Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

600rrla başladım siz korkaksınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    yine bir apaci vakası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorun iki tarafta da mevcut...

1. Yazanın ikide bir tekrar ettiği "korkaksınız" lafı, farkında olduğu şahsi guvensizliklerini bastırma çabası.

2. Ama malesef forum da, deneyimi olmadan ordan burdan duyduğunu satıp varlığını ispatlamaya çalışan boş veya saçma yorum dolu...
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kasları olduğu için herkese korkak demeye hakkı var.
    huduni bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sanirim bende bir sikinti var.3. Motorum yaklasik 40-50 bin km 125 lik kullandim.Gecen arkadasin 600f ine binip 5 dakika dolastim geldim,kullanmasina kullandim ama o gaz tepkisi nedir hele ki 2. Viteste.Agirliktan bahsetmiyorum bile

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kötü örnekler veriliyor, doğru adamların sayıları az olsada, arkadaşım olan birinin motor mazisini yazayım. 2 yil scooter + ducati monster + suzuki gsxr600 +suzuki hayabusa 2016. Şimdiye kadar kilometre 30 bin üzerinde. İyi bir kullanıcı kriterine uyan biri benim gözümde kullanımı ekipmanı. Lütfen tüm kullanıcıları öldürmeyelim. Hepimiz motor üzerinde potansiyel adayız zaten. Tüm kullanıcilari istisnasiz mezara gönderiyoruz yorumlarla. İyi kullanıcı kriterinin bir bölümüde kazaya karşımamaktir ve sürüş görülmeden onaylanabilir istatistiktir. Kazanız vardır veya yoktur. Kaza olmaması başlı başına tumuyle surucu hakkında karar vermemizi sağlamaz fakat forum ortamında sürüşleri izleme imkanımız olmadığına göre fikir vermesi anlamında önemli bir kriterdir. Lutfen tüm yüksek cc ile başlayan suruculere ayni muamele yapılmasın. Konu ne zaman açılsa bu eklemeyi yapacağım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kendini Don Kişot sanmış..
    işin kötüsü de, bizi yeldeğirmeni sanmış..
    huduni bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bir sürü yazı yazdık.
    Daha üstüne eklenecek bir şey yok.
    Sadece bir hatırlatma yapmak istiyorum.
    Yüksek cc SS motosiklet kullanmak isteyenlerin hepsinin söylemi aynı.
    Şöyle diyorlar;

@ iş bilekte biter
    @ Kendini bildikten sonra her ccde başlanır.
    @ 50 bin kmdir tek kazam yok.
    @ Salak değilim sorumluluklarım var.
    @ Aptalca gaz açarsan tabi patlarsın. Ben asla yapmam.
    vs.
    vs.

Yani bunlar güzel söylemler.
    Fakat bunları söyleyip yüksek cc alanların hepsi öldü.

Bu nasıl oluyor?

En uzun yaşayan 5 sene yaşıyor, sonra haberini alıp taziye başlığı açıp onun ne kadar iyi bir insan olduğunu yazıyoruz.
    Bu gerçekler ortada olduğu halde ayda bir aynı tartışma yeniden açılıyor.

Yukarıda yazdıklarımı daha önce kaç kere yazdım sayısını hatırlamıyorum.
    Daha önce yazdıklarıma
    " hadi ordan 40 bin kmdir kullanıyorum yan yatmam bile yok"
    "3 senedir 1000rr kullanıyorum çok şükür tek kazam yok"
    " bir arkadaşım R1'le başladı 2 yıldır süper kullanıyor"
    Şeklinde cevaplar çok geldi.
    Onlarda bugün aramızda değiller.

