Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr250R vs Yamaha Mt25

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi aksamlar
    1 yıldır forumda takılıyorum . İlk girdiğimde ehliyetim vs yoktu şimdi evrakları teslim aldım . Randevu alıp B ehliyetime A2 ekletecegim
    Yaza dogru 4-5 ay sonra motosiklet almayı planlıyorum aklımda konfor açısından naked ve sorunsuzluk açısından honda markası geçiyor
    Hondanın nakedlarını pek begenmedim yamaha mt25 çok şık geliyor gozume sizde motosiklet alırken neye dikkat etmem lazım
    Yas 23 boy 183 cm kilo 65 .
    Bütce olarak aksesuar haric 15-16 bin tl ayırabiliyorum
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200ns
    ben fazla tecrübeli bir insan değilimdir başta söleme gereği duydum ama acemiliği şuanda yaşadıgımdan iyi ki r25 veya cbr250r ile başlamamışım dedim çünkü olur olmadık yerlerde düşüyorsunuz düşülüyor yani dikkatsizlikten motorda kendi kendine de düşüyor.SS motor yerine naked modellerle başlamak bence mantıklı olucaktır şu yönden bakıyorum hep youtube ta bi arkadaş 20 ile giderken ani fren ile düşüyor r25 1.500 TL civarı masraf cıkıyordu koruma takozunun max koruma sağladığı modellerle başlamak bence en uygun olanı diye düşünüyorum.
    levend84 bunu beğendi.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    4-5 ay sonra bütçen yetmeyebilir onu söyliyimde :D
    Bana mt-25 yamahanın en tipsiz motorlarının başında geliyor. Şuan ki Türkiye şartlarına göre mt-25 alcağıma Duke 250 abs alırım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mrkcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi aksamlar
    1 yıldır forumda takılıyorum . İlk girdiğimde ehliyetim vs yoktu şimdi evrakları teslim aldım . Randevu alıp B ehliyetime A2 ekletecegim
    Yaza dogru 4-5 ay sonra motosiklet almayı planlıyorum aklımda konfor açısından naked ve sorunsuzluk açısından honda markası geçiyor
    Hondanın nakedlarını pek begenmedim yamaha mt25 çok şık geliyor gozume sizde motosiklet alırken neye dikkat etmem lazım
    Yas 23 boy 183 cm kilo 65 .
    Bütce olarak aksesuar haric 15-16 bin tl ayırabiliyorum
    MT-25 İÇİN;
    1-MOTOR 16.000 tl KORUMA TAKOZLARI 500-750TL
    2-TESCİL+SİGORTA 1200-1500 tl
    3-EKİPMAN MONT+KASK+PANTALON+AYAKKABI+ELDİVEN DİZLİK VS 2.000/3.000 TL KALİTEYE MARKAYA GÖRE DEĞİŞİR.

ORTALAMA 21-22 BİN TL GİDERİN VAR KARDEŞİM

ilk motorun olacak anladığım kadarıyla Allah korusun motor yatacak kalkacak vs parça grenaj vs masraflar tabi maddi durumunu bilemem

istersen pulsar 200ns modeline bak derim artan para cebinde kalır acemiliğini atarsın zaten ikinci el temiz mt-25 lerede sıfır fiyatı çekiyorlar.

Selametle kardeşim.....işin rast gelsin...

pardon 500-700 TL koruma takozu? demiri demek istemiş olabilir misiniz? 750 tl bir çift koruma takozu için nedir, malzeme titanyum falan galiba.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Erwin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon 500-700 TL koruma takozu? demiri demek istemiş olabilir misiniz? 750 tl bir çift koruma takozu için nedir, malzeme titanyum falan galiba.
    titanyum'mu karbonmu bilemem,demirden bahsetmedim??koruma takozları yazdım,bak bakalım arka teker sağ/sol ön teker sağ/sol motor gövde sağ/sol eee toplam ne yaptı 6 adetx150tl link aşağıda.fiyatlar adettir.

http://www.yamahabaydar.com/MT-25-MO...U,PR-1055.html

ucuzlarıda var ama sıkıntı yaşanıyor.500-750 arası fiyatlar aldınmı komple alacaksın sadece tekerlere yetmez.motora 16bin veren adam takozada verecek.yapacak bir şey yok...

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Erwin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha aksesuar fiyatları öyle sen git 100 tlye dandik al motor yatınca patlasın işe yaramasın takoz
    levend84 bunu beğendi.
    Feel the way

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Kardesim. Mt 25 sahibi olarak avantajlari ve dezavantajlarini sayayim. Konforlu ama yol tutusu iyi olan bir suspansiyonu var. gostergesinde vites gostergesi dahil hersey var.alt devirleri sakin, ust devirleri ise oldukca kiskirticidir. Kontra yemesi kolay, yonlendirmesi kolay, ikinci eli iyidir. Dezavantajlarina gelirsek abs olmadigi icin frenleri mukemmel degildir( benimki sert sikilimca bridgestone lastikle kayip dustu Allahtan takoz vardi.) Alt devirleri kilolu adama gore degildir, tork bulamazsin motorda. Ben hic keyif almiyorum surusten. Cbr daha torklu, daha keyiflidir. Surus pozisyonu ne cok dik , ne cok egiktir. Selesi serttir, uzun yolda toto dusmanidir. Titresim yoka yakindir ama ben daha titresimsiz isterdim. (Cbf 150 daha titresimsizdi)
    Bana kalsa z250sl alirdim.abs yol tutus, motor hepsi on numara
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 ay sonra bütçen yetmeyebilir onu söyliyimde :D
    Bana mt-25 yamahanın en tipsiz motorlarının başında geliyor. Şuan ki Türkiye şartlarına göre mt-25 alcağıma Duke 250 abs alırım.
    Mt 25 tipsizse ölelim biz o zaman

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titanyum'mu karbonmu bilemem,demirden bahsetmedim??koruma takozları yazdım,bak bakalım arka teker sağ/sol ön teker sağ/sol motor gövde sağ/sol eee toplam ne yaptı 6 adetx150tl link aşağıda.fiyatlar adettir.

http://www.yamahabaydar.com/MT-25-MO...U,PR-1055.html

ucuzlarıda var ama sıkıntı yaşanıyor.500-750 arası fiyatlar aldınmı komple alacaksın sadece tekerlere yetmez.motora 16bin veren adam takozada verecek.yapacak bir şey yok...

