Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kahrolası frenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Arkadaşlar lifan discovery aldim . Motorun gidisi cekisi falan cok guzel titresimde 100 den sonra hafif hissediliyor yakitta cok guzel . Ama ana sorunumuz olan frenler on disk arka kampana . Aldigim kisi tum bakimlarini yeni yaptirdim dedi ben yinede baska bi tamirciye gidip bakimlarıni yapin dedim ama adam herseyi yeni takilmiş dedi . On disk % 50 tutuyor yine ama arka cok kotu % 30 falan topuğumla basiyorum yavasliyor biraz ama durdurmiyor bi turlu tamirciye gidim tutmuyor bunlar dedim adam yeni takildı biraz gittikten sonra duzelir dedi 40 km yol yaptim hala ayni napicaz acil cevaplarınizi bekliyorum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    balatalar yeni değişti ise; önde balatalar diske arkada ise kampanaya alışıncaya kadar biraz az tutar sonra normale döner. bu süreçte biraz yavaş ve dikkatli kullan.

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Duzelecek bi durum yani ne kadar surer yada yogun mu kullanayim

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bu işler standarttır.hem 4 tekerler hem de 2 tekerlier için..dikkatli kullanın ve biraz daha yol yapın zamanla tam tutacaktır..

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Insallah cunku uzuluyorum o kadar arayıp tarayıp temizini aliyorum onunda boyle olmasi canimı sıktı siz duzelir dedikten sonra sıkıntı yok . 2010 model lifan discovery 150 . Biraz kilometresi var ama 20000 yani yol yapmiş ama saat gibi calisiyir sadece havaların soguklugundan midir ilk calismada cigle acmak istiyor 1400 tl ye aldım sizce iyimi ?

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Oğuzhan11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insallah cunku uzuluyorum o kadar arayıp tarayıp temizini aliyorum onunda boyle olmasi canimı sıktı siz duzelir dedikten sonra sıkıntı yok . 2010 model lifan discovery 150 . Biraz kilometresi var ama 20000 yani yol yapmiş ama saat gibi calisiyir sadece havaların soguklugundan midir ilk calismada cigle acmak istiyor 1400 tl ye aldım sizce iyimi ?
    fiyat gayet iyi.km bence çokta yüksek değil.bende ki çinli motorla(sıfı aldım)7 ya da 8 ayda 12.000 km yapmıştım banamısın dememişti
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    diskler aşırı derecede aşınmış veya bitik balata ile kullanılmışsa o bahsedilen alışma evresi hiç bitmeyebilir veya 1000 km yi bile geçebilir..

hatta eski diske sinterli balata takıldığında alışma süresi çok uzuyor zira malzemesi çok sert ömrü uzun ama diske aşınıp oturması da uzun zaman alıyor..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aldigim motosikletin fiyati ne kadar pahaliysa, arka fren de o kadar kotuydu.

600cc Honda cruiser'in arka freni superdi, kampana olmasina ragmen on fren kadar etkiliydi nerdeyse...
    900cc Honda naked o kadar kuvvetli olmasa da tutuyordu.
    1000cc Honda naked'ta durmasi icin pedala bayagi kuvvetli basmak gerekiyordu. Topugu kaldirmadan basarak mumkun degil.
    1300cc KTM naked'ta ise arka fren sadece yavaslatiyor, naparsan yap durdurmuyor, Brembo olmasina ragmen... Motor dururken hareket etmesini engelliyor anca...

oyle iste...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kampananın alışması diske göre daha uzun sürebilir ama ikiside zamanla alışacaktır merak etme.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    frenleri nekadar çok kullanırsan okadar çabuk alışır,ilk etapta frenleri çok sık kulan,bas bırak bas bırak yokuş aşağı giderken frenleri kullanarak in,bu şekilde kullanırsan en kısa zamanda alışacaktır

birde fren balatalarına bakmak lazım,bakımını nekadar zaman önce yapmış balataları nezaman değişmiş ve nekadar kullanmış, eger 500km falan yapmışsa muhakkak alışması lazımdı,,acaba balatalara yağ veya wd40 falanmı değdi,eğer yanlışlıkla öyle bişey olmuşsa balatalar yağı emdiyse 10 bin km bile yapsan fren düzgün tutmaz

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Bakalim biraz kullanalım . Duzelir insallah yoksa yaktıracak kendisini

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)