Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Forum Adına Bir Etkinlik Düşünüyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhabalar arkadaşlar ben forum için kendimce bir etkinlik yapabilceğimizi düşünüyorum eğer forum sahipleride benim düşündüğüme hemfikir olurlar ise motor sahibi olmayan arkadaşlarımıza bir motosiklet ya da ehliyet alabiliriz. Nasıl mı ?

-İlk olarak forumun adminleri bu forum adına bir banka hesabı vs birşey açsa forumda binlerce bildiğimiz gibi üyeler var bu üyeler'den en az bin kişisi 5 10 tl atsa hesaba ayda 5000 10000 tl gibi bir fiyatlara ulaşır. Diye düşünüyorum..

Böylece ayda 1 kişiye forum olarak motor almak hem forumun adını dahada fazla kişilere duyurmuş hem de trafikte biraz olsun motosiklet sahiplendire sahiplendire arabadan sıkılan kişilerin motosiklete geçerek trafiği birazda olsa azaltıcağımızı düşünüyorum.

Bu düşüncemi sizlerle paylaşmak istedim.Sizce nasıl olur ? Bir katkısı olur mu ? Yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    bu dediğiniz yardım hayır işine girer önce ihtiyaç sahiplerini bulmak gerekir ihtiyaç sahibi olmayan birine motosıklet almak vede yardımcı olmak istemem benim çocukluğumdan tutkumdur motor 38 yaşıdayım evde hanımı ıkna edene kadar göbeğim çatladı onuda geçtik maddi kısmı ne zorluklarla aldım şahsım adına bedavadan kimseye motor alınmasına karşıyım
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Zorluklarla almıssınız farkındayım fakat hayır işine girer derken şunu demek istedim ayda 1 kişiye motor sahiplendirsek mutlu etsek sizinde hoşunuza gitmez mi ? Zorluklarla almak isteyen ama alamayan bir kişiye o motor almak sizi mutlu etmez mi ? Hayırlısı ne ise o kişiye çıkar motosiklet Bu arada tabii ki öncelik ihtiyaç sahiplerine olmalı.

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    şu başlığa olumlu ya da olumsuz yazacak 1000 (bin) farklı kişi çıksın CBR 250 imle Cadde de tur attırıcam
    Motorcu78 bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Motorcu78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum Adına Bir Etkinlik Düşünüyorum...
    beni dövmek için adam toplama kampanyası zannettim

çok iyi düşünmemişsin, oluru yok o işin.
    shooter1 ve Bisnev99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Ben sadece kendi fikrimi paylaşayım dedim Belki bazılarına umut oluruz diye .

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Forum ve para birbirine çok fazla yaklaşmamalı bence Çıkış noktasında iyi niyet olsa da uygulaması,art niyetlisi, iyi olduğu kadar kötü yorumları ve zan altında kalmalar vs vs. En iyisi hiç bulaşmamak hocam.

Başka bir iyilik yolu yöntemi bulmak daha hayırlı bence.
    Bisnev99 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum ve para birbirine çok fazla yaklaşmamalı bence Çıkış noktasında iyi niyet olsa da uygulaması,art niyetlisi, iyi olduğu kadar kötü yorumları ve zan altında kalmalar vs vs. En iyisi hiç bulaşmamak hocam.

Başka bir iyilik yolu yöntemi bulmak daha hayırlı bence.
    Tabii ki dediğiniz gibi başka yöntemlerde olabilir ben kendi fikrimi burada paylaşmak istedim. Siz de kendi düşünceniz varsa burada paylaşabilirsiniz

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Yemez aga bu, fikir güzelde herkes ihtiyaç sahibi bu devirde, sorsan herkesin ihtiyacı vardır.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    İşin içine para girdi mi işler değişiyor hocam bence de olmaz

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Forum yöneticilerinin ticari amaçları olduğu için onların yapması doğru olmaz. Bir sivil toplum kuruluşu bu işi organize edip en azından haberlere konu olmayı başarabilirse farkındalık oluşturabilir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Fikir olarak güzel ve kafada düşününce olur, daha önce de düşündük böyle şeyler, ama pratik olarak biraz zor.
    Herşeyden önce bizim milletimiz bu parayı göndermez, işin ince detayına girdiğimizde, hesaba para yatıracak
    şahsi hesabı bile olmayan kişiler bla bla bla sürekli yokuşa sürülür, iki gün sonrada unutulur gider.

De ki;
    yapmaya karar verdik. Bir grup insan buna para öder.. Benim aylık çekiliş için bir miktar katkım olur,yatırabilecenler yatırır,ondan sonra toplanan 300-500 TL'de hesapta kalır, bu parayı da tekrar gönderenlere göndermek ölüm olur bla bla bla.

De ki;
    Parayı topladık!

Türk milleti olarak kurnaz bir yapımız var, zaten böyle kurnaz bir yapıda olmasak para da toplanır pulda toplanır. Bu motosikleti vereceğimiz kişiyi tayin etmek imkansız, zira art niyetliyiz. İsim yazmak için mal beyanı mi isteyeceğiz insanlardan? Keşke iyi niyetli olsak da, her ay ismini yazdıran ihtiyaç sahipleri arasında çekiliş yapsak,bir kişiyi sevindirsek, hepimmiz buna sevinsek! fena mı lan? bu illaki motosiklet olacak diye bir durum da değil aslında böyle bir hesap oluştursak ve destek ki, 1 Şubat ile 29 şubat arasında 1 Adet Arai veya Shoei veya Nolan veya XX marka kask alacağız, (toplanan paraya göre) buraya gönlünüzden geçen parayı yatırın. (hesap ekstresini fln paylaşırız, bu işi yönetmek zor değil) Online bir çekiliş yapsak kazananı tayin etsek,.. ne güzel değil mi ?

Değil tabi lan.. İnsanımız maalesef hır gür çıkarır, bizde zan altında kalırız, milli piyango idaresi bizi dava eder zart zurt olur başımıza ihale alırız.. O yüzden bu işler yaş işler.

Umutlu bir mesajın, hüzüne burulduğu bir mesaj oldu sanki he?
    Sevgiler..
    Bisnev99 bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadas milletin keyfine motor alacagınıza okadar ayakkabısız montsuz cocuk var hangisine birsey alıyorsunuz ?

bi yardım yapacaksanız muhtac olana yapın

motoru aldın hadi benzininide sen koyda bari adam rahat gezsin ...
    fabialife, Olcay Avşar ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Motorcu78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar ben forum için kendimce bir etkinlik yapabilceğimizi düşünüyorum eğer forum sahipleride benim düşündüğüme hemfikir olurlar ise motor sahibi olmayan arkadaşlarımıza bir motosiklet ya da ehliyet alabiliriz. Nasıl mı ?

-İlk olarak forumun adminleri bu forum adına bir banka hesabı vs birşey açsa forumda binlerce bildiğimiz gibi üyeler var bu üyeler'den en az bin kişisi 5 10 tl atsa hesaba ayda 5000 10000 tl gibi bir fiyatlara ulaşır. Diye düşünüyorum..

Böylece ayda 1 kişiye forum olarak motor almak hem forumun adını dahada fazla kişilere duyurmuş hem de trafikte biraz olsun motosiklet sahiplendire sahiplendire arabadan sıkılan kişilerin motosiklete geçerek trafiği birazda olsa azaltıcağımızı düşünüyorum.

Bu düşüncemi sizlerle paylaşmak istedim.Sizce nasıl olur ? Bir katkısı olur mu ? Yorumlarınızı bekliyorum.
    Bu forumda "100 TL'ye koruma demiri buldum, daha ucuzunu nerede bulurum ?" gibi fukara edebiyatı yapılan konular var. Ucuzluk, indirim gibi konulara "yine de yüksek fiyatlar" yazanlar var. Adam kendi hayatını, motosikletini koruyacak şeyler için ufak meblağlardan kaçınıyor. Bu fakirlikten değil. Bu karakterinin gebeşliğinden. Sen gelip de bu adamdan hayır için 5-10 TL isteyeceksin !! Annesine küfretsen daha iyi. Forumda gerçekten durumu olmayan arkadaşlar var, kendilerini tenzih ediyorum. Benim bahsettiklerim içi pis olan ve sürekli fukara edebiyatı yapanlar.