210 liraya isteyene hallederim ön-arka aks koruma+koruma takozunu.
    Fazla yüksekten uçmuşsunuz.

Motosikleti
    ......
    Alıntı singlegunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    210 liraya isteyene hallederim ön-arka aks koruma+koruma takozunu.
    Fazla yüksekten uçmuşsunuz.

sende baya aşağıdan uçmussun,yazdım zaten ucuzlarıda var diye, okumadan yorum yapmak nedir??

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende baya aşağıdan uçmussun,yazdım zaten ucuzlarıda var diye, okumadan yorum yapmak nedir??
    Takozun ucuzu, pahalısı olmaz. Takoz, takozdur. Demirin pahalısı olur.
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hangisini beğeniyorsan onu al hocam, sonuçta ikisi de hemen hemen aynı güçlerde.
    yalnız mt25 daha ölüdür alt devirlerde, cbr daha canlıdır.
    mt alırsan alışman daha kolay olabilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş yeni başlayacağım diyor, siz tork falan diyorsunuz. Zaten bu Mt25 için söylenen ''alt devirleri ölü'' lafı ayrı bir tartışma konusu. Ha bi cb500, duke390 ile karşılaştırırsın eyvallah ta, abi cbr 250 nin alt devir torku Mt 25 ten çok mu iyi, kaç kişi bu farkı hissedebilir?
    Kardeşim sana tavsiyem şu; cbr kötü motor değil, ama MT25 kullanım alanı daha geniş bir motor, sıfır alma, ortalama 13.500 e temizinden al bi tane, koruma takozu yerine şöyle şık bir koruma demiri taktır (300 e bulunabilir), bir takım da güzel lastik tak (800 TL) oh mis. Geriye cebinde 1.500 gibi bir para kalır, onu da ufak tefek düşmelerde hasar gören parçalar için ayır.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Arkadasin dedigi gibi her fiyata koruma tokuzu var.

Sali gunu bu motosikleti almak icin pazarliga girdik. kucuk bir meblag icin pazarligi bitiremedik. Cuma gunu tekrar elemani aradim, tamam senin dedigin olsun diyecektim. Aradim, nasilsin dedim, hastanedeymis, bmw marka bir arabanin kor noktasinda oldugu icin araba ani manevra yapmis ve yan tarafindan dokunmus, motor devrilip suruklenmis

Fotograflari gordugumde ilk aklima gelen o koruma takozunun ne ise yaradigiydi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    abs olsun.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    benim bildiğim cbr250 kullanıcıları çok memnun ve uzun yıllar sorunsuz kullanıyorlar, dolayısı ile cbr derim ayrıca TR de yamaha dan uzak durun adamlardaki şımarıklık hiçbir marka da yok, fiyat, hizmet politikaları malum.

Motosikleti
    xpulse 4v
    Merhaba. Benim de boyum 1,83 bahsettiniz motorlar üzerinde uzun kalırmıyım sizce.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Cbr250 ile başladım bir sıkıntı çekmiyorum açıkçası. R25'e bütçem yetmedi imkanım olsa alırdım. R25 Cbr250'ye göre biraz daha hızlı ve görünüşü çok daha güzel bana göre. İkisinde de pek sıkıntı çekmezsin dikkatli bir insansan. Ama mutlaka kullan önce rahatlık açısından bazen pişman edebiliyor.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    yeni ehliyet aldım, motosiklet tecrübesi öncesinde hiç yoktu ve 2 aydır mt25 sahibiyim.
    boy 193 kilo 90. sanırım hemen hemen aynı konumdayız, her anlamda
    yağmur kar derken istediğimiz kadar çok binemedik ama birkaç kelam edecek kadar tecrübe oluştu..

öncelikle şunu söyliyeyim, tecrübe edinmek için gayet güzel bir alet. yumuşak. rodaj süresinde yüksek devirde kullanmayınca, gayet güzel tepki veriyor. işime geldi bu, zira tork ile deneyim arttıkça beraber gidecez. şehiriçi trafikte kıvrak. minik bir scooter gibi her yere girip çıkıyor. eğilme çok hafif var, zaten o akdar olsun, önü açık hzılanınca ister istemez eğiliyor insan. çok rüzgar yiyor çünkü.
    alet gayet şık, instagrama boğaz manzaralı resmini bi koydum, beğeni rekoru geldi, şaşırdım.
    lastikler ve abs konusunda henüz tecrübe edinmedim, ama ben zaten güzel hava motorcusu oldupum için yağmur ya da hızlı süren birisi değilim. çok sorun yaşayacağımı da sanmıyorum.
    alımsatım plaka 350 civarı bir şeydi, zorunlu sigorta 900küsur (istanbul). koruma takozu değil de demiri taktırdım aldığım yamaha bayiinden 300 ya da 350 lira idi. yani ek 1500-1600 civarı maliyet ekle... ekipman hariç.
    hhector77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)