Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Cbr 250r Başlangıç motoru tavsiye eder misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, foruma henüz üye oldum motordan nefret eder binenlere de pek iyi gözle bakmazdım açıkçası saçma bir önyargıydı bu birkaç gün önce scooter kullandım ve resmen aşık oldum hemen gidip sürücü kursuna yazıldım. Şimdilik bir scooter ayarladım Ocak ayının 20sinden sonra sınav olacak ve inşallah ehliyetimi alıcam 10.000tl bütçe ile Honda Cbr 250r almayı düşünüyorum görüşlerinizi merakla bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    iyi günler motosikletten nefret etmenin kullananlarada pek iyi gözle bakmamanın sebebini öürenebilir miyim önce ?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yaptığın ön yargının cezası olarak sana R1 öneriyorum.
    Şaka şaka SS motorda ısrarcımısın bilmiyorum, enduro cross düşünürsen seslen, istemediğin kadar yardım etmeye çalışırım.yok düşünmem dersen son yazdığım yazıyı oku, okuduktan sonra yine enduro cross düşünmezsen , kolay gelsin

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    cbr 250 güzel motordur bana kalırsa baslayabilirsin uysaldır ama sakın küçümseme cbr 250 yi o zaman sıkıntı yaşabilirsin.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka şaka SS motorda ısrarcımısın bilmiyorum, enduro cross düşünürsen seslen, istemediğin kadar yardım etmeye çalışırım.yok düşünmem dersen son yazdığım yazıyı oku, okuduktan sonra yine enduro cross düşünmezsen , kolay gelsin
    adam resmen çete kuracak cros çetesi madem cok heveslin bakalım bana yardım edebilecek misin ? ben crf kullanmak istiyorum ama boy fakiriyim 1,70 boyum var sürekli motoru düşürmekten korktugum için alamıyorum derdime çare bulabilir misin ?

İstanbulda yaşıyorum ve oturduğum yerde 500-600 lirayı toplayan döküntü bir motor alıyor ve egzoz sesinden ne evlerde durmak mümkün nede uyumak, araba sürerken kuralsızca önüme defalarca çıktılar genelde ipsiz sapsız tiplere denk geldim hiç normal motoru olup kullananlara denk gelmedim oturduğum bölgede diğer yerler için birşey demiyorum ama böyle olunca ister istemez bir antipati oluşuyor[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Küçümsemek değil de başlangıç için ideal midir?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek motorculardan sebepsiz yere nefret ederdin hee o zaman sana 600 cc ile başlamanı tavsiye ederim şaka bı yana yeni baslacaksan madem ABS li bı makina bak hem Şubat'ta fuar var daha yeni modeller gelir mutlaka mesela gsxr125 hem başlangıç için daha uygun hem ABS li bı model

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 güzel motordur bana kalırsa baslayabilirsin uysaldır ama sakın küçümseme cbr 250 yi o zaman sıkıntı yaşabilirsin.

adam resmen çete kuracak cros çetesi madem cok heveslin bakalım bana yardım edebilecek misin ? ben crf kullanmak istiyorum ama boy fakiriyim 1,70 boyum var sürekli motoru düşürmekten korktugum için alamıyorum derdime çare bulabilir misin ?
    Hocam burdan konuyu baltalamak gibi olcak ama zaten motorculara iyi gözle bakmıyormuş arkadaş

Hocam yol tecrübeniz ne kadar bilmiyorum, ama 10bin km tecrübeniz varsa o boyla, bir iki hafta crf kullandıktan sonra boy sıkıntısı çekmezsiniz emin olun, crf250L üzerine oturdugunuzda bile 5-10cm arası alçalan bir motor.
    Bu sıkıntının bi kac tekniğinde var tabi, yazdığım yazının altında bi arkadaşla bu muhabbeti yapmıştık.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Gsx R 125 fiyatını bulamadım bir türlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

KTM Duke 200 ABS baktım ama fiystları yüksek geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Hocam burdan konuyu baltalamak gibi olcak ama zaten motorculara iyi gözle bakmıyormuş arkadaş

Hocam yol tecrübeniz ne kadar bilmiyorum, ama 10bin km tecrübeniz varsa o boyla, bir iki hafta crf kullandıktan sonra boy sıkıntısı çekmezsiniz emin olun, crf250L üzerine oturdugunuzda bile 5-10cm arası alçalan bir motor.
    Bu sıkıntının bi kac tekniğinde var tabi, yazdığım yazının altında bi arkadaşla bu muhabbeti yapmıştık.
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek motorculardan sebepsiz yere nefret ederdin hee o zaman sana 600 cc ile başlamanı tavsiye ederim şaka bı yana yeni baslacaksan madem ABS li bı makina bak hem Şubat'ta fuar var daha yeni modeller gelir mutlaka mesela gsxr125 hem başlangıç için daha uygun hem ABS li bı model
    Gsc 125 fiyat bulamadım ya

