Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

600rrla başladım siz korkaksınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok güzel ve aşık olduğunuz bir kızı dudaklarından öpmek gibidir.
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Ama tüm yapabildiğiniz budur.
    Her buluşmanızda onu dudaklarından öper, içiniz hoplaya hoplaya zevk sarhoşu olarak ayrılırsınız.
    Halbuki o kızla yapılacak daha neler neler var.
    Ama öğrenmedin ki.

Bir örnek bu kadar güzel olabilir. Şu saate kırık ayağımla ayakta sizi alkışlıyorum.
    Örnek güzel de acaip seksist. Hele hele bold ettiğim cümle kadınların nasıl cisimleştirildiğine ideal bir örnek. Konu ne olursa olsun yanlış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    "Her büyük cc ile başlayan öldü bu sohbeti yaptıklarımız da öldü"

Türk insanına özgü başka bir davranış şeklide budur. İyi eğitim alan veya aldığını zanneden. Bi şeyler bilen veya bildiğini zanneden, eğer birazda 35-40 yaş bandına gelmişse hemen bu moda girer.

Neden bunu yaparlar ? anksiyetelerin dışa vurumu olduğunu düşünüyorum. ölüm anksiyetesi olabilir. Pozitivist hayat tarzı olabilir.

Doğru yanlış ekseninde değerlendirmiyorum haşa biz bu insanların yanında okyanusta su zerresi olamayız. Adam son noktayı koymuş zaten kendi tasarladığı dünyasında. Motosiklet mi sürüyorsun ? Büyük cc mi ? Hem de başlangıç ? Eğitim almadın mı ? Öleceksin ! Ölmedin mi ? Emin ol öleceksin...

Hayat yaşamaya değer. İkinci alternatifin yok. İnsanların doğru söylediklerini dikkate alıcaksın. Doğru tektir. Doğrunun doğrusu olmaz. Kendi kendini eğitme işini dikkate alıcak ve iyi bir öğrenci olacaksın.

İş ego tatmimine girdiği zaman da "drop gear disappear" vitesi düşürüp gözden kaybolacaksın.
    Salurbey bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek güzel de acaip seksist. Hele hele bold ettiğim cümle kadınların nasıl cisimleştirildiğine ideal bir örnek. Konu ne olursa olsun yanlış.
    Üstadım, sizi az-cok okuyorum. Düzeyli ve samimisiniz. Ama bu yorum uymadı size...
    Kadın neden cisimlestirilsin.
    Coq, işte tam da bundan bahsediyor. Hep cisimlendirildigini görmüşsün, oysa pikniğe git, beraber mutfakta yemek yap, sahilde yürüyüş yap, fikrini al..
    ille de cinsel obje olarak görmek ya da öptüğün zaman cinsel olarak değil, duygu ifadesi olarak da opebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Her büyük cc ile başlayan öldü bu sohbeti yaptıklarımız da öldü"

Türk insanına özgü başka bir davranış şeklide budur. İyi eğitim alan veya aldığını zanneden. Bi şeyler bilen veya bildiğini zanneden, eğer birazda 35-40 yaş bandına gelmişse hemen bu moda girer.

Neden bunu yaparlar ? anksiyetelerin dışa vurumu olduğunu düşünüyorum. ölüm anksiyetesi olabilir. Pozitivist hayat tarzı olabilir.

Doğru yanlış ekseninde değerlendirmiyorum haşa biz bu insanların yanında okyanusta su zerresi olamayız. Adam son noktayı koymuş zaten kendi tasarladığı dünyasında. Motosiklet mi sürüyorsun ? Büyük cc mi ? Hem de başlangıç ? Eğitim almadın mı ? Öleceksin ! Ölmedin mi ? Emin ol öleceksin...

Hayat yaşamaya değer. İkinci alternatifin yok. İnsanların doğru söylediklerini dikkate alıcaksın. Doğru tektir. Doğrunun doğrusu olmaz. Kendi kendini eğitme işini dikkate alıcak ve iyi bir öğrenci olacaksın.

