Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan Traveller 150 Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

MERHABA ARKADAŞLAR.

Lifan Traveller 150 scooter almayı düşünüyorum. Ama bu model hakkında yeterince kullanıcı bilgisi ve tavsiyesi bulamadım. Aranızda bu modeli kullanan varsa iyi ve kötü yanlarını bana yazabilir mi?
    benim bu modeli almayı düşündüren bir kaç ana başlık şöyle
    -150 lik olmasına rağmen fiyatı
    -Lastik ebatının büyük olması
    -benzer modellere göre çok çok düşük fiyata sıfır alabilme şansım.

Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

NOT: İlk motorum olacak ve şehir içinde günlük olarak maksimum 8-10 km yol yapıcak. Antalya da olmam nedeniyle 8-9 ay çok rahat kullanabileceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Lifan nispeten diğer çinlilere göre kaliteli bi marka. Bu modeli bende bi ara düşündüm işe git gel amaçlı ( halada düşünüyorum) Arkasının disk oluşu ,büyük jant ve hazır canta demiri en büyük favorimdi. 2014 modelini 4000 lira gbi rakamlara veren yerler var 2015 modeli icin 800 lira fazla istiyorlar bence bu firsatida değerlendir.

Teşekkür ederim ilgin için. 2014 modelini sıfır plaka dahil 3750 tl ye buldum. Ama kararsız kalmamdaki sebep kullananlardan hiç yorum bulamamak. birde çok yakıyor diye bir şey duydum. Km de 250 kuruş yakıyor dediler. bu da beni baya düşündürdü. çünkü resmi sitesinde 100 km de 2,9 lt yaktığı yazıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Biraz daha koyup Bajaj discover veya 3200'e boxer bak bence. Ben olsam 3750 lira vermezdim.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nanina Dildo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha koyup Bajaj discover veya 3200'e boxer bak bence. Ben olsam 3750 lira vermezdim.
    eleman skuter istemiş. vitesli motor değil...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Selam Bi abim var kullanan şehir içi süper diyor azda yakıyormuş çok memnun. japon sevdalısı deyilsen güzel bir motor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eleman skuter istemiş. vitesli motor değil...
    Scooter almak istiyorum dememiş, scooter almayı düşünüyorum demiş. Düşünme aşamasında olan insanlara makul tavsiyeler verilebilir. Bu sizi rahatsız etmemeli.

arkadaşlar düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli. daha çok scooter düşünüyorum. şehir içi ve kısa mesafe kullanacağım. honda pcx veya suzuki adress almamı tavsiye etmeyin çünkü bütçem yok

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    lifan'ın 2 modelini kullandım. biri cub, benden önce kuryede kullanılmasına ve epey zorlanmış olmasına rağmen yolda bırakmadı. şimdi em150l kullanıyorum. rahat motor fakat lifan cub modeli haricinde pek bilinen bi marka değil. satarken zorlanırsın, ben de şimdi em150l'yi koydum internete, arayan soran olmadı. uzun süre kullanacaksan al derim yani. fabrikası da düzce'de. yedek parça sıkıntısı olmaz servise gittikten sonra.

merhaba arkadaşlar. motoru geçen hafta aldım. motor honda pcx e göre daha iri. lastikler daha büyük. görüntü olarak çok güzel bir motor. fakat pcx e göre denge ve hakimiyet bir tık geride. ama 9500 tl ile 3500 tl yi karşılaştırmak biraz sıkıntılı. genel sürüş itibari ile gücü olsun yol tutuşu olsun beğendim ve sevdim motorumu. yakıtı daha hesaplamadım. 15-20 km lik yollara gittim. tahmini 150-200 km yaptım ve sürüşünden keyif aldım. fiyatına göre oldukça makul bir motor. zaten bende acemi bir sürücü olduğum için kıyaslama yapmakta zorlanıyorum. sadece pcx ile karşılaştırmalı bir sürüş yapabildim. param olsaydı hondayı alırdım ama bu fiyata lifan da gayet mantıklı. 20000 km sonra belki sınıf değiştiririm. o zamana kadar da eğitimimi tamamlarım inşallah. bundan sonraki planım tecrübe ve orta uzaklıkta geziler. belki o gezilerden birinde karşılaşırız.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Kymco Agility City düşünmez misin?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...18574467/detay

Diyecektim ki almışsın zaten

Güle güle kullan, lastikleri değiştirmeyi ihmal etme sakın. City grip iyi diyorlar.

Dün itibari ile 800 km mi tamamladım. bugün bakım yaptırdım. ufak tefek ayarlamaları, yağ değişimi ile birlikte km teliyle 65 tl tuttu. bakım maliyeti çok ucuz geldi bana. şehir içi trafiği için gayet başarılı bir motor. 150 cc olması yokuşlarda bağırmadan çıkmayı başarıyor. ben ve kuzenle beraber denedik baya başarılı. 95+100 kilo olunca ikimizi taşıması baya iyi bir şey

ozzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam merhabalar az çok sizinle aynı durumdayım gerek maddiyat gerekse tecrübe açısından an itibarıyla tecrübelerinizi daha detaylı paylaşırsanız memnun olurum belki bende satın alırım

Motosikleti
    Lıfan traveller
    konu bıraz cortlicak ama yorum bulmak zor. 1 senedır kullanıyorum gayet memnunum. herhangıbır sıkıntı yasamadım. 100 kıloyum bana ragmen 100 u rahat goruyo dahada gıder de gerek yok fazla hıza. ustunde gelen lastıkler yagmurda cok ıyı dııl . ıkı kısı rahatlıkla oturabılıyo. ve cekıs halen daha cok ıyı oluyor. yakıt bana fazla glmedı acıkcası ama 250 dıyenler abartmıs. malzeme kalıktesıde fena dııl hemen cızılme soyulma kırılma olmuyor .

Motosikleti
    -
    Alıntı Sakal6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu bıraz cortlicak ama yorum bulmak zor. 1 senedır kullanıyorum gayet memnunum. herhangıbır sıkıntı yasamadım. 100 kıloyum bana ragmen 100 u rahat goruyo dahada gıder de gerek yok fazla hıza. ustunde gelen lastıkler yagmurda cok ıyı dııl . ıkı kısı rahatlıkla oturabılıyo. ve cekıs halen daha cok ıyı oluyor. yakıt bana fazla glmedı acıkcası ama 250 dıyenler abartmıs. malzeme kalıktesıde fena dııl hemen cızılme soyulma kırılma olmuyor .
    Bu motorun 0 ı hala satılıyormu ? bırde sürüşe dırekt etkı eden, sele konforu ve amortısorlerın durumu ıcın neler soylersınız ? lastık degıstınızmı,evet ıse ne kullanıyorsunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)