Velhasıl yaşayanlar var ama ya mevzuya uyanıp motor değiştirenler ya da motosikleti bırakanlar.
    Gerisi hep öldü.
    Benden söylemesi.
    işte yanılıyorsun, bu kadar akıllı ve bilgili olupta böyle yanlış yorumlar yapman çok kötü bir şey. yüksek cc başlama işi sıkıntı tabi ki, millete yüksek cc başladığında daha dikkatli olması gerektiğini söylüyorum ama söylesem ne olur ki?

adam daha viraj dönerken ön frene abanılmayacağını bilmiyor, e hadi gel bu adama motor sürmeyi öğret. yani bırakın 1000cc yada 600 cc yi adam 125 cc makineyi zapt edemiyorken nasıl büyük hacimli ss sürecek. ss kullananları izliyoruz, adam motor yaıtırıyor ama beyaz şeridin üstündeyken yatırıyor. e hadi gel bu adama laf anlat şimdi, daha asfalt ile beyaz şeridin kayganlık farkını idrak edemiyecek kadar kabiliyetsiz bir insan. bu adama ne öğretsen bir başka şey yüzünden yine patlayacak.

yani sizin konuşmanız bir şeyi ifade ediyor ve bu doğru aslında; çoğu kullanıcı tembel, öğrenmiyor ve bilmediği için kaza yapıyor. ben motoru düz şaban kullanıpta kaza yapmayan kullanıcılardan değilim ve ben işin detayına kadar öğrenirim. iki farklı zamanda arkamdaki artçım yere düşecekti çünkü 1. vites ve 5 bin devirdeydim ve ani gazlama yapıp bıraktım, yani adrenalini severim. birinci vites ve 5 bin devirden sonra benim makine iyi çekiyor o yüzden hız istediğim zaman 5 bin devirden sonra köklüyorum ama yetmiyor işte. küçükken bisiklet ile arka kaydırırdık ve ben aynısını motorumla yapıyorum, arka kaydırırken sola doğru dönüyorum ve motorun arkası sağ tarafa doğru bakıyor kaydırmadan sonra. bazen kaydırmanın hemen ardından devrilme tehlikesi yaşıyorum ama devrilmedim hiç.

yani şimdi ben 600 lük yamaha r1 istiyorum, ölecek miyim? belki ben değil ama başkaları hayatını kaybedecek, çünkü adam taşıdığı kafanın hakkını vermiyor. motor yatık şekildeyken viraj sıkılmaz yada bırakılmaz, frene basılmaz ve gaza basılmaz. takip mesafesi kaygan zeminde daha uzun tutulur, şerit değiştirirken sinyal vermeyle beraber arkadaki aracın hızıda hesaplanır.

dediğim gibi adam video koymuş birde, "viraj talimi" gibi birşey yazıyordu tam hatırlamıyorum. adam beyaz şeridin üzerinde yatırmış motoru. bunun gibiler ölür.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte yanılıyorsun, bu kadar akıllı ve bilgili olupta böyle yanlış yorumlar yapman çok kötü bir şey. yüksek cc başlama işi sıkıntı tabi ki, millete yüksek cc başladığında daha dikkatli olması gerektiğini söylüyorum ama söylesem ne olur ki?

adam daha viraj dönerken ön frene abanılmayacağını bilmiyor, e hadi gel bu adama motor sürmeyi öğret. yani bırakın 1000cc yada 600 cc yi adam 125 cc makineyi zapt edemiyorken nasıl büyük hacimli ss sürecek. ss kullananları izliyoruz, adam motor yaıtırıyor ama beyaz şeridin üstündeyken yatırıyor. e hadi gel bu adama laf anlat şimdi, daha asfalt ile beyaz şeridin kayganlık farkını idrak edemiyecek kadar kabiliyetsiz bir insan. bu adama ne öğretsen bir başka şey yüzünden yine patlayacak.

yani sizin konuşmanız bir şeyi ifade ediyor ve bu doğru aslında; çoğu kullanıcı tembel, öğrenmiyor ve bilmediği için kaza yapıyor. ben motoru düz şaban kullanıpta kaza yapmayan kullanıcılardan değilim ve ben işin detayına kadar öğrenirim. iki farklı zamanda arkamdaki artçım yere düşecekti çünkü 1. vites ve 5 bin devirdeydim ve ani gazlama yapıp bıraktım, yani adrenalini severim. birinci vites ve 5 bin devirden sonra benim makine iyi çekiyor o yüzden hız istediğim zaman 5 bin devirden sonra köklüyorum ama yetmiyor işte. küçükken bisiklet ile arka kaydırırdık ve ben aynısını motorumla yapıyorum, arka kaydırırken sola doğru dönüyorum ve motorun arkası sağ tarafa doğru bakıyor kaydırmadan sonra. bazen kaydırmanın hemen ardından devrilme tehlikesi yaşıyorum ama devrilmedim hiç.

yani şimdi ben 600 lük yamaha r1 istiyorum, ölecek miyim? belki ben değil ama başkaları hayatını kaybedecek, çünkü adam taşıdığı kafanın hakkını vermiyor. motor yatık şekildeyken viraj sıkılmaz yada bırakılmaz, frene basılmaz ve gaza basılmaz. takip mesafesi kaygan zeminde daha uzun tutulur, şerit değiştirirken sinyal vermeyle beraber arkadaki aracın hızıda hesaplanır.

dediğim gibi adam video koymuş birde, "viraj talimi" gibi birşey yazıyordu tam hatırlamıyorum. adam beyaz şeridin üzerinde yatırmış motoru. bunun gibiler ölür.
    Varsayımlar üzerinden yorum yapıp kendini kandırma.
    Sanki ölenlerin hepsini tanıyormuşsun gibi yorum yapıyorsun.
    Sana göre ölenler motosiklet kullanmayı bilmiyor.
    Dikkatsizler.
    Bilinçsizler.

Bir tek sen çok dikkatlisin ve bilinçli bir sürücüsün.!!!

Bak 3 ünlem koydum 3 kere dikkat et diye. Yoksa yazım kurallarına aykırı aslında

Hiç zannettiğiniz gibi değil sevgili kardeşim.
    Hayatını kaybedenler arasında sürüşünü, kapasitesini bildiğimiz arkadaşlarımız da var.
    Sorgulayan, araştıran, sürüşünü geliştirmek için çabalayan kardeşlerimiz var.
    Üstelik gayet bilinçli, hata yapmamak için çaba sarfedenler de var.

Eee nasıl oluyor bu iş böyle diyeceksin tabi.
    Eh trafikte bazen çalışmadığımız yerden çıkıyor sorunlar.
    Bir çoğu başka bir motosikletle olsa asla girmeyeceği bir durumun içerisine girerek, kimisi başka bir motosiklet olsa rahatça tolere edebileceği bir hata yaparak ama neticede yetersiz kaldığı için kayıp gidiyor hayattan.

Bu konunun daha fazla uzaması anlamsız.
    Üsttede yazdım.
    Büyük cc spor motosikletle başlayanların hepsi ölüyor.
    Yaşayan tek bir örnek bile yok.
    Daha bunun neyini tartışıyoruz?
    Hepside ben ölmem diyen insanlar bunlar.
    Çoğu bindiği aletin tehlikesinin farkında.
    Ama en uzun yaşayan 5-6 sene yaşıyor.
    Daha uzatmanın bir anlamı yok.
    Kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

Dipnot: Fatih 600cc R1 diye bir şey yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Race motorlarda çok iyi sürücüler bile hayatını kaybedebiliyor mesela aYe gibi...

Bu arkadaştaki özgüvene hayran kaldım..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bir de, korkak olmak ile ilgili fikrim de var.
    Korku, canlıyı hayatta tutan bir tepkidir.
    Ayıp değildir, aksine mutluluk, hüzün, umut gibi elzemdir.
    Canlı oluşumuzun ve turumuzu devam ettirmemizin mutlak şartlarindan biridir.
    Bununla dalga geçen, yaratılış gerçeği ya da evrimi ile de dalga geçiyor demektir.
    Parçası olduğu doğayla dalga geçen, kendiyle de dalga geçmiş olur.
    Yani, korkaklık ve cesaret hakkında bir Çin atasözü var;
    Cesaret, korkmamak demek değildir. Korkuyu bilip, hissettiği halde doğru olanı yapmaktır.
    Korkarım ki...
    retox70, Mr.Duke ve huduni bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Son dönemdeki kazaları değerlendirince benim aklımda şöyle bir fikir oluştu
    Çok bilenler ve yeni başlayıp yüksek cc'ye atlayanlardı son dönemde ciddi kaza yapıp hayatını kaybedenler.Taşlanacağım belki ama bir bakın analiz edin.Adam kaza yapmış piste girip çıkıyor.Adam kaza yapmış 2. Motoru cbr650f ilk motoru cbr 125.Adamda fz6 vardı r6'ya yetişeceğim derken viraj çizgisini kaçırdı.Allah hepsine rahmet eylesin ama biraz bakın lütfen duruma.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Varsayımlar üzerinden yorum yapıp kendini kandırma.
    Sanki ölenlerin hepsini tanıyormuşsun gibi yorum yapıyorsun.
    Sana göre ölenler motosiklet kullanmayı bilmiyor.
    Dikkatsizler.
    Bilinçsizler.

