Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi uzun yol motoru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Merhabalar,

Ayda 3 defa Hafta sonları 700km X 2:1400KM yol yapabileceğim şehir içinde de rahatlıkla kullanabileceğim motosiklet önerisine ihtiyacım var.
    Aklımdakiler;
    Honda NC 750X DCT
    Honda CBF 1000 FA
    Honda VFR 1200 X CrossTourer DCT

Bütçe 40 bin civarı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Portiwashere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ayda 3 defa Hafta sonları 700km X 2:1400KM yol yapabileceğim şehir içinde de rahatlıkla kullanabileceğim motosiklet önerisine ihtiyacım var.
    Aklımdakiler;
    Honda NC 750X DCT
    Honda CBF 1000 FA
    Honda VFR 1200 X CrossTourer DCT

Bütçe 40 bin civarı.

Hepsi yapar
    Ufak bir reklam vari yaklaşım ile ;P Subliminal mesaj. Satıyoruz da kısmetse

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Konfor için soruyorum Honda düşünüyorum teşekkür ederim : )

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    E konfor öncelikse, VFR =) Yalnız şehir içinde pek pratik olmayabilir hayvan. O zaman da NC =)

DCT seven var, sevmeyen var. Tartışma için bkz. http://www.motosiklet.net/forum/moto...est-ettim.html

CBF 1000 sevgisi için bkz. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4070849

CrossTourer ile dünyayı gezen bir arkadaş ağırlığının çok olmasından ve ağırlık merkezinin yüksekte olmasından ötürü şehir içinde pratik olmayışını anlatmıştı.

Honda'nın bahsi geçen amaca en uygun motoru bence 2015+ kasa CrossRunner.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DCT seven var, sevmeyen var. Tartışma için bkz. http://www.motosiklet.net/forum/moto...est-ettim.html

CBF 1000 sevgisi için bkz. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4070849

CrossTourer ile dünyayı gezen bir arkadaş ağırlığının çok olmasından ve ağırlık merkezinin yüksekte olmasından ötürü şehir içinde pratik olmayışını anlatmıştı.

Honda'nın bahsi geçen amaca en uygun motoru bence 2015+ kasa CrossRunner.
    Güzel bilgileriniz için teşekkür ederim hemen ilgili konuları inceliyorum.
    CBF 1000 sevgim çok yüksek : )

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Üçü de o kilometreleri çok rahat yapacak motorlar. Bütçe rahat rahat 1-2 yaşında düşük kilometreli VFR için yeter. Olursa en iyisi olsun bence.
    @ Zaferce; sağdan soldan duyduklarınla tavsiye vereceğine bir telefon açıp motoru istesene. Al bir hafta sonu yol yap ondan sonra daha detaylı olarak VFR hakkında yorum yapabilirsin.

Sevgilerimle
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Merhaba bende nacizane fikrimi söyleyim
    Öncelikle daha önce 1000 lik veya 1200 cc lik motorlarla uzun yol tecrübeniz varmı
    Uzun yol gerçekten tecrübe gerektirir özellikle uzun yollarda birde büyük cc li makinalarla
    Profilinize baktıgımda 250 cc bir motora sahipsiniz umarım büyük cc tecrübeniz vardır çünkü büyük cc motorlar nekadar uzun yolda rahatlık ve konfor getirsede
    İnsana okadarda güven verirki ve o güven ALLAH cc muhafaza etsin hepimizi çok büyük ölümlü kazalara sebep olabilir ama sizin tecrübeniz ve eğitiminiz varsa
    Büyük cc lerde güzel aletler var
    Şimdiden seçiminiz hayırlı olsun

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Cbf1000 güzel bir opsiyon, şuan cbf600 kullanıyorum uzun yol ve şehir içi sıkıntı yaşamadım hiç sesi, gidişi, duruşu, şekli gayet güzel.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende nacizane fikrimi söyleyim
    Öncelikle daha önce 1000 lik veya 1200 cc lik motorlarla uzun yol tecrübeniz varmı
    Uzun yol gerçekten tecrübe gerektirir özellikle uzun yollarda birde büyük cc li makinalarla
    Profilinize baktıgımda 250 cc bir motora sahipsiniz umarım büyük cc tecrübeniz vardır çünkü büyük cc motorlar nekadar uzun yolda rahatlık ve konfor getirsede
    İnsana okadarda güven verirki ve o güven ALLAH cc muhafaza etsin hepimizi çok büyük ölümlü kazalara sebep olabilir ama sizin tecrübeniz ve eğitiminiz varsa
    Büyük cc lerde güzel aletler var
    Şimdiden seçiminiz hayırlı olsun
    Honda 1. seviye eğitim ve 1 yıllık istanbul scooter tecrübem var.

Motosikleti
    TRACER 700
    Egitimini almışsınız çok güzel hak etmişsiniz yinede bence 500/600 cc motorlar işinizi görecek ve yetecektir diye düşünüyorum
    Hem şehir içindede sizi yormayacak trafik tede sizi rahat ettirecektir ama yinede karar sizin
    Bir anda 1000 cc lik bi geçiş hem motor ağırlığı sizi şehir içinde ve şehir dışında sitrese sokacaktır diye düşünüyorum
    Ama en iyi siz kendinizi tanırsınız
    Karar vermişseniz biz sizinleyiz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İşlevsel orijinal ön cam ve rahat oturuş pozisyonu şart. CBF1000'deki ön cam küçük. Büyük takmak lazım. Büyük takınca herşey güvenli bir düzgün çalışacak mı kontrol etmek lazım. Bir de koruma demirleri titreşim yapıyor demişlerdi. Uzun yolda hoş bir şey değil.

Aslında aradığınız araç superduke GT. Hem şehir içi için hafif, hem uzun yolda çok rahat. Multistrada da çok güzel. Ancak ikisi de bütçe dışında. Bunlara yakın Japon bir touring motosikleti lazim. Şehir içini önemsiyorsanız ağırlığa dikkat!

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu listeye Tracer 900'u da katabilirsin, ilk ucu icinde ben olsam VFR 'yi secerdim hatta VFR 800X olsa listede onuda secerdim
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu listeye Tracer 900'u da katabilirsin, ilk ucu icinde ben olsam VFR 'yi secerdim hatta VFR 800X olsa listede onuda secerdim
    Tracer 900 cuk diye oturdu valla.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Portiwashere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda 1. seviye eğitim ve 1 yıllık istanbul scooter tecrübem var.
    Hondanın 3. seviye eğitimi sanırım cbf1000 ileydi. Bence onada gidin hem motoru görmüş ve test etmiş olursunuz hemde gerekli eğitimi almış olursunuz. Honda 1 eğitimi sadece yeni başlama içindir.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın 3. seviye eğitimi sanırım cbf1000 ileydi. Bence onada gidin hem motoru görmüş ve test etmiş olursunuz hemde gerekli eğitimi almış olursunuz. Honda 1 eğitimi sadece yeni başlama içindir.
    Eğitim eksikliklerimi kesinlikle tamamlayacağım ondan yana sıkıntı yok. CBF1000 zehiri oradan geldi zaten 2 tur attım budur demiştim : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlevsel orijinal ön cam ve rahat oturuş pozisyonu şart. CBF1000'deki ön cam küçük. Büyük takmak lazım. Büyük takınca herşey güvenli bir düzgün çalışacak mı kontrol etmek lazım. Bir de koruma demirleri titreşim yapıyor demişlerdi. Uzun yolda hoş bir şey değil.

Aslında aradığınız araç superduke GT. Hem şehir içi için hafif, hem uzun yolda çok rahat. Multistrada da çok güzel. Ancak ikisi de bütçe dışında. Bunlara yakın Japon bir touring motosikleti lazim. Şehir içini önemsiyorsanız ağırlığa dikkat!
    CBF1000 sonradan takılan bazı camların çatladığına dair kullanıcı yorumları vardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egitimini almışsınız çok güzel hak etmişsiniz yinede bence 500/600 cc motorlar işinizi görecek ve yetecektir diye düşünüyorum
    Hem şehir içindede sizi yormayacak trafik tede sizi rahat ettirecektir ama yinede karar sizin
    Bir anda 1000 cc lik bi geçiş hem motor ağırlığı sizi şehir içinde ve şehir dışında sitrese sokacaktır diye düşünüyorum
    Ama en iyi siz kendinizi tanırsınız
    Karar vermişseniz biz sizinleyiz
    Uzun yol için rahat makine olsun diye 1000/1200 seçeneklerini değerlendirdim. NC750 yada VFR 800x'te iş görecek sanırım sizin ve arkadaşların yönlendirmelerine göre.

Motosikleti
    TRACER 700
    Evet bence mümkün ikiside uysal at gibidir
    Sizi trafik tede uzun yoldaşa rahat ettirir
    Portiwashere bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Gücü elinizin altında hissetmeyi seviyorsanız nc serisi biraz keyif vermekten uzak olabilir ama vfr daha başarılı
    Portiwashere bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gücü elinizin altında hissetmeyi seviyorsanız nc serisi biraz keyif vermekten uzak olabilir ama vfr daha başarılı
    Evet haklısın lakin 250 cc den geçen birini yeterince tatmin eder
    Direkt ne yapacağını bilmediği motorlara geçerse hem kendini hemde bizleri üzecektir
    Portiwashere ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bence size en ideali NC 750X olur bu tecrübe ile. Uzun yol+şehir için, tecrübenize uygun. Her yola gelir. Sizi üzmez. Daha az riskli. Yok illa büyük cc alacaksanız dönelim konuya:

O zaman VFR800X alın. 1200 fazla olur şimdi, 800 bile fazla olur hatta tecrübenize göre.

CBF 1000 daha sportif oturuşa sahip. VFR800 X kadar rahat değil. Ayrıca teknolojik donanımı o kadar fazla değil. En azından VFR800'de tork kısıtlayıcı vs vs var da bir çok olumsuz durumdan kurtarabilir sizi.

Tracer 900 çok rahatsız selesi var, aşırı agresif hiç olmaz.

Bu arada ayda 3 kez haftasonları 700x2 km yol yapacağım demişsiniz. Çok iddialı. Riskli de bence, bir rutin halinde sürekli bu yolu yapmak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)