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125

okuyacagım hocam yazıyı saolasın bi durum olursa bulucam seni
    MrMud bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cifteker kardeşim fiyatlari daha belli değil

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr250 ıyı motordur, hos motordurda naked bır seyler baksanız? Dusup kalkacaksınız ılk etapta belkı oldugu yerde devıreceksınız masraf fazla cıkacak. Karenajsız ucuz bır seyler bakın bır sezon kullanın. Ikıncı sezon karenajlı bır motora gecersınız. Yol kenarına ucmus, fren mesafesını ayarlayamayınca arabaya gırmek yerıne motoru ve kendını suruklenmeye terk etmıs bırı olarak soyluyorum. Asfalt yanıgı, toprakta kola gıren tas, parcalanan avuc ıcı, kırılan karenaj, sınyal, kırılan manet, peg ACITIR.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Baslarsin ama ilk baslarda agresif kullanmamani oneririm. Uysal denmesine ragmen 7 saniyede 100 e cikan ve 150 ye kadar gayet seri bir alet. Neden bunu almisim dedigim bir gun bile olmadi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Başlayabilirsin , ama abs li Pulsar 200 RS e de bir bak bakalım aynı fiyat gamında olmalı..

Yolda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    ben başladım çok memnunum ama ekipman ehliyet sigorta işleri en az 5 bine malolacak haberin olsun. bütçeni ona göre ayarla. cbf 150 ya da pulsara bir bak istersen.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış geldi bu araziciler doluştu yine buralara, yağışlar başlasa da sürüden kuzuları kapmasalar
    Az silindir, çok iş

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    CBR250r başlangıçta kullanılır, ama bir düşürürsen grenaj 500tl, sinyal 80tl haberin olsun. Bana kalırsa çıplak bir 250cc daha iyi olur.

Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 ıyı motordur, hos motordurda naked bır seyler baksanız? Dusup kalkacaksınız ılk etapta belkı oldugu yerde devıreceksınız masraf fazla cıkacak. Karenajsız ucuz bır seyler bakın bır sezon kullanın. Ikıncı sezon karenajlı bır motora gecersınız. Yol kenarına ucmus, fren mesafesını ayarlayamayınca arabaya gırmek yerıne motoru ve kendını suruklenmeye terk etmıs bırı olarak soyluyorum. Asfalt yanıgı, toprakta kola gıren tas, parcalanan avuc ıcı, kırılan karenaj, sınyal, kırılan manet, peg ACITIR.
    Sen bana ne önerirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslarsin ama ilk baslarda agresif kullanmamani oneririm. Uysal denmesine ragmen 7 saniyede 100 e cikan ve 150 ye kadar gayet seri bir alet. Neden bunu almisim dedigim bir gun bile olmadi.
    7 saniyede 100 gayet başarılı

H.D-H-V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çifteker kardeş öncelikle kazasız belasız olsun , dikkat d,kkat ve tekrar dikkat et . Cbr 250 ye gelince gerçekçi olalım ilk motor olacak bi motor değil , 7 saniye yazılmış daha bile erken görüyor 100 ü ve 170 kg larda bi motordan bahsediyoruz 10000 bütçe var demişsin bunun ortalama bi mont 500 tl , kask ( 100 km hızı geçeceksen ki gececeksin gibi min 500 ,750 tl arası bi kask bak bunları bol keseden atmıs olmak içn yazmıyorum sadece seyredeceğin hızlarda makul bi güvenlik bütçesi olusturuyorum . dizlik fln .... gelelim sigortaya biz yaşı 54 olan birinin üzerine alıp sigortayı kendimizce düşürebildik ve 2-3 hafta kadar önce 581 tl ye güle oynaya yaptırdık ... vergi fln bilmiyorum henüz . devirdede 130 fln . yani demem o ki bunlar Bismillah daha ustune oturmak için ki rakamlar . yol tecrüben de olmadığı için bu motor yan da yatcak ( umarım yanılmıs olalım kötü senaryodan yürüyoruz ) , sürtüp sinyali de kırılcak hiç biri olmasa vites geçişlerini tecrübe kazanana kadar peynir gibi dağılcak şanzman , ve 5-6 bin devirde değilde biraz bağırsın diye 10 000 devirlerde de kullanınca problemler başlıcak ) motorculuktan soğutur sonra bu olanlar . yani kardeşim sen hayırlısı ıle şöyle 150 cbf , yada boxer 150 tarzı bişey ile başla bırak sonra büyütürsün yada al bi cb 125 ace , bu benım tavsiyem değerlendir derim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    tavsiye edilir.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Benim başlangıç motorum olduğu için tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler