Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiç disk kilidi takılı olduğu halde motorunu çaldıran oldumu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu alarmlı disk kilitleri hırsızları baya bir zorluyor bence, elmas uçlu demir makasıyla bile kesemiyorlar. Tekerin altına kaykay vs. koyup götürdüklerini gördük ama hiç disk kilidi kırılıpta motoru çalınan oldumu merak ediyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    50 liralıklar kırılıyor

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 liralıklar kırılıyor
    50 liralıklardan bahsetmiyoruz tabiki.

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Ben de merak ediyordum bunu aslında bu kilitler ile çalmaları mümkün mü? Bir de motorun sağına soluna tıkabileceğimiz gps gibi bir alet var mıdır acaba olur da çalınırsa bulabilmek için

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Disk kilidi zaman kaybı yapar.
    Hırsızın tek problemi de zaman.
    Diski kırıp 1 dk da kaliperi söküp götürende var.
    Disk kilidine çok ucuk rakam verenleri anlamıyorum..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    ABUS en üst seviye zincirli motoru çalan da var, disk kilitliyi çalan da. Maksat söylendiği gibi caydırmak zaman kazanmak.

Çalanda var, zaman kaybı yapar falan vs gibi varsayımlar değil gerçekten çaldıran varmı birinci ağızdan duymak istiyoruz.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalanda var, zaman kaybı yapar falan vs gibi varsayımlar değil gerçekten çaldıran varmı birinci ağızdan duymak istiyoruz.
    Sırf YouTube a yazarak bile birsürü örneğini bulabilirsiniz. Çoğunluğu birkaç kişi işe gelip motoru hemen minibüs veya pikap tarzı bir şeye yükleyerek gerçekleşiyor. Disk kilidi de motorun yanında eşantiyon oluyor adamlara.

Abi hırsıza kilit dayanmaz misali.Çalmayı kafaya koyan her türlü çalıyor. Benim arkadaş iki zincirli,bir disk kilitli motosikleti bile çaldırdı. Yani adamlar yeterki koysun kafaya kaçarı yok...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alarmlı disk kilitleri hırsızları baya bir zorluyor bence, elmas uçlu demir makasıyla bile kesemiyorlar. Tekerin altına kaykay vs. koyup götürdüklerini gördük ama hiç disk kilidi kırılıpta motoru çalınan oldumu merak ediyorum?
    Alarmlı disk kilidi (1000tl, 100tl farketmez ) tek başınayken, zaman, sakız, çekiç, keski kombinasyonu ile uçurulur. Motor büyük ve zaman kısıtlı ise kamyonet/pikapla götürülür. Eğer aradığın ilk ağızdan duymak ise forumdaki çalıntı bölümünde bolca örnek mevcut

Ya bekçi tutup motorunun başında sabaha kadar nöbet tutturacaksın ya da akşam motoru getirip salonun ortasına koyacaksın kardeşim. Bunun başka çözümü yok. Çöp tenekesi gibi sokakta bırakmayacaksın. Zincirmiş kilitmiş alarmmış hepsi hikaye. Ya bekçi, ya da gözünün önü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)