Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mondial z-one 180 düşünüyorum ; yorumlarınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.kendime bir motor almak istiyorum.tabiki herkesin gönlünde honda yamaha gibi japon markalar var fakat döviz yükseldi, bir de kıbrısta yaşıyorum burda fiyatlar dahada yüksek en basit örnek honda cbr125 bile 12-13 , ve bu benim ilk motorum olacak okadar paramda yok zaten kendime bir mondial almayı planlıyorum onun fiyarları daha uygun , burda öyle saatlerce gidilecek yol yok zaten ve hız düşkünüde deilim 100 gidsin yeter, aranızda kullanan arkadaşlar bana varsa yorumlarınızı bekliyorum,teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşımda vardı, güzel motor.

cevabınız için teşekkür ederim , bazı insanlar mondial alınmaz çin malı sonuçda deyip kafamı karıştırdı, herhangi bir sorun çıkardımı motoru? ısınma vb

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    gidisi guzeldi benim bindigimde titresimde yoktu oyle surucu kursunda bu motosikletten kullaniyolar dandik olsa simdiye dagilirdi diye düsünüyorum

Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidisi guzeldi benim bindigimde titresimde yoktu oyle surucu kursunda bu motosikletten kullaniyolar dandik olsa simdiye dagilirdi diye düsünüyorum
    Yorumun için teşekkürler

Ehliyet kursunda A2 ehliyet alacağım için hep bunu kullanmıştım. Görünüşü güzel, yeşil rengi güzel, iri havalı ama kalitesiz be dostum. Sağ ayak koyma kısmı çok geride olduğu için bir süre sonra ayak bileğinin ön kısmını (fazla bükülmesinden ve kasılmasından dolayı) ağrıtıyordu. Ayağı rahatlatmak için açayım desen bu sefer de frene basmış oluyorsun. Ve fren de istem dışı yapılmış oluyordu. Ayağı koyma biçimi yüzünden vitesli motorları sevemedim. Belki bu çapır denilen modeller (fren pedalı ve vites kolu) daha önde olan modeller, ayak bu kadar geride olmayacağı için kasılma yapmayacağından, nisbeten daha rahattır.
    Bir de z one 180 in vitesleri berbattı. Birden ikiye takarken "boşta gaz vermeden" mümkün değil ikiye geçmezdi. Artık ayarsız mıydı onu bilemiyorum. Ama üç hafta kullanmıştım mondial z one 180 i

Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet kursunda A2 ehliyet alacağım için hep bunu kullanmıştım. Görünüşü güzel, yeşil rengi güzel, iri havalı ama kalitesiz be dostum. Sağ ayak koyma kısmı çok geride olduğu için bir süre sonra ayak bileğinin ön kısmını (fazla bükülmesinden ve kasılmasından dolayı) ağrıtıyordu. Ayağı rahatlatmak için açayım desen bu sefer de frene basmış oluyorsun. Ve fren de istem dışı yapılmış oluyordu. Ayağı koyma biçimi yüzünden vitesli motorları sevemedim. Belki bu çapır denilen modeller (fren pedalı ve vites kolu) daha önde olan modeller, ayak bu kadar geride olmayacağı için kasılma yapmayacağından, nisbeten daha rahattır.
    Bir de z one 180 in vitesleri berbattı. Birden ikiye takarken "boşta gaz vermeden" mümkün değil ikiye geçmezdi. Artık ayarsız mıydı onu bilemiyorum. Ama üç hafta kullanmıştım mondial z one 180 i
    Yorumun için teşekkürler

Bir şey değil dostum

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    16 - 17 bin gibi fiyatlara satılan japon 250/125 lerde bile ters amortisör yokken bunlara koymaları şaşırtıcı. Motor sağlam, uzun ömürlüyse alınır bence

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 - 17 bin gibi fiyatlara satılan japon 250/125 lerde bile ters amortisör yokken bunlara koymaları şaşırtıcı. Motor sağlam, uzun ömürlüyse alınır bence
    kullann arkadaşlar çıksa uzun ömürlü alınır dese alacağım fakat daha kullann yok sanırım forumda

Motosikleti
    CBR 125R / Keeway Arn 125
    Kısa süreliğine de olsa kullanma imkanım oldu. Açıkçası 70ten sonra hiç güven vermedi bana, titreşim de haliyle artıyor. Gerek kontrol kumandası gerek teknolojik aksamı bariz kalitesiz. Deposunu da dengeli tutması zor. Ybr 125 ya da cbf150 daha mantıklı olacaktır kanaatimce.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sürücü kursu hocalarına hep sorarım. Sınavlarda kullandıkları motosikletleri yakından takip ederim. Z-One 180 kullanan var. Z-One 180 alma derim. Aynı paraya Hero Hunk tavsiye ederim. İzlenimlerim ve gelen bilgiler çok olumlu. Motorun çalışma sesini bir dinle. Ondan sonra git CBF 150 nin sibop şıngırtılı motor sesini dinle güven duyarsın.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ana konusuna bakmışsındır ama ben yine de linkini vereyim.
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/129944-mondial-180-z-one-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-49.html