İş ego tatmimine girdiği zaman da "drop gear disappear" vitesi düşürüp gözden kaybolacaksın.
    Kaç SS sürücüsü eğittiniz?
    kaç motosiklet eğitim sertifikanız var?
    Kaç kez motosiklet kazasında ölen birini gomdunuz?
    retox70 ve Osm@n bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On seneyi geçti şu forumda yazıyorum. Fatih'le yaptığımız tartışmayı en az yüz kişiyle yaptım bu güne kadar.
    Bugün hiçbiri aramızda değil.

Yani benimle tartışmayın ölürsünüz.

Şakası bile kötü ama maalesef gerçekleri kabul etmek zorundayız.

Mesela Fatih benim yalancı olduğumu düşünüyor.
    Kendisi hele bi R1 alsın göreceksiniz nasıl motor kullanılıyor.
    Ölen arkadaşlar Fatih gibi akıllı olmadıklarından ölmüşler.
    Fatih'teki aklın yarısı onlarda olsa bugün yaşıyor olacaklardı ama heyhaat!
    Allah herkese vermiyor demek ki.

Bizim asya halkının ilginç bir huyu da budur.
    En kral şofer kendisidir.
    Başkasının kullandığı arabada bile tedirgin olur, kendisi kullanmak ister.
    Karısına arabayı verip, kendisi yanındayken kullandırmayan yine bizim coğrafyadan çıkar.

Tabi bizim en kral şoförlüğümüz trafik gerçekleriyle uyuşmadığından en çok telefatı da yine biz veririz.
    Yani bizim kral şoferlik kahvehane ve sosyal medya muhabbetinden fazlası değildir.
    Ama gelde anlat.

Memlekette 40 senedir terör var. Trafikte 4 senede öldürdüğümüz kadar adam öldüremediler.
    Ama bizim millette ne gam!

Bin kere yazdık yine yazıp konuya dönelim.
    Spor motosikletlerin farklı sürüş dinamikleri vardır.
    Bunları insanlar kullansın diye yapıyorlar.
    Yani sen sürebilirsin, sen süremezsin gibi bir ayrımcılık yapmak komik olur.
    Fakat bu farklı sürüş dinamikleri, yıllarca motosiklet kullanmış olsanız dahi farklı bir tecrübe edinmeyi gerektirir.
    Bu tecrübeyi edinmenin ideal yolu kademeli ilerlemek ve eğitim almaktır.
    Bunun dışındaki mevzu safsatadır.
    Başınıza bir bela gelmeden kullanabilseniz bile motosikletin tüm imkanlarından yararlanma ve sürüşünüze tatbik edebilme kabiliyetinden mahrum olursunuz.
    Bu çok güzel ve aşık olduğunuz bir kızı dudaklarından öpmek gibidir.
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Ama tüm yapabildiğiniz budur.
    Her buluşmanızda onu dudaklarından öper, içiniz hoplaya hoplaya zevk sarhoşu olarak ayrılırsınız.
    Halbuki o kızla yapılacak daha neler neler var.
    Ama öğrenmedin ki.
    Dışarda öpüşen çiftleri gördün hep öyle sanıyorsun.

Spor motosikletle gezenleri görüncede kullanıyor sanıyorsunuz.

Kız kardeşlerimize örnek ayıp kaçtıysa kusura bakmasınlar.

Velhasıl etraf teker yapmayı bilen ama fren yapmayı beceremeyen dangalaklarla doluyken bir de kalkıp boyunuzdan büyük işler çevirmeyin.
    Sonunun şakası yok.

İlla ss kullanmak istiyorsanız eğitim alın, kademeli ilerleyin görün bak nasıl kullanıyorsunuz.
    Ama yok benimki en kalını olsun diyorsanız kendi düşen ağlamaz.
    Hiç istemedim ama yazmadan duramadım ,
    bırak ne halleri varsa görsünler. 3 kelimeyi doğru dürüst kuramayan adamlara laf anlatamazsın.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    "Bu şimdi ölmediğini mi iddia ediyor? Zihnen ölmüş bu." Cem Yılmaz

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Doğumdan sonra ilk 6 ay anne sütünün önemini ispatlamış yorumların sahibi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı yazmam 3 dakikamı aldı.
    Göndermem yarım saat sürdü herhalde.
    Belki kırk defa okuyup gönderip göndermeme konusunda tereddüt ettim.
    Yanlış anlaşılırmıyım diye düşündüm. Sonra forumdakiler beni bilir dedim ve gönder butonuna bastım.

Hatta ilk hali güzel bir kızı ya da yakışıklı bir erkeği öpmek şeklindeydi.
    Vermek istediğim etkiyi yapmıyor diye değiştirdim.

Bazen bişey anlatabilmek için gıcık bi herif olmak gerekiyor. Benim sık başvurduğum bir yöntem bu.

Çok sevdiğimiz insanları kaybettik.
    Bir çoğu kullanmasını bilirsen dünyanın en güvenli motoru sayılabilecek ss üstünde öldü.
    Bunu hiç bir zaman kabullenemedim ve kabullenmeyeceğim.

9-10 yıl önce Türkiye'de motosiklet aleminde iş yapan ve ellerini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir grup arkadaşım herkese açık ucuz yollu bir eğitim programı düzenlediler.
    Benden normal fiyatın biraz altında ücret almam için yardım istediklerinde
    para istemediğimi, masraflarım dahil herşeyi kendim karşılayacağımı bana verecekleri parayla gerekli olan fiziki şartları karşılamalarını ve bana uygun bir takvim seçmelerini rica ettim.

Bir aya yakın bas bas bağırdılar. 3 gün kala bana telefon edip sadece 8 kişinin başvurduğunu, bunlardan 5 tanesinin zaten kendi içlerinde olan kız arkadaşları olduğunu söylediler.

Katılımcılardan talep edilen para sadece pist giriş parasını karşılamak için yüz lira gibi komik bir paraydı.
    Yahu insan pistte bir tur atma zevki için bile verir o parayı.
    Üstüne birde eğitim alacaksın.!

Nerelerden nerelere geldik.
    Bugün olsa aynı fiyasko olmaz.
    Hatta geçen yıllarda oldukça pahalı olan CSS eğitimleri düzenlendi ve kapalı gişe tabir edebileceğim organizasyonlar yapıldı.
    Yani gün geçtikçe daha aklı başında, eğitimin önemini kavramış bilinçli motosiklet sürücüleri arttı.
    Bu durumun oluşmasında yüzlerce insanın emeği var.
    Forumlarda atılan bir post bile inanılmaz katkı sundu.

Hala bir kaç süpermen çıkıp ortalığı karıştırıyor diye bugün gelinen noktayı görmezden gelemeyiz.
    Şu bir gerçek ki yeni nesil bizden çok daha aklı başında, çok daha araştırmacı ve gelişmeye açık.

Onlarla birlikte biz de gelişiyoruz. Yakın bir gelecekte başlangıç motoru soran gençlere 500-600cc motorlar tavsiye edeceğiz.(ss değil)
    Henüz 40-50 bin kmdir motor binen acemilere sıçrama segmenti olarak 750-800cc motorlara bir bakmasını söyleyeceğiz.

Ama o güne kadar bugünün gerçekleri neyse o.

Hala katetmemiz gereken uzun bir yol var.

Türkiye'den geçen hafta döndüm.
    Özellikle küçük motosikletlere kaskla binen çok az ve çoğu orta yaşın üstünde.
    Gençlerde kask ve kıyafet kullanımının yaygın olduğunu sevinçle gördüm.
    Tabiki tek tük zırtapozlara denk geldim ama geneli en azından kask takıyor.

Orta yaş üstü ve bizim gibi yarım asra erişmiş olanlarda ise neredeyse hiç kask takana rastlamadım.
    Yani bizim nesil için yapacak bir şey yok.
    Umudum gençlerde.
    Onların içinde hala anlamayanlara da kafalarına vura vura anlatacağız.
    İster kızsınlar.
    İster darılsınlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte yanılıyorsun, bu kadar akıllı ve bilgili olupta böyle yanlış yorumlar yapman çok kötü bir şey. yüksek cc başlama işi sıkıntı tabi ki, millete yüksek cc başladığında daha dikkatli olması gerektiğini söylüyorum ama söylesem ne olur ki?

