Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Gerçekçi olalım euro 4 TL dolar 3,77. 0 Km motosiklet almak hayal mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    akbankın vergi ödemesine chip para bonusu vardı 30 tl kazandım onlada gittim bi koşu yukardaki benzinciden bidonla benzin alıp motorlara koydum.

motosiklet hayalmi bilmem ama benzin bi gidişle hayal olacak..
    yqeren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı SHaDooM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum yakında vergilere yansır. 250 cc ye kadar olan ötv dilimleri mutlaka yükseltilecektir... 41 numaralı pulsar arkadaş o köprüden geç bakalım bir kez motorunla acaba kaç depo benzine denk gelecek ayrıca o köprüyü de devlet değil Japon'lar yaptı. 50 yıllığına da günlük 40 bin araç geçişi yapılacak sözü verilerek kullanım hakları şirkete devredildi. 40 bin araç geçmezse günde 40 bin araç geçişi yapılmış gibi devlet ödeyecek parasını. Bu parada belki o köprüyü hayatında hiç göremeyecek olan Erzurumlu osmanın cebinden çıkacak. Ha bu arada o şirket Türkiye kazandığı parayı da dolara çevirip yurt dışına çıkaracak. Sonuç cari açık büyüyecek. TL dolar karşısında değer kaybedecek. Bu durum vergilere yansıtılıp milletin bi tarafına itelenecek. Kapiş canım.
    o köprü kamyon, kamyonet, tır ve otobüslere zorunlu olmasın bakalım kaç araç geçecek. ayrıca bazı yanlış bilgiler veriyorsunuz. 40bin araç değil 135bin otomobil eşdeğer araç, 135bin araç geçmezse 135bin araç geçmiş gibi ücret vermeyecek devlet ayrıca. kalanı tamamlayacak. 50 yıl değil 10 yıl, japonlar değil Türk-İtalyan ortaklığı yaptı. eleştirirken yalan yanlış bilgilerle eleştiri yapmasak keşke toplum olarak en büyük yanlışımız araştırma yapmadan bilmeden yorum yapmak sanki

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Pulsar fiyatı yıllardır sabit , Egonomi çok eyi.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Biz satın aldıkça zamlar sigortalar vergiler cart curt bir ton şey artacak. Şu dönemde motorlarımıza sahip çıkalım. Yenilemeyin, ihtiyacınız olmayan şeyleri elden çıkarın. Tüketim olmayınca üretim ve istihdam da olmaz, mecburen bazı yerlerde fiyatlar düşer, ha vergi olur yada sigorta. Ama işsizlik artışı ve ekonomide küçülme olmadan yani siyasetçiye ucu dokunmadan bir şey olmaz. Sınırlarımızı zorlayarak, borca girerek motosiklet vs. alarak biz hata yapıyoruz.
    infernus bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Euro 4 standartlari 2017 de gecerli olacak derken birileri cok yanlıs anladi sanirim 1 euro=4 Tl olmayacaktı abs falan gelecekti
    infernus, SuleymanE, Osm@n ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda cbr 250r
    bir hafta once motorsiklet aldım bende biraz daha bekleyecektım baktım fiyatlar surekli artıyor bır an once harekete geceyım dedım
    infernus bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Millet yakit tasarrufu icin 250cc motosiklet arar ben 125 den 250 cc ye gecemiyorum 🤓

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Normalde, borç işini sevmem, biriktirmeyi alacağım şeyi borçla değil birikmiş para ile almayı, kenarda hep beni uzun süre kurtaracak para tutmayı severim.

Ancak bu ülke beni hep keriz yerine koydu, aptal faiz politikaları nedeniyle birikim yapanlar hep zararlı borç alanlar hep karlı çıktı. Biriktirdikçe biz paramız eridi gitti.

Şu anda hala bu aptalca faiz politikası sürüyor ve kur artışları tam olarak fiyatlara yansımamışken, bir an önce kredi çekip tercihen geçtiğimiz yılın modeli kur farkı çok yansımamış bir model bulup almanızı tavsiye ederim. Önümüzdeki aylarda enflasyonda yaşanacak artış neticesinde mecburi faiz arttırımları ve kur değişikliklerinin fiyatlara tam yansımasıyla fiyatlar iyice yükselecek. Almayı düşünüyorsanız acil alın, yoksa uzun süre daha hayal kurmaya devam edersiniz.
    infernus bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet yakit tasarrufu icin 250cc motosiklet arar ben 125 den 250 cc ye gecemiyorum ��
    ben 200ü sattım 200 alacam geri yükselme gibi bi ihtimal yok :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen kendi oy aldığı tabanıyla ilgili sorunlar yaşayacak. Çünkü bu adamlar paracı adamlar. Para olmayınca, ekmeğini sigarasını alamayınca oda artik hukumete saldıracak. Neyse bakalım...
    Oy tabanıyla sorun yaşamasının sorun olmayacağı çulsuz günlere doğru hep birlikte el ele. Yaşasın başkanlık!
    bulut59 bunu beğendi.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Propaganda dizileriyle, maaşlı sosyal medya trolleriyle, yandaş medyayla çok güzel masallar anlatılıyor ama BATIYORUZ ULAN! kredi, artı para ya da kredi kartı borcu olmayan, vergi ertelemeyen 1 tane tanıdığım kalmadı yaşam standartları nasıl olursa olsun. pahalı diye geçemediğimiz köprünün masrafını ödüyoruz ama başkaları böbürleniyor. arabadan fazla trafik sigortası ödediğimizden kaskoya para ayıramıyoruz. en pahalı benzin, euro üzerinden ekipmanlar, yılda 2 vergi derken sevdiğimiz 2 tekerden vazgeçecek hale geldik. bu konuda payı olan vatandaşından, muhalefetine, korkağından yandaşına herkese selamlar olsun.
    Tgn bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    İkinci El motor piyasasına etki edeceğini çok da düşünmüyorum ama döviz ne dersek diyelim genel anlamda hayatımızın her alanında bize zam olarak geri dönüş yapıyor.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz faiz lobisi laikçilersiniz, kılışlaroğlundan öğreniyorsunuz.
    Eleştirerek ülkenin gelişmesini istemiyoruz masonlar.

Bakın ne kadar güzel köprülerimiz var!
    http://www.tuzlapress.com/files/uplo...05bd8a6bd4.jpg
    O köprüden koşarak geçersin artık, yalakalığın sınırı yok nasılsa...

Ayrıca o köprüyü hiç para harcamadan yaptık diye övünüyorlardı ya bazıları; 40 bin araç teminatı verildi, ortalama 15 bin diye duydum. Geri kalanını devlet (yani biz) karşılayacak, o da basit bir hesapla günde 40.000-15.000 = 25.000 * 65 TL (minimum)=1.625.000 TL o köprü için yapan şirketlere ödüyoruz.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca o köprüyü hiç para harcamadan yaptık diye övünüyorlardı ya bazıları; 40 bin araç teminatı verildi, ortalama 15 bin diye duydum. Geri kalanını devlet (yani biz) karşılayacak, o da basit bir hesapla günde 40.000-15.000 = 25.000 * 65 TL (minimum)=1.625.000 TL o köprü için yapan şirketlere ödüyoruz.

Metehan kardeşe ek olarak söylemek istiyorum. Köprünün parasını vatandaş köprüden her geçtiğinde para ödeyerek ihaleyi alan şirkete fazlasıyla ödüyorsa köprüyü yaptıran bununla nasıl övünüyor anlamıyorum. Yani ben sana diyorum ki; metehan kardeş ben sana bir ev yaptırayım diyorum. Tamam diyorsun. Ev bitince parasını sen taksit taksit ödersin artık hadi bana eyvallah diyorum gidiyorum. Arkamdan küfretmez misin şimdi bana :D

Nasreddin Hoca ve Balık
    Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana gireer, bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek birşeyler isterler. Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir. Bunun üzerine Hoca :
    - Ben balığın sadece başını yiyeceğim der.
    Hancı bunun nedenini sorar. Hoca da :
    - Balık başı zekayı artırır, balık başı yiyen insan akıllı olur, der.
    Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca ya :
    - Balık başını niye sen yiyeceksin, ben yemek istiyorum,der.
    Hocada itiraz etmez. Balığın koca gövdesini Hoca yer ve bir güzel karnını doyurur. Diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve Hoca ya seslenir :
    - Sen koca gövdeyi yedin, karnını doyurdun ; ben sadece kafayı yedim, aç kaldım, der.Hoca da bunun üzerine şunu der :
    - Bak nasıl akıllandın!
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F

arkadaş bence ironi yaptı. boşuna yükleniosunuz diye düşünüyorum.

ha gerçekten ciddiyse söylediklerinde, durum vahim

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o köprü kamyon, kamyonet, tır ve otobüslere zorunlu olmasın bakalım kaç araç geçecek. ayrıca bazı yanlış bilgiler veriyorsunuz. 40bin araç değil 135bin otomobil eşdeğer araç, 135bin araç geçmezse 135bin araç geçmiş gibi ücret vermeyecek devlet ayrıca. kalanı tamamlayacak. 50 yıl değil 10 yıl, japonlar değil Türk-İtalyan ortaklığı yaptı. eleştirirken yalan yanlış bilgilerle eleştiri yapmasak keşke toplum olarak en büyük yanlışımız araştırma yapmadan bilmeden yorum yapmak sanki
    Dur yeniden hesaplayayım o zaman, tabi hesap makinesinin kadranı yeterse;

135.000-15.000*65=7.800.000 TL günlük; 7.800.000*365*10= 28.470.000.000 TL (okuyabilirseniz, hemde yeni parayla)

Motosikleti

Arkadaş ironi yapmıştı onu dahi anlayamayan var ne diyeyimki. Tüm ağır vasıta araçlarının o köprüden geçmesi zorunlu. 15binden çok daha fazla aracın geçtiği aşikar bence. Doğru bilgilerle eleştiri yapalım. Mevcut bağlantılarıyla ve yolu uzatmasıyla ölü doğmuş bir köprüydü tabi ağır vasıtalara zorunlu olmasaydı. Zaten ağır vasıtaların orayı kullanmasının zorunlu hale getirileceği düşünülerek yapıldığını düşünüyorum şu an için. Uzun vadede kentleşmenin 3. Köprü taraflarına kayma ihtimaline bakınca da işletmeci özel şirketin işletim süresi bittikten sonra (10 yıl) devlete geçince ücretlerin çok daha makul olacağını düşünüyorum. Ulaşım medeniyettir. Köprü, tünel yapılmasına bariz hatalar olmadığı sürece karşı olmam ama ülkedeki üretimin teknolojik gelişimin yapılan yol, yapı, binalarla paralel gelişmesi gerektiğine inanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Dur yeniden hesaplayayım o zaman, tabi hesap makinesinin kadranı yeterse;

135.000-15.000*65=7.800.000 TL günlük; 7.800.000*365*10= 28.470.000.000 TL (okuyabilirseniz, hemde yeni parayla)
    135bin otomobil eşdeğer diyorum anlamıyorsun sanırım. Otomobil geçiş ücreti 11,95. 4. Sınıf yani tır geçiş ücreti 74,5. Arada 6,27 kat fark var. 2. 3. Sınıfları da düşünerek 5 kat diyelim. 135bin eş değer demek bu durumda 27bin araç demek sizin hesabınızdaki 65 tl ile hesaplamak için

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ironi yapmıştı onu dahi anlayamayan var ne diyeyimki. Tüm ağır vasıta araçlarının o köprüden geçmesi zorunlu. 15binden çok daha fazla aracın geçtiği aşikar bence. Doğru bilgilerle eleştiri yapalım. Mevcut bağlantılarıyla ve yolu uzatmasıyla ölü doğmuş bir köprüydü tabi ağır vasıtalara zorunlu olmasaydı. Zaten ağır vasıtaların orayı kullanmasının zorunlu hale getirileceği düşünülerek yapıldığını düşünüyorum şu an için. Uzun vadede kentleşmenin 3. Köprü taraflarına kayma ihtimaline bakınca da işletmeci özel şirketin işletim süresi bittikten sonra (10 yıl) devlete geçince ücretlerin çok daha makul olacağını düşünüyorum. Ulaşım medeniyettir. Köprü, tünel yapılmasına bariz hatalar olmadığı sürece karşı olmam ama ülkedeki üretimin teknolojik gelişimin yapılan yol, yapı, binalarla paralel gelişmesi gerektiğine inanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

135bin otomobil eşdeğer diyorum anlamıyorsun sanırım. Otomobil geçiş ücreti 11,95. 4. Sınıf yani tır geçiş ücreti 74,5. Arada 6,27 kat fark var. 2. 3. Sınıfları da düşünerek 5 kat diyelim. 135bin eş değer demek bu durumda 27bin araç demek sizin hesabınızdaki 65 tl ile hesaplamak için
    Arkadaş ironi yaptıysa kusura bakmasın, ama bu zihniyettte insan maalesef haddinden fazla var memlekette.
    Sen benim hesabın nesini beğenmedim anlamadım, hadi yarısını silelim o rakamın, sonuç olarak bedavaya gelmeyecek bu köprü, bunu ikimizde biliyoruz, rakamlara çok takılma.
    Ayrıca, yol medeniyettir, sözümüz yok, bu ülke içim taş üstüne taş koyan herkes sağolsun varolsun, fakat;
    Bir de işin şu kısmı var, sen o köprülerden, otoyollardan geçecek araçlara rahat rahat binebiliyor musun (Benzin, işletme maliyetleri v.s.)?
    Ve daha vahimi, bu köprüler,yollar kimlere, kaç paralara yaptırıldı?
    Küçük bir örnek; Antalya'ya Expo için tramvay hattı yapıldı, ihaleyi alan firma şartname bile almadı, ama birileri dedi ki sen de bu ihaleye gireceksin. Girdi ve ihaleyi aldı, hat yapıldı. Yapıldı yapılmasına da, dümdüz, dağ bayır olmayan, köprüsü hazır, tünel derdi olmayan bir taramvay hattının km si tam 14 milyona geldi, yani bu hat dünyanın en pahalı tramvay yolu.
    Peki parası kimden çıktı, senden, benden, bizden...
    Hadi kal sağlıcakla...
    Pulsar41 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Açıkçası hesap yapmaya niyetim yok. Devletsen ihaleyi açarsın, dersin ki "Arkadaş, böyle bir köprü istiyorum, geçiş ücreti şu kadar olacak. Ağır vasıtaların oradan geçmesini zorunlu kılacağım. Ama bunun dışında ben size geçiş garantisi vermem. Hesabınızı kitabınızı yapın, kar yapabileceğinizi düşünüyorsanız ihaleye girin.". Olay budur. Ben geçiş garantisi verilmesine tamamen karşıyım.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)