Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tubeless lastik sorunu :/

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün güneşin yüzünü gösterip buzların erimesiyle hemen motorun üstündeki örtüsünu kaldırdım ve çalıştırdım sürüş öncesi kontrolü yaparken ön tekerin tamamen havasının indiğini farkettim pompayla denedim olmadı küçük bir kompresör le denedik (araba çakmaklığıyla çalışıyor) baya bi uğraştık cebelleştik gene olmadı bu lastiğin iç laatiği şamyeli yok nasıl şişircez bunu en yakın. Lastikçi 1 km ötede ama baya bi yokuş iniyoruz motosikletin jantına zarar. Gelebilir veye en basiti yokuşta dengemi kaybedip düşebilirim babam lastikciden sibop içini sökecek bir alet var. Onu alırız sibopun içini söküp öyle şişiriz lastik janta oturur sibobu geri takarız dedi bu yöntemle lastik şişermi. Sizin önerileriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Lastiği sökün,bu şekilde kullanmayın.

Önce lastiği parçalarsınız,sonra jantı deforme edersiniz.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tanıdık kamyon yada otobüs sahibi varsa onla basılır fakat lastige Zarar verirsin bencede lastik yanakları kuru oldugundan dik konumda lastige simetrik havabasamadıgında vb. Durumlarda

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dün gece benim arabanın tekeri patlamış ben ne yapayım ?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Akaryakıt istasyonlarındaki köpük 10-15 tl tabi yanak atmadıysa.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı readss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün güneşin yüzünü gösterip buzların erimesiyle hemen motorun üstündeki örtüsünu kaldırdım ve çalıştırdım sürüş öncesi kontrolü yaparken ön tekerin tamamen havasının indiğini farkettim pompayla denedim olmadı küçük bir kompresör le denedik (araba çakmaklığıyla çalışıyor) baya bi uğraştık cebelleştik gene olmadı bu lastiğin iç laatiği şamyeli yok nasıl şişircez bunu en yakın. Lastikçi 1 km ötede ama baya bi yokuş iniyoruz motosikletin jantına zarar. Gelebilir veye en basiti yokuşta dengemi kaybedip düşebilirim babam lastikciden sibop içini sökecek bir alet var. Onu alırız sibopun içini söküp öyle şişiriz lastik janta oturur sibobu geri takarız dedi bu yöntemle lastik şişermi. Sizin önerileriniz nedir?
    aynen kardeşim 15gündür motor yatıyordu, dün fenni muayeneye gittim dönüşte eve gelince farkettim ön lastik inmiş yollar,karlı olunca farketmedim,bence kış şartlarından basınç olayından indi.ben tekeri söküp tamirciye götürecem.bakacaz artık ,uğraşma sende tekeri sök götür 14/15 veya 16/17 anahtarla ingiliz anahtarıda olur.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Lastik durup dururken o kadar inmez, iner ama lastik yanaktan düşecek kadar inmez. Hatta tam şişik bir lastiğin havasını bilerek indirseniz bile yanaktan düşürmek zordur. Lastiğiniz yüksek ihtimal patlak, fakat yanaktan nasıl düştü ilginç.

Güçlü ve basınçlı bir havaya ihtiyacınız var yanakları oturtmak için, denemek isterseniz ;

medusa_0302 ve Guven bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Basincla sisirmeniz sart. petrollerdeki pompalarin basinci yetmez. Her lastikcinin seyyar basinc tupu vardir, getirip birkac dakika icinde cozebilecegi bir islem

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik durup dururken o kadar inmez, iner ama lastik yanaktan düşecek kadar inmez. Hatta tam şişik bir lastiğin havasını bilerek indirseniz bile yanaktan düşürmek zordur. Lastiğiniz yüksek ihtimal patlak, fakat yanaktan nasıl düştü ilginç.

Güçlü ve basınçlı bir havaya ihtiyacınız var yanakları oturtmak için, denemek isterseniz ;

https://www.youtube.com/watch?v=NbmCijKT2a4
    yalnız bu yöntem iş görmüyor mythbusters vardı. Başta şişiyor gibi görünüyor ama kısa bir zaman sonra içerideki gaz mevcut oksijeni tükettiği için gazlardan dolayı tam tersine lastik içindeki havayı sanki vakumlamışsınız etkisi gösteriyor ve işiniz daha da zorlaşıyor bilginiz olsun

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız bu yöntem iş görmüyor mythbusters vardı. Başta şişiyor gibi görünüyor ama kısa bir zaman sonra içerideki gaz mevcut oksijeni tükettiği için gazlardan dolayı tam tersine lastik içindeki havayı sanki vakumlamışsınız etkisi gösteriyor ve işiniz daha da zorlaşıyor bilginiz olsun
    Evet dediğin mantıklı aslında, fakat ilk basınç ile yanakların oturmasını sağlayabiliriz belki. Subap iğnesini sökersek içerideki hava genleştiğinde sıkıntı olmaz, sonradan subab iğnesini takıp yavaş yavaş şişirilebilir.

Fakat daha önce hiç denemedim.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bir adet kamyonet gerekli

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basincla sisirmeniz sart. petrollerdeki pompalarin basinci yetmez. Her lastikcinin seyyar basinc tupu vardir, getirip birkac dakika icinde cozebilecegi bir islem
    tekeri söküp cadde üstündeki oto lastikcisine götürsek yapar heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=NbmCijKT2a4
    valla çok teşekkürler öneriniz için ama başka çözüm yolları varmış bunu yapmayım şimdi evi köyü yakarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt istasyonlarındaki köpük 10-15 tl tabi yanak atmadıysa.
    bi taraf atmadı fakat dier taraf attı benimde hiç 2 teker tecrübem yok yeni aldık motoru duruyodu garajda ankaranın karı zor eriyo valla aldığımdan beri türlü aksilikler çıktı bi kere bile çıkıp dolaşamadım şimdide durduğu yerde lastiği pıstı. köpük ne oluyo nasıl yaparız

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    tekeri söküp cadde üstündeki oto lastikcisine götürsek yapar heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

valla çok teşekkürler öneriniz için ama başka çözüm yolları varmış bunu yapmayım şimdi evi köyü yakarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

bi taraf atmadı fakat dier taraf attı benimde hiç 2 teker tecrübem yok yeni aldık motoru duruyodu garajda ankaranın karı zor eriyo valla aldığımdan beri türlü aksilikler çıktı bi kere bile çıkıp dolaşamadım şimdide durduğu yerde lastiği pıstı. köpük ne oluyo nasıl yaparız
    hava kompresörü vs varsa iğneyi sökün kompresöründe subap basma şeyini sökün direk hortumu subap a oturtun vanayı açın yanak atıyor biz genelde öyle yapıyoruz
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava kompresörü vs varsa iğneyi sökün kompresöründe subap basma şeyini sökün direk hortumu subap a oturtun vanayı açın yanak atıyor biz genelde öyle yapıyoruz
    valla babamda aynı şekilde yapalım dedi şimdi işten gelcek eğer uğradıysa tamirciye aldıysa subab sökme şeysini uğraşırız almadıysa tekeri söküp lastikciye götürcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

sonuç olarak oto lastikciye gittik ön tekeri şişirdik jantdan kaçırıyo falan dedi çırak ilaç sürdü denedik kaçırmadı havayı 30 bastı aldık tekeri getirdik taktık motora yerlerin buzlu olmasından dolayı deneyemedik bunun ince bi işciliği varmı fren disk ayarı falan

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    valla babamda aynı şekilde yapalım dedi şimdi işten gelcek eğer uğradıysa tamirciye aldıysa subab sökme şeysini uğraşırız almadıysa tekeri söküp lastikciye götürcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

sonuç olarak oto lastikciye gittik ön tekeri şişirdik jantdan kaçırıyo falan dedi çırak ilaç sürdü denedik kaçırmadı havayı 30 bastı aldık tekeri getirdik taktık motora yerlerin buzlu olmasından dolayı deneyemedik bunun ince bi işciliği varmı fren disk ayarı falan
    ayarı vs yok sadece km okuyucu parça tam oturacak, sıkacan somunları 5dk nı almaz..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sen var lastikçiye gitmek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)