adam daha viraj dönerken ön frene abanılmayacağını bilmiyor, e hadi gel bu adama motor sürmeyi öğret. yani bırakın 1000cc yada 600 cc yi adam 125 cc makineyi zapt edemiyorken nasıl büyük hacimli ss sürecek. ss kullananları izliyoruz, adam motor yaıtırıyor ama beyaz şeridin üstündeyken yatırıyor. e hadi gel bu adama laf anlat şimdi, daha asfalt ile beyaz şeridin kayganlık farkını idrak edemiyecek kadar kabiliyetsiz bir insan. bu adama ne öğretsen bir başka şey yüzünden yine patlayacak.

yani sizin konuşmanız bir şeyi ifade ediyor ve bu doğru aslında; çoğu kullanıcı tembel, öğrenmiyor ve bilmediği için kaza yapıyor. ben motoru düz şaban kullanıpta kaza yapmayan kullanıcılardan değilim ve ben işin detayına kadar öğrenirim. iki farklı zamanda arkamdaki artçım yere düşecekti çünkü 1. vites ve 5 bin devirdeydim ve ani gazlama yapıp bıraktım, yani adrenalini severim. birinci vites ve 5 bin devirden sonra benim makine iyi çekiyor o yüzden hız istediğim zaman 5 bin devirden sonra köklüyorum ama yetmiyor işte. küçükken bisiklet ile arka kaydırırdık ve ben aynısını motorumla yapıyorum, arka kaydırırken sola doğru dönüyorum ve motorun arkası sağ tarafa doğru bakıyor kaydırmadan sonra. bazen kaydırmanın hemen ardından devrilme tehlikesi yaşıyorum ama devrilmedim hiç.

yani şimdi ben 600 lük yamaha r1 istiyorum, ölecek miyim? belki ben değil ama başkaları hayatını kaybedecek, çünkü adam taşıdığı kafanın hakkını vermiyor. motor yatık şekildeyken viraj sıkılmaz yada bırakılmaz, frene basılmaz ve gaza basılmaz. takip mesafesi kaygan zeminde daha uzun tutulur, şerit değiştirirken sinyal vermeyle beraber arkadaki aracın hızıda hesaplanır.

dediğim gibi adam video koymuş birde, "viraj talimi" gibi birşey yazıyordu tam hatırlamıyorum. adam beyaz şeridin üzerinde yatırmış motoru. bunun gibiler ölür.

ÖLECEKSİN !!!!

Günü zamanı geldiğinde hepimiz öleceğiz Emri-hak vaki olacak ve bizde yol alacağız bu dünyadan.

İşte o gün geldiğinde soracakları sorulardan en önemlilerinden biri şu olacak ;

"Sana kendimden bir parça olarak akıl ve muhakeme yeteneği verdim. Peki sen bunu kullandınmı ???"

Dilerim hepimiz bu soruya "evet" cevabını rahatlıkla verebiliriz.

Motosiklet sürebilme becerisi doğuştan sana bahşedilmiş bir yetenek değildir. Pistte çılgınlar gibi hiç aklı yokmuşçasına uçan o adamlar aslında o sırada muhakeme seviyesinin zirvesinde beyinlerini sonuna kadar zorluyorlar. Motosiklette öncelik muhakeme yani yaptığınız işte aklınızı kullanabilmektir.

Sevgili Fatih

İşin doğrusunun ne olduğunu bilmediğin , yaşamadığın hatta çevrende görmediğin için , kendi doğrularını bize dikte etmekte hiçbir sakınca görmüyorsun ama bu yöntem COQ gibi bir adam üzerinde pek işe yaramaz.

COQ hocanın büyük bir tevazu ile seni ciddiye alarak yazdıklarını bir kez daha okursan büyük fayda göreceksin.

Ben maalesef onun kadar kibar olmayacağım ; Yukarıda kırmızı ile işaretlediklerim hakkında bir iki kelam edeceğim.

1- Henüz 600 lük R1 yapılmadı. Genellikle R6 diyorlar 600 lüklerine . Valla ben Yamahanın sitesinden baktım öyle yazmışlar :p

2- Yatık vaziyette virajda her iki frene de dokunulabilir , gerekirse sertçe fren de yapılabilir hatta hatta bu bir viraj tekniği olarak da kullanılabilir bkz. trail braking. (tabi konuyu biliyorsan bunu yapabilirsin , sen bunun yapılabildiğini bile bilmediğin için ölme ihtimalin çok yüksek. )

3- Yatık vaziyette virajda gaza da dokunulabilir , gerekirse viraj boyunca hiç durmadan gaz da açılabilir hatta hatta açılmalıdır da bkz. weight transfer. (tabi konuyu biliyorsan bunu yapabilirsin , sen bunun yapılabildiğini bile bilmediğin için ölme ihtimalin çok yüksek. )

4- Ben motorcuyu bindiği motorun cc ne göre sınıflandırmam. Ancak seninki gibi hafif ve sınırlı güce sahip bir motorun orasını burasını oynatabiliyor olman sadece bisiklete iyi binebildiğini gösterir.

Motosiklet tamamen farklı bir şekilde kullanılır ve sen bunu 600 lük R1 yapıldığında alınca :p :p :p acı şekilde anlayacaksın ve mutlaka öleceksin , hepimiz öleceğiz vakti zamanı geldiğinde . Kimse baki kalmayacak ...
    COQ, Alonedark93, EmreKocyigit ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yazıyı yazmam 3 dakikamı aldı.
    Göndermem yarım saat sürdü herhalde.
    Belki kırk defa okuyup gönderip göndermeme konusunda tereddüt ettim.
    Yanlış anlaşılırmıyım diye düşündüm. Sonra forumdakiler beni bilir dedim ve gönder butonuna bastım.

Hatta ilk hali güzel bir kızı ya da yakışıklı bir erkeği öpmek şeklindeydi.
    Vermek istediğim etkiyi yapmıyor diye değiştirdim.

Bazen bişey anlatabilmek için gıcık bi herif olmak gerekiyor. Benim sık başvurduğum bir yöntem bu.

Çok sevdiğimiz insanları kaybettik.
    Bir çoğu kullanmasını bilirsen dünyanın en güvenli motoru sayılabilecek ss üstünde öldü.
    Bunu hiç bir zaman kabullenemedim ve kabullenmeyeceğim.

9-10 yıl önce Türkiye'de motosiklet aleminde iş yapan ve ellerini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir grup arkadaşım herkese açık ucuz yollu bir eğitim programı düzenlediler.
    para istemediğimi, masraflarım dahil herşeyi kendim karşılayacağımı bana verecekleri parayla gerekli olan fiziki şartları karşılamalarını ve bana uygun bir takvim seçmelerini rica ettim.

Bir aya yakın bas bas bağırdılar. 3 gün kala bana telefon edip sadece 8 kişinin başvurduğunu, bunlardan 5 tanesinin zaten kendi içlerinde olan kız arkadaşları olduğunu söylediler.

Katılımcılardan talep edilen para sadece pist giriş parasını karşılamak için yüz lira gibi komik bir paraydı.

Nerelerden nerelere geldik.
    Bugün olsa aynı fiyasko olmaz.
    Hatta geçen yıllarda oldukça pahalı olan CSS eğitimleri düzenlendi ve kapalı gişe tabir edebileceğim organizasyonlar yapıldı.
    Yani gün geçtikçe daha aklı başında, eğitimin önemini kavramış bilinçli motosiklet sürücüleri arttı.
    Bu durumun oluşmasında yüzlerce insanın emeği var.
    Forumlarda atılan bir post bile inanılmaz katkı sundu.

Hala bir kaç süpermen çıkıp ortalığı karıştırıyor diye bugün gelinen noktayı görmezden gelemeyiz.
    Şu bir gerçek ki yeni nesil bizden çok daha aklı başında, çok daha araştırmacı ve gelişmeye açık.

Onlarla birlikte biz de gelişiyoruz. Yakın bir gelecekte başlangıç motoru soran gençlere 500-600cc motorlar tavsiye edeceğiz.(ss değil)
    Henüz 40-50 bin kmdir motor binen acemilere sıçrama segmenti olarak 750-800cc motorlara bir bakmasını söyleyeceğiz.

Ama o güne kadar bugünün gerçekleri neyse o.

Hala katetmemiz gereken uzun bir yol var.

Türkiye'den geçen hafta döndüm.
    Özellikle küçük motosikletlere kaskla binen çok az ve çoğu orta yaşın üstünde.
    Gençlerde kask ve kıyafet kullanımının yaygın olduğunu sevinçle gördüm.
    Tabiki tek tük zırtapozlara denk geldim ama geneli en azından kask takıyor.

Orta yaş üstü ve bizim gibi yarım asra erişmiş olanlarda ise neredeyse hiç kask takana rastlamadım.
    Yani bizim nesil için yapacak bir şey yok.
    Umudum gençlerde.
    Onların içinde hala anlamayanlara da kafalarına vura vura anlatacağız.
    İster kızsınlar.
    İster darılsınlar.
    Hocam burası türkiye 500-600 cc'yi 40 düşünüp 1 önermek lazım ister 10 yıl geçsin.Bunda sadece bilinç,eğitim değil harici şartlarda var.Sadece motor sürücüleri değil diğer araç kullanıcılarınında bilinçlendirilmesi gerekiyor.Yolların düzeltilmesi gerekiyor.
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motosiklet kullanımının diğer bütün fiziksel aktivitelerde olduğu gibi bir beceri gelişim safhası vardır. Yeni başlayan bir sürücü istediği kadar mantıklı olsun, sürüş becerileri gelişmediği sürece tehlike altındadır. Siz altınızdaki motorun gaz koluna hakim olmayı (istem dışı açmamayı) eğitimle öğrenemezsiniz. Mantığınız zaten size "gazı çok açarsan tehlikeye gireceksin" diyor ama yine de açıyorsunuz veya tam tersi panik durumda gereğinden fazla frenliyorsunuz. Ayrıca bu motorlar yüksek hızlara çıkabiliyorlar ve yüksek hızlarda refleksleriniz henüz bu hızlara uygun şekilde gelişmemiş oluyor. Ben bunu bilgisayar oyunu oynamaya benzetiyorum. Bir oyuna ilk başladığınızda size zor gelir ama bir süre oynadıktan sonra bakmışsınız o zor dediğiniz yerler aslında o kadar da zor değilmiş. Bunun adına ustalaşmak denir. Sıfırdan motor almış bir adamın ustalığından söz edebilir miyiz ? Motorda akrobasi hareketleri yapıyor olmanız sizin iyi bir motor sürücüsü olduğunuzu garanti eder mi ? Bir dolu süper yetenekli top cambazı futbolcu, kariyerlerini ikinci sınıf kulüplerde bitirmişlerdir. İyi bir sürücünün gerçek trafikte o cambazlıklara ihtiyacı olmaz, olmamalıdır. Dolayısıyla bana göre, yüksek cc ile hele ki CBR600RR gibi motorlarla motosiklete başlayan ve o güne dek kazaya karışmamış olan kişiler sadece şanslarının yardımıyla kaza yapmamışlardır. Sağlam bir temelleri olmadığı için de kaza yapma ihtimalleri her zaman ufaktan başlayanlara göre yüksektir. Bunun böyle olmadığı göremeyenlerde de risk algısı yeterince gelişmemiştir. Ben o resimdeki kaslı arkadaşı motor üzerinde düşününce kafamda canlanan manzara şudur : CBR600RR + kırmızı siyah beyaz önü açık deri mont, bir kolunda kask, sırtı dimdik goril duruşu, uçları dışarı bakan ördek ayaklar, trafik kurallarına aykırı bir sürüş, ara gazı ile çıkarılan gürültü...
    huduni bunu beğendi.

Motosikleti

Ohooo hocam sen ne yaptın .

Bir motosiklet eğitmeninin bu ülkede yapacağı en büyük yanlış "bedava eğitim" vermektir.

Millet bedava verilince seni "beceriksiz , işbilmez ,acemi eğitmen" sınıfında en ön sıraya oturtur ağzınla kuş tutsan bir daha kendini ispat edemezsin.

Şu forumda "ücretsiz" olarak eğitime davet ettiğim kişilerden kaç tanesi geldi dersin ??? Yazı ile yazayımda havalı olsun "SIFIR" koskocaman bir sıfır.

Eğitim pahalı , eğitim yok diye yırtınan, Barkının kulaktan dolma öğrendiği üç beş değersiz ayrıntıyı sunmasını "büyük hoca bedava bilgi veriyor" diyerek yere göğe koyamayan arkadaşlar , hadi gelin eğitelim sizi denildiğinde bir anda ortadan kayboluveriyorlar.

BU ARKADAŞLAR EĞİTİMİ DESTEKLER AMA EĞİTİLMEYİ SEVMEZLER

Yılmayacağım baharda MT ye özel ücretsiz eğitim başlığı açacağım . Bakalım kaç kişi gelecek

İyi eğitmen olduğunu ve verdiğin eğitimin değerli olduğunu göstermek istiyorsan günlüğüne 1000€ yaz , vallahi ta orada bussiness class ile getirir 5 yıldızlı otelde ağırlar sonrada "şöyle büyük hoca böyle büyük hoca" diye reklamını yaparlar.

Boşver bu işleri,

Sen en iyisi yukarda yazdığın gibi parka gidip öpüşen oğlanlarla kızları dikizle (torun torba sahibi olacak yaşa geldin verdiğin örneğe bak yahu hahahaha )

Seni çok seviyoruz hocam....
    zaferce, COQ, Alonedark93 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şu vatandaşı anlamıyorum ismini bile duymak istemiyorum!!! Ulen 3 4 tane motosiklet eğitmeni, hoca, tecrübe var karşında seni ciddiye alıp sana bişeyler kazandırmaya çabalıyor, okuduğunu öğrendiğini sana paylaşıyor malum bu işler bile memleketimizde parayla sen neyin peşindesin, neyin tribindesin, ne bu sidik yarıştırmak. COQ hocam şu bir gerçek sizde peygamber sabrı var.
    COQ ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Eğitmen arkadaşlar veya büyüklerim ,yaşınızı bilmediğim icin böyle yazıyorum. Ben 35 yaşındayım. Baharda istanbulda vericeginiz egitimin detaylarını bekliyorum. O başlık altında daha detaylı bilgileri ulaşıcagimiza eminim. Şimdiye kadar hondadan 2 tane iler sürüş eğitimi aldım. Sizinkide katılmak isterim. Bekliyoruz baharı.
    Okan Sinan Ocan ve COQ bunu beğendiler.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hocalarımız çok güzel şekilde, doğruları anlattı.Ama sorunumuz ne yeteneksiz olmak nede kabiliyet, sorunumuz cehalet, yani bilmediğini bilmemek

Ben eğitim almadım, ancak bunun önemini biliyorum, eksik olduğumuda biliyorum.Herhangi bir şeyi eğitimli yapmak ve eğitimsiz yapmak arasında ki farkı da bildiğimi düşünüyorum.Bunun farkında olmak, eksik olduğumuzu bilmek çok önemli.

Eğitim videoları, belgesellerini izleyip sık sık uygulamasını yapıyorum.En kısa zamanda da eğitim alacağım.

Birde hazır Okan abiyi(OOCAN) yakalamışken MotoBaba ile çektiğiniz fren videolarında neden Abs motor seçtiğiniz konusunda eleştireceğim abi sizi Keşke herhangi bir sürücü destek yardımı olmayan bir motorda bu fren konularını tatbik etseydiniz bizlere daha ayrıntılı anlama şansı doğardı..
    Saygılar..
    huduni bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birde hazır Okan abiyi(OOCAN) yakalamışken MotoBaba ile çektiğiniz fren videolarında neden Abs motor seçtiğiniz konusunda eleştireceğim abi sizi Keşke herhangi bir sürücü destek yardımı olmayan bir motorda bu fren konularını tatbik etseydiniz bizlere daha ayrıntılı anlama şansı doğardı..
    Saygılar..
    Sınıfın köşesine git tek ayak üzerine 1000 e kadar say.

Sözlüden de "0" verdim . Yarın Velini de al gel yanıma.

Dersi hiç dinlememişsin.

Videolarda kullandığım XJ6 ABS siz modeldir. Doğru teknikle fren yapıldığında ABS li gibi gayet dengeli durabildiği için seni yanılttığını düşünüyorum.

Sevgilerimle
    Alonedark93, huduni ve Erdost bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    •125 cc, 250cc, 300 cc, 500cc, 600cc, 1000cc racing makineleri belirli dönemler kullanıp bunca tecrübeye rağmen en son 1000cc de kaza yapıp vefat edenler de var. Tecrübesizlik büyük bir sorun ama defansif sürmemek de bir bu kadar tehlikeli diye düşünüyorum. Fazla cesur kullanırsanız 125 cc ile de vefat edebilirsiniz. Bir de bu yönü var...

•Onca tecrübeli vatandaşlar bile büyük cc racingler ile taklaya gelip vefat ederken tam pişmemiş bir motorcunun büyük cc racing ile vefat etmesini idrak etmek çok mu zor? Sadece bir anlık hataya ve tecrübesizlikten kaynaklı olarak bu hatayı telafi edememesiyle çok daha kolaylaşır bu helva yeme işi. İşin özü ve uyarıların asıl yönü budur. Anlayana tabi.

Ne aceleniz var kardeşim biraz sabırlı olun hem cc yükseltme açısından hem de trafikte hızlı ve cesur kullanma açısından.

Motosikleti
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc, 250cc, 300 cc, 500cc, 600cc, 1000cc racing makineleri belirli dönemler kullanıp kaza yapıp vefat edenler de var. Tecrübesizlik büyük bir sorun ama defansif sürmemek de bir bu kadar tehlikeli diye düşünüyorum. Fazla cesur kullanırsanız 125 cc ile de vefat edebilirsiniz. Bir de bu yönü var...

Onca tecrübeli vatandaşlar bile büyük cc racingler ile taklaya gelip vefat ederken tam pişmemiş bir motorcunun büyük cc racing ile vefat etmesi.... Sadece bir anlık hataya ve tecrübesizlikten kaynaklı olarak bu hatayı telafi edememesiyle çok daha kolaylaşır bu helva işi. İşin özü ve uyarıların asıl yönü anlaşılan budur. Anlayana.

Ne aceleniz var kardeşim biraz sabırlı olun hem cc yükseltme açısından hem de trafikte hızlı ve cesur kullanma açısından.

İşte en büyük algı hatası;

Motor üzerinde yaptığınız kilometre ile beraber bilginiz de paralel olarak artmadıysa 100.000 km yapmış 10 yıllık bir sürücü ile 1.000 km yapmış yeni bir sürücü arasında risk olarak hiç fark yoktur. Sadece kilometre yaparak motosiklet becerinizi geliştirmeniz mümkün değildir.

Sevgilerimle
    Alonedark93, EmreKocyigit ve huduni bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Fakat şunu yine iyi anlamak gerek,çok tecrübeli ss kulanicisi arkadaşlar 299 km süratle otobanda sollamalari sagdan ortadan yandan yani heryerden cok agresif şekilde sürüşleri ile yapiyorlar. Genel kullanımları cok agresif. Çok iyi seviyeye gelmenin kendi olan ozguvenin bir sure sonra gercek hayatla bağlantılarıni kopartıp kurşun geçirmez olduklarını inanmaya başladıklarını düşünüyorum. Kazaların analizini iyi yapmak gerekiyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıfın köşesine git tek ayak üzerine 1000 e kadar say.

Sözlüden de "0" verdim . Yarın Velini de al gel yanıma.

Dersi hiç dinlememişsin.

Videolarda kullandığım XJ6 ABS siz modeldir. Doğru teknikle fren yapıldığında ABS li gibi gayet dengeli durabildiği için seni yanılttığını düşünüyorum.

Sevgilerimle

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte en büyük algı hatası;

Motor üzerinde yaptığınız kilometre ile beraber bilginiz de paralel olarak artmadıysa 100.000 km yapmış 10 yıllık bir sürücü ile 1.000 km yapmış yeni bir sürücü arasında risk olarak hiç fark yoktur. Sadece kilometre yaparak motosiklet becerinizi geliştirmeniz mümkün değildir.

Sevgilerimle
    Bu konuda size katılmıyorum. Yaptığı km çok olan her sürücünün iyi bir pilot olamadığı doğru ama yapılan km her ne olursa olsun bir tecrübedir aklı olana bu da bir eğitim sayılır.

Aklı olan adam her kazada her tehlikede yeni bir eğitim almış gibi kendine dersler çıkarır. Her çok km yapan sürücü iyi motosiklet kullanır diye birşey yok ama km arttıkça tecrübenin verdiği donanımlar bence az-çok artar.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)