooter i birakip buyuk motor almak uzer mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. 1 senedir xmax 250 kullaniyorum. Agirlikli olarak yogun trafikte ise gidis gelis icin kullaniyorum ve esnekliginden, sele alti kapasitesinden ve otomatik vitesin rahatligindan vs memnunum. Ama vitesli ve daha yuksek bir motora gecmek gibi kasinti tuttu. Ikince el F700 gs bakiyorum ama iyi mi yapiyorum kararsizim sehiricinde cukurda kasiste uzmeyecek, gaz acti mi gidecek, trafikte beni yormayacak, yuksek bir motor olarak en uygun aday gibi geldi ama emin olamadim. Gorus ve fikirlere fazlasiyla acigim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Şahsi görüşüm tam olarak yorar dıyemem fakat xmax gıbı bır scooterdan buyuk cusselı vıteslı motora gecınce,hem trafıktekı aradan kacıslardan hemde konfordan ve otomatık vıtes rahatlıgından dolayı muhakkak su ankı noktadan aşağı yonlu bır degısım olur, + bagaj olayıda var.

söyle bır baktımda F700 GS ler 35-40 cıvarında , bende o butce olsa daha hızlı bırseyler bakıyor olsam x max 400 abs yada o olmadı burgman AN 650 abs bakardım,suan kı noktadan kayıpsız olarak daha ust duzeyde bır durum olur bence.

yok kardeım ben vıteste de daha heybetlı gorunmesınde de sabitim dersen.

honda VFR800 X Crossrunner ıle kawasaki KLE 650 versy abs lileri bakın 35-40 civarında

tabı bu ıs ve ev arasındaki gidiş ve aksam donus mesafesi 30-40 km yı gecıyorsa bu motorların hepsi gunumuzde 5.45 i bulan benzin fiyatlarıyla insanı öper.
    antilop_skul bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Kişisel yorum yapıyorum affınıza sığınarak ama kaşıntı tuttu deyip geçmeyin bence. Neden başka ve daha güçlü bir motora ihtiyacınız var onu sorgulayın. Eğer ihtiyacınız varsa alın.
    Mesela 1000km tur yapmak istiyorum büyük motor lazım rahat gitmek için ondan alıyorum.
    Ya da
    Maddi sıkıntım yok, tamamen zevkine denemek ve eğlenmek için alıyorum.
    Ya da
    Güç konusunda x max bana yetmiyor,daha kuvvetli bir motora ihtiyacım var.
    Gibi.
    Sizin kararınız neticede.
    Cihan53 ve gurucuk bunu beğendiler.

Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax Momo Design
    Ortağımda senin gibi kaşındı dostum ve xmax'ini satıp Honda Nc 750x dct aldı. Hem büyük ve güçlü motor keyfi, hem de otomatik şanzıman rahatlığı yaşamak için. 3 ay sonra tekrar hondayı satıp ironmax alarak aramıza geri döndü... Yoğun trafikte kullanıyorum demişsin, Xmax candır, maceraya girme bence ama ille de gireceğim diyorsan NC 750x dct ye de bir bak derim..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Xmax yoğun trafikte öyle büyük konfor ve rahatlık sunan bir motosiklet değil. En güzeli borusan istinyeden test sürüşü için randevu alıp yoğun trafikte test etmeniz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Üzer.

Aslında bu işin raconu şehir içinde 100-150 cc lik bir dandik motor, bir de 500 cc üzeri güzel bir uzun yol motoru da işte ne yaparsın, yok.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doruks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. 1 senedir xmax 250 kullaniyorum. Agirlikli olarak yogun trafikte ise gidis gelis icin kullaniyorum ve esnekliginden, sele alti kapasitesinden ve otomatik vitesin rahatligindan vs memnunum. Ama vitesli ve daha yuksek bir motora gecmek gibi kasinti tuttu. Ikince el F700 gs bakiyorum ama iyi mi yapiyorum kararsizim sehiricinde cukurda kasiste uzmeyecek, gaz acti mi gidecek, trafikte beni yormayacak, yuksek bir motor olarak en uygun aday gibi geldi ama emin olamadim. Gorus ve fikirlere fazlasiyla acigim
    Üzer

Sukuter candır hocam.
    espresso bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    işle ev arası kaç km? 10km ve üstündeyse ve maddiyat problem değilse bence motoru değiştir işle ev yakınsa scooter daha pratik olur, aksi takdirde f700 kısa mesafe için değmez diye düşünüyorum.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Ağırlıklı olarak işe gidiş geliş için kullanıyorsan bence üzer. haftasonları ya da yıllık izinlerde dev rotalar yaparım diyorsan belki bu riski alabilirsin. bir de işe gidip geldiğin trafik istanbul mu ve ana arterler mi o da önemli