Bunun dışında herkese bir motosiklet almak güzel bir şey gibi görünse de önce bir markayla anlaşmalısın. O marka da sana 1 model sunmalı. O modeli de herkesin beğenmesi lazım. Mesela Hero Hunk. Bu motoru herkes isteyecek mi ? Ayrıca bu işi kaliteli bir marka ile sürdürmek lazım. Sokaklarımız Hindistan, Çin, Tayvan, Vietnam gibi ülkelere döndü ucuz, tırt motorlar yüzünden. Maalesef ülkedeki ekonomik yetersizlikler bunun temeli. Ben bu görüntülerden de rahatsızım. Koskoca adamlar sürati 40-50 'yi geçmeyen adı sanı duyulmamış motorlarla sıfır ekipman haliyle otobanın kenarında gidiyor.

Niyetin iyi, gayet gerçekleştirilebilir ancak uygun değil. Kaldı ki forum adına açılacak hesapla bir yardım fonu oluşturmak için başka mercilerle de iletişime geçmen gerekiyor. En başta bankalarla ki hesap işletim ücreti alınmadan bağışlarda tutarsızlık olmasın. STK 'larla görüşüp mevzunun yasal olarak uygunluğu ve hayata geçirilebilirliği ile ilgili fikir almalısın. Gibi gibi...

Net olarak söyleyeyim; kötü kalpli insanların yaşadığı bir ülkedeki hiç kimse böyle bir şeyi hak etmiyor aslında. Böyle bir misyon edinene kadar Motosiklet.net olarak Çocuk Esirgeme Kurumu'na, AŞEV'e, Mehmetçik Vakfı'na, Huzurevlerine, Darülaceze'ye, Hayvan Barınaklarına vs geziler düzenlenip bağış yaptırılsa daha iyi olur. Bu ülkede motosikletsizlikten kimse ölmez ama bu hayır kurumları genel olarak bağış sermayesi ile ayaktalar. Bir hayır işlenecekse motosikleti olmayandan ziyade "herhangi bir yardıma muhtaç" olanlara karşı işlenmesi daha uygun bir misyon olur. Böyle bir şey düzenlendiğinde bile katılımın ne kadar az olacağını göreceksin. Ben bireysel olarak az miktarlarda da olsa her ay farklı hayır kurumlarına bağışlar yapmaktayım. İnsanlar buna teşvik edilse bile kâfidir.
    Quad87 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Bence her turlu guvenlik ekipmanlarindan alinan verginin kaldirilmasi icin BIMER'e yazmak cok daha mantikli.
    Herkes yazarsa ya da guclu bir sivil toplum orgutu araciligiyla bu talep iletilse harika olur.
    Bu sadece motosiklet ekipmanlari (kask, mont, dizlik, vs.) degil, ayni zamanda is guvenligi ekipmanlari, araba kar lastikleri ve zincirleri, vb.. kapsarsa hic fena olmaz.

Sosyal devlet??.. Sen misin??
    Kbr_ilhn bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Daha önce de buna benzer fikirler ortaya atıldı.
    Forum yönetimi akçeli işlere girmeyeceklerini net bir şekilde açıkladı.

Yine bazı arkadaşlarımızın da değindiği gibi art niyetli insanlarla dolu bir toplumuz.
    Daha önce ekipman yardımı yaptığımız elemanları bir daha forumda gören olmadı.
    Hatta param yok yoksa bende biliyom kask takmanın gerekli olduğunu diye ağlayan bir şerefsiz gönderdiğim kaskı iki gün sonra sahibindende satılığa çıkardı.
    İnsan kan bile vermek istemiyor böyleleri yüzünden.

Hele bir geçmişte yaşadığımız yelek mevzusu var ki hiç açmayayım konuyu.

Hadi dağılın şimdi.
    Gidin kuşlara yem falan atın.
    Emin olun daha kıymet biliyorlar.
    Bak sinirden tansiyonum çıktı yeminle.
    Levent, sahin08 ve Olcay Avşar bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda "100 TL'ye koruma demiri buldum, daha ucuzunu nerede bulurum ?" gibi fukara edebiyatı yapılan konular var. Ucuzluk, indirim gibi konulara "yine de yüksek fiyatlar" yazanlar var. Adam kendi hayatını, motosikletini koruyacak şeyler için ufak meblağlardan kaçınıyor. Bu fakirlikten değil. Bu karakterinin gebeşliğinden. Sen gelip de bu adamdan hayır için 5-10 TL isteyeceksin !! Annesine küfretsen daha iyi. Forumda gerçekten durumu olmayan arkadaşlar var, kendilerini tenzih ediyorum. Benim bahsettiklerim içi pis olan ve sürekli fukara edebiyatı yapanlar.

Bunun dışında herkese bir motosiklet almak güzel bir şey gibi görünse de önce bir markayla anlaşmalısın. O marka da sana 1 model sunmalı. O modeli de herkesin beğenmesi lazım. Mesela Hero Hunk. Bu motoru herkes isteyecek mi ? Ayrıca bu işi kaliteli bir marka ile sürdürmek lazım. Sokaklarımız Hindistan, Çin, Tayvan, Vietnam gibi ülkelere döndü ucuz, tırt motorlar yüzünden. Maalesef ülkedeki ekonomik yetersizlikler bunun temeli. Ben bu görüntülerden de rahatsızım. Koskoca adamlar sürati 40-50 'yi geçmeyen adı sanı duyulmamış motorlarla sıfır ekipman haliyle otobanın kenarında gidiyor.

Niyetin iyi, gayet gerçekleştirilebilir ancak uygun değil. Kaldı ki forum adına açılacak hesapla bir yardım fonu oluşturmak için başka mercilerle de iletişime geçmen gerekiyor. En başta bankalarla ki hesap işletim ücreti alınmadan bağışlarda tutarsızlık olmasın. STK 'larla görüşüp mevzunun yasal olarak uygunluğu ve hayata geçirilebilirliği ile ilgili fikir almalısın. Gibi gibi...

Net olarak söyleyeyim; kötü kalpli insanların yaşadığı bir ülkedeki hiç kimse böyle bir şeyi hak etmiyor aslında. Böyle bir misyon edinene kadar Motosiklet.net olarak Çocuk Esirgeme Kurumu'na, AŞEV'e, Mehmetçik Vakfı'na, Huzurevlerine, Darülaceze'ye, Hayvan Barınaklarına vs geziler düzenlenip bağış yaptırılsa daha iyi olur. Bu ülkede motosikletsizlikten kimse ölmez ama bu hayır kurumları genel olarak bağış sermayesi ile ayaktalar. Bir hayır işlenecekse motosikleti olmayandan ziyade "herhangi bir yardıma muhtaç" olanlara karşı işlenmesi daha uygun bir misyon olur. Böyle bir şey düzenlendiğinde bile katılımın ne kadar az olacağını göreceksin. Ben bireysel olarak az miktarlarda da olsa her ay farklı hayır kurumlarına bağışlar yapmaktayım. İnsanlar buna teşvik edilse bile kâfidir.
    Dediğin doğru dediğin gibide yapılabilir. Kısacası aslında tekrar düşündüğümde Türkiye'de kötü niyetli insanlarda var yorumlarınız için hepinize teşekkürler iyi forumlar ..

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı Kbr_ilhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu başlığa olumlu ya da olumsuz yazacak 1000 (bin) farklı kişi çıksın CBR 250 imle Cadde de tur attırıcam
    listeye benide yaz kaç farklı kişi oldu
    I live my dream life.

rdvn16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence fikir harika değerlendirilmeli bir çok kişinin hayali gerçek olacak belkide hemde iyi bir reklam

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikir güzel ancak ben bu fikrin maalesef suistimal edileceğini düşünüyorum. Parayı kim yönlendirecek, ihtiyaç sahipleri nasıl seçilecek vs gibi bir çok konu olacak. Gerçekleştirilmesi bence mümkün değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)