Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hangi uzun yol motoru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence size en ideali NC 750X olur bu tecrübe ile. Uzun yol+şehir için, tecrübenize uygun. Her yola gelir. Sizi üzmez. Daha az riskli. Yok illa büyük cc alacaksanız dönelim konuya:

O zaman VFR800X alın. 1200 fazla olur şimdi, 800 bile fazla olur hatta tecrübenize göre.

CBF 1000 daha sportif oturuşa sahip. VFR800 X kadar rahat değil. Ayrıca teknolojik donanımı o kadar fazla değil. En azından VFR800'de tork kısıtlayıcı vs vs var da bir çok olumsuz durumdan kurtarabilir sizi.

Tracer 900 çok rahatsız selesi var, aşırı agresif hiç olmaz.

Bu arada ayda 3 kez haftasonları 700x2 km yol yapacağım demişsiniz. Çok iddialı. Riskli de bence, bir rutin halinde sürekli bu yolu yapmak.
    Buradaki yönlendirmelerden sonra NC serisine yöneldim. Bu konuda rüzgar konusunda bilgi sahibi olanların beni aydınlatmasını rica ederim;
    boyum 1.86cm kilo 135kg aşırı rüzgar yer miyim tur camı işimi görür mü?

iş için başka şehire taşınacağım oradan geliş gidişleri yapmayı planladığım için bu motor arayışına girdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap vermek için değil de bir soru sormak için yazıyorum, merakıma ve cahilliğime verin lütfen.

Tamam, "uzun yol" dediğimizde "touring" geliyor akıla, söyleyeceklerimin touring olmadığını biliyorum.

Versys 650, Triumph 800, Crossrunner, GS

neden bunlar tavsiye edilenler arasında hiç geçmedi şimdiye kadar? NC bile tavsiye edilmişken üstelik?

Hiç mi olmaz? Hiç mi uzun yola gelmez bu motosikletler?

Eklenti: Bu arada Honda'dan bahsettiğinizin farkındayım ama Tracer tavsiye edilmiş diye girdim araya.

(Sorduğum soruyu kendi arayışım için de soruyorum aynı zamanda)
    Dediğiniz motosikletleri beğenen bir kişi olarak taşınacağım ilde honda servisi olduğu için honda tercih etmek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF1000 efsane motordur, çok severek kullanmıştım. Hatta bir seferinde 17 bin km sürmüştü yolculuğum, çok çok kaliteliydi. Oldukça da ekonomikti. (4.1 litrelere kadar düşmüştüm)

Düşündüğün üç motor içinde en keyiflisi CBF diyebilirim. NC, CBF'in verdiği mutluluğu yırtınsa da veremez. Madem uzun yola düşmek için az bir zamanın var, en keyifli motoru al derim. VFR'den edeceğin karı da yolda bir güzel yersin.
    Forumdaki arkadaşların haklı olarak 250cc 'den dolayı çekinceleri var agresif olmayan NC öneriyorlar gönlüm CBF'den yana ama sindire sindire gitmem daha iyi olacak sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    NC750X sahibi olarak siddetle tavsiye ederim, uzerinde gelen cam yetmiyor korumaya uzun tur cami almaniz gerekecek.. cift silindir titresimsiz seyahat cok rahat ayrica dusuk devirlerde verdigi guc sehir icindede keyif verecek. Satarken ikinci el degerini de koruyacak. Kisaca NC harika bir motor.
    Portiwashere bunu beğendi.

Motosikleti
    XRUNNER
    KESİN NC 750 X
    HONDA GÜVENLİ SÜRÜŞ 2-3 OLSAYDI VE 3 SENE SCOOTER TECRÜBESİ OLSAYDI XRUNNER OLABİLİRDİ ÇÜNKÜ KİLO BOY MÜSAİT.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    NC'de camı tur camı ile değişin yeter. Atlayın gidin. Şimdi motor konusunu çözdüğümüze göre bence asıl konuya gelelim.

Siz daha önce kaç kez 700 km bir günde motorla yaptınız? Hangi şehire gidip geleceksiniz? Peş peşe her haftasonu 2 gün aynı yolu yapacak olmanız bence 1000 cc motor alacak olmanızdan daha tehlikeli sizin için. Bunun yağmuru, çamuru, sıcağı, soğuğu hiç saymıyorum bile.

Gerçekten amaç buysa 40.000'e araba alıp onunla yapın bu yolu. Motorla olmaz.
    Portiwashere bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)