Motosikleti
    XRUNNER
    İş ev arası kac km, yogun trafik yazmıssın.
    Hafta sonları baska planlar var mı ?
    Ben de aynı senin kasıntın gibi Xcity den NC 700 e gectim. Scooterdan manuele geciş için cok uysal motor.
    Hemen alıştım, scooterdan daha az tehlikeli olduguna karar verdim. Trafikte cok problem olmadı.
    Gecen sene VFR 800 e gectim, daha performanslı motor.Daha cok yakan ama keyifli motor.
    Yani alısılıyor.
    Ama 5-10 km yapacam diyorsan scooter a devam et derim.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    süküter olarak xmax küçük değilki zaten

bende mondial loyal den bahsediyosun sandım

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm bende bu hatayı bir kaç kez yaptım. inanın işe gidip gelmek ve şehir içi kullanım için scooter dan vazgeçmeyin. Vazgeçerseniz pişman olacaksınız

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Scooterda kullandım çeşitli yeni ve eski model motorlarda kullandım, kesinlikle Scooter şehir içi yoğun kullanımda çok daha rahat, ekonomik, trafik sıkıştığında kullanım rahatlığı en iyi olan motorsiklet şeklidir.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Daha konforlu bir scooter bakın
    Piaggio x10 350 mesela,
    Salonda ayaklarınızı uzatıp TV izler gibi işe gidersiniz,
    Daha performanslı bir motor bakıyorsanız
    Yamaha Tmax 530
    Honda NC serisi ile aynı performansa sahip.
    İşe gidip gelmek için en iyi araç scooterdir,
    Bagajı,rüzgar koruması,otomatik vitesi ile çok kullanışlıdır, vitesli motorda ayaklar açıkta kaldığından,Pantalon, paçalar ve ayakkabılar çok çabuk kirlenir işe gitmek için uygun olmaz.
    Veya ufak bir scooter alın örn:Suzuki address (avantajı 14inc jant boyutu var)
    Yanına da bir vitesli motor alın,
    Duruma göre kullanın.
    acemi60 bunu beğendi.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Ben pulsarı bile satıp xmax a geçmeyi planlıyorum. Bagaj derdi, inip binme derdi, vites derdi

Keyif dersen vitesli motor gibisi yok tabı

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    F700 baktığınıza göre bütçe çok zayıf değil. Bu durumda ilave olarak şehir içinde kullanacağınız ufak bir scooter almak mantıklı olur.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Ben 660Z Tenere ile işe gitmeye üşendiğim için scooter bakıyorum. Hem de işe git gel şehiriçi yoldan 35+35=70, çevre yolundan 50+50=100 km günlük yol var iken 100 ya da 125 cc scooter bakıyorum. Bindiğiniz motora ve scootera alternatif vitesli sadece NC750X olur. Ama vergileri de hesaba katın. Bana bazen kullanamadığım halde yıllık 640 tl vergi vermek koyuyor. Kullanamıyorum derken yılda 15-20 bin km.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha konforlu bir scooter bakın
    Piaggio x10 350 mesela,
    Salonda ayaklarınızı uzatıp TV izler gibi işe gidersiniz,
    Daha performanslı bir motor bakıyorsanız
    Yamaha Tmax 530
    Honda NC serisi ile aynı performansa sahip.
    İşe gidip gelmek için en iyi araç scooterdir,
    Bagajı,rüzgar koruması,otomatik vitesi ile çok kullanışlıdır, vitesli motorda ayaklar açıkta kaldığından,Pantalon, paçalar ve ayakkabılar çok çabuk kirlenir işe gitmek için uygun olmaz.
    Veya ufak bir scooter alın örn:Suzuki address (avantajı 14inc jant boyutu var)
    Yanına da bir vitesli motor alın,
    Duruma göre kullanın.
    Tmax hangi anlamda nc ile aynı performansta ?
    Feel the way

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    İşe gidip gelirken giyilecek kıyafetlerden dolayı xmax daha avantajlı bence. Bir iki kere gidip geldim işe cbr 250 ile süet ayakkabımı mahvoldu vites yükseltirken

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xmax'ın amortisörlerinden rahatsız olan çok var. Eğer sorun konforsa Burgman 400-650'e geçiş yapılabilir. Nmax gibi küçük motorları şehir içinde önermem, hayvanın biri üstünüze çıkabilir. Şehir içinde hiçbir vitesli motoru önermem Hondanın DCT'leri dahil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)