Bir tek sen çok dikkatlisin ve bilinçli bir sürücüsün.!!!

Bak 3 ünlem koydum 3 kere dikkat et diye. Yoksa yazım kurallarına aykırı aslında

Hiç zannettiğiniz gibi değil sevgili kardeşim.
    Hayatını kaybedenler arasında sürüşünü, kapasitesini bildiğimiz arkadaşlarımız da var.
    Sorgulayan, araştıran, sürüşünü geliştirmek için çabalayan kardeşlerimiz var.
    Üstelik gayet bilinçli, hata yapmamak için çaba sarfedenler de var.

Eee nasıl oluyor bu iş böyle diyeceksin tabi.
    Eh trafikte bazen çalışmadığımız yerden çıkıyor sorunlar.
    Bir çoğu başka bir motosikletle olsa asla girmeyeceği bir durumun içerisine girerek, kimisi başka bir motosiklet olsa rahatça tolere edebileceği bir hata yaparak ama neticede yetersiz kaldığı için kayıp gidiyor hayattan.

Bu konunun daha fazla uzaması anlamsız.
    Üsttede yazdım.
    Büyük cc spor motosikletle başlayanların hepsi ölüyor.
    Yaşayan tek bir örnek bile yok.
    Daha bunun neyini tartışıyoruz?
    Hepside ben ölmem diyen insanlar bunlar.
    Çoğu bindiği aletin tehlikesinin farkında.
    Ama en uzun yaşayan 5-6 sene yaşıyor.
    Daha uzatmanın bir anlamı yok.
    Kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

Dipnot: Fatih 600cc R1 diye bir şey yok.
    r6 600 lük, sen şimdi yanlış yazdım diye bilmiyorum dersin.

büyük hacimli ss kullananlar ölüyor demişsin. göz göre göre yalan söylüyorsun. ben seni yalancı çıkarmak istemiyorum o yüzden yıllardır ss kullanan 5 kişiyi sen yaz buraya.

bu arada altın elbiseli adam kullanıyor ama onun bazı videolarına bakacak olursam çok tehlikeli kullandığını söyleyebilirim. bakma yani onun gibi kullananlar ölüyor. onunda sağ kalma ihtimali düşük gibi ama dediğim yola çıkıyor işte, riskli kullanıyorlar.

trafikte yarış yapılmaz arkadaşlar, siz bu kafayla daha çok kaza yaparsınız.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bi kere 600 cc kullansam söyleyecem başlanır mı başlanmaz mi ama yok işte 😀
    EmreKocyigit ve huduni bunu beğendiler.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere 600 cc kullansam söyleyecem başlanır mı başlanmaz mi ama yok işte 😀
    Boşver risk alma sen :D

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere 600 cc kullansam söyleyecem başlanır mı başlanmaz mi ama yok işte ��
    bizim mevzu başlangıçlıktan çıktı :D adamlar hiç kullanmayın diyor baksana :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 600 lük, sen şimdi yanlış yazdım diye bilmiyorum dersin.

büyük hacimli ss kullananlar ölüyor demişsin. göz göre göre yalan söylüyorsun. ben seni yalancı çıkarmak istemiyorum o yüzden yıllardır ss kullanan 5 kişiyi sen yaz buraya.

bu arada altın elbiseli adam kullanıyor ama onun bazı videolarına bakacak olursam çok tehlikeli kullandığını söyleyebilirim. bakma yani onun gibi kullananlar ölüyor. onunda sağ kalma ihtimali düşük gibi ama dediğim yola çıkıyor işte, riskli kullanıyorlar.

trafikte yarış yapılmaz arkadaşlar, siz bu kafayla daha çok kaza yaparsınız.
    "aklı başında kullanırsam sorun olmaz" varsayımın sana şimdi mantıklı gelse de tecrübeli insanlar yanlış olduğunu bilirler. Bilakis, SS üzerinde, sana mantıklı gelen şeyleri yapıp başına iş açman olası.

Kulaktan dolma bilgilerle ve eksik tecrübenle yüksek hacimli SS hakkında fikir yürütmek yerine en azından Keith Code'un kitabını okursan, insanın doğal reaksiyonlarının nasıl çok farklı şekillerde kazaya sebebiyet verdiği hakkında fikir sahibi olmuş olursun.
    Mr.Duke ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    On seneyi geçti şu forumda yazıyorum. Fatih'le yaptığımız tartışmayı en az yüz kişiyle yaptım bu güne kadar.
    Bugün hiçbiri aramızda değil.

Yani benimle tartışmayın ölürsünüz.

Şakası bile kötü ama maalesef gerçekleri kabul etmek zorundayız.

Mesela Fatih benim yalancı olduğumu düşünüyor.
    Kendisi hele bi R1 alsın göreceksiniz nasıl motor kullanılıyor.
    Ölen arkadaşlar Fatih gibi akıllı olmadıklarından ölmüşler.
    Fatih'teki aklın yarısı onlarda olsa bugün yaşıyor olacaklardı ama heyhaat!
    Allah herkese vermiyor demek ki.

Bizim asya halkının ilginç bir huyu da budur.
    En kral şofer kendisidir.
    Başkasının kullandığı arabada bile tedirgin olur, kendisi kullanmak ister.
    Karısına arabayı verip, kendisi yanındayken kullandırmayan yine bizim coğrafyadan çıkar.

Tabi bizim en kral şoförlüğümüz trafik gerçekleriyle uyuşmadığından en çok telefatı da yine biz veririz.
    Yani bizim kral şoferlik kahvehane ve sosyal medya muhabbetinden fazlası değildir.
    Ama gelde anlat.

Memlekette 40 senedir terör var. Trafikte 4 senede öldürdüğümüz kadar adam öldüremediler.
    Ama bizim millette ne gam!

Bin kere yazdık yine yazıp konuya dönelim.
    Spor motosikletlerin farklı sürüş dinamikleri vardır.
    Bunları insanlar kullansın diye yapıyorlar.
    Yani sen sürebilirsin, sen süremezsin gibi bir ayrımcılık yapmak komik olur.
    Fakat bu farklı sürüş dinamikleri, yıllarca motosiklet kullanmış olsanız dahi farklı bir tecrübe edinmeyi gerektirir.
    Bu tecrübeyi edinmenin ideal yolu kademeli ilerlemek ve eğitim almaktır.
    Bunun dışındaki mevzu safsatadır.
    Başınıza bir bela gelmeden kullanabilseniz bile motosikletin tüm imkanlarından yararlanma ve sürüşünüze tatbik edebilme kabiliyetinden mahrum olursunuz.
    Bu çok güzel ve aşık olduğunuz bir kızı dudaklarından öpmek gibidir.
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Ama tüm yapabildiğiniz budur.
    Her buluşmanızda onu dudaklarından öper, içiniz hoplaya hoplaya zevk sarhoşu olarak ayrılırsınız.
    Halbuki o kızla yapılacak daha neler neler var.
    Ama öğrenmedin ki.
    Dışarda öpüşen çiftleri gördün hep öyle sanıyorsun.

Spor motosikletle gezenleri görüncede kullanıyor sanıyorsunuz.

Kız kardeşlerimize örnek ayıp kaçtıysa kusura bakmasınlar.

Velhasıl etraf teker yapmayı bilen ama fren yapmayı beceremeyen dangalaklarla doluyken bir de kalkıp boyunuzdan büyük işler çevirmeyin.
    Sonunun şakası yok.

İlla ss kullanmak istiyorsanız eğitim alın, kademeli ilerleyin görün bak nasıl kullanıyorsunuz.
    Ama yok benimki en kalını olsun diyorsanız kendi düşen ağlamaz.
    Mr.Duke, TimFx, EmreKocyigit ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    On seneyi geçti şu forumda yazıyorum. Fatih'le yaptığımız tartışmayı en az yüz kişiyle yaptım bu güne kadar.
    Bugün hiçbiri aramızda değil.