Alıntı AEA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa süreliğine de olsa kullanma imkanım oldu. Açıkçası 70ten sonra hiç güven vermedi bana, titreşim de haliyle artıyor. Gerek kontrol kumandası gerek teknolojik aksamı bariz kalitesiz. Deposunu da dengeli tutması zor. Ybr 125 ya da cbf150 daha mantıklı olacaktır kanaatimce.
    yorumun için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursu hocalarına hep sorarım. Sınavlarda kullandıkları motosikletleri yakından takip ederim. Z-One 180 kullanan var. Z-One 180 alma derim. Aynı paraya Hero Hunk tavsiye ederim. İzlenimlerim ve gelen bilgiler çok olumlu. Motorun çalışma sesini bir dinle. Ondan sonra git CBF 150 nin sibop şıngırtılı motor sesini dinle güven duyarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

motor işini 1,2 sene daha ertelemek daha iyi olacak , yorumlarınızdan anladığım kadarıyla almam pek iyi olmaycak,bunun yerine paramı biriktirip honda almaya karar verdim. değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Honda olacaksa da illa cbr olacak değil ya!cbe düşünsen olmaz

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda olacaksa da illa cbr olacak değil ya!cbe düşünsen olmaz
    olmaz demenizin sebebi nedir aceba ?

Ben 2 yıldır 150 zone kullanıyorum(10 bin km). Ben daha hiç 'Neden mondial aldım? Keşke japon alsaydım!' demedim.Vites geçme konusuna gelince, bazen sol elim dolu oluyodu debriyajı çekmeden vites yükseltiyordum.Tabi ki 2000 km geçtiği halde yağ değiştirmezsen vites geçişi zorlaşıyordu.Ben motosiklet sürmeyi bu motorda öğrendim, düşe kalka,bana 3 sorun yaşattı bu vakte kadar. İlki ilk aldığım vakitlerde vites göstergesi yanlış göstermeye başladı, ustaya götürdüm 2 dakikada düzeltti, kablo oynamıştı galiba. İkinci sorun 2 vidası düştü,birisi kaza sonrası düştü galiba, diğerinin de gevşediğini görmüştüm, sıkmayı unuttum.Son sorun yağ değiştirme tapasının başı çıktı, artık elle değil anahtarla açılıyor. Şimdi "Bu kadar sorun çok fazla, ben vida bile sıkamam ve bu sorunlar ASLA japonlarda olmaz, aradaki fiyat farkı da çok fazla değil zaten" diyorsan bence ALMA. Bu arada youtube'da inceleme videolarına da bakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Ben bu motorla defalarca şehirler arası yolda (+500 km) gittim ve yola başladığımda nasılsa sonunda da aynıydı, ısınma gibi problem yaşamadım. Soğukta çalışmaya gelirsek 2 aydır kullanmadığım (kaza nedeniyle, 100 ün üzerinde bi hızda giderken araca çarptım.) motorun üstünden karı temizleyip marşa bastığımda birkaç dnemeye çalıştı(Tabi ki 20-30 saniye elinle gaz vereceksin.).

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    honda cbf 150 de kampanya başlamış tekrar.5950 tl ye düşmüş diye gördüm yanlış görmediysem ona bir bak istersen...

Alıntı halilemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 yıldır 150 zone kullanıyorum(10 bin km). Ben daha hiç 'Neden mondial aldım? Keşke japon alsaydım!' demedim.Vites geçme konusuna gelince, bazen sol elim dolu oluyodu debriyajı çekmeden vites yükseltiyordum.Tabi ki 2000 km geçtiği halde yağ değiştirmezsen vites geçişi zorlaşıyordu.Ben motosiklet sürmeyi bu motorda öğrendim, düşe kalka,bana 3 sorun yaşattı bu vakte kadar. İlki ilk aldığım vakitlerde vites göstergesi yanlış göstermeye başladı, ustaya götürdüm 2 dakikada düzeltti, kablo oynamıştı galiba. İkinci sorun 2 vidası düştü,birisi kaza sonrası düştü galiba, diğerinin de gevşediğini görmüştüm, sıkmayı unuttum.Son sorun yağ değiştirme tapasının başı çıktı, artık elle değil anahtarla açılıyor. Şimdi "Bu kadar sorun çok fazla, ben vida bile sıkamam ve bu sorunlar ASLA japonlarda olmaz, aradaki fiyat farkı da çok fazla değil zaten" diyorsan bence ALMA. Bu arada youtube'da inceleme videolarına da bakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Ben bu motorla defalarca şehirler arası yolda (+500 km) gittim ve yola başladığımda nasılsa sonunda da aynıydı, ısınma gibi problem yaşamadım. Soğukta çalışmaya gelirsek 2 aydır kullanmadığım (kaza nedeniyle, 100 ün üzerinde bi hızda giderken araca çarptım.) motorun üstünden karı temizleyip marşa bastığımda birkaç dnemeye çalıştı(Tabi ki 20-30 saniye elinle gaz vereceksin.).

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı motorcu_97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz demenizin sebebi nedir aceba ?
    olmaz mı diyecektim :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler