Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbula motosiklet almaya gidiyorum, dönüş için rota tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Yorumlarda ortak fikir belli Esenler'de n otobüs bagajına koyup rahat rahat gitmek en mantıklı sı.
    Hayırlı olsun yeni motorun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Soranlar için Hyosung'u geçen hafta sattım. Şimdi inazuma almaya gidiyorum. İki inazuma var seçenek olarak. Biri 50 binde birisi 39 binde. Bakıcam, inceleyeceğim.

Bakırköyde kalıcam bu arada. Otobüs firmaları motosiklet alma konusunda zorluk çıkarıyordu hep Aydında. Ondan dolayi otobüsü düşünmedim. Tanıdık manıdık varsa bi telefon numarası yazarsa gidip görüşeyim. Uğraşmayayım yol falan.

Bende motorla yola çıkmayı çok isteyen birisi değilim hele ki havaların durumu belli. Hiç bilmiyorum yolu falan. Sizden ricam o zaman; otobüs tanıdığı olan falan varsa bi telefon numarası

Bu arada inazumayı beykozdan alıcam. Beykoz neresi onu da bilmiyorum da. Hadi hayırlısı.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Iyi inazuma da kelek olmaz kazasi yoksa..ama iki gundur meteoroloji uzmanlari uyari ustune uyari yapiyor. Ayrica iki motora bakacaksin birini sececeksin noterde hic sorun cikmasa senin yola cikman ogleden sonrayi istanbuldan cikman daha gec saati bulacak..

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    hemşerim ben de aydınlıyım, şimdi yıllık izin nedeniyle aydındayım hatta, pazar istanbula geleceğim. istersen benim şirketin garajına koyalım motoru. sen aydına dön. 1 hafta sonra karlar eriyince gelir alırsın yine...

bu da hemşeri kıyağım olsum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben bugün 100km kadar gezdim şehrin dışına çok az çıkarak. Motor üzerinde vaktim neden bu havada yola çıktım diye kendime kızmakla geçti. Felaket bir soğuk var. Eve geldim ellerim titriyodu zangır zangır, yarım saat geçmedi. Bu havada istanbuldan aydına 1 günde gidebileceğinizi sanmıyorum. Saat başı mola verip en az 30 dakika ısınmanız gerek. Kamyonların arkasında gidince hava güzel ama yol ıslaksa çamur olursunuz, bir de ani frende kamyonun altına girme ihtimaliniz var.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Anlaşılan macera yaşamak istiyorsun. Peki sana şöyle anlatayım. Önce motorun lastiklerini hallet. Ardından kışlık ekipmanlarını hazır et, tavsiyem -25 dereceye kadar dayanıklı ekipmanlar. çünkü motor üzerinde o soğuğu hissedersin. Sürekli durmak zorunda kalacaksın. Tavsiyem de o yönde sürekli dur ve dinlen ara ara su iç şekerli ve tuzlu yiyecekler tüket. Terlememeye özen göster. 90 km'den fazla surat yapma. Ha bana kalsa yanında bir uyku tulumu ve iyi bir kışlık çadırda bulundur derim. Ne olur ne olmaz kar düşer fırtına kopar yerleşim yerlerinden uzaklarda vs olursun. Kurar çadırı girer içine beklersin... ha bu saydıklarım sende yoksa bunları Temin et ortalama fiyatı da 15-20 bin TL gibi bir rakam lakin motoru kargoya vermek 300-500 TL gibi bir rakam. Lakin kışın otobüsler de boş anlaş bir firma ile 200 TL teklif et hepsi kabul eder.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Gitme
    Gel Karşıyaka'ya bende Inazuma var, hem de siyah hem de 20.000 de

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitme
    Gel Karşıyaka'ya bende Inazuma var, hem de siyah hem de 20.000 de
    Ucaga biniyom hocam gece 😂
    Arkadaşlar otobüse binicem ben tamam

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucaga biniyom hocam gece 😂
    Arkadaşlar otobüse binicem ben tamam
    Yardımcı olabilceğimiz bişeyler varsa çekinme numara paylaşabilirim yardımcı olmak isterim yani.(İstanbul/Beylikdüzü)

Hee bu arada florya beşyolda suzuki yetkili servis var aklında olsun expertiz için..

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hee bu arada florya beşyolda suzuki yetkili servis var aklında olsun expertiz için..
    İzmir Alsancak Oto ekspertiz ücreti aldı ama yazılı birşey vermedi, km yi de kontrol etmemiz mümkün değil dedi.
    Heryerde mi böyledir acaba bilmiyorum

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu havada windstopper değil bomba imha tulumu giysen donarsın.
    Darkcity2000 ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Alsancak Oto ekspertiz ücreti aldı ama yazılı birşey vermedi, km yi de kontrol etmemiz mümkün değil dedi.
    Heryerde mi böyledir acaba bilmiyorum
    Yetkili servise motosikleti expertiz için götürmüştüm aynı diyalog benimde başıma geldi. Tanıdığın varsa sıkıntı yok. İşte değişeni sorguluyosun, motoru dinliyor, ıvır zıvır sana expertize geldiğine dair servis karşılama formu filan.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    sağlam ekipmanın varsa üşümezsin ama aldığın motorun lastikleri büyük ihtimal fabrika çıkışı lastik
    fabrika çıkışı lastiklerin çoğu ıslak havada jilet gibi kayıyor.Ben olsam otobüs yada kamyon ile evime götürürüm en azından kafam rahat olur

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence avrupa yakasından doğru tekirdağ tarafından çanakkeleye ordan da balıkesir den izmir aydın
    bence çok zevkli olur
    vakit sıkıntısı da yok sanırım takıl kafana göre

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasından alacaksan Bandırma feribotuna atla.
    Gönen yolu üzerinden Susurluk, Balıkesir,izmir, Aydın güzergahını takip edersin.
    Fakat kar yağışı olursa Bandırma Susurluk kestirmesi kapanır.
    Bu durumda Bandırma'dan, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Susurluk istikametini alman lazım.
    Bursa-İzmir yolu en işlek yol kapanacağını sanmam.

Fakat tavsiyeleri dinleyip bir otobüse atlaman en iyi seçenek.
    Yağış olmasa bile bu soğukta motosiklet kullanmak her türlü belaya davetiye çıkarmak demek.
    hocam bu yazıda hatalar var.

Feribottan inince Gönen yolu diye bir yol yok. Gönene giden yol Çanakkale istikametinde. İzmir istikametinde Balıkesir'e giden yol var. Yolun adı Balıkesir Asfaltı.
    Bandırma-Susurluk kestirmesi diye bir yol da yok. O yol çift gidiş-çift geliş başlı başına bir yol. Kar yağışlarında Bandırma-Karacabey yolundan daha geç kapanır ve daha yoğundur.
    İstanbul'dan motor ile gelmenin en mantıklı yolu (bu hava şartlarında) Yenikapı-Bandırma feribotu olur sizin için.
    Veya nakliyeye verin.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    cumaya kalırsa aklından bile geçirme. çok fena bi basınç sistemi geliyor tüm batıyı etkileyen. ama böyle iklimler dışında ist'dan ege'ye en iyi çıkış yenikapı-bandırma feribotu. körfeze uğramadan marmarayı çapraz geçiyosun. ben 2016'da iki kere kullandım çok iş görüyor.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Aman abi yapma etme bu havada sakın sakın.

Motoru aldın bir şekilde koyacak yer bulamazsan,

1.seçenek: havalimanı otoparkına bırak güvenliğin oraya bir yere güzel de kitle birşey olmaz.Hava iyi olduğunda gelip alırsın.
    2.Seçenek otobüs firmaları ile görüş.
    3. Seçenek ıstanbul da Aydın ambarı ile görüş fiyat al adrese teslim ederler.
    4.seçenek illa göndereceğim dersen.
    A) Orhanlı nakliyeciler sitesi
    B) Gebze nakliyeciler sitesi
    Buraya gidip illa ki aydına gidecek bir kamyon veya kamyonet bulursun pazarlık yapıp gönderebilirsin.Kamyonda yer varsa kendin de gidebilirsin.

En mantıklı olan 1 seçenek.Sıkıntı olursa özelden ulaş yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şu otobüse verme olayı nedir yahu? Altta bagaja motor mu sığıyor? Ne kadar para istiyorlar bunun için?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam ben, zamanında te250 için Istanbuldan Orduya (Otobüs ile 13 saat civarı) motor almaya gidip bi nakliye kamyonu ile anlaşıp, kendimde motoru yanlız bırakmak içime sinmeyince, rica üzerine motorun olduğu arka panelvan kısımda motora sarılarak, yer yer oturup dinlenerek 12 saat yol geldim.

Otobüs firmalarına verin, bagajda getirsinler. En mantiklisi bu gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu otobüse verme olayı nedir yahu? Altta bagaja motor mu sığıyor? Ne kadar para istiyorlar bunun için?
    Sığıyor Hocam, bi bilet kendinize bi bilette motora alın, muavinede bi yolluk atın kimse çıt çıkarmaz
    killingroad bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Motor ile ilgili ne yaptın bilmiyorum ama eğer yardımım dokunursa yardımcı olmak isterim. Forumdaki düzgün kişilerdensin benim için..
    Beykoz'a iş yerimde evimde yaklaşık 5 km mesafede..

Motoru alayım ama hava kötü yola çıkmayayım dersen motorunu evimin bahçesinde kendi 2 motorum ve babamın motorunun yanında kapalı yerde misafir edebiliriz. İstediğin zaman gelir alırsın, illa satın alıp yola çıkacagım dersen de elimde fazladan aldığım elcik ısıtma var motoru aldıktan sonra zamanın olursa uğra 5 dk da monte ederiz birlikte, öyle yola çıkarsın, en azından bir yardımım dokunur.
    Norton772, Emreerol, gncy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)