Yani benimle tartışmayın ölürsünüz.

Şakası bile kötü ama maalesef gerçekleri kabul etmek zorundayız.

Mesela Fatih benim yalancı olduğumu düşünüyor.
    Kendisi hele bi R1 alsın göreceksiniz nasıl motor kullanılıyor.
    Ölen arkadaşlar Fatih gibi akıllı olmadıklarından ölmüşler.
    Fatih'teki aklın yarısı onlarda olsa bugün yaşıyor olacaklardı ama heyhaat!
    Allah herkese vermiyor demek ki.

Bizim asya halkının ilginç bir huyu da budur.
    En kral şofer kendisidir.
    Başkasının kullandığı arabada bile tedirgin olur, kendisi kullanmak ister.
    Karısına arabayı verip, kendisi yanındayken kullandırmayan yine bizim coğrafyadan çıkar.

Tabi bizim en kral şoförlüğümüz trafik gerçekleriyle uyuşmadığından en çok telefatı da yine biz veririz.
    Yani bizim kral şoferlik kahvehane ve sosyal medya muhabbetinden fazlası değildir.
    Ama gelde anlat.

Memlekette 40 senedir terör var. Trafikte 4 senede öldürdüğümüz kadar adam öldüremediler.
    Ama bizim millette ne gam!

Bin kere yazdık yine yazıp konuya dönelim.
    Spor motosikletlerin farklı sürüş dinamikleri vardır.
    Bunları insanlar kullansın diye yapıyorlar.
    Yani sen sürebilirsin, sen süremezsin gibi bir ayrımcılık yapmak komik olur.
    Fakat bu farklı sürüş dinamikleri, yıllarca motosiklet kullanmış olsanız dahi farklı bir tecrübe edinmeyi gerektirir.
    Bu tecrübeyi edinmenin ideal yolu kademeli ilerlemek ve eğitim almaktır.
    Bunun dışındaki mevzu safsatadır.
    Başınıza bir bela gelmeden kullanabilseniz bile motosikletin tüm imkanlarından yararlanma ve sürüşünüze tatbik edebilme kabiliyetinden mahrum olursunuz.
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Her buluşmanızda onu dudaklarından öper, içiniz hoplaya hoplaya zevk sarhoşu olarak ayrılırsınız.
    Ama öğrenmedin ki.
    Dışarda öpüşen çiftleri gördün hep öyle sanıyorsun.

Spor motosikletle gezenleri görüncede kullanıyor sanıyorsunuz.

Kız kardeşlerimize örnek ayıp kaçtıysa kusura bakmasınlar.

Velhasıl etraf teker yapmayı bilen ama fren yapmayı beceremeyen dangalaklarla doluyken bir de kalkıp boyunuzdan büyük işler çevirmeyin.
    Sonunun şakası yok.

İlla ss kullanmak istiyorsanız eğitim alın, kademeli ilerleyin görün bak nasıl kullanıyorsunuz.
    Ama yok benimki en kalını olsun diyorsanız kendi düşen ağlamaz.
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Ama öğrenmedin ki.

Bir örnek bu kadar güzel olabilir. Şu saate kırık ayağımla ayakta sizi alkışlıyorum.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevkten bayılırsınız.
    Çok hoşunuza gider.
    Ama öğrenmedin ki.

Bir örnek bu kadar güzel olabilir. Şu saate kırık ayağımla ayakta sizi alkışlıyorum.
    Gerçekten öyle.Ama anlatılmak isteneni net bir şekilde aktarıyor.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uslubu yanlis fakat karsisindakine korkak demesi ve 250cc ile 600 arasinda fark yoktur demesi disinda adam hakli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:20 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de düşük cc satması, insanlar mantıklı olduğu için değil, fakir olduğu için. Arttır alım gücünü 4 katına, indir motosiklet fiyatlarını yarıya, bak n'olur o "mantıklı" ülkemde

Bu arada ABD de motosiklet kullanımı yüksek değildir. İtalya ve Fransa çoook daha önde.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)