Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hangi uzun yol motoru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap vermek için değil de bir soru sormak için yazıyorum, merakıma ve cahilliğime verin lütfen.

Tamam, "uzun yol" dediğimizde "touring" geliyor akıla, söyleyeceklerimin touring olmadığını biliyorum.

Versys 650, Triumph 800, Crossrunner, GS

neden bunlar tavsiye edilenler arasında hiç geçmedi şimdiye kadar? NC bile tavsiye edilmişken üstelik?

Hiç mi olmaz? Hiç mi uzun yola gelmez bu motosikletler?

Eklenti: Bu arada Honda'dan bahsettiğinizin farkındayım ama Tracer tavsiye edilmiş diye girdim araya.

(Sorduğum soruyu kendi arayışım için de soruyorum aynı zamanda)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben Crossrunner önerdim

Hem kişi Honda istiyorum demiş açıkca. Hem de yanlış anlamadıysam ayda 4200 km uzun yol yapmaktan bahsediyor. Honda dışında marka alsa, çok yüksek km'de satmakta da zorlanır.

Yoksa tüm bu sayılan motorlar içinde VFR 1200'ü dışarıda tutuyorum en iyisi Tiger bence. VFR1200'ü hiç kullanmadığım için yorum yapmadım.
    ardacik bunu beğendi.

SUZUKİ DL 650 XT yi hararetle öneririm.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap vermek için değil de bir soru sormak için yazıyorum, merakıma ve cahilliğime verin lütfen.

Tamam, "uzun yol" dediğimizde "touring" geliyor akıla, söyleyeceklerimin touring olmadığını biliyorum.

Versys 650, Triumph 800, Crossrunner, GS

neden bunlar tavsiye edilenler arasında hiç geçmedi şimdiye kadar? NC bile tavsiye edilmişken üstelik?

Hiç mi olmaz? Hiç mi uzun yola gelmez bu motosikletler?

Eklenti: Bu arada Honda'dan bahsettiğinizin farkındayım ama Tracer tavsiye edilmiş diye girdim araya.

(Sorduğum soruyu kendi arayışım için de soruyorum aynı zamanda)
    Merhaba arkadaşım
    Bizden tavsiye isteyen arkadaş
    Uzun yola çıkmak için bir tavsiye istemişti
    Bizde burdan ona mantıklı olabilecek motor cc lerini anlatmaya çalıştık eğer ki konuyu baştan aşagıya okursan burda fazla marka veyahutta modelden ziyade kullanabileceği motor cc sini konuştuk
    Eğer burda marka veyahutta model fanatikliği olsaydı ben zaten o topa girmezdim !!!!
    Dikkat edersen ben bir tracer 700 kullanıcısıyım
    Eğer fanatiklik olmuş olsaydı kendi motorumu önerirdim
    Kendi motorumu önermeyişimin sebebi ne yapacağını bilmeyen birisinin bindiğinde
    Aşırı derecede sert cevap verecek motorlar bunlar!!!!
    Farkındaysan arkadaşlardan birisi tracer 900 önermişti onada onay vermedik çünkü bu motorlar
    Belli bir devirden sonra kuduz bir köpekgibi neyapacagı belli olmayan motorlardır
    Heleki 250 cc bir scooter dan geçilecekse
    Umarım anlata bilmişimdir
    Senin soruna gelirsek
    Versy 650 demişin kötü motor degil elbet
    Takdir düşünenin
    Senin önerdiğin motorlarıda deneyebilir
    Elbet ama bence hala yüksek cc motorlar bunlar o arkadaş için
    Saygılar

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Sizin seçenekleriniz arasında Suzuki dl 650 ve Kavasaki Wersys 650 yok ama bir inceleyin derim.Bu iki motorun 1000cc olanlarıda var,hem ş.içi hem uzunyolda kullanışlıdırlar.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    İkinci el düşünüyorsanız ST1300 Pan Europian'ı da ekleyin Honda listenize

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım
    Bizden tavsiye isteyen arkadaş
    Uzun yola çıkmak için bir tavsiye istemişti
    Bizde burdan ona mantıklı olabilecek motor cc lerini anlatmaya çalıştık eğer ki konuyu baştan aşagıya okursan burda fazla marka veyahutta modelden ziyade kullanabileceği motor cc sini konuştuk
    Eğer burda marka veyahutta model fanatikliği olsaydı ben zaten o topa girmezdim !!!!
    Dikkat edersen ben bir tracer 700 kullanıcısıyım
    Eğer fanatiklik olmuş olsaydı kendi motorumu önerirdim
    Kendi motorumu önermeyişimin sebebi ne yapacağını bilmeyen birisinin bindiğinde
    Aşırı derecede sert cevap verecek motorlar bunlar!!!!
    Farkındaysan arkadaşlardan birisi tracer 900 önermişti onada onay vermedik çünkü bu motorlar
    Belli bir devirden sonra kuduz bir köpekgibi neyapacagı belli olmayan motorlardır
    Heleki 250 cc bir scooter dan geçilecekse
    Umarım anlata bilmişimdir
    Senin soruna gelirsek
    Versy 650 demişin kötü motor degil elbet
    Takdir düşünenin
    Senin önerdiğin motorlarıda deneyebilir
    Elbet ama bence hala yüksek cc motorlar bunlar o arkadaş için
    Saygılar
    At sahibine göre kişnermiş, iyi bir kapalı alan- hakimiyet ve uzun yol - viraj eğitimlerinden sonra Tracer 900 da olabilir, ya da araya geçici bir 650 lik alınıp geçilebilir.. Tracer'i MT-09 ile çok karıştırmamak lazım, mt-09 için güzel bir söz var "deliyi odaya kapatmışlar kakasını duvarlara sürmüş" diye ancak Tracer 'in daha akıllı uslu olduğunu söyleyebilirim kullanmış biri olarak... Tracer ı tehlikeli görüyorsunuz ama listede 1200cc lik bir makine var VFR diye yazılıyor hayvan terli diye okunuyor

Yukarıda sayılan Versys, Triumph, GS, DL bunlarla uzun yol çok güzel yapılır, millet dünyayı geziyor bu motorlarla..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Burda bence yeterli tecrübe yok,
    Güçlü motorlar tehlikeli olacaktır,
    50hp üstünü düşünmeyin bence,
    80hp+ bir motorda ani bir durumda motoru kontrol etmek zor olacaktır,
    Gaz hassasiyeti yüksek olacaktır.
    Tracer 700-900 veya vfr 1200 hata kabul etmez ve ani bir durumda şöyle der "kusura bakma buraya kadarmış,yapabileceğim bir şey yok"
    Para ve zamanınız var gibi, acele etmeyin,
    Hem 1-2 sene sonra yeni bir motor almak için bahaneniz olur, hemde tecrübe kazanırsınız.
    Honda NC serisi,
    Honda CB 500f
    Uygun olabilir,konforu ikinci önceliğe alın,
    1.sırada güvenlik olsun.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Benzinin fiyatı 5.50 olan bir ülkede bence ilk kendinize ben bunun sarfiyatını karşılayabilir miyim diye sorun. Şahsi fikrime gelirsek, bence benzin sarfiyatı en az olanı alın. Zaten konuşulan motorların hepsi yapacağınız yolda sizi çok rahat hissettirecektir. Sarfiyat önemli...

Tenere 660 da olabilir gayet güzel bir alet

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadaşlar,
    Atladığınız bir nokta var.
    İki günde 1,400 km arabayla bile zor yapılır.
    En iyi touring ile bile günde azami 4-500 km yol yapılır, daha fazlası eziyet olur.
    Unutmayalım, ortalama hızınız 80-90 km olacak, 9-10 saat gerekir 700 km için.
    Gittiğin yere vardığında,yorgunluktan pert olacaksın ve ertesi gün tekrar aynı güzergah ölüm gibi gelecektir.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda bence yeterli tecrübe yok,
    Güçlü motorlar tehlikeli olacaktır,
    50hp üstünü düşünmeyin bence,
    80hp+ bir motorda ani bir durumda motoru kontrol etmek zor olacaktır,
    Gaz hassasiyeti yüksek olacaktır.
    Tracer 700-900 veya vfr 1200 hata kabul etmez ve ani bir durumda şöyle der "kusura bakma buraya kadarmış,yapabileceğim bir şey yok"
    Para ve zamanınız var gibi, acele etmeyin,
    Hem 1-2 sene sonra yeni bir motor almak için bahaneniz olur, hemde tecrübe kazanırsınız.
    Honda NC serisi,
    Honda CB 500f
    Uygun olabilir,konforu ikinci önceliğe alın,
    1.sırada güvenlik olsun.
    Çok güzel bir yorum olmuş altına imzamı atarım
    Sport- turing

Ayrıca ben yıllardır motor kullanırım ve dünyanın neredeyse çoğu yerindede kullandım
    İnsanı motor öldürmez hangi cc olursa olsun
    İnsanı tecrübesizlik öldürür

Lakin demekki motor anlayışı kişiden kişiye degişiyor bu forumlarda
    Herkeze iyi forumlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçeceğiniz cc güç olarak size en uygnu nc dir
    diğer seçenekler sizi biraz zorlayabilir
    ha eğitim eğitim de eyvallah da ama tecrübe yoksa isterseniz sabahlara kadar eğitim alın
    hele hele uzun yola çıkacağım diyorsanız tecrübe burada ortaya çıkıyor
    günde 700 km yapacak kondisyona sahip olmak motoru iyi tanımak gaz tepkilerini bilmek zaman alıyor
    ha bu gün aldım yarın 700 km yol yaptım diyenlerde elbet vardır
    ama eğitim tecrübe kondisyon bu işlerde çok önemlidir

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Çok fazla bir tecrübeniz yok tafsiyem nc750x... Dizel araba kadar devir attığı için ses olarak yormaz 150 ile giderken 4.000 devir çevirir, bu sebeple o kilometreleri hissetmez bile. Çok da sakin davranır. Kontrolü diğerlerine göre daha kolaydır (ağırlık yönünden kontrol).

250cc scooterden sonra vfr1200'ün üstünde dururken ayağınız hafif kaysa toparlama şansınız olmaz direk yerdesiniz. Yoksa bunların arasındaki en kral motordur vfr1200.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    honda da 800cc Crosstourer var. bir de ona bakın

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Honda ncx 750 bence. Nedeni ise, az yakıyor ve şehiriçi şehirdışı yollar için bence güzel bir alternatif. Daha sakin bir tarzı var. Yakıt konusu cidden iyi. (değerlere göre)

Ayrıca scooter tecrübesinden sonra yerinde bir vitesli deneyimi sayılır, daha sonrasında almak isteyeceğiniz bir motor için iyi bir referans olabilir. (ağırlık,yakıt,kontrol,gidişi ve devamında size yeticek yada ihtiyaç olarak yansıyacak bir çok konu hakkında) Malum piyasa epey pahalı, bu işin ekipmanı vs motora eklenecek çantadır kıldır yündür süsü püsü de var (:

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vfr 1200 x gercekten agir mottor tank gibi. Ama zincir temizleme derdi yok. Saftli makine. Honda bu sene motorlari cagirip safttaki bir mili degistirdi. Bakicak olursaniz bu motora bunu unutmayin sorun kullanicisina mutlaka. Abs tcs olan guzel bir motor ama yuksek ve genis. Eger cusseli agirliktan yana bir skintiniz yoksa alin ben sehir ici hararetten yana sikayet eden duymadim hic. Bu hararet yaptirmamak birazda sizin elinizde. Bunu bilerek kullanirsaniz sehir icinde problem yasamazsiniz. Gelelim bizim cbf e agirlik merkezi baya bi assagida. Kullanimi cok kolay gidonu daha kisa. Motorda zaten dar uzun aralardan cok kolay geciyosunuz. Ben 10 bin km dir kullaniyorum. Ön cam isi size kalmis orjinaliyle kullanan var uzun cam takan var uzun cami ust seviyede unutup gaza basan, sonra ruzgarin direncinden catlatan var cok seri motordur vfr den performanslidir. Vfr de gazi biraktiginizda motor öne yigilir. Ama cbf de bu yoktur lokomotif gibi gider. Umarim yardimci olabilmisimdir. Nc yi hic anlatmiyorum. Cunku alanlarin önceligi yakit tasarrufu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    1200 super tenere yi inceleyin,TR de GS e parayı denkleştiremeyenlerin yerine tercih ettiği çok tutulan bir uzun yol motorudur,tabi size 250 lik sukuterden sonra ağır ve güçlü gelebilir,tavsiyem özellikle iki kişi ve çantalı seyehat edilecekse bir kaç yıl 650 lik vstrom veya versys kullanmanızdır..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el düşünüyorsanız ST1300 Pan Europian'ı da ekleyin Honda listenize
    Kullanmadim ama uzerine oturdum. Arastirmistim zamaninda. Sehir ici icin cok buyuk ve agir, ve kullananlar yazin motordan cok isi geldigini yazmislar. Uzun yol icin mukemmel gozukuyor ama. On cami elektrikli ayarlaniyor falan. Oturus pozisyonu da cok rahat. Dusunce zarar vermemesi icin kendinden slider'li grenaji var. Hem de Honda. Ama sehir ici icin hic uygun degil.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF1000 efsane motordur, çok severek kullanmıştım. Hatta bir seferinde 17 bin km sürmüştü yolculuğum, çok çok kaliteliydi. Oldukça da ekonomikti. (4.1 litrelere kadar düşmüştüm)

Düşündüğün üç motor içinde en keyiflisi CBF diyebilirim. NC, CBF'in verdiği mutluluğu yırtınsa da veremez. Madem uzun yola düşmek için az bir zamanın var, en keyifli motoru al derim. VFR'den edeceğin karı da yolda bir güzel yersin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)